Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek pozitív tapasztalata császár utáni szülésről? fórum

Van valakinek pozitív tapasztalata császár utáni szülésről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. bobolysza (válaszként erre: 40. - Gabi0630)
2007. okt. 26. 22:48
Izomcsomócska volt, elmúlt. Talán a kiemelésnél sérült az izom vagy még a pocakban. Nem tudjuk. De ezáltal egy sokkal nagyobb problémára derült fény. Az oxigénhiány következtében az izomzata hypotón lett, 2 éves koráig hordtuk gyógytornára. Egyébként 6 hónaposan még nem tartotta a fejét. De már túl vagyunk rajta, örökmozgó , eleven kiskölyök. A gyógytornász szerint csodával határos a gyógyulása.
41. bobolysza (válaszként erre: 23. - 78)
2007. okt. 26. 22:34
Hová tüntél 78?
40. gabi0630 (válaszként erre: 39. - Bobolysza)
2007. okt. 25. 21:14

Egy veleszületett fejlődési rendellenességet. Megműtötték, és nemmsoká itthon voltunk. 6 hetes volt, mikor kiszedték a varratokat, és szerencsére teljesen jól van.

Amúgy azt nem értem, hogy aki orvos, ember, azonkívül elképzelhető hogy apa. esetleg nagypapa hogy tud így viselkedni? Mit csinálna ha a saját gyerekével/unokájával lenne ez?

Ja, és a "poén" az, hogy mikor jött a rohammentő értünk, közölte, hogy majd menjünk vissza, ha meggyógyul, (HA), és meséljük már el hogy mi volt....Párom mondta hogy jó, de akkor elviszik a rendőrök, mert megveri. Nem sok volt hátra már Dominak. És ő professzor! Felelőtlen bunkó!

És a mai napig praktizál. Felháborító.

A csomó fiadon remélem nem volt komoly baj!

39. bobolysza (válaszként erre: 34. - Gabi0630)
2007. okt. 25. 20:42

Ez a sztori a prof.-ról elég kemény!

Hihetetlen, hogy egyes emberek, akik egyébként orvosok is, mit meg nem engednek maguknak!

Végül mit derített ki a kivizsgálás?


Amikor az én nagyobb fiam 6 hetes volt, bevittük a helyi kórházba mert a nyakán felfedeztünk egy csomót. Bent akartak fogni kivizsgálásra. Én azt gondoltam, hogy ambulánsan fogják megoldani, de ha már ,akkor inkább saját felelősségre én is átvittem a másik megyébe a Gyerekklinikára, mert erről a kórházról meg van a véleményem. Ott volt rendes anyaszállás és nem szólt senki, hogy állandóan mellette voltam. Ennek ellenére nem volt kellemes az a 4 nap, amit bent töltöttünk.

38. a5e77950a3 (válaszként erre: 37. - Gabi0630)
2007. okt. 25. 16:15
Köszi!Hál istennek ez nem az a kórház amihez mi tartozunk.Mi Feférvárra járunk hál istennek idáig csak a szülészetet láttam belülről.
37. gabi0630 (válaszként erre: 36. - A5e77950a3)
2007. okt. 25. 11:45

Szia!

Megírtam a kórházat priviben

2007. okt. 25. 11:27
Sziasztok!Gabi0630 melyik kórházról írtál?Nekem eddig 2 szülésem volt az első sürgősségi császár mert a doki hazaküldött mikor bementem hogy csordogál a maggzatvizem megvizsgált azt mondta nem folyik.Mire visszamentem este már dőlt belőlem a víz és hőemelkedésem volt elfertőződött a burok a doki letagadta azt mondta én akartam hazamenni.A történetet leírtam szüléstörténeteim címmel kicsit régebben ha valakit érdekel a cikkek között megtalálja.A másodiknál én is sima szülést szerettem volna de nem jött össze.A 39. héten már nagyon rosszul voltam hánytam többször és rázott a hideg.Bementünk hajnali 2-kor hőemelkedésem volt kaptam ágyat meg infúziót.Reggel csináltak uh-ot ahol kiderült hogy az egyik vesémen tágulat van.Órámként vettek vért végül este 10-kor megcsászároztak.Most volt fogadott orvosom de sokra nem mentem vele.Kértem hogy írjon a vesémre gyógyszet sokszor szokott vele bajom lenni nem írt azt mondta majd szülés után elmúlik.Akkor még úgy volt hogy leengednek az osztályra.Azt is megbeszéltem vele hogy ha mégis császár lesz altatást szeretnék az elsőnél az volt de végül azt se engedték!
35. win (válaszként erre: 32. - Bobolysza)
2007. okt. 25. 08:13

Nem linkelnéd be ezt a cikket, ha a neten van?

Előre is köszi!

34. gabi0630 (válaszként erre: 31. - Bobolysza)
2007. okt. 25. 07:52

Szia!


Február 12-én volt uh, és a doki azt mondta, hogy nagyon lecsökkent a nagzatvíz, öregedik a lepény, és ha beindul a szülés, nem biztos, hog el tudja látni a babát, mivel a picurt meg nagynak mondták. ÍgY másnap reggel oxitocin.

Ha saját felelősségre hazavinnémn a babát, tuti nem látnák el, sőt én még a közelébe se mehetnék. Szerintem a kórház területéről kitiltanának. Tennék egy rövid kitérőt, szemléltetésképp, milyen nálunk a csecsemőosztály:


5 hetes volt a babám, mikor a háziorvos sürgősséggel beutalt az itteni kórház csecsemőosztályára, mert sugárba hányt, és félő volt hogy kiszárad. A professzor úrnak a sürgősség azt jelentette, hogy aznap levette a vért. Ennyi, Se vizeletnézés, se uh, se röntgen, semmi. Mikor másfél nap ottlét után, mivel a gyerekem már alig tudtam kajához felébreszteni, megkérdeztem, hogy van e valami eredmény, tudod mit mondott a prof? MIt türelmetlenkedem, még csak két napja vagyunk itt, nem ráérünk????? No komment. És bár anyaszállón voltam, ÉJSZAKA nem lehettem a gyerek mellett, és szoptatni sem hívtak, holott megkértem a nővért. Nappal is rá se néztek, belefulladt volna a saját hányadékába. MIkor saját felelősségre átvitettem egy gyerekklinikára, egy másik megyébe, közölte a porof, hogy tök jó, mert neki nincs szüksége problémás esetre.


Szóval, ha én hazahoznám, és baja lenne, sz.....k rá meg rám is magasról.

Ha ne adj isten bármikor sürgős ellátás kéne a kisfiamnak, nem látnák el, mert saját felelősségre átvitettem. Hozzá teszem hogy az utolós pillanatban, mielőtt professzori felügylete mellett kiszárad.

A kórházak protokollja között tényleg hatalmas különbség van. De nálunk minden osztály elég gáz. Legalábbis amit én tapasztaltam. Nyitni akarok egy topicot, az újszülöttes nővérekről. Ha eljutok odáig, olvashatsz hajmeresztő dolgokat.

33. win (válaszként erre: 31. - Bobolysza)
2007. okt. 25. 07:35
Ezek szerint nem egyforma, mert engem is csak a 6. napon engedtek haza. De szerintem ez a kisebb baj, ha esetleg "túlbiztosítják" magukat a kórházak, és inkább 1-2 nappal tovább tartják benn az anyát.
2007. okt. 24. 21:54

Nem értek egyet azzal, amikor egy doki előre kijelenti, hogy a második is császár lesz (a hosszanti vágás nyilván más eset), mert van akik meg simán bevállalják. Sőt, olyan dokiról is tudok, aki még a hegvastagságot sem nézi, merthogy szerinte , az nem mérvadó. Hát, nem tudom.

Az bizti, hogy a bpd fontos ilyenkor.

Gabi, miért indították?

Úgy tudom, hogy az indítás növeli az esélyt a műtétre.

Elmex, nem hiszem, hogy 78 ilyen repedős, babakihúzós szülésre vágyik. A gátvédelmet miért nem ismerik a szülésznők? És miért ne lehetne, hogy a gravitáció is besegítsen egy kicsit a babának? Egyébként nekem fekve elviselhetetlen volt a vajúdás fájdalma, állva sokkal jobb volt.


Most olvastam egy jó kis cikket a császáros napokról, ami most volt szept.29-én. Nagyon elgondolkodtató.

31. bobolysza (válaszként erre: 17. - Gabi0630)
2007. okt. 24. 21:41

Én nem félnék vállalni a saját felelősséget. Sem magamért, sem a babámért.

"Akkor aztán örüljek, hogy ha ellátnak egyáltalán." Na, igen , ez az amit elméletileg nem tehetnek meg. Márminthogy nem látnak el. Bár a nővéremet is küldözgették vérmérgezéssel, mert ne tudták ki is az illetékes beadni a tetanuszt, közben meg ment föl a csík a karján.

A császárom hétfő délután történt és pénteken délben hazaküldtek. Most akkor hogy is van? Ebben a kérdésben miért nem egyforma a kórházak protokollja?

30. bobolysza (válaszként erre: 21. - 78)
2007. okt. 24. 21:36

Köszönöm 78! Te is nagyon kedves vagy:)

Ha más honlapok fórumain is szétnézel, biztosan tudnak neked ajánlani alternatív dokikat, szülészeteket.

29. win (válaszként erre: 28. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 24. 21:01

Szia!


Igen, én is megnéztem a Tiedet, miután írtad, hogy még van 2 hónap és azért írtam, hogy "versenyezhetünk". :)))))


Én is sokat gondolok rá, vajon hogyan alakul. Néha nagyon bizakodó vagyok, és úgy gondolom, most már részben tudom, mi már rám, és meg tudom csinálni. Máskor meg eszembe jut a sok objektív dolog, amit nem tudok befolyásolni: a gyerek mérete, fekvése, a méhen levő hegek vastagséga és nagyon elbizonytalanodom...

28. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 20. - Win)
2007. okt. 24. 17:01

Szia Win!


Néztem a vonalzódat, csak egy nap a különbségünk. Kíváncsi vagyok én is, mi lesz a végkifejlet...


Akárhogy is lesz, én már most izgulok, de nagyon!!!

27. Biabig (válaszként erre: 26. - Gabi0630)
2007. okt. 24. 15:57
Köszii. Én is megnéztem, tényleg nagyon szépszemű kisfiad van neked is. Jó volt együtt lenni a kicsivel egyből, főleg hogy olyan rendes nővérke volt aki látta, hogy ha elfáradtunk akkor elvitte 1-2 órára, hogy aludjunk (ketten voltunk 1 szobába) és utána hozta is vissza. A másodiknál sokkal jobb volt, rutinosabb voltam. Mennem kell mert felébredt a kisebbik kincsem és sír.Sziasztok
26. gabi0630 (válaszként erre: 22. - Biabig)
2007. okt. 24. 15:49

Megnéztem a képeket a lányaidról. Igazán nagyon szépek! Gratula hozzájuk!

A kicsinek ugyanolyan kék szeme van, mint a kisfiamnak.

25. gabi0630 (válaszként erre: 22. - Biabig)
2007. okt. 24. 15:44

Igen, ha baj van, mindenképpen császár.

A súlymérésről annyit, hogy nagyon nem megbízható, én úgy hallottam. Pl unokatesómnak már a 36. héten azt modták, hogy már akkor 4 kg felett van a baba. A 41. héten szült, és 3200 gramm lett.

Sokkal megbízhatóbb szerintem ilyen téren a mérési eredmény. Bár mindig sima szülést akartam, mikor már a 36. héten a bpd 100 mm volt, kezdtem beletörődni a műtétbe. Szülés előtti nap 104 mm volt, erre azt mondta a szülésznőm, hogy ne reménykedjek, de lehet éépen szó sima szülésről is, menet közben kiderül.

7-kor indították a szülést, 1/2 11-kor toltak be a műtőbe. A kicsi nem illeszkedett be, és ezért lett a császár. Bár a mai napig hiányzik az elmaradt szülésélmény, és sokáig nagyon rossz volt, azt mondom, a baba szempontjából mindenképp jobb így. 3960 gramm lett, és 51 cm. Ez még nem egetverően nagy, de a fejkörfogata 38 cm volt. Bele gondolni is rossz, mi lett volna, ha nem tekeri magára a köldökzsinórt, és be tud illeszkedni. Lehet hogy elakadt volna, vagy bármi egyéb rossz, és sajnos van a környezetemben olyan gyerek, aki szülésnél fellépő oxigénhiány miatt lett egész életére értelmi fogyatékos.

Ami nekem nagyon rossz volt baba szempontjából, nem beszélve az újszülöttesekről, hogy nem lehetett roaming-in. Pedig erről álmodtam.

24. Biabig (válaszként erre: 23. - 78)
2007. okt. 24. 15:26
Nem úgy értettem, hanem pont ez a lényeg, hogy minden szervezet más, mindenki máshogy reagál dolgokra, gyógyszerekre, fájdalomra stb. Sőt minden terhesség mint ahogy az én kettőm is(azért írtam le ). Semmi bajom a vitaminokkal (folsavat, E vitamint szedtem)és szerettem volna én is simán szülni, de utolag azt mondom nekem jobb volt így. Az lenne az igazi, ha mindenkinek a terhesség és szülés akár így, akár úgy de mindenkép szép élmény lenne és maradna.
23. 78
2007. okt. 24. 15:19
senki sem hadakozik ellene, csak ha nincs értelme, és az én babám a vitaminoktól lett nagy, mert genetikeilag 3kg körül lett volna kb. ...
22. Biabig (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2007. okt. 24. 14:32
Szia. Köszi a hozzászólást. Teszek fel képet. Még annyit elmondok csak úgy tanulságnak, hogy 55kg-val kezdtem az elsőt és 87-el fejeztem be, a második terhesség alatt viszont csak 5 kg-t híztam. Az első gyermekem 4,10kg lett a második 4,50 kg. Az ultrahangon mindkétszer 3,50 körül saccoltak. Ha nem császároznak mindkét alkalommmal nemcsak nekem de szerintem a lányoknak is igen nehéz lett volna.Az orvosom tényleg nagyon jó volt, sőt ő végig mondta, hogy szerinte nem azok az értékek amik. Ja és nem szedtem egyszer se komplex vitaminokat, nem azért lettek nagyok, hanem gondolom genetika. Végül is én is a sima szülést tartom jónak, de ha egy pici kétely is van vagy felmerül nem kell ellene hadakozni, mert lehet az is szép és könnyű. ( 6 nap után mentünk haza)
21. 78
2007. okt. 24. 12:32
sziasztok!!! nagyon-nagyon köszi bobolysza!!! :) te egy nagyon rendes csajszi vagy, így látatlanban is...! :))) valóban igaz, tényleg ahasonók, sőt!!!, egy cipőben járók társaságát keresem. de az is igaz, hogy a vélemények is érdekelnek. de viszont én szülni szeretnék, úgy ahogy te veled is megtötrént-v. hasonlóképpen,mindegy, a végeredmény számít, a SZÜLÉS!!- , ezért indítottam el ezt a fórumot. egyébként aszt. Imre és az Istvá esetében tudsz vmit-v. vki más esetleg?- , mennyibe kerül kb. és hogy hány nőt tudnak fogadni körzeten kívülről? előre is köszi !!! és mindenkinek köszi a kitartást és a"kardoskodást" a normál szülés mellettt!!! ami mellett a másik legfontosabb az egészséges újszülött. .... ja, és nem féltem acsászártól, mert korábban volt már lahetőségem látni egy kórházban, úgyhogy nagyon is tudtam mi vár rám!!!!! de a szülés az szülés és nem az orvosok döntik el, mikor!!!!(mert a kedves főmuftiknak hétvégére programjuk van...)
20. win (válaszként erre: 18. - 92ba3c78f9)
2007. okt. 24. 09:01

Szia!


Akkor mi "versenyezhetünk", hogy sikerül-e a sima szülés? :))))


Én tavaly szültem a fiam, nálam majd az is nagyon sokat fog számítani, hogy a terhesség vége felé mit mutatnak a hegek. A dokim szerncsére nem zárkózik el a hüvelyi szüléstől.

Egy ideig nagyon bizakodó voltam, mert Bébi nem volt akkora, mint a bátyja, de sajnos a 29. hétre utolérte. (A fiam 3970 gr és 58 cm volt)

Ráadásul még mindig farral. Ez, mondjuk kevésbé aggaszt, mert a fiam is 33. hetes UHon volt először koponyvégű, addig feküdt mindenféle irányban. :)))


Magáról a műtétről és az utána következő napokról nincs kellemetlen élményem. Nem volt fejfájásom, a műtét délutánján felkelhettem (sőt kötelező volt), éjszaka már egyedül kimásztam az ágyból, nem voltak szövődményeim és szoptatni is tudtam. Olyan jól voltam, hogy haza akartak engedni mintha simán szültem volna. :DDD


Mindettől függetlenül, nem szeretnék újabb műtétet, több okból sem. Hiányzik az élmény, amit én szertnék átélni. Szertnénk 3. gyereket is és ha most megint császár, akkor a 3. már 100%, hogy az lesz. Két császár után már senki sem vállal hüvelyi szülést. És természetesen egyáltalán nem szertném itthon hagyni a fiam minimum 6 napra, vagy ki tudja mennyire.

2007. okt. 24. 08:50

Sziasztok!

A kislányomat császáral szültem 2002-ben,mert farfekvéses volt.Nem volt rossz tapasztalatom,ahhoz képest hogy kellemetlen a felgyógyulás utána.De akkor valahogy nem arra koncentráltam.Most ismét babát várok.Ugyanahhoz a dokihoz járok akinél a kislányomat szültem.Már most megmondta,hogy ezt a babát is császárral kell majd megszülnöm,mivel a farfekvés miatt a méhemet hosszanti irányba vágták.Ilyen esetekben szakmailag a császárt alkalmazzák.Én bízom benne.Igaz szerettem volna megtudni milyen természetes úton szülni,és sajnálom,hogy nem így lesz.De nem félek a császártól sem,mert tudom mire számítsak,és nincsenek rossz tapasztalataim.

2007. okt. 24. 08:37

Sziasztok!


Én 1999-ben szültem császárral. Nem így indult, sokat szenvedtem, de végül a pici szívhangjai olyan rosszak lettek és a fájásaim is leálltak, így a műtét mellett döntöttek. Spinális érzéstelenítést kaptam, amit nem éreztem. Egy napig nem lehetett felkelni, sok üveg infúziót kaptam. Másnap felkeltettek, de kicsit elszédültem, ezért fél óra múlva újra próbálkoztunk, akkor mentem ki egyedül zuhanyozni - szép lassan. Összességében nincs ezzel kapcsolatban rossz emlékem. Viszont a fejem napokig fájt a kórházban az érzéstelenítés utóhatásaként. Akkoriban nálunk is egy hetet kellett maradni, de az orvosomnál kikönyörögtem, hogy 6 nap múltán, vagyis szombaton szedje ki a varratokat. Így is lett.

Most újból babát várok, én sem tudom, mire számíthatok. A legutóbbi UH-n kiderült, hogy már befordult, mire azt mondta az orvosom, hogy "lehet, mégis megszüli simán". De még addig hátravan 2 hónap.

17. gabi0630 (válaszként erre: 15. - Bobolysza)
2007. okt. 24. 08:16

Szia!


De lehet mondani, ha aláírom a papírt, amin az van hogy saját felelősségre jöttünk haza. Csak ezzel meg az a buktató, hogy mi van ha mégis lesz valami gond??? Akkor aztán örüljek, hogy ha ellátnak egyáltalán. Nálunk a sima szülés is 5-6 nap. Ráadásul bár gondolom ez adminisztratív okok miatt máshol is így van,. de ha hétvégére, szombatra esne a hazamenés napja, nem mehetsz csak hétfőn. DE gondolj bele, 1 évvel ezelőtt még 10 nap vplt a császár!!!! Unokatesóm felesége Pesten szült, és őt 2. nap hazaengedték, császár után is csak 3-4 nap volt. El se akartam hinni mikor mesélte. ÉS ha bevállaljuk a kistesót, nem sok kedvem van, ha mégegyszer császár lesz, a kisfiamtól távol lenni 1 hetet, mikor szerintem tök felesleges. Meg amúgy is, pl az újszülött osztályt nem részletezném.

16. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1. - 78)
2007. okt. 24. 07:35

Szió!

Tavaly aug.-ban szültem a Nyírő-ben császárral. Első baba, és nagy baba volt. Mészáros dr-nőnél voltam,aki két órát hagyott "szenvedni",aztán altatással lett a császár. A felépülés gyorsan ment,nagyon rendes voltak a kóeházban. A másodikat is császárral szeretném szülni, csak az a kérdés,hogy hol. Nálunk itt Dunaújvárosban mindenféleképpen sima szülést vezetnek le,ha kicsi ha nagy a baba. A barátnőm a múlt héten repedt szét,mert kihúzták-tolták belőle a gyereket. Hát nem ez amire vágyom... Én a császár mellett szavazok! Nem kell félni tőle!

15. bobolysza (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2007. okt. 23. 23:44
"De remélem addig eltörlik azt, hogy császár után csak a 7. nap engednek haza. Máshol 3-4 np, én meg beteg leszek a kórháztól." ?????? Úgy tudtam, hogy a kórházból bármikor haza lehet jönni. Ha jól vagy, akkor miért ne lenne elég csak 3-4 nap? Nem mondhatod, hogy köszönöm én is rendben vagyok meg a babám is, megyek haza?
14. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Biabig)
2007. okt. 23. 19:41

Szia!


Tegyél fel képeket a gyerekeidről!

Amúgy egyenlőre én még ott tartok, hogy még egy egyszer császár soha. Nagyon rossz élményeim vannak. Az első két nap maga volt a pokol, arról nem beszélve, hogy spinális érzéstelenítést kaptam, és valami nem lehetett jó, mert a 4. naptól iszonyú fejfájásom volt, nem bírtam a nyakam se megmozdítani, a 7. napon lett csak jobb. Nálunk ráadásul az a szabály, hogy 24 óráig nem lehet felkelni. Jó, 24 óra elteltével sem volt könnyű, de hamarabb jobb lett volna. Délelőtt császároztak meg, éjszaka meg nem tudtam aludni, annyira fájt a hátam a fekvéstől, csak az volt a baj, hogy nem tudtam megfordulni. Valahogy azt hittem, könnyebb dolog a császár. De az biztos, hogyha másodszor is az lesz, legalább tudja az ember, mire számíthat. De remélem addig eltörlik azt, hogy császár után csak a 7. nap engednek haza. Máshol 3-4 np, én meg beteg leszek a kórháztól. Bár egy szót se szóljak, met ha 1 évvel korábban szülök, akkor 10 nap lett volna.

13. Biabig
2007. okt. 23. 18:54
Értettem a kérdést. Csáazár után sima szülés. Csak azért írtam le az én esetem, hogy a másodiknál már nem hagytak annyit vajúdni az első esetből kiindulva. A második sem indult császárnak ugyanúgy mint az első sem, csak másodszor már nem vártak annyit. Csak példálóztam magammal. Szerintem minden eset és terhesség más.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook