Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vékonybél gyulladást (Chront) mindig kiséri hasmenés és milyen fájdalmakkal jár? fórum

Vékonybél gyulladást (Chront) mindig kiséri hasmenés és milyen fájdalmakkal jár? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 23. - Medina07)
2009. jún. 21. 15:03

Gratulálok! :)

Igen, a terhesség sok betegségre kedvező hatással lehet. Nem is tudom van amin ront?

Biztosra nem tudom, hogy összefügg a két dolog de a tünetek alapján gondolom. Bár nálam azért ennél is komolyabb a helyzet, azt hiszem az egész a candidával kezdődött sok évvel ezelött. Az tud gyulladást okozni a belekben ha elszaporodik, toxinokat termel, idővel átfúrja a bél falát és a salakanyagok, mérgek szabad az út a vérbe, felszívódnak. Ez már komoly allergiás panaszokat okoz, miközben a gyulladás felemészti az összes ásványi és nyomelemet a szervezetből. Nálam súlyos vashiányos anaeima alakult ki, ekkor lisztérzékenységre gyanakodtak de a vékonybél biopszia ezt egyértelmüen kizárta. Most a doktor úr javaslatára (az összes problémáját a vashiány okozza) szedem a vasat és várok. Bár valahol belül tudom, hogy a vashiány csaupán egy tünet, ha nem szünetem meg az okát hosszútávon sokat nem ér az utánpótlás. Tehát ha lejár ez a kúra akkor remélhetőleg vastagbéltükrözés következik, mert pont itt lett félbehagyva.

Az a vicces, hogy az UH mindent rendben talált. Bár gondolom ezeket a betegségeket azzal nem is lehet kimutatni.

23. Medina07 (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 21. 12:13

Sajnálom. :( Neked is nagyon rosszak a tünetek. Én is alig merek már kimerészkedni a házból, félek hogy rohannom kéne a wc-re. És ha nincs???!!


Nekem is érzékeny a méhem és a derekam is szokott fájni. Nem gondoltam volna, hogy ez is összefüggésbe lehet a betegséggel. Jó, hogy meg tudjuk osztani a tapasztalatainkat, megfigyeléseinket itt.


Máshol már írtam, hogy szerencsére ettől függetlenül teherbe estem. Nagyon jó volt terhesség alatt, semmi panaszom nem volt, minden rendbe jött. Életem legszebb időszaka. Féltem pedig, hogy gondok lesznek.

2009. jún. 21. 11:51

Nekem időszakos néha egész napokat végigfájdogál, máskor meg napokig semmi. Hirtelen vagy erőteljes mozgásra tényleg rosszabb és emelésre nekem is belenyilall. De én lehet összekeverem a kismedencei gyulladással mert az is kilátásba lett helyezve. Mivel a derekam is szokott fájni, meg olyan érzékeny a méhem néha. Mivel a labor és a tapintási lelet is jó lett, azt mondta nincs konkrét gyulladás és appendicitisre gyanakodott(mikor még csak a jobb oldal fájt), onnan meg visszakültek hogy ez inkább adnexitis(petefészekgyull) Akkor azt javasolta nézessen meg a beleket. Meg ez a fájdalom is "vándorol".

Azóta se sikerült kideriteni mi bajom pontosan.

21. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 18. - Medina07)
2009. jún. 21. 11:40

Néha meg pont ellenkezőleg annyira felgyorsul a bélmükődés, hogy nem merek emberek között maradni a szelek miatt. :( Szerintem ez is azt jelzi, hogy valami nincs rendben. Én egyébként komolyan megijedtem a fájdalmak meg a vér miatt, hogy valami komoly gond van mondjuk perforál a bél vagy ilyesmi. De rájöttem akkor már nem lennék itt, mert az akut hasi katasztrófa életveszélyes. Bár hashártyagyulladása tünetek nélkül is lehet az embernek. Nekem régóta van mindenféle "csendes" gyulladásom és szerintem ez ha hosszú ideig fennáll ráterjedhet a többi szervre is. A csendest úgy értem hogy a laborértékek teljesen normálisak, a vvt- süllyedés még alacsony is.

És amikor diétáztam nem volt semmi panaszom.

2009. jún. 21. 11:39
Hát nekem általában székelési ingerhez kapcsolható. Kezdetek, kezdetén volt, hogy anélkül is fájt. Mozgásra bizony rosszabb, megerőltető munkát, nehéz dolgok emelését egyenesen kerülni kell. De lehet, hogy mindez egyénfüggő.
2009. jún. 21. 11:18
Sziasztok!Lehet, hogy furát kérdezek de a fájdalom mindig étkezéshez kacsolható?Vagy állandóan jelen van?Mozgásra rosszabb?
18. Medina07 (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 21. 10:55

Székelés után nekem is elmúlik a fájdalom! De addig....

Van hogy kiver a víz. :(

2009. jún. 21. 10:50
Nekem székrekedésem van puffadok, néha véres a székletem sőt időnként össze is piszkítja kicsit az alsóneműt. A hasam rengeteget fáj hol bal oldalt hol jobboldalt hol meg össze vissza. Nyilallás, görcsök tompa húzó mindenfélét éreztem már. Székelés után elmúlik. Most készülök vastagbéltükrözésre. A gyomortükr. és a vékonybél biopszia is rendben volt. Lehet hogy"csak" IBS. Azzal még jobban járok.
2009. jún. 21. 10:33

Csatlakozom az előttem szólohoz! Szia Youlcsi! ;)

Kérdeztétek egy páran:

Sajnos az én anyám is Crohn-os, így egyből tudtam, hová menjek (kb 20 évesen). Először vérkép (nálam gyulladást mutatott ki), aztán UH, majd gyomor és béltükrözés. Sajnos ezen mind át kell esni, de például lehet kérni érzéstelenítés a béltükrözéshez. Leírom inkább, mert sokan nem tudják és maguktól nem adják.

Én az I.sz Belgyógyászati Klinikára járok a Klinikákhoz, Dr. Pap Jánoshoz, akit nagyon ajánlok. De sajnos erre a betegségre még nem igazán találtak gyógymódot. Az étkezéssel esetleg lehet rajta javítani. Nincs rá speciális diéta, fel kell írogatni, hogy mit bír az ember és mit nem.

A fájdalom lehet több helyen is, mint ahogy azt youlcsi is írta. Minél előbb foglalkozni kell vele, mert akár sipoly is kialakulhat, a beteg bél annyira gyulladásos már, hogy akár műtét során eltávolítják azt a darabot.

Egész fiatal korban támadja meg az embert. Általában a 20-30 éves korosztályt. Magyarázata nincs, hogy mitől lehet, leginkább a stresszre fogják. (Szerintem szerepet játszanak a mű kaják is)

15. youlcsi (válaszként erre: 5. - Diorissimo88)
2009. jún. 20. 20:47
vérkép, uh, tükrözések, rtg, ct...
14. youlcsi (válaszként erre: 3. - 962d1104a6)
2009. jún. 20. 20:45
a fájdalom is igen sokféle lehet. görcsös, éles, de akár állandó tompa, vagy enyhe hasi diszkomfort is. de lehet, hogy nincs is semmilyen.
2009. jún. 20. 20:43

a crohn nem jár minden esetben hasmenéssel. attól függ, hogy a béltraktus melyik részét érinti. de tény, hogy a hasmenés az általános.


fájdalom: általában jobb alhasi (vakbél-környéki), de köldök körül is lehet. igazán ez is attól függ, hogy hol beteg a bél... mert pl ha a vastagbél leszálló ágán van a gyulladás, akkor logikusan a bal alhas fog fájni.

2009. jún. 20. 19:06

amugy nem jól tudod mert a chron egész bél is lehet,söt

nemcsak vékony

2009. jún. 20. 17:53
A vékonybélgyulladást úgy tudom, csak a kontrasztanyagos röntgennel lehet csak vizsgálni. (ja meg a kapszulás kamera de az egy vagyon) volt valakinek ilyen röntgenes vizsgálata?
2009. jún. 20. 17:14
ja és majd szövettan kb 3 hét mulva,onnan lehet tudni pontosan mi is az.
9. makrai.lilla (válaszként erre: 5. - Diorissimo88)
2009. jún. 20. 17:07

csak vastagbél tükrözéssel

sajna

8. makrai.lilla (válaszként erre: 3. - 962d1104a6)
2009. jún. 20. 17:06

bnömnek van ,nekem nem nekem IBs csak ,az is szar,de ugy tudom neki eléggé szokott görcsölni,vagy tompán ez mindenkinál változik,,,,

de igen kaja sem mindegy mit eszel.

2009. jún. 20. 16:14
Érdekes, nekem is vannak ehhez hasonló tüneteim. Hol lehet ezt megvizsgáltatni és hogy hogyan lehetne csökkenteni a tüneteit??
6. 962d1104a6 (válaszként erre: 4. - Medina07)
2009. jún. 20. 15:32
És nálad hogyan derült ki, hogy Chronos vagy?
2009. jún. 20. 15:26
Bocs, most találtam ide véletlenül. Hogy diagnosztizálják ezt a betegséget? Nekem is vannak ilyen tüneteim évek óta, de még nem voltam vele orvosnál. Időszakosan jön elő. Van, hogy hónapokig alig,de van hogy hetekig folyamatosan.A tünetek ráillenek arra amit itt írtok. Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele, de időnként nagyon kellemetlen tud lenni.
2009. jún. 20. 15:11
Sajnos én is Chron-os vagyok. Rám hirtelen tör a görcs, együtt a hasmenéssel, főleg étkezések után. Meg kell gondolni, hogy mit eszik az ember. Sajnos most elég rossz stádiumba vagyok. Ez a betegség csak tünetmentes lehet max.
3. 962d1104a6 (válaszként erre: 2. - Makrai.lilla)
2009. jún. 20. 14:35
Milyen jellegű a fájdalom? Görcsös, hasogató?Csak étkezés után van vagy mindig jelen van??
2009. jún. 20. 14:32

igen sajna.

alsó téjéki hasfájás de inkább jobboldali föleg,ott ahol a vakbél van.

2009. jún. 20. 14:21
Vékonybél gyulladást (Chront) mindig kiséri hasmenés és milyen fájdalmakkal jár?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook