Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek olyan ismerőse, akinek gyermeke 8-9 évesen került ki külföldre? fórum

Van valakinek olyan ismerőse, akinek gyermeke 8-9 évesen került ki külföldre? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. aminee
2010. jan. 21. 09:52
Tanáccsal segíteni nem tudlak, csak megnyugtatni: hamar bele fog jönni. Nekem a mostohatesóim költöztek ki Németországba az anyukájukkal, és mostanra két német nő lett belőlük, akik törik a magyar nyelvet. A kisebbik volt kb. olyan idős, mint a te gyerkőcöd. A fiam kis osztálytársnője viszont Olaszországba költözött a családdal (ott anyuka már két évet kinn volt előtte), és ők is remekül beilleszkedtek, a nagyobbik lány osztályelső lett ráadásul és művészeti ösztöndíjat kapott.
10. 3b816157ed (válaszként erre: 8. - C8ff3cf569)
2010. jan. 21. 09:52

ők úgy mentek ki, hogy volt egy munkahely lefixálva egy itteni cégnél dolgozott a férfi

és Amerikába csábították őket mert ott több volt a jövedelem

de a szülők nagyon nehezen boldogultak a nyelvel

nem akarták őket alkalmazni(mert aztán kirúgták a férfit)

de ott a kőművesek aranyat értek így vállalkozó lett és írtó sok lóvét összeszedett

a lányuk azóta már nagylány és fodrász

sajnos néha a kuncsaftok észreveszik a kiejtésén, hogy valami nem stimmel, de csak 1-2 szónál lehet észrevenni és volt, hogy feláltak a székből és azt mondták, hogy az ő hajukat bevándorló ne csinálja

azt viszont tudom, hogy a csaj nagyon rosszul beszél magyarul, írás meg pfúúúú

9. c8ff3cf569 (válaszként erre: 6. - Emma*)
2010. jan. 21. 09:50
Köszönöm a válaszodat!Hát gyorsabban tanul mint én az biztos,csak még nem mer megszólalni szegénykém,pedig annyira játszana a többiekkel,próbálok én is segíteni neki,de még nekem is nehéz,de az nagyon tetszik amikor rám szól,hogy anya nem jól ejted ki a szót.Hát reméljük sikerül beilleszkednie,szerencse,hogy tanárok is kedvesek.
2010. jan. 21. 09:46
Értem.Látom én is a fiamon,hogy nagyon ragad rá a nyelv,de szeretnék beszélgetni olyanokkal akik jártak,járnak ugyan ebben a cipőben.A szomszédék,hogy tudtak úgy elhelyezkedni,ha nem tudták a nyelvet,vagy hogyan boldogultak?
2010. jan. 21. 09:45

értem

hát sajnos így segíteni nem annyira tudok

biztos, hogy nagyon nehéz lesz a kisfiadnak kint

de biztos, hogy sikerülni fog neki

sok sikert ott kint nektek

6. Emma* (válaszként erre: 4. - C8ff3cf569)
2010. jan. 21. 09:45

Szia!


Nekem ilyen rokonom nincsen, de mostanában beszélgetek olyanokkal, akik így mentek ki. Nem kell féltened őt! Míg a környezetet nem szokja meg, addig félénk lesz, de amint hozzászokott az ottani légkörhöz, gyerekekhez, utána már szivacsként szívja magába a szavakat. Hamarabb beszél majd folyékonyan, mint te.


Sok sikert!

2010. jan. 21. 09:43

a szomszédunk és a családja amerikába költöztek

akkor a gyerek 8 éves volt és nem tudott angolul

se a szülők

a gyerek úgy járt iskolába, hogy nem ismerte az angolt egy kicsit se

de nagyon rövid idő alatt megtanulta

4. c8ff3cf569 (válaszként erre: 2. - 3b816157ed)
2010. jan. 21. 09:42
Azért kérdezem,mert mi is így kerültünk ki most Németországba,és tapasztalatokra lennék kíváncsi.Én is most tanulom a német nyelvet.Hogyan tudnék segíteni a fiamnak,hogy bátran mondja amit már megtanultunk?
2010. jan. 21. 09:39
Na kicsit elírtam a kérdésemet,szóval az érdekelne,hogy van e itt valaki akinek a gyermeke,vagy ismerősének gyermeke kis iskolás kórban került ki külföldre,és ott járt iskolába nyelv tudás nélkül??????????
2010. jan. 21. 09:38

van

miért?

2010. jan. 21. 09:37
Van valiken olyan ismerőse akinek gyermeke 8-9 évesen került ki külföldre!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook