Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki, aki esetleg nagyon keveset tud inni? Nekem kb fél liter elég egy napra, mert egyszerűen nem tudok többet inni :( fórum

Van valaki, aki esetleg nagyon keveset tud inni? Nekem kb fél liter elég egy napra, mert egyszerűen nem tudok többet inni :( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 4. 13:33
Én 1,5 liter vizet szoktam inni egy nap, tudatosan. A többi sajnos még nem nagyon megy. Csak néha. De azért ez már csak jó valamire, nem? :)
39. 00a194caf9 (válaszként erre: 10. - Elszabadult hold)
2011. aug. 4. 13:28

Én is ezt csinálom. Kancsós téma. :) Egyébként napi 1 pohár víznél megálltam én is évekig, és mióta diktálom magamba a vizet, egy idő után rájöttem, sokkal jobban érzem magam. Már igénylem is. :)


Viszont a tiszta víz a lényeg, ami "átmos". A cukros üdítők, szirupos szarok nem jók...

38. Veronika27 (válaszként erre: 33. - Picur12)
2011. aug. 4. 13:14
Nekem sem menne, ha nem figyelnék oda rá. 3dl-es pohárból iszok, mindig fullig töltöm, 4 óra alatt 4 pohárral ittam meg és az előbb levest is ettem. Mára úgy néz ki, meglesz a 2 liter:) Tegnap pl. több volt, mert kint ültünk a kertben és melegünk volt, jobban csúszott az innivaló, de a 2 literre mindig figyelek, bár néha nem jön össze...
37. picur12 (válaszként erre: 35. - 4c30444687)
2011. aug. 4. 12:44
igen, van hogy én is nagyon szomjas vagyok, de akkor is csak 1-2 korty
36. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 12:29
Én nagyon kevés sót fogyasztok. Nyáron, kánikulában viszont teljesen egyértelmű okból rámjön a só ehetnék.
35. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Picur12)
2011. aug. 4. 12:23

Pálinkából nekem sem megy több egy nap leforgása alatt :D


Most hogy ezt olvason, rájöttem, hogy eddig csak 2 tejeskávét ittam reggel :/ Tudatosan figyelni fell, és felnyomi a mennyiséget normál szintre, mert nem egészséges ez így. Még én is edzem magam. Rajtam nevettek már páraszor, hogy azt mondom, jajj de szomjas vagyok, aztán iszok egy kortyot.

34. picur12 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2011. aug. 4. 12:22
az is nagyon kevés, de ez is egy jó ötlet, be kell tárazni és meg kell inni :)
33. picur12 (válaszként erre: 30. - Veronika27)
2011. aug. 4. 12:21
teljes mértékben egyetértek... napi 2-3 liter tényleg kell! Próbálkozom vele :)
32. picur12 (válaszként erre: 28. - Ujlany)
2011. aug. 4. 12:18
ez nem is rossz, én is imádom a dinnyét, azt azért ettem, de csak néha, mostmár azért próbálok többet, csak nem megy könnyen
2011. aug. 4. 12:15

Én ha nem figyelek elműködöm napi 3dl-el is.

Tudatosan szoktatom magam a több ivásra, délelőttre igyekszem mindig betárazni minimum 4 pohár vizet, délutánra pedug még kettőt.

30. Veronika27 (válaszként erre: 9. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 12:08
Gondolj arra, hogy mennyit izzadsz ki naponta, független attól, hogy izzadós vagy-e, a bőrnek van vízleadása. A fél liter lófax, már elnézést. Ha így folytatod, nagyon komoly gondjaid lesznek, de ha lesza*od, akkor csak magadra vess:)
29. elszabadult hold (válaszként erre: 22. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 11:59
Dehogynem. Én már nagyon sok mindent észrevettem.
28. ujlany (válaszként erre: 1. - Picur12)
2011. aug. 4. 11:40

hat ha nem figyelek oda, nekem is kb. fel liter viz csuszik le.

De mindennap probalok tudatosan odafigyelni, hogy tobb legyen.

Meg amikor csak tudok, "csalok",pl. most dinnyeszezonban, hetente 4x eszem 400 gramm dinnyet, abban is jo sok viz van, de megsem kell innom.

De evszaktol fuggetlenul mindig ezt probalom, zoldsegekkel es gyumolcsokkel novelni a folyadekbevitelt.

27. Veronika27 (válaszként erre: 26. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 11:29
Az emberi test kb. 75%-ban vizet tartalmaz, az agynak 85%-a víz. Testünkben minden sejtünk funkcionálása a víztől függ. Számos rendellenességet a nem elegendő mennyiségű, ráadásul egészségtelen víz fogyasztása okoz. Különböző testfunkcióink fenntartása céljából, szükségünk van rá, hogy minden egyes nap 2-3 liter vizet fogyasszunk. Szükségünk van napi vízszállításra, mivel azt csupán táplálékbevitellel nem tudjuk testünkben fenntartani. Víz nélkül három - hét nap alatt meghalhatunk.
2011. aug. 4. 11:22
ha kiszarad az ember, akkor meghal?
2011. aug. 4. 11:21
Sziasztok, köszönöm a válaszokat :) én úgy vagyok vele, hogy csak 1-2 kortyot tudok egyszerre, nagyon kicsit, szóval fél literrel elvagyok, max egy liter, de ez nagyon kevés... 2 éve nyáron majdnem kórházba kellett mennem, mert kiszáradtam :( de nekem is erőltetni kell sajnos
2011. aug. 4. 11:14

Én is úgy voltam, hogy nem voltam szomjas. Dolgoztam, egyszerűen nem jutott eszembe, hogy inni kell. Pedig kell.

Aztán meguntam, hogy állandóan hólyaghurutom volt (a nem ivás is közrejátszott), meg a gyomorsavam az egekben (szintén), tehát rávettem magam, hogy mindig igyak. Cukrozott szóba sem jöhet, kivéve vendégségben, egyébként szénsavmentes ásványvíz vagy csapvíz az, amit iszom. Munkába is mindig viszek, igyekszem napi minimum 2 litert meginni.

Azóta jobban vagyok, a kevéske narancsbőröm is eltünt.

Szóval akarat kérdése az egész:) Szép lassan kell emelni az adagot, kortyolgatva akár. Inkább ez, mint a vesekő és egyéb betegségek.

2011. aug. 4. 11:05
nekem ossze-vissza egy pohar a napi folyadek.... esetleg egy leves. de ritkan. en sem birok inni. NEM VAGYOK SZOMJAS. pedig azt mondjak kesobb baj lehet belole.
22. sercegnő (válaszként erre: 21. - Elszabadult hold)
2011. aug. 4. 11:03

miota vagy te abban a szepereben, hogy masokat leultess! :)



szivem joga kimondani, amit gondolok. es ez tok jo!

az telleg nagyon jo, ha valakinek ez a legagyobb gondja. aztan amikor hirtelen ennel lesz nagyobb gondja, nehany orara, hetre, akkor hirtelen mindegy lesz, hogy mennyit iszik. Ezt nem vettetek meg eszre?

21. elszabadult hold (válaszként erre: 20. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 08:42
Hej, hej! Nem jó válasz - egyes! Ülj le kis sercegnő. Ehhez nem így kell hozzáállni :)
20. sercegnő (válaszként erre: 11. - Elszabadult hold)
2011. aug. 4. 08:34

igen, az! :)


nekem eszembe sem jut inni. ezer mas dolog van a fejemben. de jo, ha valakinek ez a gondja, mert az azt jelenti, hogy nincsen nagyobb!

19. M0ncsa
2011. aug. 4. 08:33
Picur, nehari az OFF-ert :)
18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Csabi4)
2011. aug. 4. 08:33

Szia Csabi!


Pont hogy a tisztitott so, tehat natrium-klorid mereg. Ami nem az, az az un. "teljeserteku so", ami a natrium-klorid mellett egyeb ionokat is tartalmaz, es ennek az oldata nagyon hasonlit a sejtvizhez. Infuzioba azert adnak NaCl-oldatot, mert nincs jobb otletuk :))) Ezenkivul a 4 L oldatot nem egyszerre adjak, kulonben a beteg belehalna (megborul az ionhaztartas). 23 g so bevitele egyszerre letalis dozis. (Info leellenorizve, anyu orvos, rakerdeztem, igaz. En is alig hittem el...)


A szervezet napi 5 g NaCl-ot kepes kivalasztani normalis esetben. A tobbletet "raktarozza", espedig ugy, hogy bontja a sejteket, es a felszabadult sejtvizben oldja. Hetkoznapi nyelven szolva: oregit :) 5 g sot amugy eleve megeszunk az etellel, ergo minden tobblet-sozas karos. Igaz, nem a so a mereg onmagaban, hanem a naponta tobb mint 5 g so, igy pontos a definicio :)


Szomoru dolog, miert kerulnek a polcokra etkezesi so cimszo alatt mergek. Sajnos az ember altal felhasznalt so a teljes mennyisegnek csupan 3-5%-a, a tobbi ipari felhasznalasra kerul - nekik pedig tiszta NaCl kell :) A gyaraknak meg nem eri meg ilyen kis mennyisegekkel vacakolni, mert a nagy uzlet ugyis az ipari felhasznalasban van. Kaphatoak a boltokban teljes erteku sok, a sima konyhaso aranak 8-10x-eseert. Annak ellenere, hogy ezekkel kevesebb munka van. Hol itt a logika?!

17. csabi4 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 08:15

A Só méreg ?de a tiszta só az nem az !!

a bolti sók már nem tiszták


Szerinted miért adnak akár 4 liter 9% os infuziot a betegnek ? az 36 g tiszta nátrium ...

16. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Picur12)
2011. aug. 4. 08:11

Szia picur,


en is keveset iszom - altalaban. Mikor az ember egesz nap otthon ul, vagy az irodaban, normalis, hogy nem annyira kivanja a folyadekot. Mikor viszont a kertben dolgozom a tuzo napon, siman lemegy a 3 liter :)))

Cikket elolvastam, jo cikk, tetszik :) Persze arrol senki nem beszel, hogy sokkal tobbet er naponta fel liter vizet, azaz tiszta vizet meginni, mint 2 liter cukrozott-mergezett lottyot. Olyan ez, mint a mosas: mosni csak tiszta vizben lehet, se teaban, se gyumolcsleben, foleg nem Coca Colaban :))) Az elfogyasztott viz ugyanigy "mossa" at a szervezetet. Es Isten orizz, hogy ugy probald novelni a vizbevitelt, hogy sosat eszel! A so mereg, es azert iszunk ra, mert a szervezet csak igy tudja kivalasztani ezt a vizben oldodo merget. Persze jo lenne, ha kicsit tobbet innal, mint fel liter, de ha nem esik jol, ne eroltesd. Ezenkivul a csapviz altalaan jobb es egeszsegesebb, mint a palackozott. Gondolj bele, "finom" allott viz, plasztikuvegben, ki tudja, hany honapja nem latott levegot, hmmmm nyami :D

15. air (válaszként erre: 3. - 6f4ed91892)
2011. aug. 4. 08:00
Nem:D én is így vagyok ezzel keveset iszom és akkor jön a gyógytea ,javít valamit a mennyiségen :)
14. csabi4
2011. aug. 4. 07:59
Azt ne felejtsétek el hogy a táplálékkal is kerül be folyadék -leves sőt még a szilárd táplálékban is van pl párizsi :)
13. csabi4
2011. aug. 4. 07:57

Nem is kell annyit inni mert mindenkinek tudja a szervezete mennyit kell fogyasztania -


[link]


Az ember Nátrium szintje befolyásolja a vizháztartást

12. elszabadult hold (válaszként erre: 9. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 07:54
Idd meg a koktélt amit küldtem - az is egy pohárral több... :))
11. elszabadult hold (válaszként erre: 9. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 07:53
A testünk 80%-a víz - ehhez nem kell média, hogy tudd, milyen szerepet tölt be a szervezetben, a szervek működésében a folyadék. Engem sem érdekel mit nyomatnak a tévében - de beláthatod, hogy a magad érdekében azért fél liternél többet kell inni naponta. Vagy ráncos banya akarsz lenni sercegnőm??! :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook