Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vasárnapi bevásárlás megszünik? fórum

Vasárnapi bevásárlás megszünik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. dec. 7. 04:42
nem
2010. dec. 7. 02:33

Nem tetszik a hozzáállása a kormánynak.

Megint mások döntenek helyettünk? Még emlékszem milyen "sláger" volt az éjjel-nappali boltok meg-

nyítása,akkor érdekes módon nem tudok róla,hogy tüntetek volna a bezárásáért? Én is voltam már

éjjel is bevásárolni;nem azért mert máskor nem tudtam volna csak úgy alakult és tetszett.

Ha igaz ma sem kötelező a vasárnapi nyitvatartás

vagy igen?Ha nem érné meg a "multiknak" nem lennének nyitva,aki eddig nem töltött elég ídőt a családjával ezután se fogja meg a gyereke(i) párja kezét és a kormány kedvéért nem visszi el kirándulni.Viszont több lesz az ídő otthon egymásra? TV-re,NET-re és jönnek a gondok:kevesebb pénzből többet adni?kirándulni?

miből?ma már "egy pohár víz sincs ingyen"

Biztos jó lessz mindenkinek?

43. Havran (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2010. dec. 6. 14:34
Erre gondoltam még én is az elején.Sajnos a nagytöbbségnél ez van.A közvetlen környezetemben is ezt látom.
42. Dettianya (válaszként erre: 41. - 2e0264df59)
2010. dec. 6. 14:29
Köszi:)
2010. dec. 6. 14:28

én is vendéglátós vagyok, de szerencsére megtaláltam a szakmámban a helyemet és "normális" munkaidőben dolgoztam. De régen nekem is kijutott az ünnepek alatti munka. Nagyon rugalmas családnak kell lenni ahhoz, hogy ezt az időbeosztást befogadja. A férjem mellett, gyerekekkel már a 2 műszakor sem tudom vállalni amiben előtte dolgoztam. Úgyhogy mást kívánnék mindenkinek. Viszont munka nélkül nem lehet élni és sajnos a hírek szerint ezzel 2500 munkahely van veszélyben. Lehet, hogy fals szám, de ha a fele az is ledöbbent....

Igen, ugrálni nem lehet ha ez nem jó akkor megyek máshova. Az rég volt már....:-(

40. Dettianya (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2010. dec. 6. 14:19
Hidd el nem jó kedvemből dolgozom ahol dolgozom.Valószínű azért mert nincs más választásom.És sajnos sokan vagyunk így manapság.És nem hiszem hogy az a megoldás hogy keress mást ha nem tetszik.Ez ilyen tipikus főnök szöveg.Nem csodálkoznék rajta ha te is az lennél.De ha egy vasárnapot le kéne dolgozni vagy egy karácsonyt vagy húsvétot,vagy a gyereked születésnapját,nem tudom hogy állna a szád.Szerintem gondolkodj el rajta először,és utána tipord le a másikat.
2010. dec. 6. 14:08
Látom ti is épp olyan vegyes érzelmekkel vagytok a téma irányában mint én. Tényleg jó lenne ha nem kéne annyi embernek vasárnap dolgozni, de féltem a munkahelyeket. És arról most nem beszélek, hogy mi is legtöbbször csak akkor jutunk el vásárolni mert a férjem szolgáltatásban dolgozik.
38. ac808a6b30 (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. dec. 6. 13:55

Köszi.


Egyébként épp tegnap sajnálkoztunk a tesómmal az ünnepnapokon is dolgozókon (egészségügy, buszsofőrök, és még ezer más fogl.kör)

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Ac808a6b30)
2010. dec. 6. 13:14
A kereskedelemre nem vonatkozik, a legtöbb bolt nyitva van délig.
2010. dec. 6. 13:13
Nagyon sokszor sőt mindig csak hétvégén tudnak a szüleim jönni és megyünk bevásárolni 1hónapban 1er,nekünk nincs kocsink,így már jobban kéne kalkulálni,annyira nem jó..
35. Bri*
2010. dec. 6. 13:11

Szerintem nem jó ötlet. Aki dolgozik, annak hét közben nincs ideje vásárolgatni, csak hétvégén. Péntek este is fullig vannak már a boltok. Az, hogy ki mit tervez családi programnak hétvégére, csak rajta múlik.

Egyébként nem csak a kereskedelemben dolgoznak hétvégén az emberek. Dolgoznak pl. az egészségügyi dolgozók is. A gyárakban sem áll meg hétvégén a termelés. Az én párom is folyamatosan dolgozik, ha úgy esik, akkor szombaton nappal és vasárnap éjszaka is 12-12 órás műszakban.

Egy kicsit túl van lihegve ez a téma.

34. Kira88
2010. dec. 6. 13:04

Off téma, de azért idevág: szerintem 5-6 éven belül bejönnek az önkiszolgáló pénztárgépek, amivel saját magad fizetsz, és ami nyugaton már remekül működik. Na akkor lesznek csak nagy kirúgások, konkrétan pénztárosra alig lesz szüskség...:(

Olaszországban pl. egy Lidl szintű boltban 4 önkiszolgáló pénztár van és egy "hagyományos".

33. emagdi (válaszként erre: 27. - Dettianya)
2010. dec. 6. 12:59

mi az, hogy hova tűnt az emberség?:)

nem kötelező olyan helyen dolgoznod, ahol vasárnap is munka van! ha neked ez nem jó, akkor keress olyat ahol csak h-p kell dolgozni, megteheted. szerintem a te helyedre is találnak majd olyat, aki szívesen vállalja a hétvégi műszakot:)


másrészt nem hiszem, hogy attól, hogy vasárnap zárva lesz minden, majd az emberek elmennek kirándulni, vagy nagy családi élet lesz.

max a tv csatornáknak lesz nagyobb a nézettsége.


a város meg tök kihalt lesz.

de a legnagyobb baj, hogy mivel mindenki péntek este és szombaton akar majd bevásárolni, ezért baromira tömve lesz minden, az emberek a tömeg miatt idegbetegek, lökdösődnek, a pénztáraknál bazi nagy sor, parkolóban helyvadászat.

élmény lesz a vásárlás :D

32. Kira88
2010. dec. 6. 11:47

Egy részről jó dolognak tartom, sok kedves ismerősöm van, akik ilyen üzletekben dolgoznak. A többségük gyerekes anyuka, és mindig eszembe jut, hogy azok a gyerekek anya nélkül ülnek le a vasárnapi ebédhez...:(


Van a dolognak egy másik oldala is: ha csak heti 6 munkanap lesz, akkor a dolgozók közül többen el lesznek bocsátva. Nem fogja megérni a cégeknek, hiszen a teljes vasárnapi bevételt elveszítik...


Sajnos a multiknál a munkaerő az csak eszköz, nem nézik az embert...:(

31. russodebby (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2010. dec. 6. 11:34
Oké! :)
30. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Russodebby)
2010. dec. 6. 11:34
Deee... A pékség reggel aranyáron, meg a benzinkút, ahol lehet venni alapvető élelmiszert. :)
2010. dec. 6. 11:32
Ausztriában sincs nyitva semmi vasárnap.
2010. dec. 6. 11:31
Mindennek van előnye és hátránya, nehéz igazságot tenni. :)
2010. dec. 6. 11:29
Hát eléggé ledöbbentem az olvasottaktól.Vendéglátásban dolgozom,és alig várom hogy legyen szabad hétvégém vagy vasárnapom.És egy percig nem unatkozom,vagy gubbasztunk.Örülök a családomnak,nagyokat társasozunk,meglátogatjuk a rokonokat,barátokat,kirándulunk.Élvezzük az együtt töltött időt.És bevallom nem kivánom senkinek,amikor más ember pihen és ünnepel mi akkor dolgozunk a legjobban.Hová tűnt az emberekből az emberség?
26. kenzol
2010. dec. 6. 11:24
Mi is a kereskedelemben dolgozunk a párommal és szombaton is dolgozunk.Nem nagyvárosban lakunk,hane községben, és vasárnap amikor megyünk valamelyik rokonhoz akkor szoktunk nagybevásárlást csinálni valamelyik hiperben. Nálunk nem családi program,hanem szükséges. Én, nem támogatom,hogy vasárnap munkaszünet legyen.
25. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2010. dec. 6. 11:21
Szerintünk az is séta, és télen még meleg is van! :D
24. t.Ili (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. dec. 6. 11:21

Igen.Ezért sok dolgozó nem is akarja,hogy megszüntessék!

Ja,meg sok diák is jár hétvégén!Nekik meg szinte létszükséglet.

2010. dec. 6. 11:20
Kereskedelemben dolgozok az egyik nagy centerben. Speciel én ki vagyok akadva attól,hogy a családok hétvégente (és szinte mindegyiken) egész nap bent vannak az üzletházban. Inkább mennének el egyet sétálni vagy kirándulni valahova. És az még olcsóbb is lenne.
22. genlips (válaszként erre: 18. - Syria)
2010. dec. 6. 11:19
akkor légyszi döntsd el, hogy most 1/7 munkaerőt kirúgsz vagy 1/7-ével kevesebb munkát és így fizetést adsz a dolgozóidnak. kérdés, hogy már vajon alapból is éhbérért dolgoznak-e vagy sem?
21. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - T.Ili)
2010. dec. 6. 11:19
Ez is igaz, vasárnapi műszakért többletórabér jár.
2010. dec. 6. 11:18

Jelentem, van élet vasárnapi bolt nélkül!!!

Mikor még otthon voltunk, mi is vas. du. intéztük a bevásárlást, mert Felem járt az autóval dolgozni, én meg a kicsivel voltam otthon.

A babakocsi nagyon nehéz volt és nagy, a magyar buszokon halálos, a közelben csak egy gagyi és egy drága bolt.

Most már 2 gyerkőc van, elköltöztünk, bevásárlás Felem nélkül, mert itt vas. nincs bolt. A nagyobbik feljön a másodikra gyalog, a kicsit a babakocsi hordozójában hozom fel, hátamon hátizsákban a vásárolt cucc. Qrva nehéz, naponta-2naponta járok boltba. Azt még nem tudom, mi lesz, ha a kicsi kinövi a hordozót, pedig már esedékes!!!

De meg lehet oldani ezt is.

Szerintem minden csak megszokás kérdése!!!

Végülis az irodisták nem dolgoznak 7végén, az eladóknak sem kellene... A szalagmunkák bizonyos részénél értem, hogy folyamatos kell legyen, meg pl. az EÜ is.

Viszont a vidékieknek nehezbb lesz, ha tényleg bevezetik. Vannak családok, akiknek nincs autó, és csak vasárnap tudják megoldani, hogy bebuszozzanak a városba, és megcsinálják a nagybevásárlást. Mert sajna a mai világban meg kell nézni, mit hol vesz az ember, mert elég nagy különbségek tudnak lenni.

19. Zane73 (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. dec. 6. 11:17

Mellette voksolok!

Remélem a fizetésük nem fog ezzel csökkeni!

18. syria (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2010. dec. 6. 11:15

Én is támogatnám az ötletet, de csak akkor, ha nem jelentene elbocsátásokat.

Régen is megoldottuk, hogy meg legyen minden ami kell, úgy, hogy a kereskedőknek is volt vasárnapjuk.


Tessék szíves előre tervezni, listát írni, s akkor nem vasárnap délben derül ki, hogy hiányzik ez meg az.

Részemről pl. a heti nagybevásárlást már régen csütörtökre tettem. Hol van az előírva, hogy csak péntek-szombat-vasárnap lehet sok pénzt költeni?

17. genlips (válaszként erre: 16. - C42aaaac41)
2010. dec. 6. 11:15
gondolom öröm az ürömben, hogy vasárnap helyett szabad egy munkanapod. azaz ha bankba kell menned, nem kell kivenni egy szabadnapot ezért és ez elég nagy előny
2010. dec. 6. 11:13
Én mint plázában dolgozó,tök hülyeségnek tartom,hogy nem leszünk nyitva vasárnap.Aki ilyen munkarendben van,az jobban el tudja viselni ezt,mint aki nem így dolgozik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook