Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények - férfi "kötelezettség" fórum

Vélemények - férfi "kötelezettség" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. okt. 8. 10:01
Ha ingoványos a talaj, nem kell tovább rontani egy gyerekkel. Meg kell beszélni az anyagiakat és aszerint élni: Közös kassza, mindenki bele teszi, amije van, ha már együtt akarnak élni, onnan lehet költeni mindenre, amíg van. Hol ez kunyerál pénzt, hol az? Most együtt vannak, vagy sem? A gyerek közös, a jövő közös, akkor legyen minden közös, a kassza is. Az pedig normális, hogy a pasi keres többet, cserébe a nő többet dolgozik, a gyermeknevelés oroszlánrésze és a háztartás rámarad...., persze ettől is el lehet térni, de meg kell beszélni....szerintem
51. Tamianyu (válaszként erre: 46. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 10:01
Régen rossz,ha egy kapcsolatban arra kell vigyáznom,mit mondhatok a férjem előtt és mit nem....Milyen egy házasság az?!
50. 1a9f281d5b (válaszként erre: 46. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 10:00

EZ nem arról szól, hogy mit jelent a dolog "számodra", ezt értsd meg! A családon belüli erőszaknak tipikus lefolyása van, ez egy kórtünet és NEM UGYANAZ, hogy minden embernél van olyan, hogy mitől lesz dühös.

EZ MÁS.

49. d5e3f14110 (válaszként erre: 38. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 10:00
Én egy öntelt embernek ismertem meg az érintett férfit, jó humorú, de felettébb öntelt. Hűséges, de rohadtul le tudja alázni a barátnőit, ami után könyörög és egy ideig a seggüket kinyalja szó szerint. A női ismerősei odáig vannak érte,mert ez a taktikája,nagyon elő tudja magát adni, kívül csillog , belül, mint kiderült, rohad. Mellesleg nem csodálom,elég szar volt az első női mintája, az anyjánál nagyobb alkoholista nincs, ráadásul a lelki terrort az anyukától gyakorolta.
48. 35491a860f (válaszként erre: 25. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:58

És pont ezért kellene otthagyni a pasit, hogy soha többé ne tudja őt lelki terrorba tartani. Tudod, mikor hagynám én, hogy a férjem terrorizáljon engem és ne hagyja, hogy a gyerekeinknek bármit is megvegyek, ami fontos és szükséges???? Abba meg pláne nem mentem volna bele soha, hogy külön-külön kasszán legyünk és még az 1 kg kenyeret is úgy vegyük meg, hogy a felét én állom, a felét meg a férjem! Így nem lehet normális, emberi kapcsolatban élni, ahol tényleg arról szól minden, hogy minden büdös fillért számolgatni kell! Ebbe idegileg iszonyatosan ki lehet készülni. Azt meg minden pasinak fel kell fognia, hogy egy gyerek születése azzal jár, hogy a nőnek bizony kevesebb lesz a jövedelme, és nemcsak a nőnek kell ilyenkor lemondania számára fontosnak vélt dolgokról, hanem a pasinak is azért, hogy egyensúlyban legyen a család lelkileg-anyagilag egyaránt. Az a pasi, aki nem képes a feleségével/párjával/barátnőjével kompromisszumokat kötni és úgy intézni a dolgokat a mindennapokban, hogy mindkét félnek egyformán jó legyen minden, az nagyon ÖNZŐ!!!! És akkor még nagyon finoman fogalmaztam!


Egy nőnek is fontos lenne a karrierje, és az álmai megvalósítása, nemcsak egy pasinak. De ezt kiegyensúlyozott párkapcsolatokban úgy szokták megoldani, hogy megbeszélik, hogy ki mit szeretne, mi a fontosabb a család anyagi helyzete és a gyerekek szempontjából és amellett szoktak voksolni, ami felé inkább billen a mérleg nyelve ahhoz, hogy a család jól éljen. És ilyenkor a másik felet sem szokták megalázni, hanem hálásak azért, hogy a másik az ő javukra mondott le a saját dolgairól, álmairól, vágyairól. Ennek így kellene működnie!

47. Tamianyu (válaszként erre: 39. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:58

Számomra érthetetlen,hogy miért él vele....

Nekem egy ilyen pasi nem tudna olyan szépen könyörögni,olyat ígérni,hogy vissza tarthasson a válástól.Ha esze van a nőnek,azután meg kiforgatja amiből csak tudja.Az ilyen pasinak úgyis csak az fájna,nem a családja elvesztése.

Tegyük fel,magamból engedek hülyét csinálni,de a gyerekemmel akkor sem tehetem ezt,hogy abban nőjön fel,csak az anyagiak a fontosak,fontosabb mint az ember maga.

46. @IviBaba@ (válaszként erre: 32. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 09:58
számomra az hogy összekapja magát néha,azt jelenti akar változni és felismeri hogy valamit nem jól csinál....amúgy meg vannak olyan férfiak,akik nagyon nehezen tudnak változni,segítségre van szükségük -nekem Édesapám is ilyen, nagyon rossz a természete de néha mikor beszélünk elárulja neki pont olyan rossz,amikor idegesn,mint nekünk. Nagyon bonyolult dolgok ezek.Szerintem nem kell leírni a pasit sem,pl azt sem tudjuk milyen stílusban beszél a hölgy....most nem akarom őt sem hibáztatni,de én is két szóval feltudom húzni a férjem,tudom mire ugrik...
45. böbe83 (válaszként erre: 38. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 09:57

Ehhez azért félre kell tenni az eddigi sérelmeket, ami valljuk be nem könnyű.

Másrészt meg kell akarni változni... váá jó kis mondat. Na mindegy, de ha a fickó azt gondolja, hogy a lány ezt érdemli, akkor nem jutnak egyről a kettőre sohasem. Azt is érdemes vizsgálni, hogy miért lett ilyen természete a pasinak, milyen volt az ő családjában a családi szereposztás stb...

44. 1a9f281d5b (válaszként erre: 42. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:57
Nem. A lényeg minden ember érzelmi élete és a női pontosan olyan fontos, mint a gyereké.
43. vajola (válaszként erre: 1. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:55
En nem tartom a ferfit beszamithatonak,de a not meg jobban elitelem.Azert mert ez az eggyut eles mar a kezdeten se volt jo.Apicit meg apszolutt nem szabadott volna valalni ,es ebben a not tudom hibaztatni.Mert eleve a ferfi nem is akarta.Mit gondolt a no mi fog valtozni,semmi.Itt nem sirankozni kell hanem tovabb lepni ,nem a no vegedt mert azt nem sajnalom ,hanem a gyereket.
42. d5e3f14110 (válaszként erre: 36. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 09:55
Akiknek nincs hova menni és egyedül eltartani egy vagy több gyereket, mert lássuk be, nagyon sok apa egy idő után elfeledkezik az érzelmi és anyagi kötelezettségről. DE A LÉNYEG A GYEREK ÉRZELMI FEJLŐDÉSE, AMI EMELLETT ILLETVE ILYEN EMBEREK MELLETT LEHETETLEN.
41. 1a9f281d5b (válaszként erre: 38. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 09:55

Ne légy naív, ez családon belüli erőszak, nem egy rossz természet.

Még a nő vigyázzon a saját házában a beszédstílusra meg a hangra?!? És ez szerinted normális???

40. böbe83 (válaszként erre: 33. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:54
Ez szerintem az önigazolás miatt van, mert valahogy igazolnia kell tudatalatt, hogy miért bántja a nőt
39. d5e3f14110 (válaszként erre: 35. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 09:54
Nem felel meg neki hidd el. Észhez van már ő régen térve és nem hagyja magát. Tegnap sírva hívott, mert volt egy vita az anyagiakról. Elmondta neki, hogy fizet, de akkor hó végén megint kér, ha meg nem fizet akkor nem kér pénzt. el lehet dönteni, de ugyan oda lyukadnak ki.Majd hozzá fűzte, hogy apa lettél , családfentartó, a kocsidra spórolhatsz, de ne a családodon. Szóval vissza szólt a faszinak. HÚÚÚÚ, lett is ám sértődés, ordibálás a pasi részéről a gyerek előtt, a nő meg csitította, hogy fejezze, be, mert ez nem jó a gyereknek. Elege van, szinte biztos a költözés.
38. @IviBaba@ (válaszként erre: 33. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:53

Sokszor az alázatosság (nem a rossz értelemben vett),kedvesség és becsület csodákra képes. Ha megakarja menteni ezt a kapcsolatot a nő,tegyen meg mindent azért,hogy ő rajta ne essék folt. Számomra egyetlen ok van a válásra ez a megcsalás. Lehet változni és embereket megváltoztatni,csak okosan kell,hisz nők vagyunk.


Nem lehetne leülni,megbeszélni hogy ami bejön pénz szépen leteszik az asztalra és vesznek borítékokat. A gyes belekerül egy "baba" borítékba, lesz "rezsi" pénz is stb...és a "kocsi" boríték is szerepelhet,amit ők megcsinálnak. Hátha így átlátná a férfi is milyen borítékba mennyi pénz megy bele.

Aztán mivel ez a kettejük jövedelme hóvégére biztosan letudnak ülni megnézni miből mennyi maradt honnan kéne kicsit elvenni és a másikba tenni.Egy ilyen férfinél fontos hogy vigyázzunk a beszédstílusra,nyugodtság és gyengédség legyen a hangunkban.


Szerintem ha rájövünk,hogy lehet kezelni egy férfit,onnan már nyert ügyünk van, kulcsszó a türelem és szeretet.

37. böbe83 (válaszként erre: 25. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:52

Szerintem is lehet ilyen.

Egyébként a költségek, felezése elosztása a kapcsolat elején normális, de persze, nem csak a költségek, de a pozitív dolgok elosztása is ilyen. Egyszer az egyik kap, másszor a másik, és ezt kell megtanítani a gyerekeknek is. Akár már ovis korban, hogy nem minden évben ő kap biciklit, hanem egyszer ő egyszer a testvére, vagy a szülei, ha nem jut mindenre, akkor az elosztést meg kell tanulni.

Amúgy sok férfi is olyan, hogy amikor ott van a nő, akkor nem érdekes, amikor meg elmenekül akkor visszasírják, mert KELL nekik, ŐKET nem hagyhatja el...

Nem egyszerű ez...

36. 1a9f281d5b (válaszként erre: 34. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:51

Egy dolog tudni, egy másik megtenni.

Nők tízezerei élnek így és még rosszabb helyzetben életeket...

35. Tamianyu (válaszként erre: 30. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 09:49

A leírt kapcsolatban semmi nem közös oda-vissza,az ágyon meg az üres szavakon kívül.

"Ami a tiéd az enyém is,ami az enyém ahhoz neked semmi közöd".Ez a kapcsolat így működik.

Akinek meg ez megfelel,csakhogy hazugságokat hallhasson....

34. d5e3f14110 (válaszként erre: 32. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 09:48
Tudja mit kell tennie, és meg is fogja, de az időt, hogy mikor jön el, ő fogja érezni és tudni. Mellesleg csak a szökés jöhet szóba, ha az ember nincs otthon, mert biztos vagyok benne, hogy fizikailag is bántaná.
33. d5e3f14110 (válaszként erre: 30. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 09:46
Ez igaz, de nem akkor,amikor a nő gyesen van. Persze a faszi annyiszor ledegradálta a nőt a háta mögött, hogy lusta, retkes, pedig voltam náluk egy párszor, mindig rend volt és kínált sütivel...ahogy egy asszonyka szokta.
32. 1a9f281d5b (válaszként erre: 30. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 09:46

Nem "megpróbál változtatni néha" a férfi!!!


A családon belüli erőszak egy fajtája a lelki terror, egy másik fajtája az anyagi függésben való tartás.


A családon belüli erőszak bármelyik (!) típusának ismérve egyrészt az, hogy a dolgok egyre rosszabbak lesznek a rossz időszakokban, másrészt az, hogy a nagyon rossz, konfrontációs időszakot mindig követi az ún.mézeshetek időszaka, amikor a terrorizáló fél kedves, szerető, romantikus arcát mutatja. Majd fokozatosan minden kezdőik előlről és egyre hatványozódva.


Ébresztő!!!



Másrészt: nem a nő a hülye. Egy csapdában vergődő ember, mint pl. az áldozat egy ilyen esetben, ha azt kapja, hogy ő a hibás, hülye, önsorsrontó, akkor nem lesz ereje és bátorsága kimászni a csapdából.

31. d5e3f14110 (válaszként erre: 28. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 09:44
Nagyon nagy részben van igazad!!!!!!!!!!!!! Csak amikor személyesen megismersz egy hülye, de jó lelket,aki valójában nem is olyan hülye, mert egy értelmes nő és ilyen helyzetben van,amiről tehet ő is,mert kismilliószor megbocsájtott és képes volt a szerelméért saját magát félre tenni, szóval bonyolult így ez az egész.Leírtam a lelki terror megfogalmazását, amikor a terrorista a maximális jót megadja a nőnek, illetve kényezteti, majd elkezd viselkedni ellentétes módon és ez így megy felváltva, nem könnyű.
30. @IviBaba@ (válaszként erre: 1. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:41

érdekes kapcsolat. Az a baj,hogy a férfi túl anyagias, az ilyen emberek bíznak a pénzben,pedig ez nagyon veszélyes dolog.


A leírtak alapján a véleményem,hogy leülnék a férfivel és elmagyaráznám neki,hogy nem kell jó kocsi,ha mégis akkor úgy spóroljon hogy ne menjen a háztartás és a gyerek rovására.

Az jó hogy megpróbál változtatni néha...

Nekem az exem volt az akit pénzeltem és meguntam a végére,még neki állt feljebb hogy a kapott zsepbénzét adja oda az általam fizetett római útba....vannak ilyen férfiak,engem ez kiábrándít. Szeretem ha gondoskodnak rólam,főleg ha gyerek van.


Igazából ha lenne állásom szivesen fizetném mindennek a felét,hiszen párok vagyunk, társak lelkileg,testileg...stb...és szeretjük egymást,közösen viseljük a terheket.

29. d5e3f14110 (válaszként erre: 27. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:38
Érintett nőnek nem merem felhozni, megmutatni, mert kicsit cinkes, hogy felhozom az Ő ügyét a nyilvánosságra. Hihetetlen, hogy tényleg mennyien hülyék, úgy látom egy két ember fel tud hozni még ilyen áldozati szerepben lévő nőket.
28. Tamianyu (válaszként erre: 25. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 09:37

De Te azt írtad,az elejétől ennyire anyagias volt.Egy kenyér felét is kifizettette.Ez szerinted normális egy párkapcsolatban,ahol együtt élnek a felek?Mert szerintem nem.Ha valaki szerelmes az egyértelműen vak?Mert én ezt kb 16 éves korig tudom elfogadni.Egyébként nem ítélet,vélemény!!!!!!!!!!!!!!Nem azt kértél???

Mert akkor bocs,én értelmeztem rosszul.

Én úgy gondolom,hogy akivel ezt teszik Ő maga is tehet róla.A diplomának meg nem hiszem,hogy sok köze van ehhez,sőt ahhoz sem feltétlen,ki mennyire intelligens.Akinek van diplomája,az tudja milyen emberek vannak az egyetemeken.(Nem a hallgatókra gondolok)

27. d5e3f14110 (válaszként erre: 24. - A959b08f86)
2010. okt. 8. 09:33
Igazad van maximálisan és valóban úgy látom én is, ez a férfi nem szeret, egyáltalán képes e szeretni. Igen, magát, a pénzt ... sorolhatnám. Ezt a forumot tuti, hogy meg fogom mutatni a családomban érintet, majdnem hasonló gondokkal küzdő nőnek.
26. 1a9f281d5b (válaszként erre: 9. - 94786a70d9)
2010. okt. 8. 09:33

Ez nem "megbocsájtás" kérdése és semmi köze hozzá annak, hogy "képes hinni az emberekben".

Ez a családon belüli erőszak egy fajtája és igen komoly dolog.

A nő meg nem megbocsátó, hanem egy mártír, aki mazochista és valószínüleg önbizalma sincs, hogy ott merje hagyni azt, aki terrorban tartja.


Az ilyentől menekülni, nem gyereket szülni neki és konzerválni ezt az állapotot!


Őrület, milyen nők vannak.

25. d5e3f14110 (válaszként erre: 18. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 09:31
Szerintem ne ítélkezz így, olvasd végig amit írtam. A férfi maximálisan odaadó tud lenni és elhitetni a szeretetét, majd jön ez a kifordulás. Eleinte a vitáik piti hülyeségnek tűntek, azok is voltak, volt jó a kapcsolatuk, de isten igazából a gyerekáldással jöttek a még nagyobb problémák. Léteznek ilyen emberek,akik lelkileg terrorban tartják a nőt ilyen viselkedéssel.Az ilyen emberek úgy tudnak manipulálni, hogy megmutatják a lehető legjobb arcukat,ami nem valós, majd elő veszik az igazit, ami fel annyira sem jó, sőt. Tudom, pszichológiát tanulok, bárki, még egy agyondiplomázott is bele eshet egy ilyen érzelmi csapdában, nem hülyeség kérdése, érzelem kérdése, és itt az szenved aki érez, a legtöbb esetben, mint itt is a nő.,
24. a959b08f86 (válaszként erre: 9. - 94786a70d9)
2010. okt. 8. 09:30
Változnak az idők !Nem lehet csak a múltból táplálkoznunk hogy egykor még jó volt romantikát szeretetet adott.Arra kell gondolni most mit ad?Mit biztosít neki és a családjának.Nem élhet egy férfi önző módon a karriernek és az anyagi előrejutásnak.Mert lehet hogy ha jobb pozícióba kerül a tanfolyamai által és az anyagi helyzet is javul annak a gyümölcsét már nem a cikkben leírt nő fogja learatni.Sajnálom de én így látom!
2010. okt. 8. 09:26
otthagyni és gyerektartásról a számlát benyújtani és plusz tartást kérni, mert a pasi semmiben nem támogatja, ezt nem tudom hogy lehet behajtani rajta vagy bizonyítani, de én sürgősen otthagynám
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook