Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van ötletetek, hogy oldjam meg a főzést? fórum

Van ötletetek, hogy oldjam meg a főzést? (beszélgetős fórum)


1 2
18. pocokdiszno (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2013. aug. 24. 07:42
Ez biztos jó lehet. Gyógynövénykivonat ugye? Létezik májvédő gyógyszer is, de valamiért azt sem ajánlotta. Gondolom ez biztos más.
17. pocokdiszno (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2013. aug. 24. 07:18

GGT 100 Biztos van akinek jóval több és mégis él :)

Valami daganat van a májamon, de szerencsére jóindulatú. Pontosan nem tudják, hogy miféle, de a doki nem is akarta kideríteni pontosan. Volt UH, CT, MR vizsgálat, de mindenütt mást mondtak. Létezik egy speciális májvizsgálat, de oda nem küldött el. Annyit mondott, hogy szigorú diéta, semmi alkohol és mindenféle gyógyszer tilos. A sarokocsont gyulladásomra pedig kellene gyógyszert szednem, mert alig bírok lábra állni.

Majd a dietetikus segít. Köszi!

16. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - B486c9cf7d)
2013. aug. 23. 22:55

Azért ez a "zsírt ehetsz" elmélet - bár most roppant divatos - szerintem cseppet sem egészséges, tekintve, hogy a vérzsír megnövekszik, lerakódik az erekben, károsítva az érfalakat, csökkentve azok rugalmasságát.



Egyetek csak zsírt nyakra-före, aztán ne csodálkozzatok, ha magas vérnyomás, érelmeszesedés vagy szükület lesz a vége. De szerencsére legalább divatos :-(((


Apropó, zsírmájról mi a vélemény??? Májbetegség esetén szorgalmazni a zsír fogyasztását, hááát, finoman szólva is butaság, ugyanis a máj tárolja az élelmiszerekböl a felesleges zsírt, elzsírosodik, zsírmáj alakul ki - azaz károsodnak a májszövetek.

Nézzetek utána nyugodtan. Mielött a zsírevést reklámozzátok.


A túlzás mindenböl ártalmas!

2013. aug. 23. 22:40

Szerintem mindenképpen dietetikussal tanácskozz.

Barátnőmnek májproblémái (is) voltak, elkezdett neten olvasott "bevált gyógymódokat" követni, és csak rosszabbodott az állapota. Szerencsére hamar felismerte, és időben kért szakorvosi segítséget.

Összeírták, mit mivel ehet, és hogyan, onnantól már könnyen ment. Persze havonta-kéthavonta ment kontrollra, de elég hamar ki tudott alakítani egy optimális megoldást, hogy éhes se legyen, megfelelő ételeket is egyen, de ne kelljen minden pénzét elköltenie "extrém" kajákra.

Neked is ezt ajánlom, mert ha tényleg ilyen komoly bajaid vannak, nem biztos, hogy fogyis tanácsokat kéne alapul venni, meg azt, hogy kinek mi vált be, ill. találni olyan összefüggéseket egy módszer és a tünetek (vagy azok hiánya) között, ahol nincs is, csak valami más miatt véletlen egybeesésről van szó!

14. zefex (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2013. aug. 23. 22:26
Máriatövis
2013. aug. 23. 18:26
Es szerezz egy keszitmenyt, valamilyen bogancs a magyar neve, de angolul milk thistle, annak az alkoholmentes kivonatat tedd vizbe es idd, helyrepofozza a majat. Biztos Magyarorszagon is beszerezheto valahonnan. A maj regeneralodik es a cukor az ellensege, nem a zsir.
12. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. aug. 23. 18:23

Milyen majbetegseg?


Allj neki ketogen paleozni, zsirt ehetsz, a gyumolcsoket pedig keruld, mint a pestist es termeszetesen a cukrot.


Ird ki, hogy mit ehetsz es kezdd el oket varialni.

Bele lehet jonni.

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Pocokdiszno)
2013. aug. 23. 18:12

És mennyi a GGT-d?

A referencia felső tartománya 32 kb. nekem már évek óta 40-80 között van. Erre a májvédőtea tökéletes, csak nyáron fényérzékenységet okoz.

Koleszterinre tyúkhúr teát vagy veronika füvet iszok.

A trigliceridem teljesen rendbe jött:)

A koleszterinem épp csak meghaladja a felső referenciát.

Ha iszom a májvédő teát, akkor a GOT és GGT értékeim is tartományon belül vannak. Én eszek sertéshúst, bár ritkán. Havonta egyszer, de a cukrot szinte teljesen elhagytam, rozskenyeret eszek és kevesebbet, mint fehéret.

A cukrosoknak is kell a szénhidrát, csak korlátozva és persze nem mindegy, hogy mikor mennyit, ha sportolsz, akkor többet kell és arra is figyelni kell, hogy lassú és gyors szénhidrátok megfelelő mennyiségben és időben legyenek. Én kaptam egy kis könyvet, amiben szépen le van írva minden.

2013. aug. 23. 16:20
MNorbi update-et ajánlottam volna, de látom az kilőve. Barátnőmnek cukor problémái, és gyomorbajai voltak. Tavaly én átáltam update-re, fogyás céljából, barátnőm követte a példámat. Nekünk sem volt sok pénzünk rá, csak egy két alkatrészt helyettesítettünk. Nem vettük mindenből a Norbisat, a könyvben benne vannak az ételkódok, és hogy mit mivel lehet helyettesíteni. Nem kötelező a Norbi cimkével ellátott terméket megvenni. Én egyedül a lisztjüket vettem, mert a zabkorpa liszt, amivel először kiváltottam a sima lisztet, az nem ízlett. Külön főztem magamnak kis adagokat. Ugyan azt, amit a családnak, csak az enyémben kicseréltem az anyagokat. 4 hónap alatt 8 kg lement. És nem éheztem, nem szenvedtem. Persze mellette tornáztam. Azzal az alakommal elégedett voltam. Sajnos ellustultam, abbahagytam a tornát, és vissza tértem a régi étkezésre. Most újra a kiinduló ponton cagyok. Viszont a módszert csak ajánlani tudom. Nem csak a fogyás miatt, hanem energikusabb voltam, nem voltak emésztési problémáim, nem fájt soha a gyomrom. A barátnőmnek beállt a cukra normál értékre, megszűntek a gyomor bajai. Azóta ő is ellustult, és abbahagyta, s bizony vissza tértek a bajok is. Épp arról beszéltünk a minap, hogy megint update- eznünk kellene. És még egyszer kihangsúlyozom, nem költöttem rá vagyonokat, mert nem kell az ő termékeiket megvenni. Az csak egy lehetőség. Ez a módszer már akkor is működött, mikor még nem voltak Norbis termékek. Olvassátok el a könyvet, és mindenre fény derül.
9. pocokdiszno (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. aug. 23. 15:39
Gamma gt lett rossz és van valami "izé" a májamon. Gondolom a sertés a zsír miatt nem ajánlott. A doki még azt is mondta, hogy a cukorbetegeknek nem tesz jót a sertés. A dietetikus jó ötlet. Keresek egyet. Norbira nincs pénzem.
2013. aug. 23. 12:35
Nem tudom, hogy milyen értékeid rosszak. Én teát iszok a koleszterinemre és a májamra, illetve a cukrom miatt enyhén diétázok. 160 gr CH. A cukor betegeknek sem szabad kiiktatniuk teljesen a ch, így nem is értem, hogy miért kellene szénhidrátmentesen étkezned és azt sem, hogy miért nem ehetsz sertéshúst.
7. zefex (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. aug. 23. 08:44

Koleszterin nélkül nem működik a szervezetünk. 80%-ban maga állítja elő, 20%-ban lehet étrenddel befolyásolni.

A máj karbantartására, ha még nincs nagy baj, jó teák vannak.

Feltét mellé mi szoktunk többféle köretet készíteni, mert én pl. nem szeretem a tésztákat, a fiam igen.

2013. aug. 23. 08:22

Én is először a dietetikust ajánlanám.

Norbiék lehet, hogy jók, de nem a 'normál' pénztárcára vannak árazva.

5. Ekka
2013. aug. 23. 08:21

Van direkt receptes könyv ezekre a betegségekre. 'Normális' ételekkel, nem mindenféle drága, beszerezhetetlen hozzávalókkal.

Ne csinálj ebből problémát, mármint a főzésből, egye azt a család, amit Te is, nem fognak belehalni.

2013. aug. 23. 08:03
Egy dietetikus biztos tudna segíteni, hogy mindennek megfelelő diétás étrendet állítsatok össze, ami változatos.
3. csincsinlány (válaszként erre: 1. - Pocokdiszno)
2013. aug. 23. 07:45
Nem akarom őket reklámozni, de sokan esküsznek rá, hogy a cukorbetegeknek, fogyózóknak, stb. a Norbi féle ételrendelés jó. Az árakat nem ismerem, de lehet, hogy érdemes megpróbálni.
2013. aug. 23. 07:25
Rendelj magadnak, ha bírod anyagilag, legalább 1-2 szer hetente. És nézegess a neten recepteket, pl paleo-kajákat.
2013. aug. 23. 07:20

Régóta van inzulin problémám, ami nem annyira vészes, de szénhidrát szegény ételeket kell ennem. Most társult mellé egy kis máj betegség is + a koleszterinem is magas. Az orvos azt tanácsolta, hogy diétázzak, mert májam csak 1 van, vigyázni kell rá.

Szénhidrátszegény - koleszterinmentes - zsírszegény ételeket ehetek csak és azt is fűszerek nélkül. A sertéshúst is kerülnöm kell.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit főzzek. Állandóan nem lehet párolt zöldség és csirkemell az ebéd, vagy főzelék. A férjem húsimádó, a lányom tésztás. Főzzek magamnak külön? Aki ilyen diétán van, hogy csinálja?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook