Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemény a házasságomról!Te hogy látod? fórum

Vélemény a házasságomról!Te hogy látod? (beszélgetős fórum)


1 2
8. 9b68993820 (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 11:09
Nekem is volt hasonló kapcsolatom (nem a házasságom, de együtt éltünk). Egy idő után a napi robot, az egyoldalúság kiölt belőlem minden szerelmet, szeretetet, és elhagytam. Jól tettem. :) Hiába próbáltam én is megbeszélni a problémákat, vagy ígéret volt vagy meg nem értés. Nálunk nem volt megcsalás, sem pénz elrakása, de az nem egy jó kapcsolat, amiben szinte mindent az egyik félnek kell csinálnia. Szakítás után megkönnyebbülést éreztem, gyakorlatilag ugyanúgy éltem, csak nem kellett még egy emberre főznöm, mosnom, takarítanom. :)
2013. jún. 8. 11:00
Én megbocsátottam a megcsalást,hogy elteszegette a pénzt,és magára költötte,és rengeteget tűrtem.Nagyon sokszor próbáltam megbeszélni a gondjainkat,de vagy elutasító volt,vagy megígért mindent és semmi nem lett belőle.Már nincs kedvem megbeszélni se,mert úgysem lenne belőle semmi!Százszor,és ezerszer akartam próbáltam megjavítani a dolgokat,de nem ment.Mára már sem felnézni nem tudok rá,sem tisztelni őt.Sokszor arra gondolok,igen,még lehet belőlünk boldog pár,aztán vissza emlékszek rá miket művelt,és felfordul a gyomrom.Naiv voltam évekig,ezt most láttam be!
6. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 10:54
Nem minden férfi ilyen. De ezzel nem a tőrt akarom megforgatni a szívedben, és nem is gondolom, hogy a válás a megoldás (pl. akkor aztán végképp senki nem fog segíteni otthon). Egy szót sem írtál a kapcsolat érzelmi részéről, nem tudom, azért-e, mert az is sekélyes, vagy mert most annyira fáradt és elkeseredett vagy, hogy ez került előtérbe minden más mellett. Mindenesetre nagyon határozottan ls egyértelműen el kell neki mondanod, ami bánt vagy nem tetszik, nem veszekedős-szemrehányós hangnemben, hanem higgadtan. Adj esélyt, hogy megváltozzon!
2013. jún. 8. 10:54

Nem, egyáltalán nem minden férfi ilyen. 12 éve vagyunk házasok, még mindig ágyba kapom a vasárnapi kávét, órákat beszélgetünk, ha csak tehetjük, együtt ebédelünk hétközben is.


Tanácsot adni nem fogok, de én azt gondolom, nem eldobni kell a kapcsolatot, hanem megjavítani. Ugyanis semmi garanciád nincs arra, hogy a következőbe nem viszed magaddal ugyanazokat a problémákat.


Nem a férjeddel van alapvetően a baj, hanem kettőtök kapcsolatával. Egy jól működő házasságban szerintem elő sem fordulhat, hogy a férfi úgy dönt, neki semmi dolga a háztartásban, a feleség dolga a gyerek hurcolászása, stb.

Ráadásul ez azt is jelenti, hogy a gyerekével sincs meg a harmónia.

2013. jún. 8. 10:54

Én szertnék ítélkezni, és nem mondom, hogy válj el. Az én itthoni tapasztalataim: Jelenleg minden nap kell mennem dolgozni, nem sok időm van háztartást vezetni, főzni, takarítani, stb. A férjem kérdés nélkül összeporszivózik, port töröl, mos, ruhát tereget, mosogat, és egyszerűen imád főzni:) Mi kezdettől fogva így életünk, és meg is beszéltük, hogy (Nekem ez nem egy fajta elvárás, de) ha ketten lakunk egy lakásban, nem csak az én dolgom, hogy takarítsak és főzzek. Szerencsére semmi ellenvetése.

Mindenki másképp éli az életét, nekem ez fontos volt.

3. csengu (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 10:52

Szerintem a férfiak 90% biztos ilyen, sajnos az enyém is....

Egy pl. lehúzok egy éjszakát este 6tól reggel 6ig, ő ugye ez idő alatt itthon van a gyerekkel, gépezik hajnal 3-4ig, és reggel közli, hogy vigyem én a gyereket oviba, mert ő milyen fáradt.. :/

Délután mikor felkellek, mert ugye kicsit kell pihenni, mert éjszaka megint megyek 12 órát dolgozni, volt mikor közölte, hogy pl. nincs elmosogatva, mert én egész nap csak döglök...

2013. jún. 8. 10:49

Nem minden férfi ilyen!!

Az enyém tutti, hogy nem.

Jó neki is van félretett pénze, de ha kell odaadja,

megcsalt már???

Mondjuk én ezzel gy vagyok, ha egyszer másra megéhezett ez többször elő fog fordulni.

Én kiadnám az útját.

Igen cseléd vagy, ezt jól látod, de akkor enniy erővel egyedül is nevelhetnéd a gyermeked, és lehet, hogy egyszer rátalálnál arra aki valóban hozzádvaló!!!

Én úgy gondolom, hogy párodnak jó így ahogy van, ki van szolgálva, aztán szerelem téren jólakik máshol.......

Dobd ki, kezd új életet, hisz még fiatal vagy.

Ne töprengj ezen, hanem lépj.

Fel a fejjel, és remélem rádtalál vagy megtalálod azt az embert aki hozzádvaló!!!

2013. jún. 8. 10:44
Véleményeket szeretnék kérni,mert én már nem tudom,hogy jogos-e vagy sem,hogy rosszul érezem magam a házasságomban és boldogtalan vagyok.A férjemmel van a gond.Már egyszer megcsalt,majd 1 éves volt a fiunk mikor kiderült,hogy "flörtölt" valakivel.Állítólag csak ennyi történt.Leadja a fizetését,de mint megtudtam van neki egy kis mellékes,amit nem ad le,ez kb. havi 50-70.000 Ft.Ezt akkor sem adta ide,mikor nem tudtam lényeges dolgokat megvenni,és kölcsön kellett kérnem az idős,kis nyugdíjas szüleimtől.Míg gyesen voltam mindent megcsináltam,de most hogy dolgozok sem segít semmit,egy tányért sem mos el.Ha megjegyzem,ő van felháborodva.Még sorolhatnám.Két barátnőmmel beszéltem erről,de nekik sincs jobb tapasztalatuk,szerintük minden férfi ilyen,és nincs okom válni.De engem nagyon bánt,hogy reggel korán kelek,viszem a gyereket az oviba,dolgozok,háztartást vezetek,főzök,és semmit nem kapok cserébe.Úgy érzem egy hatodrangú cseléd vagyok a saját lakásomban,és jobbat érdemlek.Kérdés: tényleg minden férfi ilyen?Én fújom fel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook