Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2014. máj. 14. 12:59
Hova érdemes menni Szombathelyen 4 D-s babamozira?
1188. varga.nora (válaszként erre: 1187. - Évanéne)
2014. ápr. 22. 07:27

Te, mint laikus sehol!

Talán most majd az endokrinológus elküld terheléses cukorra ismét, és akkor néznek egy inzulint is.

Ha mégsem így történne, akkor én még akár magánban is elintézném azt a fránya inzulint!

1187. évanéne
2014. ápr. 21. 19:24

Előástam az akkori papíromat. 2012. november 6-án volt a missed ab, aztán a méhösszehúzó csepptől kicsit még szenvedtem,de hamarosan elmentem a háziorvoshoz, elmondtam neki, hogy elvetéltem, és ezért szeretnék egy pajzsmirigy vizsgálatot, meg egy terheléses cukrot.

Helyeselt, bólogatott, megírta a laboros papírt, elmentem, levették a vért. Az éhgyomri cukrom 5.4 volt, a 120 perces terheléses 6,4, inzulin érték nincs, a vizeletben cukor nincs, a TSH 1,92.

Általános vérképet is csináltak, a koleszterin és triglycerid értékeken kívül minden rendben volt, ezekkel sem volt nagyobb gáz.

Visszavittem a papírt a háziorvosnak, és elvittem a nőgyógyásznak is. Egyik se mondta egy szóval se, hogy ettől még ne nyugodjak meg, van még pár dolog, ami ebből nem derül ki...


Most úgy őszintén: én, a laikus beteg hol hibáztam?!

1186. varga.nora (válaszként erre: 1185. - Bolzee)
2014. ápr. 20. 21:44
Így igaz! Nálam is az inzulinnal voltak hatalmas problémák, a jó cukorértékek mellett!!
1185. Bolzee (válaszként erre: 1171. - Évanéne)
2014. ápr. 20. 19:10

Szia!

Én nem voltam endokrinológusnál, mert az én dokim is otthon van a hormonális problémák kezelésében, és ennek fejében írta fel a hormonokat. Hozzá teszem nekem soha egyiktől sem volt semmi bajom és még fogytam is a hormonok szedése közben. Igaz diétával és mozgással kiegészítve.

A cukorterheléses papírodon, (ha megvan) feltétlenül nézd meg, hogy néztek e inzulint is, ahogy varga.nora írta. Tökéletes cukor mellett nekem az inzulinom magas volt, de gyógyszerrel és egy kis odafigyeléssel helyrehozható. Az inzulin is okozhat meddőséget, sőt kora terhességben akár vetélést is!

Kíváncsian várom mit mond a Lőcsei!

Mielőbbi babázást kívánok!

1184. Lizuka33 (válaszként erre: 1183. - Sadrari)
2014. ápr. 20. 15:45

Köszi,én is gondoltam rá,hogy majd beszélek vele,és megkérdezem,hátha...de nem sok esélyt látokrá,ha a korházi szabályok nem engedik:-((!

Én is hallottam 1-2 leszerződtek,de ő nincs közöttük,sajnos!

A programozott császárra is esélyes vagyok,és akkor Nála szülhetnék,a lepény eléri a méhszájat,de mivel az elején vagyok ez még változhat.

Ilyen "áron" nem szeretném,jó lenne újra átélni azt az érzést,amikor a kisbabámat kitolom:-))!

Köszönöm a válaszodat!

1183. sadrari (válaszként erre: 1182. - Lizuka33)
2014. ápr. 20. 14:59

Én úgy tudom, Szombathelyen a kórházban csak egy-két orvos választható. Legalábbis két éve még így volt. Azt gondolom, Leventével sok mindent meg lehet beszélni. Érdemes volna hozzá fordulnod ezzel a kéréssel, kérdéssel.

Boldog babavárást! :)

1182. Lizuka33
2014. ápr. 19. 15:20

Sziasztok!

Én a második babámat várom,már van egy 2 éves kislányom,nagyon szerencsésnek érzem magam,mert Dr.Németh Leventénél szülhettem,de most a második babámmal nem szeretném ha szerencsén múlna.

Nekem az adná a legnagyobb biztonságot,ha újra ő vezetné le a szülést.

Aki szült már nála,az értheti mire gondolok.

Terhesgondozásra is hozzá járok.

A korház honlapján olvastam egy tájékoztatot az orvos választásról,és feltételeiről,amit az Osztály Működési Rendje tartalmaz,ezt csak kérésre mutatják meg.

Szóval az lenne a kérdésem,hogy tudtok-e erről valamit,valóban létezhet,hogy választott orvosnál lehessen szülni?!

Kérlek,ha tudtok segítsetek!Köszi!

1181. évanéne (válaszként erre: 1180. - Varga.nora)
2014. ápr. 17. 15:40
Igen, jelentkezem majd :-)
1180. varga.nora (válaszként erre: 1179. - Évanéne)
2014. ápr. 17. 15:28

:)

Mindenképpen írd meg, hogy mit mondott!!!!

Hátha ő lesz a megfelelő szakember nektek!!!

1179. évanéne (válaszként erre: 1178. - Varga.nora)
2014. ápr. 17. 15:25

Szerdánként rendel, én meg kéthetente szedánként Pesten vagyok egy tanfolyamon, jövő héten modulzárót írunk, nem merem ellógni, úgyhogy egy héttel később megyek.

De telefonban is nagyon normális volt, bizakodó vagyok! :-)

A drukkot pedig köszönöm... Tudod,a férjemnek 8 éve volt egy balesete, majdnem egy hétig volt kómában. Ő mindig azt mondja, Amerikától Ausztrálián keresztül Csángóföldig imádkoztak érte, azért gyógyult fel :-)

1178. varga.nora (válaszként erre: 1177. - Évanéne)
2014. ápr. 17. 15:20

De azért jövő héten akkor elmész ahhoz az endokrinológushoz?

Nagyon kiváncsi leszek, hogy mit fog mondani és mi derül ki!!

Nagyon szorítok nektek!

1177. évanéne (válaszként erre: 1176. - Varga.nora)
2014. ápr. 17. 15:14

A történethez hozzátartozik, hogy inszeminációnk is volt 2013-ban, akkor én kaptam clostilbegytet.

De sajnos nagyon rosszul reagálok mindenféle hormonkészítményre, ezért nem szedtem soha fogamzásgátlót, ezért volt problémám a vetélés után is, stb...


Töredelmesen bevallom, félek. Híztam egy csomót, fejgörcseim voltak, elszaladt a vérnyomásom, egyszerűen kifordult az életem a négy sarkából, és egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy akarom.

A férjem véleménye is az, hogy a gyereket nem csak meg kell szülni, de fel is kell nevelni, félt engem, így ő is inkább az örökbefogadás felé hajlik.

Az eszemmel én is tudom, hogy ez a legésszerűbb. Ugyanakkor nem hagy nyugodni, hogy nem tudom az okot.

1176. varga.nora (válaszként erre: 1175. - Évanéne)
2014. ápr. 17. 15:07
És azon nem gondolkodtatok, hogy elmentek egy meddőségi központba (pl. Győr, Tapolca) és ott talán elirányítanának benneteket a megfelelő vizsgálatokra?
1175. évanéne
2014. ápr. 17. 14:56

Nem tudom, nem emlékszem sajnos, de majd megnézem otthon a papírt.

De a háziorvos is és a nőgyógyász is látta az eredményt, mind a kettő azt mondta, jó, csillag sem volt, hát belenyugodtam.

1174. varga.nora (válaszként erre: 1173. - Évanéne)
2014. ápr. 17. 14:44

És amikor cukorterhelést csináltak akkor inzulint is néztek?

A TSH-d 1 és 2 között van?

Én a Lőcseihez kb. 1 hónapra kaptam időpontot!

1173. évanéne (válaszként erre: 1172. - Varga.nora)
2014. ápr. 17. 14:39

Nem is tudom, mi a rosszabb: hogy nem találnak az embernél semmit, csak épp a baba nem jön össze, vagy az, ha van egy konkrét dolog, amire figyelni, vigyázni kell...

2011-ben fordultunk először orvoshoz azzal, hogy babát szeretnénk, de nem jön. Engem petevezető átjárhatóságira küldött, a férjemet spermavizsgálatra. Ezek eredményeként a férjem kapott clostilbegytet, engem meg ultrahanggal figyelt. Rendszeres volt a mensesem, volt peteérésem, le voltunk tudva. 2012-ben állapotos lettem, 10 hetesen elvetéltem, műtéttel fejezték be. Onnantól pláne mindenre az volt mondva, egyszer már terhes lettem, semmi baj, ne görcsöljünk, majd jön a baba. Megjegyzem, a vetélés után én mentem a háziorvoshoz, hogy szeretnék egy tsh és egy terheléses cukor vizsgálatot, s mikor mindkét eredményem jó lett, épp csak azt nem mondták, fölösleges nyüzsögnöm.

A télen voltunk egy biorezonancia mérésen, a gép eredménye szerint nem vagyok rendben hormonálisan, az ösztrogént is emlegette. Az orvosom erre azt mondta, 40 éves vagyok, természetes, hogy hormonálisan nem vagyok egy 20 éves szintjén.

A napokban összefutottam egy régi ismerősömmel, nefrológus (vese). Megbeszéltük az elmúlt 5 év történéseit, kb azóta nem találkoztunk. Azt kérdezte, miért nem voltam még endokrinológusnál? Visszakérdeztem, miért kéne nekem magamtól tudni, hogy olyanhoz el kéne mennem?

Most itt tartunk... A Lőcseit ajánlották nekem is, dehát bejutni hozzá hónapok kérdése. Viszont Zalaegerszegen találtam egy tök normális endokrinológust, aki maszekban rendel, már jövő héten mehetnék hozzá.

1172. varga.nora (válaszként erre: 1171. - Évanéne)
2014. ápr. 17. 13:55
Nekem PCOM és Inzulinrezisztenciám van, egy kis pajzsmirigyalulműködéssel megspékelve. Endokrinológushoz mégsem jutottam el egészen addig, míg terhes nem lettem, ugyanis nekem a dr. Németh Levente a dokim és ő minden olyan vizsgálatra elküldött ami szükséges volt, és ő adott rá nekem megfelelő gyógyszert is. Most, hogy decemberben terhes lettem, már 2 x voltam a Lőcseinél, mert a pajzsmirigyértékeimet folyamatosan figyeli.
1171. évanéne (válaszként erre: 1170. - Bolzee)
2014. ápr. 17. 11:58

Köszönöm, ez nagyon jó ötlet!

Te voltál endokrinológusnál?

1170. Bolzee (válaszként erre: 1169. - Évanéne)
2014. ápr. 16. 19:28

Szia! Varga Kornélt tudom javasolni meddőség területén. Nekünk a komplett meddőségi kivizsgálás lezajlott 1 hónap alatt. (Az andrológust mondjuk mi magánban intéztük!) Következő ciklusban már nézte a tüszőket és ha lett volna, már inszeminált volna. Szóval ő nem húzza az időt!

Ha a sperma határérték alatt van akkor szedess a pároddal vitamint. A Dm ben lehet kapni biotech usa férfi vitamint, normális áron, abban minden benne van ami a 10.000ft -os hasonló vitaminokban!

1169. évanéne (válaszként erre: 1168. - Varga.nora)
2014. ápr. 15. 16:18
Igen, tudom, hogy igazad van, csak az a dilemmám, hogy se az urológus, aki a spermavizsgálatot csinálta, se a nőgyógyász nem küldött tovább bennünket, s ha most elmegyünk egy andrológus felé, ismét csak egy mozaikkockát kapunk. Én meg már 40 éves vagyok, évek mentek el a kísérletezgetésre, mert mindenki baromira ráér. Csak én nem.
1168. varga.nora (válaszként erre: 1167. - Évanéne)
2014. ápr. 15. 14:30
Akkor meg szerintem andrológushoz kellene elmennetek, ő foglalkozik a férfioldallal, a nődokik szerintem nem foglalkoznak ezzel!
1167. évanéne (válaszként erre: 1166. - Mumu8)
2014. ápr. 15. 12:42

Köszönöm. A férfi oldallal is foglalkozik, vagy totálisan csak a nőre összontosít?

Nálam ugyanis nagyjából minden rendben, a férjemnél határérték alatt van éppen csak a spermaszám, de azon kívül, hogy ezt konstatáltuk, soha többet nem fogllakoztunk vele, még inszemináláskor sem...

1166. mumu8 (válaszként erre: 1165. - Évanéne)
2014. ápr. 15. 09:11
Bencsik doki a legjobb ebben!
1165. évanéne
2014. ápr. 14. 16:20

Sziasztok! Meddőség területén kinek van szombathelyi tapasztalata?

Emberileg nagyon elégedett vagyok az orvosommal, de mivel 3 éve nem jön a baba, azt hiszem, tovább kell állnunk :-(

1164. sadrari
2014. ápr. 9. 14:28
Drága Doktorunknak a jobb válla sérült meg. Mondjuk elég érdekes lehet a magánrendelés is a jobb keze nélkül... Reméljük, mihamarabb felgyógyul!
2014. ápr. 9. 10:30
Magánba rendel most már tudom, de kórházban nincs és még jövő héten is 100 %,h nem lesz Dr. Németh Levente
1162. varga.nora (válaszként erre: 1159. - Sadrari)
2014. ápr. 7. 11:18
Annyira komoly baja nem lehet, mert az egyik ismerősöm a héten csütörtökön már megy hozzá magánba.
1161. lassan3gyerekes (válaszként erre: 1159. - Sadrari)
2014. ápr. 7. 10:02
Síbalesetet szenvedett?? Nagyon sajnálom,remélem nem nagyon komoly és gyorsan felépül!!!
1160. sadrari (válaszként erre: 1157. - Ikocsis78)
2014. ápr. 6. 22:17
Köszi az infót! :) Sajnálnám... Nekem szimpatikus volt.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook