Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vastag tarkóredő - 12.UH - 4 mm felett fórum

Vastag tarkóredő - 12.UH - 4 mm felett (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. jenBP (válaszként erre: 32. - M.àgnes)
2020. nov. 12. 17:18

Orrcsont látható volt, a Prena negatív lett ennek ellenére kaptam beutalót méhlepény biopsziára. Végül a vizsgálat előtt pár nappal nagyon elkezdtem vérezni, mint kiderült haematóma miatt, így a mintavételt nem vállaltam.

Magzati szív UH-ra viszont menni fogunk a 20. héten.

32. M.àgnes (válaszként erre: 31. - JenBP)
2020. nov. 10. 16:04
Kellett menned tovàbb? Vagy mit mondott az orvos?
31. jenBP
2020. nov. 10. 11:25
Kitartást mindenkinek, nekünk “csak” 3,4 mm lett a tarkóredő, bízom benne, hogy minden rendben lesz. Most leszek 16 hetes.
30. Katuska1982 (válaszként erre: 29. - M.àgnes)
2020. nov. 9. 19:10
14 hetes vagyok. A chorionbiopsziám eredményét várjuk szerdára.
29. M.àgnes (válaszként erre: 26. - Katuska1982)
2020. okt. 30. 18:46
Mikorra tudsz vmit? Remèlem hogy jól alakul, tudom milyen rossz:((( irj majd lègyszives!!!!
28. M.àgnes (válaszként erre: 27. - Katuska1982)
2020. okt. 30. 18:38

Szia, nekem negativ lett a nifty tesztem, voltam szivultrahangon illetve a 18. Hetes ultrahangonat egy genetikus doktornő csinálta, nem talált eltérést, mindene szépen fejlődik. Remélem csak elmérték 12. Hetesen a nyaki redőt, sajnos egyszer mérte le ès nem fordított rá időt sem sztem. Már bánom, hogy nem mérettem le egy másik orvossal, mindegy is...22. Hetes vagyok, a baba ûgy nèz ki egèszsèges:))

Veled mi ûjsàg, hàny hetes vagy?

27. Katuska1982 (válaszként erre: 25. - M.àgnes)
2020. okt. 28. 11:47
S mi lett végül veletek?
2020. okt. 28. 11:47
A 12 hetes Uh-n 4,5 tarkóredővel már Hygroma collit állapított meg az orvos. Csak abban reménykedem,hogy a genetikai vizsgálat nem erősíti meg ezt a gyanút bármilyen rendellenességre. Felszívódik...Én hinni akarom,hogy egészséges a babám...
2020. szept. 9. 09:15
Negativ lett a Nifty tesztem, megkönnyebbültünk! Holnap megyek sziv uhra, remèlem ott is minden okès lesz!!!
24. M.àgnes (válaszként erre: 23. - BTB78)
2020. aug. 24. 20:20
Orrcsont minden jò volt, a véreredmény hozzá szintén jò volt. Azt mondta a biológus, hogy emiatt nem kaphatok alacsony kockázatot csak közepest 1:625 höz a többire alacsony jött ki. A férjem azon csodálkozott, hogy nem ment vissza többször újramérni, hiszen ha rossz nem kellene kontrollálni?!
23. BTB78 (válaszként erre: 22. - M.àgnes)
2020. aug. 24. 18:04

Szia! Még ne ess kétségbe! Mit mutatott még az ultrahang, van orrcsont? Kombinált teszt eredménye milyen?

Én úgy tudom, hogy az is félrevihet pár mm - t, ha pont hátra tartja a baba a fejét. Plusz a vizsgáló és a gép is mérhet 1-2 mm-t félre. És akkor már mindjárt normális értéket kapunk. Vagy ha pár nappal idősebb a terhesség, akkor is nagyobb a tarkóredő. Szóval fel a fejjel, ez idegesítő, de eddig még csak egy adat, ami miatt részletes vizsgálat kell.

2020. aug. 24. 07:46

Sziasztok! 12. Heti uh (12+3) 3,2 tarkòredőt mutatott, egy világ omlott össze bennem. 3. Babánkat várjuk, 2 tesò teljesen egészséges. Megcsináltattam a Nifty tesztet is, ennek az eredményére várunk, de addig kikészülök.

Mondjatok pár biztato szót... :

21. hanika (válaszként erre: 20. - Ella89)
2017. júl. 25. 14:16

Köszönöm Ella89 :) Ma voltunk a második genetikai ultrahangon és itt is mindent rendben találtak :) Kisfiúnk lesz, nagyon boldogok és végtelenül hálásak vagyunk Istennek, hogy így alakult!


Kedves Mindenki,

Ha bárki később rátalálna erre a fórumra, mert vastag tarkóredőt állapítottak meg nála, nyugodtan írjon, talán tudok pár biztató szót mondani :)

20. Ella89
2017. júl. 24. 16:26

Hanika, Annababo!

Mindkettőtöknek nagyon örülök!!! :-)

19. 997685c4c4 (válaszként erre: 14. - Ella89)
2017. júl. 15. 13:28
Gratulálok a kisfiadhoz, sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!
18. 997685c4c4 (válaszként erre: 16. - Hanika)
2017. júl. 15. 13:26

De szuper, örülök, hogy minden rendben.

Múlt héten pénteken megérkezett az én eredményem is, de nem találtak eltérést :) augusztus elején megyünk magzati szívultrahangra a Czeizel intézetbe, bízom benne, hogy ott is mindent rendben találnak.

Jó egészséget és vigyázz magatokra!

17. hanika (válaszként erre: 14. - Ella89)
2017. júl. 15. 10:15
Örülök, hogy minden jól alakult nálatok :) Alig várom már, hogy karomban tarthassam a mi kicsikénket és láthassam, hogy minden rendben vele. Sok az izgalom, de kezdem megérteni, hogy ennek az aggódásnak sosem lesz már vége :)
16. hanika (válaszként erre: 13. - 997685c4c4)
2017. júl. 15. 10:07
Szia, ismerem az érzést... én eddig nem is tudtam visszajönni ide a fórumra, annyira izgultam. Nekünk az amnio után viszonylag korán csörrent a telefon és majdnem frászt kaptam én is... De csak azért hívtak, hogy szóljanak, hogy minden rendben van a gyorsteszt alapján. Kb. másfél hét múlva már a végleges eredmények miatt hívtak és az is teljesen rendben van. Tegnap pedig a szívultrahangon is minden teljesen jó volt, ezért most kezdünk már megnyugodni mi is :)
15. hanika (válaszként erre: 12. - Epervirág)
2017. júl. 15. 10:03
Szia :) Igen, megvolt és már az eredményeket is tudjuk. Minden rendben van szerencsére :) Azóta még voltunk tegnap egy szívultrahangon is, hogy kizárjuk az azzal kapcsolatos problémákat is. Szerencsére az is rendben van :)
14. Ella89
2017. júl. 10. 09:34

Harmadikkal a határon volt a tarkóredő vastagsága, de volt orrcsont és a kombinált teszt jó lett, aztán az AFP alacsony lett és az UH bélproblémákra utaló jeleket mutatott, de nem akartam amniocentézist és végül egészséges kislányom született. A negyedik babámmal mért az SZTK-s szonográfus vastag tarkóredőt a 11. héten. Teljesen kiborultam, napokig sírtam. 2 héttel később, 13 hét 1 napnál Dr. Hajdu Krisztina mért 2,4-et, pedig 13 hetesen már a 3 mm is normálisnak tekinthető. Alacsony kockázat jött ki a kombinált tesztre, magzati szív UH a 19. héten sem mutatott semmi eltérést (ez is okozhat vastagabb tarkóredőt). Mivel a 18. heti UH-n sem látott semmit a genetikus doki és később egy magán szonográfus sem, ezért most sem mentem amniocentézisre és a nődokim sem ajánlotta. Május 5-én született meg az EGÉSZSÉGES kisfiam. Utólag kiderült, hogy a rendelőben a szonográfus majdnem minden kismamának vastag tarkóredőt mért, aztán ajánlotta az ottani integrált tesztet...

Mindenkinek egészséges picurt kívánok!

13. 997685c4c4 (válaszként erre: 1. - Hanika)
2017. júl. 4. 07:14

Szia! Nekem múlt héten kedden volt mehlepeny biopsziam, úgyhogy most várom az eredményt, illetve, ha megcsorren a telefon frászt kapok, nehogy az eredmény miatt hivjanak, hogy baj van.

13 heti uh-on 3mm-es vastagságú tarkoredot mért a doki, ezert tovabb irányított gen. tanácsadásra. A tanacsadason javasolták a magzati szívultrahangot is, de ezt csak 19. héttől csinálnak.

2017. jún. 30. 14:02
Szia!Megvolt már az amnio?
11. hanika (válaszként erre: 10. - Epervirág)
2017. jún. 23. 21:13
Budán, egy magánklinikán lesz az amnio. Köszönjük a drukkolást :)
10. epervirág (válaszként erre: 8. - Hanika)
2017. jún. 23. 20:48
Hol csinálják az amniot.Szerintem minden rendem lesz nagyon drukkolok nektek
9. epervirág (válaszként erre: 8. - Hanika)
2017. jún. 23. 20:47
Nekünk 4 nap alatt megcsinálták mert kifutottunk volna az időböl ha esetleg beteg lett volna
8. hanika (válaszként erre: 7. - Epervirág)
2017. jún. 23. 20:18

Örülök, hogy minden rendben volt!

Igaz, nem mindegy, mikor csinálják az UH-t, de nálam elvileg stimmelt a 12 hét.Nekem a 17.héten, azaz jövő hétfőn lesz az amnio és úgy tudom, hogy csak hetek múlva derül ki az eredmény...addig izgulunk és reménykedünk.

7. epervirág (válaszként erre: 5. - Hanika)
2017. jún. 23. 19:30
Igen minden rendben volt,bár nekem a 21-22 hètbe csinálták az amniot.4 nap alatt meg volt az eredmèny,hogy egèszsèges kislány.most már 3 ès fèl èves.Amugy èn úgy tudom nem mindegy mikor csinálják az ultrahangot mert ha nem pont a 12. hèten akkor lehet az eredmèny.
2017. jún. 23. 19:11
Több ismerősömnek is nagyobb volt az érték mint "kellett" volna,mindegyiknek egészséges babája lett.
2017. jún. 23. 18:08

Köszönöm Nektek, nagyon hálás vagyok a biztató hozzászólásokért. Annyira jó olvasni, hogy nálatok vagy ismerőseiteknél minden jól alakult :)

Már alig várom, hogy mi is megnyugodhassunk és boldogan, felhőtlenül teljen a babavárás hátralévő része :)

Epervirág, remélem nálatok is minden rendben volt az amnio után.

4. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Hanika)
2017. jún. 23. 16:11

Annak idején 16 hetes terhesen állapították meg ,hogy a nyaki redő 10 mm-es.Megcsinálták az amniocentézist és semmi problémát nem mutattak ki,pedig akkor még egy hónapot kellett várni az eredményre,és azaz egy hónap maga volt a rémálom ...de sok év után egészséges kisfiam született....

Fel a fejjel...szurkolok Neked ,hogy minden rendben legyen,de úgy is lesz...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook