Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? fórum

Van valakinek tapasztalata az Ozempic nevű diabétesz gyógyszerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
26. maridecember (válaszként erre: 25. - Hugi)
2020. jan. 21. 16:58
Fogyás miatt nem hiszem, hogy felírják....alapvetően endokrinológus írhatja fel, ha a tüneteid indokolják...
25. hugi
2020. jan. 20. 21:55
Hol melyik orvosnál lehet felíratni az OZEMPIC-et? Fogyás miatt.
2020. jan. 11. 12:08
dec.1-e óta szúrom magamat ozempicc-el a közérzetem remek, 1 kg fogytam kb....de nekem az ünnepek betettek.....édesség, alkohol.....most újra odafigyelek, de nem nagyon megy le.....junius óta fogytam 11 kg-ot, de victozát szúrtam cca 3 hónapig, előtte csak merkformin 1000....még 6 kg-ot szeretnék fogyni....hát majd elválik....
23. MCDad
2020. jan. 9. 21:15
Hááló! Én november 1.kezdtem, II típ diabéteszes vagyok. Nem "igazán tartom a diétát,de az étvágyam csökkent,2 hónap alatt -7 Kg
22. Mici2
2020. jan. 9. 15:37
Én csak dícsérni tudom, 7 hét alatt 8 kiló ment le, és közben volt a Karácsony és a Szilveszter. Persze az első 2 kiló mindig tisztulás, de akkor is. Szerintem jó.
21. Diel (válaszként erre: 18. - Cinder ella)
2019. dec. 6. 20:03
Nem vagyok cukros. Pm és IR. Fogyásra.
2019. dec. 1. 07:27
Ma a második nap.....valóban mérséklődött az étvágyam...de a székrekedés úgy tűnik bejön....amúgy ezerszer fittebbnek érzem magamat tegnap óta....ez egy klassz mellékhatás :)
2019. nov. 30. 06:38
Sziasztok! Ma kezdem a ozempicet, 0,5-el.....eddig a victózát használtam 2 hónapig.... ugyan fogyogattam, de nem igazán vette el az étvágyamat.....remélem ez jó lesz :)
18. cinder ella (válaszként erre: 17. - Diel)
2019. nov. 28. 07:39

Azt a mindenit! Akkor neked bejött!! SZuper!

Te fogyásra kaptad, vagy cukros vagy?

17. Diel (válaszként erre: 15. - Cinder ella)
2019. nov. 27. 13:28
Szia! Nekem megszünt a székrekedés. Az első 0,5 adag után indult meg a fogyás. 4 hét alatt 3,5 kiló. Nincs mellék hatása. Semmi gondom vele. Azon parázok, hogy mi lesz ha véget ér a kúra.
16. cinder ella (válaszként erre: 14. - Apaszka)
2019. nov. 25. 10:57

Szia!

A victoza-tól fogytál vagy csak a cukrodra kaptad?

Nekem már le is cserélték az ozempicet, nem bírtam, borzalom székrekedésem volt. A cukromat rendben tartotta, de fogyni nem fogytam. Majd írd a tapasztalatodat, érdekel!

15. cinder ella (válaszként erre: 13. - Diel)
2019. nov. 25. 10:55

SZia! Hogy állsz most??

Nekem olyan brutális volt már a székrekedésem tőle, hogy lecserélte a doki.

Remélem neked beválik!

2019. nov. 24. 16:49

Sziasztok!


4 hete használom. Előtte Victoza -t használtam egy ideig. Nagyon jó volt de a dokim külföldre ment így 8 hónapig nem tudtam feliratni. Most új doktornőhöz járok és ő ajánlotta. Egyszer kell lőni hetente?!


Még korai lenne mondani bár mit is.

De olvasom a topikot és figyelek!

13. Diel
2019. nov. 2. 20:32
Én a 4. Hete használom a 0.25. Jövő héten már a 0.5 jön. Nem vagyok rosszul. Viszont nem kívánom a kaját. A mi negatívum, hogy nagyon erős székrekedést okoz . Még annyira fogyásról nem tudok beszámolni.
12. cinder ella (válaszként erre: 11. - Health111)
2019. okt. 24. 11:18

SZia! Borzasztóan sajnálom ami veled történt!

Amit nem értek.. a prediabétesz az a cukorbetegség előtti állapot, vagyis nem értem, miért kellett rögtön inzulint bevetni? Eddig úgy tudtam, azok kapnak inzulint, akiknek a normál curos gyógyszerek már nem viszik le a vércukorértéküket. Én most két hónapja használom. Nem tudom melyikkel kezdted, nekem az első hónapban csak a 0.25-t kellett szúrnom, hogy szokja a szervezetem. Semmi hatása nem volt, semmi rosszullét, illetve ledöbbentem, mert vártam az étvágycsökkentő hatást, de nem! basszus éhesebb voltam, mint előtte.. aztán egy hónap után jött a 0.50-es adag, és kb a 2. héten kezdtett fájdogálni az epém, amit nem tudok a kajára fogni, de rowachol hatására aztán idővel enyhült és mára megszünt teljesen. Továbbra sem érzek semmit. A cukromat rendben tartja. Sajnos étvágycsökkentő hatásról sem tudok beszámolni. Napi 1000-1200 (néha 1400) kalóriát és 100-120 gr szénhidrátot veszek magamhoz, sokszor vagyok éhes, volt mikor 3 alá szaladt a cukrom, és ezzel együtt nem nagyon megy lefele a súlyom. kicsit bosszantó...

2019. okt. 23. 19:04
Pár hónapja derült ki, hogy pre-diabetesem van. Diéta, gyógyszer és biztonsági éjjeli inzulin a jelenlegi terápia. Orvosom ajánlotta az Ozempicet, bár sem túlsúlyos nem vagyok, sem egyéb más betegségem nincs, hála Istennek. Nos, a kis adaggal kezdtem, a 2. naptól olyan rosszul voltam, hogy azt hittem, nem élem túl... A cukoszintem ugrált, hányás, hasmenés, általános rossz közérzet kínzott két hétig, hiába már nem adtam be a következő adagot egy hét múlva. Gyűlöltem minden ételt, képtelen voltam lenyomni egy falatot is 2 napig, gyenge voltam, mintha gyomorvirus támadott volna meg. Most már jobban vagyok, de még mindig nem tökéletes, állandó puffadás, gyomorfajas gyötör, ezelőtt SOHA nem volt gondom az emésztéssel! Csak annyit szeretnék tanácsolni, hogy legyenek óvatosak! Remélem, hogy visszaáll az anyagcserém és minden rendben lesz. Szenvedtem 10 ezer forintért, amit az ablakon dobtam ki. Vigyázzanak nagyon!
10. cinder ella (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. aug. 21. 15:53
Nagyon szépen köszönöm!!
2019. aug. 21. 13:11

Örülök, ha segíthettem.

Ha van valami, amit németül nem értesz pontosan, csak szólj! Ha nem is tudom pont, akkor kibogarászom!

8. cinder ella (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. aug. 21. 13:06

Így már értem, bocsi!

És teljesen logikus is. így kellene!

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. aug. 21. 12:59

Illetve bocs, a DualDose kétféle adagolást tesz lehetővé, a 0,25 és a 0,5 mg-ot, a FixDose meg csak egyfélét.

Ez ennek a leírásnak a végén van:

[link]


(Nem cukorbeteg vagyok, csak németes.)

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Cinder ella)
2019. aug. 21. 12:54

Wo erhalten Sie Ozempic? Welche Packungen sind erhältlich?


In Apotheken nur gegen ärztliche Verschreibung.


Jeder Pen enthält 1,5 ml Lösung und liefert Dosen von 0,25 mg oder 0,5 mg.


Ozempic DualDose, Injektionslösung in einem Fertigpen ist in folgenden Packungsgrössen erhältlich:


1 Fertigpen und 6 NovoFine® Plus Einwegnadeln


Tehát a DualDose a tollat és 6 egyszer használatos tűt tartalmazza. Kétféle termék egy dobozban.


[link]

5. cinder ella (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. aug. 21. 07:49

nem tudom mi lehet az a dualdose megjelölés az ozempic mellett... vajon ugyanaz a szuri?

Köszi a linket!

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Cinder ella)
2019. aug. 20. 22:47

Hozzam a linket?

[link]

3. cinder ella (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. aug. 20. 22:41
Köszi, jó ötlet, majd azokat is elovasom!
2019. aug. 20. 17:13
Német nyelvű fórumot találtam róla, örülnek a heti 1 szurinak, és hogy jobbak, egyenletesebbek a cukor-értékek. Az étvágyat nem említik.
2019. aug. 19. 18:45

A diabetológusom most cserélte le a gyógyszeremet erre.

PM alulműködésem van és cukorbeteg vagyok. Fogynom kellene, de a pajzsmirigyemet is csak most kezdték el kezelni, eddig diétával nem fogytam, a dokim bíztat, hogy most majd fogok és ez a szuri az étvágyat is csökkenti. Magyar nyelvű tapasztalatokat nem találtam sehol, gondolom azért is mert új. Angol nyelvűket olvasgattam, hát aztán ott volt minden! Én teljesen jól vagyok a szoktató adaggal, de az étvágyam remek, köszöni szépen.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook