Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valami veszélye a Tescos vásárlói kártyának? fórum

Van valami veszélye a Tescos vásárlói kártyának? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
53. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Kisfüles)
2017. júl. 21. 15:42
Akkor ha nem tudsz fenntartani egy lakást, kisebbe kellene költöznöd. Ott kisebb lenne a rezsi is.
52. kisfüles (válaszként erre: 50. - Lapbarna)
2017. júl. 21. 15:17
kb 80 négyzetméter,és csak az én szobámba ég a villany egésznap,viszont a számítógép sokat megy.
51. kisfüles (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2017. júl. 21. 15:15

Kedves Gribeldi


Még soha nem voltam elmaradva a villanyszámlával.Az e havi is fel van már adva,de 40.000 forint többletköltséget hozott ki az EON,a végelszámoláskor.Na,erre kaptam 4 havi részletfizetést.És sajnos,most ezt vonták vissza.

50. lapbarna (válaszként erre: 47. - Kisfüles)
2017. júl. 21. 15:13

13000 a villanyod? Nekünk alig valamivel több egy 6 tagú családban, 2 konyhával (anyukámnak van egy külön lakrésze), és 114 nm házra.

Mekkora házat tartasz fenn???

49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Kisfüles)
2017. júl. 21. 14:55

Ez komoly? Megkaptad a részletfizetést és elbaltáztad? Ne haragudj, de ha ilyen pontatlan vagy a határidőkkel, akkor gondolod, hogy a tescóssal majd megváltozol?


Ha nem tudod kifizetni önerőből a villanyt sem, kevesebbet kell használnod. Úgy gyűlt fel ez a tartozás, hogy eleve nem tudsz kijönni abból, amit kapsz. Ezen nem fogsz tudni változtatni a kártyával sem, mert lesz rajta 35%kamat, amit ki kell fizetned. Hány emberre oszlik el ez a 70valahány ezer, amiből élsz?

48. kisfüles (válaszként erre: 46. - Lapbarna)
2017. júl. 21. 13:23

Kedves Lapbarna

Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Már megnéztem,és kaptam is részletfizetést októberig,csakhogy az első részlet 1 nappal később ért be,mint a határidő,és eltörölték a részletfizetési lehetőségemet.Jelenleg 5000 forintom van,amiből ennivalót kell vennem,mert üres a hűtő.Ezért jutott eszembe,ez a megoldás,hogy ezt a tartozást minél hamarabb tudjam rendezni.

47. kisfüles (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. júl. 21. 13:18
Igen.Elolvastam,és van olyan ismerősöm,aki nagyon szegény,tehát rászoruló,de visszakérte,a hagyományos órát,mert azt mondta,hogy nagyon drága.Én például,azért nem csináltatom meg,mert nagyon sötét a szobám,ha nem ég a villany,és így nagyon hamar elfogyna róla a pénz.És,akkor sokkal több lenne a villanyszámlám,mint most.Most durván 13.000 forint,és a tavalyelőtt elhunyt édesanyám párja fizeti.
46. lapbarna (válaszként erre: 43. - Kisfüles)
2017. júl. 21. 13:10

Most az egyik vödörből a másik csöbörbe akarsz mászni.

Ezzel még nagyobb bajba sodrod azokat az embereket, akik felelősséget éreznek irántad (apukád, unokahúgod). Ebből egyedül nem tudsz kimászni. Amit lentebb ajánlottak, azokat már régen megnéztem volna a helyedben.

2017. júl. 21. 12:54
Elolvastad, amit Babi linkelt a 39.hszben?
44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Kisfüles)
2017. júl. 21. 12:51

Értem. De nem biztos, hogy nekik elég így, hiszen csak a nyugdíjat fogják jövedelemként tekinteni.


Még mindig azt gondolom, hogy az lenne a legjobb ha megkérdeznéd, amit az egyik fórumindító ajánlott, hogy havonta fizethess, kicsi megy az adôsságba, kicsi meg a havi díjba.

43. kisfüles (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2017. júl. 21. 11:50

Kedves Gribedli.


Igen.Meghaladja,de csak a saját jogomon járó családi pótlékommal együtt.Így 56.000 forint.Ezenkívül az unokahúgom minden hónapba elküldi az ebédpénzemet.Ami 13.000 forint,valamint az édesapám minden hónapba küld minimum 10.000 forintot.Így összesen 77.000 forint,a havi jövedelmem.

42. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Kisfüles)
2017. júl. 21. 08:34

De meghaladja az 50 ezret?


Amúgy meg ezzel is az a baj, hogy ha neked 100 ezer az adôsságod a közüzemi díjakból, hiába fizeted ki egyszerre a tescós kártyával, a következő hónap 15-ig ki kell fizetned az összeget, márpedig nem tudod, ha csak 50 ezer a bevételed.


Ezért amit valaki lejjebb írt, hogy kérheted a feltöltős számlát, talàn az lenne a te megoldásod

41. kisfüles (válaszként erre: 40. - Bowie)
2017. júl. 21. 05:58

Kedves Bowie


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Sajnos,24 éves korom óta nyugdíjas vagyok.

40. bowie (válaszként erre: 36. - Kisfüles)
2017. júl. 20. 22:48

A nyugdíjasok azért kapják, mert hitel szempontjából a nyugdíj is jövedelemnek minősül.

De ha nem vagy sem nyugdijas és nincs munkaviszonyod sem, amivel havi nettó 50et keresel minimum, akkor nem adnak.

2017. júl. 20. 21:12

Szia!

Szerintem hitel helyett próbálj inkább a szolgáltatóval egyezkedni a részletfizetésről.

Létezik olyan, hogy "védendő fogyasztó" amit szociálisan rászorulóként lehet igényelni. Ilyen fogyasztóként jogosult lehetsz előre fizetős "feltöltős" villanyóra felszerelésére. A feltöltött összeg egy része megy a tartozásba, a többi felhasználható.

Ha kapsz az önkormányzattól lakásfenntartási támogatást akkor valószínű, hogy ezt is megigényelheted. Családsegítő szolgálatnál vagy az önkormányzatnál erről kérhetnél felvilágosítást.

Találtam némi infót:

[link]

2017. júl. 20. 20:19
Van havi nettó 50 ezer jövedelmed?
37. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Kisfüles)
2017. júl. 20. 20:18

Kedves Kisfüles,neked is nagyon szép estéket és napokat!


De akinek van a családban, nem fizethetné ki ő ideiglenesen egy számládat, aztán aprânként megadod neki? Nem az összesre gondoltam, mert ha nyugdíjból él, nem tudná. De mégsem a banknak tartoznál.

36. kisfüles (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. júl. 20. 18:13

Kedves Gribedli


Nagyon szép estéket,és nagyon szép napokat kívánok neked.Nem kellhet hozzá munkaviszony,mert a családba van valakinek,és ő nyugdíjas.

35. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2017. júl. 20. 17:53
Magyarán mindenképpen munkaviszony kell hozzá.
34. kisfüles (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2017. júl. 20. 17:48

Kedves Fincsi


Nagyon szép estéket,és nagyon szép napokat kívánok neked.Ezt miből gondolod?Talán személyesen ismersz?

33. kisfüles (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2017. júl. 20. 17:19

Kedves Zebracsikó


ÉN SEMMIVEL NEM VAGYOK KÜLÖNB,MINT BÁRKI MÁS,de Édesanyám nincs,mert meghalt,Édesapám nagyon sokat segít ugyan anyagilag,de őt sem lehet állandóan pumpolni.úgy vagyok vele,ha tud,úgy is küld egy kis pénzt.Akkor sokkal könnyebb,de ő már 71 éves,és már nagyon sokat segített eddig is,és nagyon nem illene,az utolsó pillanatig kihasználni.Egyébként,az eddig Édesanyám nélkül eltelt,nagyon közel 2 év alatt,még hellyel-közzel mindent tudtam fizetni,amit kellett,de néha sajnos nagyon el tudok csúszni a pénzügyeimen.Most,ez a legnagyobb bajom.Persze,én is nagyon dolgozom rajta,hogy minél hamarabb megtudjam oldani,ezt a helyzetet,de sajnos,egy kicsit lassan megy.

32. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Kisfüles)
2017. júl. 20. 16:57

már régen nagyon nagy bajban is vagy...



önkormányzat, eon, bank? mindenhol voltál már?

szoktak ajánlani valami fizetésbeli könnyítést, részletfiz.lehetőséget, egyszeri segélyt, ezt-azt


vagy nem tudsz valamit eladni? ékszert?


nincs más ötletem

31. andi6020 (válaszként erre: 28. - Kisfüles)
2017. júl. 20. 16:50

Na pl ezért mondtam, hogy nem neked való.

És igen, az a véleményem, hogy nem tudod kezelni a pénzügyeidet.

Sajnos már nagy bajban vagy, felesleges a feltételes mód :(

30. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Kisfüles)
2017. júl. 20. 16:49

Ennek a helyzetnek a megoldására pont nem jó ez a hitelkártya.


Igazán sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

(továbbá nem értem, akkor mire vonatkozott az a megjegyzésed, hogy mi csak ne féltsün Téged, hiszen 50 évesen tudod kezelni a pénzügyeid...)

29. Panna.33 (válaszként erre: 17. - Jstefan)
2017. júl. 20. 16:39
Használják bátran, pont leszarom.
28. kisfüles (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2017. júl. 20. 16:39

Kedves Zebracsikó


Igen.Ebben tökéletesen igazad van.De,ez a megoldás is azért jutott eszembe,mert tetemes közüzemi(eon) számla elmaradásom van,és sem a családom nem tud segíteni,sem az önkormányzat.És,ha esetleg bármire fel lehet használni,ezt az összeget,akkor abból kifizetném a tartozásom.Ez,már csak azért is nagyon fontos lenne,mert az eon 1 hónap után kikapcsolja a villanyt,és több mint 100.000 forint a visszakapcsolás.És jelen pillanatban sehonnan nem tudok előteremteni,olyan összeget,amire szükségem lenne.

2017. júl. 20. 15:38

[link]


A főkártya igénylés általános feltételei:


•18 év feletti életkor;

•bejelentett magyarországi állandó lakóhely;

•legalább havi nettó 50 000 Ft összegű rendszeres jövedelem;

•saját vezetékes vagy mobil telefon (a szabályok a dokumentumok alatt találhatóak);

•nyilvános munkahelyi vezetékes vagy mobil telefonszám, amely a munkahely vagy cégjegyzésre jogosult nevére és címére szól;

•ha Ön alkalmazott: legalább 6 hónapos, folyamatos munkaviszony (jelenlegi munkahelyén minimum 3 hónap);

•ha Ön vállalkozó: legalább 12 hónapos folyamatos magyarországi tevékenység igazolása, azonos iparágon belül;

•nem szerepel a negatív KHR (Központi Hitelinformációs Rendszer) listán.

2017. júl. 20. 15:28

Nagyon akarod Te ezt a vásárlói kártyát!


Még életedben nem voltál ennyire aktív a saját fórumodon ! :)

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Kisfüles)
2017. júl. 20. 15:23

Ne légy már ilyen önérzetes!

Több hozzászólásod szól a nehéz anyagi helyzetedről.

Mi csak azt mondjuk, addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!


Egyébként pedig úgy döntesz, ahogy akarsz. Az én életem semmiben sem befolyásolja a Te hitelkártyád.

24. kisfüles (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2017. júl. 20. 14:58

Kedves Zebracsikó


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Légyszíves,magyarázd el nekem,de a lehető legrészletesebben,hogy milyen információk alapján vontad le,ezt a következtetést.Erre,nagyon kiváncsi lennék.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook