Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan, aki utálja a karácsonyt. Miért? fórum

Van olyan, aki utálja a karácsonyt. Miért? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 23. 08:27
mindenkinek olyan a karácsony, amilyenné teszi magának---pláne ha van egy két "kedves" rokon,ismerős aki tönkre vágja,a puszta látványával! :DDD
26. d6b9aea69c (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2009. dec. 23. 08:22

Én nem bántani, piszkálódni akartam, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy mindenkinek olyan a karácsony, amilyenné teszi magának!


Ha tudod hogy mire van/nincs szükséged, akkor tegyél érte, biztos hallottad már a mondást, hogy "mindenki a maga sorsának a kovácsa" vagy valami ilyesmi....


Én értem, hogy apósod-anyósod-anyukád elvárásokat támaszt, de biztos, hogy mindenkinek meg kell felelni?

inkább a magad elvárásainak akarj megfelelni. Előbb-utóbb ők is megértik, hogy neked vmihez nincs kedved, ők biztos hogy jól érzik úgy magukat, hogy látják rajtad, hogy "kényszerből" teszed amit teszel karácsonykor?

25. mrsa4 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2009. dec. 23. 08:11
Minden fejben dől el. Snowmannek valamilyen szinten igaza van. Keresd meg azokat a dolgokat, amelyek jók a Karácsonyban, azokat tartsd meg, a többit pedig felejtsd el. El lehet magyarázni a rokonoknak is, hogy nem akarsz már rohangálni, pihenni akarsz. Menj el wellnessezni azzal, akit szeretsz. Vagy csak ülj velük otthon, vagy szervezz olyan programokat, amit mindenki élvez, és jó lesz rá visszagondolni évek múlva is, hogy milyen szép volt az a Karácsony. A saját boldogságodnak te vagy a kovácsa. És igen, senki sem kényszerít arra, hogy költekezz, meg tömött plázába, hipermarketekbe járj.
24. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2009. dec. 23. 08:08

Szia!!


Igen,már egy pár topikban észrevettem,hogy majdnem ugyan azzal a problémával küzdünk,ezért is írtam ide,mert láttam,hogy te indítottad!!

23. mrsa4
2009. dec. 23. 08:07

Eddig én sem szerettem nagyon a Karácsonyt, a férjem ebben csak erősített, mert ő sem igazán kedvelte. Mióta eljöttem otthonról 8 éve üres volt a Karácsony, nem éreztem azt, amit régen.


De idén és innentől kezdve más lesz, mert már van egy kis manónk, aki új értelmet adott neki. Neki meg kell mutatni, hogy a Karácsonyban van szép és jó, és igyekszünk majd a jó oldalát megmutatni neki, hogy szeresse, értékelje az ünnepet.

22. andi6020 (válaszként erre: 19. - D6b9aea69c)
2009. dec. 23. 08:05
Nem azért indítottam a topicot, hogy a fikázást hallgassam. Örülj neki, hogy Te nem így állsz a karácsonyhoz. Bántani nem kell azt, aki (sajnos) máshogy érez. Szerinted nekünk nem lenne jobb érzés boldogan, nagycsaláddal körbeállni a fát, majd egy kellemes estét eltölteni? Meghallgattunk, de ha csak bántani, piszkálódni meg okoskodni tudsz, légyszi állj odébb.
21. Anka71 (válaszként erre: 15. - D6b9aea69c)
2009. dec. 23. 08:01

Hát, én kivonom magam alóla, amennyire tudom. Az én pénztárcámra egy kereskedő se építsen karácsony előtt.)

Amúgy is nagyon szánalmas: pl. ismerősömék tele vannak hitellel, még családon belül is körbetartoznak egymásnak, de karácsonykor újabb hitelt vesznek fel, (kispénzű, dolgozó emberekről van szó), csak hogy egymásnak többszázezres ajándékokat tudjanak venni.

Másik: kolleganőm már egymillát elsz...-t karácsonyi ajándékokra idén. Ja, hogy boldogság nincs, semmi gond:(( Tavaly is megkapta a smaragd gyűrűt a férjétől karácsonyra, másnap pedig egy jó nagy verést is.


Nálunk tényleg az van, hogy hárman vagyunk, ejtőzünk, kajálunk. Olyan Isten nincs, hogy én azért költsek el egy kisebb vagyont, mert úgy illik:(((

20. andi6020 (válaszként erre: 14. - 3cf80f2b78)
2009. dec. 23. 08:00

Szia!

Úgylátom több dologban is passzolunk :-)

19. d6b9aea69c (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2009. dec. 23. 07:59

Nem is egyedül gondoltam az elutazást, hanem akivel szívesen vagy együtt.


Amúgy tényleg sokkal jobb maradni és fanyalogni. :-S

18. mrsa4
2009. dec. 23. 07:58
A Grincs bizonyosan. :D
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - D6b9aea69c)
2009. dec. 23. 07:57
Azért ez nem ilyen egyszerű. Vannak gyerekeim, anyukám, anyósom, apósom, tiszteletben kell őket is tartanom. Nem húzhatok el pár napra ilyenkor, azzal *osnék a fejükre.
2009. dec. 23. 07:53

Ha tényleg elegetek van az egészből változtassatok!


akár el is utazhattok arra a pár napra, hosszú hétvégére.

Nem kötelező vendégeket sem hívni, sem sütni-főzni.

15. d6b9aea69c (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2009. dec. 23. 07:51
Hát azt gondoltam ti, kik itt lentebb írtatok. :-)
2009. dec. 23. 07:49
Én sem szeretem,sőt gyűlölöm!34 évesen oda jutottam,hogy nem kell fa,(a lányom kedvéért lesz persze),nem kellenek ajándékok,és nem karok menni sehova!Utálom a Karácsony előtti nagy felhajtást,és azokat az embereket,akik ilyenkor elisszák az agyukat 3 nap alatt!!
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - D6b9aea69c)
2009. dec. 23. 07:49
Köszi. Ki gondolta volna.
2009. dec. 23. 07:48
Nem kell ahhoz semmilyen ünnep, hogy összeüljek egy jót beszélgetni azokkal,akikre kíváncsi vagyok. Karácsonykor azokkal találkozok. akikkel különben nem akarok. És akkor még nem is beszéltem a rengeteg pénzről, ami ajándékokra megy el, meg a felszedett 4-5 kiló súlyfeleslegről.
2009. dec. 23. 07:48

Sziasztok!


Írjátok itt a "kényszervásárlást" meg tömött plázákat, feleslegesen (?) elköltött pénzeket.

De ki kényszerít erre benneteket???

Felnőtt emberek vagytok...


Nálunk itt vidéken nincs pláza, így nem kell tömött plázákban vásárolnom, de nektek sem kéne feltétlenül, úgy tudom vannak másfajta üzletek is Pesten :-)).


Akiket nem szeretsz nem kell velük találkozni, minek ha egész évben úgysem beszéltek??


S ha már pénzt költesz és ajándékot veszel, próbálj meg olyat aminek örül az ajándékozott, vagy vegyél utalványt.


a legjobb mégis az a karácsonyban, hogy otthon lehetsz a családdal, gyerekekkel, pihenhetsz, és jókat ehetsz.

Szerintem ha nagyon akarja, mindenki megtalálja azt, amit szeret a karácsonyban.

2009. dec. 23. 07:32
Azért mertelkölt az ember egy csomó pénzt olyan dolgokra aminek lehet nem is örül senki. Ahelyett hogy ezt abbahagynánk és csak egyszerűen szeretnénk egymást összeülnénk és jókat bezsélgetnénk. De előtte napokig idegbaj mindenki rohan főleg ugye anyukák hogy itthon tisztaság legyen de még dolgozol mikor csináld?? Finom ételek Jókedvű szülők hát sok ember arcán nem láttam a meghittséget!!!!!!!!
2009. dec. 23. 07:23

Én sem rajongok érte.

De én semmi olyanért nem rajongok, ahol jóképet kell vágni a dolgokhoz, akkor is, ha közben lelkileg éppen össze vagyok törve.

Azt sem értem, hogy szegény Anyukám egész nap ott áll a gáztűzhely előtt, ahelyett, hogy velünk lenne. Bár, ezen már pár éve lazítok, mindig mondom Neki, hogy nem kell semmit sem csinálnia, inkább beszélgessünk, legyünk együtt. Dehát nem lehet belőle kiölni, azt amit évekig csinált.

2009. dec. 23. 07:20
Utálom hát!Kereskedelmi fogás az egész!Ugyan már?Réges rég nem tudják mit jelent igazából a Karácsony!Külső csillogás-villogás,belső ürességgé vált az egész!Még jó,hogy nem kell menni melózni.Na.,persze eggyel több indok az ivásra!
2009. dec. 23. 07:18
Ha nem felejtjük el, eredetileg miről szól a karácsony , akkor boldogok vagyunk !!! Én mindig így várom a karácsonyt :)
2009. dec. 23. 07:12

Mondjuk én ennek a "fogyasszál, vásárolj ész nélkül" tendenciának simán beintettem kb. 3 éve. Úgy döntöttem, nem termelek extraprofitot a gyártókank és a kereskedőknek sem. Azóta mintha jobb lenne a lelkemnek. Hárman ajándékozzuk egymást, ebből a kislány kap 5-6 féle dolgot (egyik sem horribilis), mi a férjemmel valami figyelmességet adunk egymásnak, könyvet, finomságot. Szóval, kivontam magam a hatása alól, amennyire lehet. Vendégeskedés nincs nálunk, a pihenésről szól a három nap, csak magunknak készülök finomságokkal.

De azért kihagynám ezt az év végi ünnepkört, hogy őszinte legyek.

2009. dec. 23. 07:09

Mióta a férjemhez kerültem, azóta nem szeretem a karácsonyt. Készen kaptam két kamasz gyereket is, és valami borzasztó volt, hogy nekik csak az ára számított az ajándéknak, meg hogy milyen márka (Ad..-as vagy nem az). Jelentem, én próbálkoztam, kitettem a lelkemet, de soha nem értékelték a finom kajákat, a 10 féle süteményt. Bennem valami ezen évek alatt megtört.

Már harmincasok, nem élnek velünk, én meg sem hívom őket karácsonykor. Közös kislányunk van, aki egy tündér, bár mindent megkap, de egy mosolyt, egy finom süteményt is értékel. Valahogy mégis, a karácsony nekem már nem kellene, sikerült velem megutáltatni rendesen.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Syria)
2009. dec. 23. 07:08
Néha arra gondolok, hogy én vagyok a hibás, hogy nem állok elég pozitívan a dolgokhoz. De ennek belülről kellene jönnie. Én megerőszakolom magam, és jó képet vágok a dolgokhoz. Sütök főzök, vendégeket fogadok és ajándékozok, de hogy őszinte legyek, a *ököm kivan az egésszel.
3. syria (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2009. dec. 23. 06:59

Amiket leírtál, azzal mind én is így vagyok. Plusz dec. 25-én születtem, gyerekkoromban soha nem volt születésnapom.

Ebből az ünnepből régen kiveszett a meghittség, az anyagiak dominálnak.

2009. dec. 23. 06:59

Hogy gyűlölném az talán túl erős lenne, de családi okokból nem tartozik a kedvenceim közé.

Ilyenkor anno a szüleimnél is mindig zűrös volt, mert ilyenkor jobban képbe kerültek az anyagiak és mindig belepiszkított az egészbe pedig én nem voltam túl igényes.

Saját családomnál inkább a férjemmel való rossz és/vagy semmilyen kapcsolatom ami eléggé lelohasztó:( Ráadásul 2 kiskorúnak sem tudom az hozni amit szeretnék:(

2009. dec. 23. 06:53

Én sem rajongok érte.

Nem szeretek tömött plázákban, hisztériás tömegben "kényszervásárolni". Nem szeretek találkozni azokkal a rokonaimmal, akire nem vagyok kíváncsi. És nem szeretem, hogy túl van lihegve ez az egész!

De hallottam, hogy van olyan, aki egyenesen gyűlöli a karácsonyt. Érdekelne, hogy miért.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook