Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van vagy nincs Jézuska? fórum

Van vagy nincs Jézuska? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. 83e25137af (válaszként erre: 28. - Kotheo)
2010. dec. 23. 22:03

tudtam hogy a szüleim intézik a dolgot :) de belementem a játékba.. mert gyerek fejjel jó volt eljátszani. :) és a mai napig így van bennem. tudom mi az igazság mégis úgy mondom hogy hozta a jézuska, hozta a mikulás stb :) jó dolog és kedves emlékek fűznek hozzá. ennyi.


Én is majd ha lesz gyerekem nem úgy fogom indítani hogy nincs ez nincs az. de. kell. mert jó játék :)

30. csilla80 (válaszként erre: 12. - CheshireCat)
2010. dec. 23. 22:03

Szerintem neked nincs gyereked...

Tenyleg ne a vasarlasrol szoljon ez az unnep,hanem a Jezuska szuleteserol,de a gyereknek akkor is kell ajandek,es igy is ugy is kiborul,ha mindig megajandekozzak,de egyszer nem... amugy meg,ha lesz gyereked a fold alol is eloteremted az ajandekra valot.

29. Molyka
2010. dec. 23. 22:02
Naná, hogy legyen! :) Nálunk a mai napig a Jézuska jön, most idén már a kisfiamhoz is. Minden ugyan úgy zajlik, mint hosszú évek óta, mindig. Nekem sose mondták, hogy nincs Jézuska, mégis tudom az igazságot. Annyira varázslatos itthon a karácsony, hogy egyszerűen ez nem is volt téma soha, hogy ki vesz és mit, egyszerűen csak jön a Jézuska.
28. kotheo (válaszként erre: 24. - 83e25137af)
2010. dec. 23. 22:00
Mi az hogy realista voltál? Mit jelent ez?
27. 5bfba16667 (válaszként erre: 25. - Kotheo)
2010. dec. 23. 22:00
Biztosan, eredményeket látok,:D:D de kérlek válaszolj a kérdésre, amit feltettem. Ha a szülői vélemény az, amiben hisznek, miért hittek, miért akartak hinni nekem?
26. 5bfba16667 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2010. dec. 23. 21:59

Szerintem kicsit erősen fogalmazol. azért, mert Te nem hiszel valamiben, nem hülyeség. A Te gyereked, úgy neveled, ahogy akarod, de elveszel Tőle valamit. Nem tudhatod, milyen varázslatos, ha hiszel.

De ez nyilván a Te döntésed.

25. kotheo (válaszként erre: 22. - 5bfba16667)
2010. dec. 23. 21:58
Nos láthatod milyen nagy hibákat követnek el a szülők a gyermeknevelésben!
24. 83e25137af (válaszként erre: 18. - Kotheo)
2010. dec. 23. 21:56
háát.. a szüleim nagyon igyekeztek hinni de velem nem sikerült elhitetni. hamar bukott a történet :DD realista voltam már gyerek fejjel is. ennek ellenére gyönyörű emlékeim vannak. nekem nem a jézuska vagy angyalka vagy mittomén volt a fontos hanem a család..
23. Bcicus (válaszként erre: 20. - 5bfba16667)
2010. dec. 23. 21:56
Én soha nem hittem ebben a hülyeségben és még is nagyon vártam az ünnepeket, mert így is meg volt a szépsége.
22. 5bfba16667 (válaszként erre: 18. - Kotheo)
2010. dec. 23. 21:55
Akkor azok a gyerkőcök, akiknek otthon azt mondták, nincs Télapó, miért akartak hinni nekem? És a Télapóban? A szüleik letojták A MESÉT.
21. kotheo (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2010. dec. 23. 21:55
A gyermeki gondolkodás más mint a felnőtté, ezt értsd meg! Az nem hazugság, ha izgalommal várjátok közösen a meglepetéseket és örültök egymás örömének!
20. 5bfba16667 (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2010. dec. 23. 21:54
Én saját magamból kiindulva, de, elvesztek valamit. Egy játékot, sok sok élményt, várakozást, izgalmat. Nem orbitális a törés. Ha rávezeted a gyerkőcöt a dologra, még törés se lesz, csak megértés.
19. csilla80 (válaszként erre: 6. - Pipike27)
2010. dec. 23. 21:53
Igen az Angyalka hozza gyonyoru szarnyakkal es berepul az ablakon... nagyon intenziven emlekszem az altalam elkepzelt csodara... :-)))
18. kotheo
2010. dec. 23. 21:53
Nem akkor hisz a gyermek, ha hinni akar, hanem ha a szülő is hisz
17. Bcicus (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2010. dec. 23. 21:52
Én szerintem, nem szép dolog hazudni a gyereknek még akkor sem ha kicsi, mert utána egyszer csak fájni fog az igazság. Mi egyből az igazságra fogjuk nevelni, de evvel nem hiszem, hogy elvennék tőle valamit is.
16. 83e25137af (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2010. dec. 23. 21:50

igaz :) ha hinni akar a gyerek hinni is fog :)


de én is azt mondom hogy kell. már csak azért is mert meghitt és kedves emlékeket teremt. ami megint csak fontos. :)



Boldog Karácsonyt mindenkinek :)

15. kotheo (válaszként erre: 12. - CheshireCat)
2010. dec. 23. 21:49
Ez nem hazugság, hanem játék! A játék szükséges a gyermek fejlődéséhez
14. emily32 (válaszként erre: 8. - Frenszy)
2010. dec. 23. 21:45
Igen,ez így van.Nem is az ajándék volt a lényeges,hanem az az izgalom,a várakozás,az a karácsonyi hangulat.Nem telik úgy el karácsonyom,hogy ne jönnének elő a gyerekkori emlékeim.
13. 5bfba16667 (válaszként erre: 3. - 83e25137af)
2010. dec. 23. 21:45

Sziasztok!


Nekem 11 évesen mondták meg, hogy nincs Jézuska, és semmiféle lelki törtést nem okozott. Viszont, amiért pont neked írtam, az azért van, mert a közösségi pletyizésről írsz.


Emlékszem, oviban, óó még javában TUDTAM, hogy van Télapó. Dec. 6án bevonultam Apummal az oviban, és beszélgettünk, hogy milyen finomságokat hozott nekem. Persze jöttek a gyerekek, hogy fúj, meg nem létezik, és hülye vagyok. Én meg mondtam, h dede, és láttam is, és énekeltem neki, és megitta a tejet, és stb. A gyerkőcök tátott szájjal hallgatták.


HInni akartak, és hittek is. Ezt nem szabad elvenni egy gyermektől. Majd egyszer megtudja, hogy Jézuska van, csak jelen esetben ez Apu és Anyu, és ennyi. Szerintem jó móka. Én tuti így fogok tenni:)


Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok, és persze jóccakát:)

2010. dec. 23. 21:45

úgy kell nevelni, hogy van Jézuska, de nem ő hozza az ajándékot hanem az egész világ igy ünnepli az ő születésnapját, de igazából az ajándék nem kötelező, csak vannak akik igy ünnepelnek. Szerintem ez a korrekt verzió.


1, ha nincs Jézuska, akkor a karácsony a vásárlás ünnepe lesz amit nem akarnék tanitani a gyerekemnek

2, ha esetleg valamiért nem telne ajándékra egyszer ne boruljon ki (annyira)

3, én még emlékszem, nekem gyerekkoromban az volt mondva hogy ő hozza az ajándékot meg mikuláskor a Mikulás és nagyon féltem tőlük xD egyszer anyáék hivtak beöltözött mikulást is hozzám de nagyon sirtam :DD aztán meg jónagy csalódás volt mikor az ovis óvónénit felismertem mikulásruhában és rájöttem hogy hazudva lett nekem. nem kell a gyereknek feleslegesen hazudni, mert ezis csak lazitja a hazugság fogalmát, és később őis könnyebben fog hazudni (a szüleinek is).

11. kotheo
2010. dec. 23. 21:44

Aki tanult gyermeklélektant az tudja, hogy a mesék, a titkok, az izgalmas dolgok mire és mennyire jók a gyermeki lélek fejlődésének,a kreativitásnak, a fantázia fejlesztésének. Csak könyörgöm ne keverjünk! Mikuláskor (dec. 6) a Mikulás hozza az ajándékot a gyereknek és ilyenkor lehet pár csokival, aprósággal a csizmában, ablakban elindítani a kisgyermek fantáziáját (de ne ijesztegessünk!Miklós püspök a saját vagyonát ajándékozta a szegény kislányoknak... stb. ennek emlékére jön a Mikulás. Télapót a múlt rendszer elvtásrsai találták ki és ma láttam a TV-ben, hogy a Télapó hozza fát és a kis angyalok kísérik. Elképesztő zagyvaság!Jézuska van és lesz is amíg ember él a földön. Ha hisszük, hogy Ő hozza el nekünk a boldogságot és nem a kacat lomok amiket odarakunk a fa alá, akkor meg is történik a csoda...

A gyermekek erkölcsi neveléséhez hozzá tartozik az igazi emberi értékek megmutatása, a családi élmények megélése és az a gyermeki izgalom ami fantáziáját megmozgatja és jóleső izgalommal tölti el. Ezt ne vonjátok el a gyermekeitektől, mert a gyermekkor legintimebb és felnőttkorra is meghatározó élményévé válik!

2010. dec. 23. 21:40
Engem úgy neveltek, hogy a Jézuska/Mikulás, stb hoz mindent. És nem tudom már hogy tudtam meg, hogy nem létezik egyik sem, de nem okozott nagy lelki törést, ha nem emlékszem rá. :) És minden egyeskarácsonyomra emlékszem, arra a határtalan boldogságra és örömre. Szóval szerintem jó. És nálunk pl suliban sosem volt ez téma, hogy van vagy nincs Jézuska, Mikulás, stb... :) Szóval aki azt mondja nem kell hinnie a gyereknek ebben annál valami nincs rendben... :( Szerintem...
9. 81e5170311 (válaszként erre: 4. - Mese)
2010. dec. 23. 21:39
Egyetértek veled!
2010. dec. 23. 21:39
Létezzen Jézuska! :) Én annyira szeretek visszaemlékezni az ilyen dolgokra. Mikor vártuk a Télapót, Jézuskát. Egy varázslat volt. És egyszer ugyan ezt az érzést szeretném a gyerekeimnek is átadni.
2010. dec. 23. 21:36
Én úgy emlékszem, hogy valahol mindig is tudtam, hogy nincs Jézuska, egész picinek, hiába játszották el, az öcsém kikutatta a szekrényben az ajándékokat jó előre, mégis mindketten imádtuk, mikor a nagyanyám a szobából kizavarva kitárta az erkényajtót és a "Jézuskával beszélgetett" (persze eközben odapakolták az ajándékokat) mi meg kint izgultunk:) Addig volt igazi a karácsony. Én nem fogom ezt az érzést elvenni a gyerekemtől. Had legyen gyerek.
2010. dec. 23. 21:35
Nálunk otthon Erdélyben az ajándékokat és a karácsonyfát az angyal hozza:)
2010. dec. 23. 21:35
Szerintem legyen Jézuska... :)
4. mese
2010. dec. 23. 21:28
Engem úgy neveltek, hogy van Jézuska, és szerintem ez nagyon szép dolog! soká, nagyon soká tudtam meg, hogy nincs, de az a varázs, ami a gyerek szemében ilyenkor felcsillan, gyönyörű! Meg kell adni a gyermekeknek azt a varázst, amit csak gyerekként élhetnek meg! annyira tiszta, és szép!
2010. dec. 23. 21:26

Mondják hogy a gyermeki léleknek jó ha hisz ebben abban. Legyen az Jézuska, húsvéti nyuszi, télapó vagy képzelt barát.


de hatalmas lelki törést nem fog okozni viszont közösségben esetlegesen előfordulhat majd fennakadás a társakkal. Hogy hamar "leleplezi a nagy titkot" a többiek előtt ha szóba kerül..

2. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2010. dec. 23. 21:26

Ez jó kérdés. Kb. fél órája a lányom kacarászások közepette kérlelt hogy mondjam meg létezik vagy mi vesszük az ajándékot.

Nem tudom mit mondjak neki. 9 éves. Ha egyke lenne megmondanám. De ott van az 5 éves öccse és tuti elárulná neki az igazat. De ő még kicsi, hinnie kellene a Jézuskában...én is várom a tanácsokat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook