Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vehetek a várandós sógórnőmnek babanaplót? fórum

Vehetek a várandós sógórnőmnek babanaplót? (tudásbázis kérdés)


11. panda230 (válaszként erre: 10. - VendrinerPiroska)
2012. nov. 4. 19:50

Abszolút egyetértek. Gondolkodtam rajta, és ha ne adj Isten bármi történik, egyszerűen képtelen lennék másra gondolni, mint hogy ez a napló miatt van. Nagyon sajnálom, ami veled is történt, és remélem túltetted magad rajta, már amennyire túl lehet. :(

Beszéltünk erről édesanyámmal is, és szerinte is érdemes várnom, hiszen amikor otthon lesz majd a babával, akkor is rendezgetheti az "emlékeket". :)

10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Panda230)
2012. nov. 4. 14:15

NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha mondjuk 1 hónappal lenne a szülés előtt, akkor igen, de így semmiképpen nem.

Én kaptam babanaplót karácsonyra a terhességem elején, ami nagyon megrémített, mert mint mondtad, rossz ómen és persze az ember jobban szeret magának ajándékot kapni, amíg hivatalosan nem szülő. Mellesleg utánna még el is vetéltem, gondolhatod, milyen érzés volt utánna ránézni. Még rengeteg időd van baba ajándékokat venni, most kényeztesd a jövendőbeli szülőket még egy ideig.

2012. nov. 3. 23:30
Szerintem csak akkor, ha amúgy is ilyen rendszerezős, nosztalgiázós, megőrzős típus. Én nem vok ilyen, így aztán az ajándékba kapott babanaplóval nem sokat tudtam kezdeni.
2012. nov. 3. 22:46

Zambak: Ez nagyon aranyos! Én is úgy szeretném, hogy mikor tudjuk a nemét, olyan színű naplót veszek neki,de egyenlőre ezek még csak tervek. :)


kiszvorosz: Hát figyelj. 10 éve ismerem a sógornőmet, és olyan, mintha a nővérem lenne, így hát azt hiszem eléggé ismerem. Nagyon jóban vagyunk, szeretjük egymást, rengeteg dolgot megbeszélünk, illetve megosztunk egymással. :) Ezrét gondoltam arra, hogy lássa, hogy felnőttem ahhoz, hogy egy ennyire személyes dologgal lepjem meg.

7. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Panda230)
2012. nov. 3. 21:13
Én nem örülnék neki, ha a sógornőmtől babanaplót vagy bármilyen babacuccot kapnék/kapnánk. Teljesen különbözik az ízlésünk,értékrendünk, mindenünk. Szerintem ha jóban vagytok, szeretitek egymást,akkor vedd meg bátran, ha nem igazán érzed ezt,akkor inkább a doboz bonbon/könyvutalvány:)
2012. nov. 3. 20:01
Én is babanaplót vettem a sógornőmnek annó Karácsonyra, mikor várta a kislányát. És mivel tudták, hogy Kitti lesz a neve, Hello Kitty-s bébinaplót kapott. Örült neki. :)
2012. nov. 1. 21:51
Köszönöm szépen mindenkinek. :) Még gondolkodom rajta, de nekem is nagy élmény lenne adni nekik egy babanaplót. Még sosem vettem és sosem adtam senkinek ilyen jellegű ajándékot. :)
4. Cippora (válaszként erre: 1. - Panda230)
2012. nov. 1. 21:48
Nekem volt terhes naplóm,még akkor bukkantam rá,mikor még nem is terveztünk babát.Megvettem,azóta már ki is töltöttem :) Én kétszer is vettem ismerősöknek ilyen naplót,és nagyon örültek neki,úgyhogy szerintem nyugodtan.
2012. nov. 1. 21:43
Szerintem ráérsz megvenni akkor, ha már megszületik a baba. Nem a babona miatt, de egyelőre még fölösleges.
2012. nov. 1. 21:37
Szerintem nyugodtan megveheted,.
2012. nov. 1. 21:19

Sziasztok!


Sokat gondolkodtam, mielőtt mertem ide írni, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Felénk az a hiedelem járja, hogy a kisbaba születése előtt nem szabad semmilyen új dolgot vennünk, avagy ajándékoznunk a születendő pici anyukájának, mert az rossz óment jelent.

Testvérem, és párja babát várnak. Panni most 16 hetes terhes. Egyenlőre még nem tudják a születendő csöppség nemét, de hamarosan kiderül. Nos, a kérdésem az lenne, hogy jó ötletnek tartjátok-e azt, hogy vegyek nekik karácsonyra egy babanaplót? Már nézegettem őket, és nagyon szuper ötletnek tartom, hogy a pozitív terhességi teszttől oviig végig lehet vezetni a gyerkőc mindennapjait, élete fontosabb állomásait. Ti mit gondoltok erről? Jó ötlet?

Előre is köszönöm szépen a hozzászólásokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook