Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt külföldre vágyó orvosok? fórum

Vannak itt külföldre vágyó orvosok? (tudásbázis kérdés)

46. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 41. - 24ae8755a7)
2014. jún. 18. 12:44
Bocsánat...kikérem magamnak, de nem vagyok korlátolt. Azért, mert háborgok?... De menjetek is nyugodtan, ha a pénz többet ér, mint amire esküt tettetek.
45. trapiti (válaszként erre: 43. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 12:43
Szerintem jogom van eldönteni hogy hol élek vagy hogy dolgozom-e. 14 éven keresztül csináltam legjobb tudásom szerint de elég volt. Te mit teszel a magyarokért?
44. Muraja
2014. jún. 18. 12:42

Miert nincs oda at elismerve , beiktatva a Arthur Koestler - altal alakitott ugy nevezett EXIT es igenis az legitimalja a sajat eletunkhez jogos befelyezesehez valo hozza allast ?

Igen ez a Nobel dijas iro sajat maga is igy valasztotta a utolso utjat. Humanus es senki sem fog a fejem felett karatyolni feher köppenyben meddig van vagy nics jogom arra hogy itt legyek .

43. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2014. jún. 18. 12:39
A magyarok meg símán meghalhatnak, mert kevés a pénzetek...hidd el, a betegeknek még kevesebb!
42. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 40. - Muraja)
2014. jún. 18. 12:38
Ez baj.:((
41. 24ae8755a7 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2014. jún. 18. 12:36
Trapiti teljes mértékben igazat adok neked, ezt csak az tudja/látja aki dolgozott az eü-ben. Azt eddig még nem sikerült megértenem, hogy az emberek többsége miért ennyire korlátolt??? Minden közép-európai országban megemelték az eü dolgozok bérét egy élhetőbb szintre, csak Mo.-n ezt nem tették meg. Kérem szépen vegyük már észre, hogy az, hogy 10 órát kell várni az orvosra igenis a politikusok hibája. Egyszerűen nem fizetik meg, mert olcsóbb az államnak, ha a zsebből fizet a beteg.
40. Muraja (válaszként erre: 35. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 12:33

Sajnos az , es ö meg nem a prakt pelda vannak nagyobbak . Itt vannak a forumok hogy mennyit adnak az anteszolognak a orvosnak meg a csaknal is . Volt pelda hol majdnem mindent erzett .

Felelmetes az egesz hozza allas is , miert kell az idöseknek igy befelyezni mikor ök mar ugyis szenvedtek a regi komcsi idökben ?

39. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2014. jún. 18. 12:32

Megmagyarázom: Itt csak pénzért hajlandók kedvesek lenni, gyógyítani még több pénzért.


Külföldön viselkednek, mert tudják, hogy repülnek, ha nem úgy bánnak a beteggel, ahogy kell.

Ilyet is ismerek.

38. Muraja (válaszként erre: 25. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 12:30

Tudod nem szabad hinni vakul a dokiknak . Ahogy irtam anyam orvos volt es sokszor megfordultak nalunk mind tarsasag kollegak etc. egy kis Rum es a baratok es ment a duma . Hidd el az ember elvesztette a maknyi respektet is iranytuk .

No ja ez akkor volt , ma telen a ferjem egy borzaszto diagnozist kapott igen a rak - tudö .

Sajnos M.o a nemzeti sport a dohanyzas en utalom - utaltam ( anyam mind orvos 2 csomagot szivot ) es utalni fogom .

No most a parom is szivja ezt az atkot, itt a diagnozis. De ! a CT -röngenen az allt hogy lehet . Doki azonnal igen tumor es mivel meg kezdö stadium igy azonnal muteni . Ebbadta szarhazija mar a következö heten feltette programjara .

Erre a parom es varjal csak mi es ? azonnal vagni ? hat nem alsz teljesen hulyevel szemben .

Elmentunk meg konzultalni meg eggyel no ott is a barom azt mondta ha nemlesz mutve , sugarazva es igy tovabb 2 -3 honap mulva vege .

Azt kerdesztem milyen az arany ? a valasz mivel igy siman azt mondta 95 % 5 % megköszöntuk azt mondtuk mi valjuk a 5 % .

Utana en USA bol szereztem egy nagyon erös szubtatott ami europaban meg nem ismert sehol . ( olvastam egy egyetemi elöadonak az eröl szolo cikjet es meg több tudast szeresztem utana rendeltem . Ma a staus ahajett amit az orvos mondott hogy fogyni fog -hizik ! erösebb lett , sulyt emel es sportol meg byciklizunk . Egyszoval jol van ! Teahat a drag doki - tevedett ! es nem is akra menyitt .

Nem szabad minden t alhinni amit az orrros mond mert igazan meg az eletunkbe is kerulhet.

En mar regen azt mondom keruld az orvost es legyen hosszu az eleted. Ahoz taplalkozal jol , egeszsegesen es nyerjel harmoniat magadal. De nem megint valami joga meg nem tudom milyen ujfele baromsagog amik csal az ember pemzet kiszivjak de csak egyszeruen - harmoniaba legy magadal .

2014. jún. 18. 12:26

Én már csak egyet kérdeznék. Hogyan van az, hogy minden orvos aki elmegy Magyarországról az egy utolsó senkiházi aki szemét a betegekkel, nem ért a szakmájához és csak a hálapénzre hajt, külföldön mégis két kézzel kapnak a magyar orvosok után. Aki kimegy, kint is marad, megbecsülik, szeretik a magyar orvosokat. Szóval?

A düh és az irigység miatt nem veszik sokan észre a valóságot.

36. trapiti (válaszként erre: 35. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 12:19
Te már csak tudod :)
35. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 32. - Muraja)
2014. jún. 18. 12:19

Ezeket akartam leírni, csak megelőztél!


Ilyeneket, mint Tr. ki sem ejt a száján egy orvos.

Kételkedtem már máskor is, hogy valóban az-e, remélem nem, mert az nagy szégyen lenne.

34. Muraja
2014. jún. 18. 12:12

Nem anyasztalak rosszul ertettel bocs .

Ujra , nagyjabol ismerek ott is es meg kont is hogy hogy is muködik a egesszsegugy .

33. trapiti (válaszként erre: 32. - Muraja)
2014. jún. 18. 12:09

Azt gondolom, eddig tisztességes stílusban beszéltem veled, úgyhogy ne anyázz ha megkérhetlek.

Fölösleges rágalmaznod, fogalmad sincs arról hogy ki vagyok, hogyan élekj és hogyan dolgoztam. Mint ahogyan a mostani magyar viszonyokról sem.


Olvass utána nyugodtan, 90 év fölött minimális esetet kivéve semmiféle indikációja nincsen az intenzív terápiának. Ti. a végelgyengülés nem gyógyítható.

32. Muraja (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2014. jún. 18. 12:04

Olvaslag mind nyitott könyvet , meg ha kinai nyelven is lenne irva .

Szegenykem nem tudtal megelni M.o ban nem volt eleg a love meg a hala penzt bele ertve .

Tudod anyam orvos volt es egy nagy bohem idealista Kuban szulettem anyam ott dolgozott mind orvos több evig ott aztan nem volt hala penz ! de kesöbb Eu - ba kerultem de egyett tudok hogy az orvosi eteika nem mindenki szamara ugyan az aminek kellene lenni . Plane ha az ember ilyet mer irni diplomas letere hogy 90 evesek etc. miert ? ök mar nem embrek ? ök gurcöltek es a egesszseguk oda vesszet valahol az uton . Es most mikor mar a paleontologia kuszöbön al akkoor minnel alöbb tunjön innen a kedves kolegaid szerint ?

MIert mashol a viagon az ilyen banas mod nem akceptalo ?

Ennek a neve amit irtal a 90 evesekröl ugy hangzik hogy ; beszelni a beteg felye felett es az pedig egy ordinari bunkosag .

31. trapiti (válaszként erre: 30. - Muraja)
2014. jún. 18. 11:52
Nem írtál semmi az igazságról. Nem is tudsz semmit. Egyszerűen arra kértelek, ne írogass nekem.
30. Muraja (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2014. jún. 18. 11:40

Miert ? fajt az igazsag ?

Meglepett AZ hogy enyit tudok Mo rol ? vagy hogy igy bele latok a " nemes " szakmaba ?

Vagy ne tan leesett a tantusz hogy ki is a negybatyam ?

Igen Ö ki aztan a Bonni agysebeszeti tudomanyos osztaly fönöke lett ? jo van ez meg a 70 evek közepe de megtörtent .

29. trapiti (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 11:33

Igen értelmetlenül. Rengeteg idős, akár 90 fölötti ember sokkal többet szenved az intenzív osztályokon hetekig lélegeztetve, mint kellene. Az emebri élet véges, akit 90 fölött gépekkel kell életen tartani, azon nem segítünk. Nem az életét hosszabbítjuk, hanem a szenvedését. Mert az álszent társadalom ezt várja. Igaz, hogy 20 éve már otthonba adta a család, de ilyenkor nagyon fontos megmenteni, de mire?

A korhatárt nem az orvos dönti el, hanem az élet. Az ember nem él a végtelenségig, és ostoba aki ezt nem látja be.

28. trapiti (válaszként erre: 27. - Muraja)
2014. jún. 18. 11:29

Kedves Muraja!

A továbbiakban nem szeretnék tőled privát üzenetet kapni!

27. Muraja (válaszként erre: 25. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 11:27

Tudom , de az emebreknek kellene felszolalni mert ez mind csak az amit meg a komcsik alatt megszoktak . Van egy forum itt a neve ; Mitt adjak a dokinak no coment ..

Ugye szörnyu ?

26. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 19. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 11:27

"potom" 10 órát ültem a sürgősségin pár hete,...mentő vitt be, majd éjfélkor szóltak, hogy hazamehetek... természetesen taxival, az sem 2 fillér volt:) ...és rosszab állapotban értem haza éjfél előtt 3 perccel, mint ahogy elvittek!:(

Mi ez, ha nem felháborító????


Az orvos arra esküdött, hogy segít a betegeken...csak ismétlem magam: TISZTELET azoknak, akik ezt be is tartják!

25. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 18. - Muraja)
2014. jún. 18. 11:22
Szomorú... de a hazai betegeknek még szomorúbb a helyzete.
2014. jún. 18. 11:21

Én osztom Trapiti véleményét.

Tényleg a középkorúak és fiatal betegek szívnak a legtöbbet......

Az egész eü Mo-on értelmetlen.....

23. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2014. jún. 18. 11:13

" Értelmetlenül" ??? Na, itt a hozzáállás, kérem!!


Az " orvosok " döntik el: hol az a korhatár, ahol még gyógyítanak!


Remélem, elértitek minél hamarabb azt a szintet, hogy még ruha, cipő bevásárlásért sem kell Magyarországra jönnötök!

22. trapiti (válaszként erre: 20. - Muraja)
2014. jún. 18. 11:11
Neked csak elméleteid vannak arról hogy mi van Magyaroszágon. Mióta is nem éltek ott te sem meg a férjed sem? Vagy te talán soha nem is éltél ugye?
21. Muraja (válaszként erre: 19. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 11:11
Minden emberel respektel kell bani , minden embernek plane annak a genercionak kik a legjobban szenvedtek meg azert is kijarna a becsuletes ellatas !
20. Muraja
2014. jún. 18. 11:08
Az a fenomen ami ott sajnos minden napos a orvosoknak a tulglorifikalasa mert Ö nagy dr ur ! mennyi van kösztuk kik egyaltalan nem oda valok lennek es a jo ember elfelejti hogy a dr ur is csak ember ! kicsit tovabb koptatta a padot de ez a tulzott respekt es nem beszelve kisember felelmere jatszva sokszor gusztustalan .
19. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 7. - Ginseng005)
2014. jún. 18. 11:07

Akkor az a néni protekciós volt!

Az én Anyukám 3x került be a sürgősségire, 2x 4 órát, 1x 5 órát vártunk, míg megvizsgálták.


Magatehetelenül, egyedül megfordulni sem tudó , kiszáradóban beteg volt. 2 hét alatt 3x!!


a harmadik bekerülés és " ellátás "után 2 nap mulva meghalt.


Szeintem a beteg jobban elvágyódik innen, mint az orvos!

18. Muraja (válaszként erre: 11. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 11:03

En mind orvos lanya nagyon jol ismerem az egeszet . 85 - meg talan kicsit plusz azert valassza ezt a profesziot hogy hat termeszetesen a penz ...

Ja oda at a hasonlo orszagokban meg a plusz zsebike penzecske is ( nem keves ) plane a szuleszek es hasonlo profitalok . Van egy par % ami elfejlödött es a sajat ferdeseget el ki a szakmaban . Hivatasos akinek a humanitas a vezer inditto azok sajnos a leg kevesebek reprezentaljak e nemes hivatast.

Kulföldön elek a ferjem is diplomas orvos de nem a human hanem a alatorvosi szakmaban . Sajnos a hazai gyönyöru elet tul megviselte az egesszseget es itt mar nehanyszor orvosi segitsegre szorult . De ! a magyar orvosokat mellözi mivel ismeri hogy mi volt hazajaban . Mennyi penzt fejtek el a jo neptöl , ö ezt itt meg is magyaraza hogy mi okbol utasitja el a volt " hovfikat " akik itt is cak a haracsolasnak örvendeznek .

2014. jún. 18. 10:42
Tiszteletem azoknak, akik a magyr embereken segítenek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook