Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vasalást nem igénylő függönyt keresek fórum

Vasalást nem igénylő függönyt keresek (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. Channa* (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:47

:DDDD

Pedig akkor van mit néztni a TV-ben vasalás közben:DDDD

Te is emlékszel:DDDDD

31. Channa* (válaszként erre: 23. - 3d787b167a)
2015. jún. 18. 20:46

Ugye milyen jó lenne?

Neked sem sikerült ezek szerint, azóta sem, ugye?:DDDDDD

30. Channa* (válaszként erre: 22. - Dd4fac34d4)
2015. jún. 18. 20:45

Én is elég ügyes vagyok, de ettől függetlenül mindent vasalok:D Persze azért, mert beteg vagyok:DDDD

Én akkor is kivasalom az ágyneműt, törölközőt és mindent, ha egy gyűrődés sincs rajta, és nem mellesleg ha más nincs is rajta, a kötél nyoma akkor is ott van és idegesítő, vagy a csipesz nyoma, vagy a vállfa nyoma....

Nekem viszont sikerült vennem olyan ágyneműket amiket legszívesebben kidobnék. Nem szeretem a szjnes ágyneműket, de csak ilyet kaptam, de nem baj, mert már nincs színe úgy ereszti a színét. Hiába ecetezem, és ráadásul nem csak mosás közben, hanem alvásnál is. A férjem matracának a huzata lila lett, és a párna is, valamint csak a paplan huzaton van cipzár, a párnákon nincs. Az anyagja sem tetszik igazán. még alig használtam és készül rá, hogy kidobjam, csak az zavar, hogy nem volt túl olcsó....

29. dd4fac34d4 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:45
Szerintem Jacquard függöny néven kellene keresgélned. Most találtam róla ezt a szöveget a neten: szinte mindig fehér, vagy tört fehér színben kapható. A jacquard szövet nagyon finom, aprólékos mintázattal készül, technológiája miatt nagyon sokféle kötési és mintázási mód kombinálásával készül. Mára nagyobb arányban készül poliészterből. Ez a függöny anyag nem vasalásigényes, mosás után elég nedvesen felfüggeszteni, súlya miatt simára szárad.
28. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:45
sosem vasaltam még függönyt
27. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Dd4fac34d4)
2015. jún. 18. 20:44
Jól van, régen volt,....DDD Ahogy idősödünk, fáradunk, úgy leszünk megértőbbek. :))))
26. Pipi57 (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:43

Azért írtam a függöny boltot,mert az IKEA,vagy Praktiker vagy akámelyikben inkább ezek a vasalósok vannak.

Függöny mosó programon minimális cenrifugálással szoktam mosni, pedig nekem nagy függönyeim vannak 5.50 m.Nedvesen felrakom és meghuzgálom a redők mentén,gyönyörűszépen megszárad,ha az ablakokat bukóra kinyitom rá.És ugy rakom a mosógépbe, hogy lazán összehajtogatom.Gyakorlatilah úgy veszem ki is.

25. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. jún. 18. 20:42

Én tényleg szeretek vasalni, de ahogy Happy mondja; függönyt, hát nem!:)

Még vasárnap este kilenckor sem! DDD

24. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2015. jún. 18. 20:39
Nem vasalni, egyáltalán. DDD
23. 3d787b167a (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. jún. 18. 20:39

Aham.

Mondjuk vasalni én is szeretek, na de a függöny, az pont kivétel. :)


Pedig ha legalább ezt meg tudnám csinálni a gondolat erejével.... :DDD

22. dd4fac34d4 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:38

Aranyos vagy, hogy emlékszel! Valóban, ágyneműt is kerestem olyat, amit nem kell vasalni. (Megjegyzem, annál a kérdésemnél is kaptam egy csomó bunkó hozzászólást, nem tudom miért élik ki magukat itt egyesek ilyen módon, de hagyjuk...)

Sikerült olyan pamutszatén ágyhuzatokat vennem, amiket tényleg csak nagyon enyhén kell áthúzni a vasalóval, és szépek lesznek. Egy Abonyban lévő cég gyártja, és ezt is Szolnokon vásároltam.

Az agresszív szövegelők annak idején kórusban adták itt elő, hogy ők ilyen meg olyan ügyesen teregetnek és így nem kell vasalni az ágyneműt. Ja, én meg egy nyeretlen kétéves vagyok, na ne már! Utálok gyűrött ágyneműbe befeküdni, ezért inkább vasalok egy kicsit, és nem oktatok ki hülyeségekkel másokat!

Ne haragudj, haragudjatok, de ez most kikívánkozott belőlem!

21. Channa* (válaszként erre: 19. - 3d787b167a)
2015. jún. 18. 20:38

Mármint az, hogy vasalni kell?

Hát persze, hogy nem jó. Pedig én szeretek vasalni:DDDD

20. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Pipi57)
2015. jún. 18. 20:37
Köszi!
19. 3d787b167a (válaszként erre: 18. - Channa*)
2015. jún. 18. 20:36
Ez nem jó. :)
2015. jún. 18. 20:33

Nekem ilyenem van ikeás. Ezt vasalni kell.


[link]

17. Pipi57 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:29
Függöny boltban nézzél szét.
16. Pipi57
2015. jún. 18. 20:28

Van még olyan függöny amilyet keresel.

Én tavaly vettem,de pl nálunk most is van.

15. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2015. jún. 18. 20:28

De mondj már egy nevet, mert engem úgy vágnak át, ahogy akarnak.

Ráérsz megkeresni, van rá 2 hetem.:)

Ja, nálunk KIKa van.

14. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Dd4fac34d4)
2015. jún. 18. 20:26

Te nem ágyneműt kerestél? D

Az meg, hogy mit mondtak a boltban, sz..rt sem ér! Én is úgy vettem 10 éve , mindet lecseréltem, cseszhettem, majdnem bőgtem, mikor először kimostam az 5 függönyt, ráadásul jó hamar megszáradt, így újra mosás, de már csak kettesével, és vasalás.

Meguntam, na a lábam, derekam pláne. Kíváncsi leszek, én organzából levendula-tartót varrattam, azt is vasalni kell. De majd meglátod.:)

2015. jún. 18. 20:24
én a legnagyobb fokozaton centrifugálom, de ez függöny anyagától is függ
12. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:23

persze


én se vasalom, kiveszem a mosógépből és felteszem a karnisra


IKEÁban sok ilyet találsz

11. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2015. jún. 18. 20:20
Na, várjál, mert nem fontos a régi stílus, ha van újban, amit KOMOLYAN nem kell vasalni! Mi is ez, amiről írsz?:)
2015. jún. 18. 20:18

Én is feltettem itt ugyanezt a kérdést pár hónappal ezelőtt. Mit mondjak, kaptam szépen a kioktatásokat, de túl vagyok azokon is és a függönyvásárláson is. Végül is egy teljesen minta nélküli, nagyon szép világos fényáteresztőt vettem. Hogy organza vagy voile, nem is tudom. Még nem volt mosva, de állítólag 30 fokon kell mosni, majd kis fordulatszámon centrifugázni és egypontos hőre állított vasalóval kicsit átsimítani. Na, majd meglátom, ha sor kerül rá.

De ott ahol vettem (Szolnokon), egy fantasztikus kínálatú függönyszalonban még volt többféle is abból a régi jó jacqard függönyféléből. Érdemes tehát keresgélni, és főként nem OBI-jellegű helyeken szétnézni, hanem igényesebb kereskedőknél.

9. globus (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2015. jún. 18. 20:18

Attól függ, hogy milyen anyagból van. Sajna néhány éve csak olyant lehet kapni, ami vasalatlanul úgy néz ki, mint a kapca. Kipróbáltam, felraktam, aztán levettem.

Utálok függönyt vasalni, de megteszem, mert jelentős különbség látható.

8. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:14
Ja, azt most olvasom, hgy regi stilusban gondolkodsz... Akkor ez nem jo :)
2015. jún. 18. 20:13
Nalunk szalmintas fuggony van es sosem vasaltam. Olyasmi,mint a spagetti fuggony, de ~16 szal van egyutt es azon belul a minta. Eddig mindenki nagyon dicserte, igazan kulonleges. Kikas
2015. jún. 18. 20:09

A centrink legkisebbje 600

Olyan régifélét keresnék én, amit igazán nem kell vasalni. Az a csipkefüggöny.

A selyem nem jó, tele vagyok vele, de ha kézzel kinyomkodom, akkor is kell vasalni.

2015. jún. 18. 20:06

A régebbi (jacquard) függönyöket nem volt fontos vasalni, tényleg szépen száradtak feltéve is. De a mostani, voile vagy organza függönyök csúnyán gyűröttek, ha nem vasaljuk. És nagyon hálátlan dolog őket vasalni:(

Jacquard nem tudom, kapható-e még, én ősszel kerestem, nem találtam szépet.

4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2015. jún. 18. 20:02

Biztosan. Én nem vasalom a függönyöket, bár a legtöbb elég régi. Kimosom és vizesen felteszem.

Igaz, van ikeás függönyöm is amit vasalok, még vizesen....

2015. jún. 18. 20:01
Én soha nem vasalom a függönyt. Nedvesen teszem fel, és kirúgja magát. Nem szabad magas fordulatszámon centrifugázni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook