Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valakinek pozitív tapasztalata az internetes (nem MLM) távmunkákkal kapcsolatban? fórum

Van valakinek pozitív tapasztalata az internetes (nem MLM) távmunkákkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
32. Sarolta1954 (válaszként erre: 30. - Csinirobi)
2007. okt. 27. 21:57
Tudsz is ajánlani távmunkást alkalmazó cégeket, vagy csak okoskodsz????
2007. okt. 27. 19:05
Sajnos nekem eddig semmi nem sikerült.
30. csinirobi (válaszként erre: 29. - Onlány)
2007. okt. 25. 19:42

Kedves onlány!

Eltévedtél kicsit, mivel a távmunkáról szól ez a tudásbázis nem az MLM népszerűsítéséről, ingyen reklámáról!

Távmunka meghatározása röviden: munkabérért dolgozol otthonodban. Nincs napi kötött munkaidő, csak a feladat határidejét kell betartanod.

Nem kell befektetned pénzt, nem kell állandóan tanulnod. Nem kell munkahelyed termékét kötelezően megvásárolnod! Valamint nem kell ismerőseid agyára menned állandó marketing dumáddal, amitől megutálnak!

A távmunka másról szól. Megéri a munkavállalónak, mert időhöz kötve, napi szinten akkor dolgozik, amikor akar, saját otthonában. Nem kell utazni! Megéri a munkáltatónak, mert költséget takarít meg a kevesebb rezsin, kevesebbet kell támogatni a munkába járást.

A mai magyar távmunkapiac átláthattatlanságához hozzá járul az MLM munka erőszakos hirdetése, sztárolása is!

2007. okt. 24. 17:06

Véletlenül akadtam a topicra, s mivel MLM, kiváncsiságból beleolvastam. Azért - bennfentesként - engedjetek meg egy megjegyzést:

a 10-15 évvel ezelőtti MLM valóban szörnyű volt (korai Amway időszak). Pusmus, nem mondták meg, hogy mire hívnak, csak ott derült ki, hogy vagy megetetni (bevásároltatni) akarnak, vagy rászedni, hogy Te is vegyél részt a "hogyan csináljunk a barátainkból ellenséget" c. tukmálati marketing munkában. Ez azért ma már nincs így teljesen. 4000 MLM cég van a világon, itthon is legalább 120-150... megmondom őszintén, hogy azért a legjobb 3-4 cégnél nagyon komoly és színvonalas munka folyik. Egyrészt nem kell eladni (azt a cég végzi), Te csak promózol és szájreklámmal tájékoztatod az ismerősöket a lehetőségről. Nincsenek nyaldmeg-szagoldmeg-kóstoldmeg családi termékbemutatók, 6 osztályt végzett WC-s nénik, nem írják fel receptszerűen, hogy x bajra y terméket vegyél. Nem hirdetik, hogy 5 hét alatt 5 millióra tornázhatod fel a jövedelmedet. Mivel az USA-ban és az EU-ban is egyre inkább elterjed (különösen az online-marketing, webáruházas rendszerekkel) ez a kereskedelmi forma, ehhez egy új kultúra kialakítása szükséges. Sokan "valami komoly" munkát keresnek, ami valószínűleg havi száz nettó fixért láblógatós-körömreszelgetés vagy adatbepötyögés egy vállalatnál. Mások stabilitásra vágynak, azért ragaszkodnak a bejelentett álláshoz (ahonnan 2 hónap múlva sitty-sutty leépíthetik egy átszervezéssel). A feltörekvőben lévő intelligens marketing ezzel szemben egy rendkívül komoly személyiség-fejlődéssel járó, sokat mellé tanuló, havonta legalább 2-3 könyvet elolvasó, marketing és orvosi vagy természetgyógyászati előadásokat hallgató, kemény képzéssel együtt járó meló. Ha nagy nemzetközi cégről van szó, ami mostanság indult Magyarországon, jó a termékcsalád és főként a marketingterve és képzési rendszere, akkor lehet ez jó és komoly dolog is. Ja, hogy van egy 50-70 ezer forintos kezdő részlet? Igen, mert hogy ez egy VÁLLALKOZÁS! S hogy a jutalék kifizetéséhez minden hónapban vásárolni kell? Valóban! Egyrészt azért csak úgy lehetsz hiteles, ha ismered a saját céged termékeit, másrészt a fogyasztói hálózatoknál ez így működik. De megkérdezném, hogy a leggagyibb videokölcsönzős, szoláriumos-műkörmös, butikos-ajándékboltos-virágüzletes vagy bármilyen vállalkozásba hányszor nagyobb pénzt fektetsz be és mikorra jön vissza. Másrészt pl. a mi cégünknél olyasmit veszel meg a cégtől, amit minden hónapban megveszel a boltokban, csak itt legfeljebb 20 %-kal drágább, de sokkal jobb minőségű is! Tehát nem havi tőkebefektetésről beszélünk, hanem költségátcsoportosításról.

És sok ilyen van már, ami nem rákosok és betegek "lehúzásáról" szól, hanem egy alternatív lehetőségről, amiről Te szabadon dönthetsz. Senki nem veri a fejedet szék lábával, hogy "lépjél be", nem lóg az ügynökök zsebéből a fogkrémes tubus, hogy egy óvatlan pillanatban a szádba nyomjanak vele egy csíkot kóstolóként.

Egyszer egy alkalmassági beszélgetésen azt mondta egy jelölt, hogy neki mindez őszintén szimpi, de ő már kétszer megjárta, igazi "MLM-sérült", és többé nincs bizalma hozzá. Oké, az ő élete, szíve joga! De azért elmondtam neki, hogy az én életemben is volt már brutális-szalidta nőgyógyász, figyelmetlen és kétbalkezes fogorvos, aki után szájsebészeti műtőben végeztem, csőtörést okozó mesterember... mégsem kiabálom tele a világot azzal, hogy minden nőgyógyász, fogorvos, mesterember pancser! Mert nem is lenne igaz. Mint ahogy az MLM negatív általánosítása is butaság. Szerintem! :-)

Bocs, hosszú voltam! (irul-pirul)

2007. szept. 6. 12:40

Van amelyik beugratós...

De mivel tudtam, dolgozni ilyen cégnek így azt kell mondanom/írnom/ hogy jövedelemkiegészítésnek jó.

Többet nem bizti hogy jelenthet...vagy??? nekem nem jelent... :-)

így próba szerencse....

27. d'or
2007. aug. 19. 17:05

sziasztok ,en is szoktam nezni,igy -ugy...

de van egy ismerosom,aki ugy nez ki,hogy bedolgzoasra keres majd gyongyos bedolgozast..nem tudom kit erdekelne..mert en sajna gyongyzeshez nem igazan ertek...

26. eva7
2007. aug. 18. 16:05
Szerintem is...Ne menj bele semmibe!
25. LoLiNa
2007. jún. 30. 07:31
szerintem mind átverés...
24. Loni
2007. jún. 18. 18:44
Én sokat kerestem - hiába. Vissza sem jeleztek. Ha igen, akkor fizessek rózsaszín csekket. Ha mégsem csekk, akkor ügynökösdi. Szóval semmi jó. Közben meg állandóan azt hallom, hogy ennyit meg annyit fordítanak távmunkahelyekre meg a távmunkafejlesztésre. Ki érti ezt? :(
2007. jún. 18. 16:45
Pozitiv nincs, negatív annál inkább /rózsaszin-csekkes beugrók/ - hiába irtam, hogy nem költeni, hanem keresni szeretnék...
2007. jún. 13. 15:15
még nem probáltam,de nem is szeretném kiprobálni,engem nem tudnak kisértésbe ejteni a lehetetlen ajánlatok.
21. vronie
2007. jún. 6. 14:28

Én egyszer csináltam távmunkát, és ugyanúgy jártam, mint Saci49: a munkám nem lett kifeizetve, de bármerre járok, lépten-nyomon találkozom az általam készített munkával (még csak egy betűt sem módosítottak rajta).

Mindettől függetlenül próbálkozom más távmunka keresésével is. Egy két kivételtől eltekintve vissza sem jeleznek, akik meg visszajeleznek, azok meg küldenek egy tájékozató anyagot, hogy erről lenne szó, és egy beugrót azért csinálni kellene, de hiába kérem, a beugró feladatsor csak nem érkezik meg...

20. csnagyi (válaszként erre: 10. - Abacus1)
2007. jún. 5. 17:19

Jól hangzik amit irtál a távmunkáról, én is itthon végezhető munkát keresek, de sajnos még nem találtam semmit. Tudnál bövebb információt adni.

előre is köszi

Erzsi

19. Saci49
2007. jún. 5. 16:33
Sajnos én is jelentkeztem.Küldtek próbamunkát.El is küldtem.Megfeleltem,de azóta nem jelentkeznek.Szerintem "lenyúlták" ingyen.Azóta nincs bizalmam a távmunkához.
18. Juddyt
2007. máj. 25. 22:37

Nagyon sokáig próbálkoztamminternetes távmunkával, de 0 sikerrel.

MLM van bőven, azt már nem akarom csinálni.

2007. máj. 25. 10:51
igen nekem van néppen eddif azzal foglalkoztam csak most aova eddig solgozam cég sajna megszünt igy kereshetek másikat de nem adom fel.Ildikó29 Ha a megfelelő végzettség és kelelkeseedés megvannhottá meg leht találni a megfelelőt igyz mi tagadás nehezen.
2007. máj. 19. 07:19
Ez is mint oly sok minden arról szól :hogy tudjuk minél jobban átvágni a másikat.Sajnos manapság Mo.-gon minden erről szól
2007. máj. 17. 21:27
en nem mennek bele az ilyen dologba
2007. ápr. 14. 08:55
Eszembe jutott valami de csak viccbol, hallottatok a webcamsexrol? Allitolag ott egy csomo penzt lehet keresni, havi tobbszazezerert.. Na jo komolyan en sem talaltam meg egy normalis internetes tavmunkat sem, bar azon gondolkodom, hogy kulfoldre azert talan lehet dolgozni, kulonbozo temakban, de ez kicsit tobb kutatomunkat igenyel.
13. abacus1 (válaszként erre: 12. - 400a506b4b)
2007. ápr. 12. 15:03

Szia Erika, itt nem kell sem ügynökösködni, sem tukmálni senkire semmit.

És fizetni sem kell sem előre, sem később senkinek. A többit priviben.

12. 400a506b4b (válaszként erre: 10. - Abacus1)
2007. ápr. 11. 17:20
Ird meg, hogy hol van ez! Köszi:erika
2007. ápr. 11. 17:17
Én még csak olyan munkát találtam, amibe be kell fektetni és bizonytalan a bevétel, de nem vagyok ügynök típus.
2007. márc. 24. 21:24
Én egy nemzetközi törzsvásárló rendszer szervezésében veszek részt. Itt a szervező munkát fizeti meg a cég. Ez nem kimondottan a távmunka kategóriába tartozik, de a lényeg, hogy zömében az interneten végzem. Itt sincs semmiféle anyagi befektetés. A csatlakozás semmiféle kiadással, költséggel nem jár. Nincs sem belépési díj, sem regisztrációs díj, és nincs kötelező havi vásárlás sem. Mindenki saját üteme szerint dölgozik, nem macerálja senki.
2007. márc. 23. 21:12
Januártól probálkozok olyan internetes munkát találni ahol nincs anyagi befektetés. Nem volt könnyű volt néhány átverés napokig éjszakáztam és végül 0,03 dollárt kaptam.Jelenleg úgy néz ki ,hogy minden összejön.
8. pick-kati (válaszként erre: 2. - Hrkrisztina)
2007. márc. 15. 18:48

pedig van sok táv munka ha nahyon érdekel én tudok segíteni.Én most mentem bele egy ilyen be,

leginkább szerintem jó üzleti érzék kell hozzá.

Meg internet meg türelem.Decemberben kezdtem és

most vagyok ott hogy meg térült a befizetett pénzem.

2007. febr. 8. 16:56
Hát az én tapasztalatom, hogy az egy nagy átverés. Én nem mentem bele, mikorbővebben beavattak.
2007. febr. 8. 11:06

Nekem még eddig semmi tapasztalatom nincs.

Könyvelőként dolgoztam, vállalnék még a mai napig is adóbevallások elkészítését, de nincs rá jelentkező.

Így maradnak a barátok és a családtagok akik megkeresnek, de tőlük nincs bevétel, csak a kiadás.

Főleg ne lenne ilyen rohadt drága a festékpatron egy nyavvadt nyomtatóba.

2007. jan. 4. 15:55
Ami a számítástechnikai részét illeti semmi különleges (Excel, Word, PowerPoint). Inkább a szakmai háttér a lényeg, 5-10 éves értékesítési és marketing tapasztalat, felsőfokú angol (írásban és szóban is), meg persze elméleti háttér (főiskola/egyetem). De főleg a gyakorlaton (rutinon, problémamegoldó képességen stb.) van a hagsúly, meg az angolon.
4. 959ebd0cf5 (válaszként erre: 3. - 7130b15964)
2007. jan. 4. 14:34
Megkérdezhetem, hogy milyen végzettséget és számítógépes tudást igényel ez a munka?
2007. jan. 3. 20:06
Igen. Én piackutatásokat csinálok, illetve értékesítéssel és marketinggel kapcsolatos projekteket végzek itthonról külföldi cégeknek. Kifejezetten szeretem csinálni, bár mindig mindent az utolsó pillanatban találnak ki és persze tegnapi határidővel:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook