Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnői, orvosi tévedés esetén, ha miattuk késünk a gyerek fejlesztésével, mit lehet tenni? fórum

Védőnői, orvosi tévedés esetén, ha miattuk késünk a gyerek fejlesztésével, mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
7. Sylar01 (válaszként erre: 4. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 21. 12:46

Köszönöm mindenkinek.

Most úgy tudtunk továbbmenni, hogy egy budapesti "ismerős" leírta, hová kellene menni, így találtunk rá a korai fejlesztőre.

Igazából az bosszant, hogy nem, hogy segítettek volna a védőnők/orvosok, még minket tettek mindenért felelőssé.

Aztán meguntuk, körülnéztünk, elvittük korai fejlesztésre.

Ott novemberben megvizsgálták, szinte mindent alátámasztottak, amit mondtunk, de valahogy megrekedtünk. Január 3-án lett volna az első kezelés, de "elfelejtettek" szólni, hogy téli szünet van. Hatodikán nem volt bent az, akihez tartozunk, mert a férje kórházba került, azt ígérték, majd telefonálnak. Eltelt egy hét, semmi, bementünk, akkor közölték, hogy bár a heti négy órát nem tudják adni, mert "osztozkodni" kell valakivel, egy másik kislánnyal. Ezért, mivel őt fel kell készíteni arra, hogy nem egyedül lesz, 27-én kell mennünk. Valahogy úgy érzem, ott is, megint lesz kifogás...

2011. jan. 21. 12:44
Egyébként ilyen esetben szerintem jár az emelt, hosszabb ideig fizetendő GYES! Ennek utána kellene járni, de nem a védőnőnél, vagy orvosnál, hanem írni az államkincstárnak a történtekről egy levelet, és megkérdezni, hogy milyen feltételek mellett tudjátok igényelni.
5. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:44

Szerintem a kisfiadra figyelj!


Túl sok értelme nincs bűnbakot keresni. Vagy beszélj egy egészségügyi/orvosi perekben jártas ügyvéddel, hogy mit lehet tenni ..... de az ügyvéd is pénzbe kerül. Mit szeretnél elérni, kártérítést?

4. bf5264a5b9 (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:41

Mindenképpen vidd korai fejlesztőbe. Nekem 2 éves a kisfiam, 10-15 szót használ. Mindenki azt mondja, ráér még, de engem nem érdekel ki mit mond. Közöltem az orvossal, hogy kérek hallásvizsgálatra, és korai fejlesztőbe beutalót. Ha tényleg nem találnak semmit, akkor elfogadom, hogy majd fog beszélni. Addig nem!


Bár meg kell mondjam én az eltelt két évben, ha nem tetszett valami, addig vertem az asztalt, míg nem adtak beutalót, vagy megkerültem a gyerekorvost, és elvittem magánrendelésre a gyereket (6 orvosból egy se hallott szívzörejt, egy ismerős doki igen, mivel nem hallották nem akartak beutalót adni, úgyhogy elvittem magánra... a kardiológus azonnal hallotta a szívzörejt, EKG, szív UH azonnal meg is volt, kiderült, hogy ártalmatlan, de nem fogja kinőni). Sajnos a szülőnek kardoskodni kell, úgyhogy ne hagyd magad, szerezz beutalókat, vagy válassz másik gyerekorvost (nekünk a 3. van 1,5 éve, de sztem ő is marad, mert legalább meghallgatja a félelmeimet, és nem lekezelő)...

2011. jan. 21. 12:38
Próbáld meg hogy egyrészt a védőnőket bepanaszolni az országos védőnői egyesületnél, a dokikat az orvosi kamaránál felnyomni. De sajnos szerintem előrébb ezzel nem juttok. Igazából ügyvéddel kéne beszélni mit tanácsol, de sajnos nem fognak felelőst találni szerintem. Sajnos nem tudok mást tanácsolni, kitartás!! és remélem javul a helyzet majd!
2. gne2 (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:38
Nem tudsz mit tenni. Erőszakosabbnak kellett volna lennetek, addig menni, amíg nem találtok megnyugtató diagnózist. Ez sajnos a magyar egészségügy nagy hibája, sokszor nem is foglalkoznak az emberrel, csak futószalag-szerűen döntenek sorsokról. :(
2011. jan. 21. 12:33

Segítséget szeretnék kérni: van egy 38 hónapos kisfiunk. Körülbelül két éves volt, mikor először észrevettük, hogy nem rendesen fejlődik, valami nincs rendben. Kb. 20 hónapos volt, mikor először járni kezdett, 2.5 évesen még babakocsiztunk, ha egy kilométernél messzebb kellett menni. Már akkoriban jeleztük több védőnőnek, és orvosnak, hogy szerintünk valami nem jó, és nem "csak" a fejlődésével, hanem a tstméreteivel, arányaival is (a feje például számunkra nagynak tűnt).

Az összes védőnő, orvos azt mondta, hogy nincs semmi gond, nyugodjunk meg, csak túl aggúdjuk a dolgot.

Most, 38 hónaposan még mindig nem beszél, nem szobatiszta, sem előre, sem utólag nem jelez, ha WC-zni szeretne. Csörgővel játszik, agresszív, irigy, még mindig szeretne négykézláb járni. Erről igazából oldalakat tudnék írni, szóval ne feszegessük, a lényeg, hogy még mindig tartjuk magunkat ahhoz, hogy autisztikus tünetei vannak.

Az "illetékesek" azonban csak most ismerték el, és komplex gyógypedagógiai kezelésre kell járnunk.

Érdemes lépni valamilyen irányba? Gondolok arra, hogy a jelenlegi élethelyzetünkben eléggé megterhelő az, amit az orvosok, szakértők kérnek, konkrétan, egy fizetéssel kevesebb... Ha, akkor, amikor először szólunk, tesznek valamit, minden bizonnyal már haladtunk volna valamerre...

Szerintetek? Körülbelül 6 orvos, és védőnő tolt le minket, hogy miért aggodalmaskodunk, erre tessék... Bölcsibe már nem veszik fel, oviba nem mehet, mert nem szobatiszta, és akkor a heti két kezelésről már nem is beszélek...

Segítsetek, mit tegyek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook