Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Védekezzünk a gyógyszeripar ellen! fórum

Védekezzünk a gyógyszeripar ellen! (beszélgetős fórum)


1 2
42. naomi1
2011. júl. 27. 11:51
En azt hallottam hogy nyugaton a csirkeket antibiotikumozzak. Tv es ujsag irta. Igaz ez? Mert nem szivesen eszek gyogyszeres hust..... Ez Magyarorszagon is igy van?
41. Sesil
2008. jan. 11. 11:27
Még egy (lehet költői) kérdés. Szerintetek miért pont most lett receptköteles az Algopirin? Évtizedek óta piacon van, eddig a kutyát nem érdekelte, hogy pusztítja a vörösvéssejteket? A barátnőm migrénes, csak ez használ neki. Már minden kipróbált, de nem vált eddig be semmi helyette. Hozzáteszem ha kell, én is ezt veszem be, persze lehet hogy ez csak egy rossz beidegződés, hogy nem próbál ki az ember mást.
40. LoLiNa
2008. jan. 11. 05:46
Én semmilyen gyógyszert nem veszek be, max egy algopirint, de azt is csak akkor, ha nagyon muszáj. és a gyerekeknek is csak azt adom, amit muszáj. többet ér az alvás, pihenés, izzadás és forró tea. bármilyen betegségre kitűnő:)
39. f290b382c2 (válaszként erre: 37. - Sesil)
2008. jan. 10. 23:06

Az biztos,hogy magamnak sosem adatnám be.Nagymamám megtette,egész télen beteg volt...

De biztos vannak jó tapasztalatok is,írjátok meg,talán megkönnyíti a döntést.Hanna

38. Sesil (válaszként erre: 36. - F290b382c2)
2008. jan. 10. 18:36
Hja tényleg a hússzú hatású C vitamin. Őszintén én jót nevettem rajta. Nem hinném hogy a c vitamint bármivel meg lehetne kötni a vízben oldódás miatt. De nem vagyok egy kémikus, sem orvos. Minden esetre én nem ezt használom.
37. Sesil (válaszként erre: 36. - F290b382c2)
2008. jan. 10. 18:33

Kedves Jessytaylor!

Lehet hogy félreértettük egymást. Nem vagyok gyógyszerellenes. Sőt orvosellenes sem. Csupán úgy gondolom, hogy amíg lehet, és amíg elég, oldja meg az ember gyógyszer nélkül, 'jó szerekkel'. Nyílván egy tüdőgyulladásnál én is beszedném az antibiotikumot.

És igen egyetértek a védőoltásokkal. Szerintem szükség van rájuk ha erre voltál kíváncsi.

Nekünk hál istennek olyan háziorvosunk van, aki amíg csak lehet, nem ír gyógyszert. De a környezetemben vannak többen akik csupán tanácsot szeretnének és antibiotikum receptet kapnak. Na ez az amit én nem értek.

Szeretnék viszont kérdezni valamit. Mi a véleményetek a influenza elleni védőoltásról? Én még sosem adattam be magamnak. Igazán beteg is ritkán vagyok.

36. f290b382c2 (válaszként erre: 35. - Sesil)
2008. jan. 10. 08:00

Na és ha már a vitaminoknál tartunk,mit szólsz a hisszú hatású C-vitaminhoz,amiről köztudott,hogy ez egy vízben oldódó vitamin,tehát nem raktározódik,hanem a vizelettel együtt kiürül?

Írtam,hogy szabad orvosválasztás van,tessék olyan orvost keresni,aki nem antibiotikumot ad,csupán tüneti kezelést.De akkor minek háziorvos,erre ott a millió vény nélküli szer a patikában.

Mert szerinted a védőoltás mi?

Így van,az emberek többsége rosszul áll a témához.Sok orvost ismerek,aki placébóval jókezel,ha kezdetben kételyei vannak.

35. Sesil (válaszként erre: 33. - F290b382c2)
2008. jan. 9. 19:30

Kedves Jessytaylor! Szerintem ne keverjük már bele avédőoltásokat ebbe a témába. Sőt tiszta sor, hogy a bio sem bio még.

Azért az mégiscsak gáz hogy egy tüsszentésre a háziorvos antibiotikumot ír, aztán két év múlva meglepődik, hogy az a gyógyszer már nem használ a betegnek. Tiszteletem a kutatóknak akiknek az életmentő szereket köszönhetjük. De amíg elég lenne egy nagy dózis vitamin, minek a gyógyszer????? És igen a betegségek alapja pszichoszomatikus. De akkor miért nem tesznek rendet a fejekben először. Azt hiszem az emberek nagy többsége tényleg rosszul áll hozzá a témához. Nem az okokat keresi, hanem a tüneteket kezeli, vagy kezelteti.

2008. jan. 8. 18:18

Én mint szakmán kívűli úgy probálom ezt a problémát megoldani, hogy elsődlegesen , minél egészségesebb életmódot folytatni gyógyszer nélkül , ( nem kell mindenre gyógyszer) ezt mindenki maga dönti el , hogy miből ,mennyit szed.

De már voltam nagyon beteg akkor viszont a felírt gyógyszert szedtem amíg meg nem gyógyultam . a Betegség kialakulását próbálom elkerülni, de ha nem sikerül marad a gyógyszer.

2008. jan. 8. 17:42
Ha az ember beteg,elmegy az orvoshoz(már ha hisz benne)aztán vagy kiváltja a receptet,vagy nem.Az orvosok a jelenleg hatályos törvény szerint nem kaphatnak pénzt gyógyszercégtől egy-egy bizonyos gyógyszer felírásáért.Volt egy ismerősöm,kissejtes tüdőrákban szenvedett,3 hetet jósoltak neki.Kapott egy bizonyos gyógyszert,és még 5 évig közöttünk élt.Az orvoslátogatók munkája az,hogy tájékoztassák az orvost a gyógyszer hatásáról,a mellékhatásokról,melyik gyógyszert milyen dózisban,mivel lehet együttadni,segítse továbbképzésüket,illetve kérdés esetén koordinálja azt.Nem kell senkinek gyógyszerrel tömni magát,de lehet választani 3 hét és 5év között.Egyébként hadd kérdezzem már meg,ha már annyi okos anyuka van itt közöttünk,hogy a védőoltást sem adatják be inkább a gyermeknek?Ja,és majd a biogyümölcsökről is indíthatnátok egy fórumot szerintem,laboratóriumi körülmények között érdemes lenne megvizsgálni,vajon mit tartalmaz.Depressziós beteg esetén önmagában csak a gyógyszer nem elegendő,megfelelő szakember,pszichoterapeuta szükséges a gyógyulás esélyét növelendő.És még annyit,hogy az orvoslátogatók informálják a patikusokat is,mire mit és milyen dózisban lehet adni.S ha már a gyógyszercégek szidalmazásánál tartunk,el sem tudják képzelni egy-egy gyógyszercég mennyi életmentő gyógyszert adományoz a kórházak,klinikák betegeinek.Amit talán önök,édesanyjuk,nagypapájuk,férjük kap meg.Én kipróbáltam a homeopátiát,az aura-varázslást,pénzkicsalás az egész.Szerintem a betegségeknek mindig pszichoszomatikai alapja van,épp ezért a test mellett a lélek is gyógyítandó.Ha nem tetszik az aktuális házi vagy szakorvosod,keress mást,akiben megbízol,van már rá lehetőség,nem pampogni kell.Hanna
2007. szept. 25. 21:39
Én és a fiam ha egy mód van rá nem gyógyszerekkel tömjük magunkat!
31. 18235c4fc5 (válaszként erre: 30. - Szilike*)
2007. júl. 25. 11:47

Szilike!


Nem igazán értem, amit írtál. Ha egy betegséget kitaláltak, akkor hogyan múlhat el a gyógyszerektől? Egy nem létező valamit nem lehet megszüntetni.


Hallottam én is kitalált betegségről, de az orvosok szerint nem gyógyítható, csak folyamatos kezeléssel kordában tartható.

Ez a baj a nyugati orvoslással, hogy sok esetben csak tüneti kezelést ad, de a kiváltó okot nem mindig szünteti meg.

2007. júl. 25. 11:00
Sajnos üzlet ez is.Vannak kitalált betegségek is,de a gyógy(ító)szertől elmúlik.
29. dee (válaszként erre: 28. - 18235c4fc5)
2007. júl. 25. 09:50
Szia Heni!Köszi a hozzászólást!Igazad van!
28. 18235c4fc5 (válaszként erre: 2. - Dee)
2007. júl. 25. 09:43

Szia Dee! :)


Igen, bár a másik oldalról, de én is tapasztaltam hasonlót. Amikor a lakóparkban nem egy anyuka szidja a gyermekorvosunkat, aki nem ad lépten-nyomon gyógyszert, antibiotikumot, inkább azt mondja pl., hogy kezeld a gyermek torkát lándzsás útifű sziruppal, a vírusra ugyebár az antibogyó nem hat. Homeopátiás szereket is felír 6 éves kor felett, ha beleegyezel, mint alternatív gyógymódba.

De "okos" anyuka hőzöng, hogy inkább elviszi egy olyan orvoshoz a gyerekét, aki felír valami gyógyszert. BRRRR...És azzal nem számol, hogy hosszú távon sok antibiotikum májkárosodást, vesebajokat is okozhat. de az ilyennek mondhat bármit az ember.


A patikákat én is különválasztanám, a miénkben is minden segítséget, jótanácsot megadnak.


A gyorsan bekapok egy bogyót reklámoktól nekem is feláll a nemlétező szőr a hátamon, mert sokan meg sem nézik még a mellékelt tájékoztatót sem.

2007. jún. 21. 14:16

Szerintem a gyogyszergyartokat es patikakat ket reszre kellene szedni. A patikakban azt tudjak odaadni, amit kapnak, amijuk van. A kevert vagy keszitett dolgokat is abbol keszitik, amilyen anyagokbol az elo van irva es lehet. Es szabalyozva van ez is. pl. mar nem lehet kapni patikakban shea vajat. Egy ejszaka ugrottam be itt egy patikaba, egy srac volt az ejszakas, es az magyarazta el, hogy meg van kote a kezuk, nem adhatjak el, hiaba nagyon jo, es bar ok keverhetik kremekbe, nem arulhatjak. Egyebkent barhol a vilagon valami bajunk volt, es a patikaban elnyafogtuk, mindenhol segitokeszek voltak, azt adtak, amit a legjobbnak tartottak a gondunkra, igy egy szavam sincs sehol a gyogyszertarak ellen.

A gyogyszrvallalatok viszont mas teszta. Biztos van olyan betegseg amin mar csak gyogyszerrel lehet segiteni, de amig olyan nincs valakinek, probaljon ra mas megoldast talalni.

Egyebkent tenyleg szeretnek gyogyszert szedni az emberek.

2007. jún. 21. 10:55

Nem szereted, ha becsapnak? Ne hagyd! Senki nem tuszkolja le a torkodon se a gyógyszert, se a gyógynövény alapú tablettákat. Biztosan könnyebb haragudni a gyógyszercégekre, a természetgurukra, mutogatni erre-arra, mint ahogyan az ország házában is teszik. Vagy mondjuk a kurvákra. De ha nincs, aki igénybe veszi a szolgáltatást, akkor a bérkéjenc se szellőzteti az út szélén a sonkáit. Mégse hallottam arról, hogy a kurvát kibérelő ffit marasztalták volna el!

Nos, szerintetek hol van a bukfenc a logikában?

Igenis, kellenek a gyógyszerek, ha nagy a baj és kellenek a gyógynövények, de ezek csak mankók. Az egészség nem kívülről jön és szorosan összefügg a mentális, érzelmi állapotoddal.

Nincs fekete-fehér, igen-nem. Az egészségedért érzett felelősség nem ruházható át senkire!

25. gzs3
2007. máj. 18. 06:20
Milyen tapasztalatotok van a fájdalomcsillapítók, altatók, nyugtatók, antidepresszánsok kapcsán?
24. dee (válaszként erre: 23. - Gzs3)
2007. máj. 16. 07:49
Köszönöm szépen!
23. gzs3 (válaszként erre: 21. - Dee)
2007. máj. 16. 07:46
Sok-sok szeretettel gondolok rátok és gratulálok egy boldog, büszke anyukának!
22. gzs3 (válaszként erre: 18. - Opium)
2007. máj. 16. 07:45

Na, én a Betaloc-cal voltam így, meg az antidepresszánsokkal. Kb. két napig voltam hajlandó bevenni, mert beugrott, amire azt mondják, hogy életem végéig szednem kell, ott valami gáz van!

Elkezdtem rendet pakolni a fejemben, s aztán helyre jöttem.

21. dee (válaszként erre: 20. - Gzs3)
2007. máj. 16. 07:43
Vasárnap volt 6 hetes.
20. gzs3 (válaszként erre: 19. - Dee)
2007. máj. 16. 07:41
Mekkora a pici baba? Imádom a gyerekeket, nekem is van három, csak már felnőttek.
19. dee (válaszként erre: 11. - Gzs3)
2007. máj. 15. 19:08
Szívesen segítek,igaz elég kevés időm van a baba mellett.De aki megkeres,segítek természetesen.Erre esküdtem fel,ez a dolgom még ha Gyesen is vagyok.
18. opium
2007. máj. 15. 18:15

Pár éve, több napig nagyon erős, állandó fejfájás gyötört és a látásom is megromlott. Kiderült, hogy elég magas a vérnyomásom. Felírtak vérnyomáscsökkentőt és nyugtatót. Szedtem egy ideig, aztán elmentem kontrolra. Rendben voltam, de a doki azt mondta, hogy életem végéig szednem kell vérnyomáscsökkentőt, különben vesekárosodás lehet a vége, de én úgy éreztem nekem nincs már szükségem semmilyen bogyóra és nem szedtem többet. Egy hónap múlva visszamentem kontrolra, kérdezte a doki, hogy szedtem-e rendszeresen a bogyót, mondtam perszehogyne... megmérte a vérnyomásomat, rendben volt.

Ha a dokikra hallgattam volna, ma is vérnyomáscsökketnőn és nyugtatón élnék...

17. gzs3
2007. máj. 15. 17:54

DE!!! Ugyanez a véleményem! Az emberek azt hiszik, hogy bekapnak egy bogyót, s ezzel megoldódott az élet problémája. Ha a fejünk fáj, az sem váletlen.Minden testi tünet a lelki bajainra vezethető vissza. Van egy könyv, sajna már elfelejtettem kik írták, két német doki, az a Címe: Mit árul el a betegséged? Részletesen leírják, hogy melyik betegség milyen lelki bajra vezethető vissza. Ez két becsületes doki, aki úgy gyógyít, hogy közben valóban meggyógyulsz. Test és lélek összefügg. Indítottam egy naplót Pánik és depresszió nélkül címmel, melyben igyekszem sok-sok olyan emberi érzést megfogni, amivel helyre tehetnénk magunkat. Ha érdekel, olvasd el.


Továbbra is várlak a fórumon!

Lyza

2007. máj. 15. 16:50

Én nagyon örülök ennek a fórumnak:)Jó,hogy elinditottad,régebben én is gondolkodtam rajta:)

Sokat olvastam már anno is a gyógyszerekról,gyógyszeriparról,a kitalálat betegségekről...

sZámomra megdöbbentöek az olyan reklámok,mint pl:Fáj a fejem?Azonnal beveszek egy .... és 10perc múlva elmúlik! Vagy: 3órája köhögök egy kicsit,azonnal bekapok egy... és már el is múlik.

A hangsúly ugye azon van,hogy apróbb,zinte jelentéktelen panaszokra is VEGYÜK BE EGYBŐL a csodaszert és "meg is gyógyultunk"!

Nekem szerencsére csak a torkommal van gondom,de azzal mindig.Rájöttem,h felesleges orvoshoz mennem.Mindig uazt irja fel.Helyette otthon a jól bevált régi módszerekkel kigyógyitom magam.

Szoktam olvasgatni a pánikbeteges fórumot.

A mai társadalom sajna gyógyszerfüggő.altatók,nyugatók,antidepik...ha ilyet próbálnának beadni,inkább elfutnék:)

És a legtöbb ember nem is gondolja tényleg,h mennyire veszélyes.

Az antidepikkel kapcsolatban én úgy látom,h amikor azt mondják,h ha nem veszik be,akkor rosszul vannak,akkkor nem azért lesznek rosszul,mert "visszajön"a betegség,hanem az elvonási tünetek miatt.Te hogy gondolod gzs?

15. gzs3 (válaszként erre: 13. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 15. 13:00
Na, ez jó! Nagyon jó! Valaki írt közületek a környezet szennyezéséről. Szerintem csak ott lehetne bioterméket előállítani, ahol nincs semmiféle szennyeződés. Dehát benne van a légkörben. Ennek egy előnye van talán, hogy ha igaz, akkor nem kezelik vegyszerrel ezeket a növényeket. Falusi lány voltam, no, nem kerül többe az előállítása, sőt egy biokert, ahol a növények hatnak egymásra, csoda jó. De igazad van, ez is üzlet lett-sajnos!!!
14. gzs3 (válaszként erre: 12. - F31ff285b1)
2007. máj. 15. 12:57
A laikusok véleményére voltam kíváncsi.Hogy tudnak-e arról, hogy érdek fűződik ahhoz, hogy mennyi ideig és mennyi gyógyszert írnak fel a számára. Szerinted mire valók az orvoslátogatók? S hidd el, nagyon sok ember van, akit elvakít a pénz. Természetesen nem csak ezen a területen, de itt mégiscsak az életünkről van szó. Egy orvos nem fogja Neked megmondani, hogy azért azt írom kedves, mert ezután én pénzt kapok! ÉS ITT MOST NAGY BETŰKKEL LEÍROM, HOGY MINDEN TISZTELETEM A BECSÜLETES ORVOSOKÉ!!!! Ez a fórum rólunk szól. Mi mit tehetünk magunkért? Olvasd el a gyógyszerész hozzászólását, nagyon becsülöm érte, hogy leírta az igazságot.
2007. máj. 15. 12:30
Én úgy gondolom, hogy manapság minden üzlet. A gyógyszeripar ugyanúgy, mint a természetgyógyászat. Miért van az, hogy az egészséges termékek olyan iszonyú drágák? Tudom erre az a válasz, hogy költséges az előállítása. Miért költségesebb egy biorépa egy nem bionál? Meg kell találni az arany középutat. Amikor nem használnak a gyógyteák és társaik, akkor be kell venni a gyógyszert.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook