Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt valaki, aki nyers vegán? fórum

Van itt valaki, aki nyers vegán? (beszélgetős fórum)


1 2
18. Myrtill (válaszként erre: 16. - Csgybzs)
2014. márc. 18. 19:23

Na igen, én is ezt szoktam mondani... Mármint azt, hogy inkább legyek hízékony, de legyenek "figyelmeztető jelek" (tömérdek háj), mint hogy bármit ehessek, aztán egyszer váratlanul olyan beteg leszek, hogy ki tudja, mi a vége.. :)

Viszont teljesen biztos vagyok benne, hogy magamnak csináltam ezt a bélfertőzést, aminek a következménye a rossz emésztésem. :( A sok zabálás-diéta váltakozással, jojóval.. nálam vagy fekete valami, vagy fehér, tehát vagy normálisan eszek (mármint diétásan), vagy a legrosszabbakból sokat. Ha tudnám, mi a mérték és nem kattogna folyton az agyam, hogy le kell fogynom, akkor talán én is mindent ehetnék, amit csak szeretnék.. :\ (Mármint mértékkel, ha tudnám, mi az..)

17. csgybzs (válaszként erre: 15. - Myrtill)
2014. márc. 18. 17:48
Nagggyon jól hangzik, de szerintem két nap után meghalnék. Azért próbálkozom!!! :)
16. csgybzs (válaszként erre: 13. - Myrtill)
2014. márc. 18. 17:46

Háááát(tal nem kezdünk mondatot)... én elég aszoci vagyok, a természetet szeretem járni, de nem nagy közösséggel (még családi szinten sem).

Bevallom őszintén szabadban elég keveset vagyok mostanában, pedig nagyon kéne a mozgás. Viszont férjem rendszeresen, én ritkábban tornázunk itthon.


Én sosem voltam hízékony alkat, akármit ehetek (egyelőre) és a vasszöget is megemésztem. Ennek nagyon örülök, de ettől függetlenül igyekszem odafigyelni, mert a láthatatlan dolgok (koleszterin, stb) később meg tudják bosszulni magukat.

15. Myrtill (válaszként erre: 12. - Kritya74)
2014. márc. 18. 17:44

Szia! De jó, gyarapodunk! :) Köszönöm a dicséretet, remélem tényleg rászolgálok. :) Van, aki azt mondja egyébként, hogy fokozatosan jobb átállni, viszont nagyon sokan meg azt, hogy inkább drasztikusan. Szerintem is ez a jó, ez nekem is olyan, mint egy elvonókúra. Így hatásosabb a szervezetem tisztulása és gyorsabb is. :)

Hmm.. az én napom így szokott kinézni:


Reggeli: gyümölcsös/diós/kakaós/kókuszos/fahéjas zabkása (csak áztatom a zabpelyhet, nem főzöm! és vízzel készítem)(kb. 60 g zabpehelyből)

Reggeli2 (a munkahelyemen lévő első szünet és a reggelim közt 3,5 óra telik el, így kb. 2,5 órával a r. után szoktam inni ezt :) ): gyümölcs smoothie (mindenféle agyament kombinációban, de még sosem csalódtam :D, tehát gyümölcs vízzel turmixolva)

Tízórai: gyümölcsök vegyesen ("saláta") (van, hogy 5-féle gyümölcsöt teszek bele, pl. 1 almát, 1 körtét, vagy két marék ananászt kockázva, néhány szem datolyát, 1 narancsot, 1 banánt - ez elég délig és két részletben eszem meg, mert egyszerre nem megy ennyi :) )

Ebéd: színes saláta (pl. jégsaláta, kígyóuborka, pritamin paprika, lila hagyma, csiperke gomba /igen, nyersen :)/, de szoktam még bele tenni gyümölcsöt és magvakat is, nagyon finom!) magában vagy öntettel (kókuszzsír kicsit megolvasztva, belekeverek pl. indiai fűszerkeveréket, chilit, sót - nagyon finom ez is :D )

Uzsonna: még egy smoothie.. zöldekkel próbálkozom, de eddig csak a spenótos-gyümölcsös kombináció jött be, bármit próbáltam, förtelem, ihatatlan..

+ még később itthon földimogyorót szoktam bontogatni, ebből kb. egy kis maréknyi

Vacsora: gyümölcsök, tegnap pl. 1 narancs, 4 szem datolya és 5 szem eper :)



Az elején sűrűbben éhes voltam. Mondom ezt a 9. napomon. :D Tehát kb. az első 7-8 napban valahogy több étel kell, hogy tartósan jól lakjak, de ma kezdtem először úgy érezni, hogy kevesebb is elég, vagy ez a mennyiség több időre laktat - nézőpont kérdése. :) Talán kezd hozzászokni a bendőm, hogy ezeket kapja csak és már biztos szűkült is valamennyit.

Nem tudom, vajon mekkora lehet, mert még 2 héttel ezelőtt bőven teletömtem mindenfélével rendszeresen, mármint szinte minden nap..


Szerintem ki lehet bírni! És ami a jó, hogy elmúlt a sóvárgásom mindenféle bűnös kaja iránt! Mármint pl. rá voltam kattanva a mignonra, de szinte bármilyen szénhidrát jöhetett, túrtam befelé (és híztam..), most meg.. imádom ezeket enni és nem sóvárgok semmiért! :) Illetve de... ma alig vártam már az ebédre vitt salátámat!! :D


Van energiám futni is, igen!! Rengeteg energiám van, jó kedvű vagyok, vidám! Felkelni nehéz reggel, de kb. 5-10 perc és kész energiabombává változom! :))) Ez késő estig tart, 10-kor fekszem, akkorra fáradok el végre. :)



Hajrá, neked is menni fog! Azt csináld, amiről érzed, hogy jó neked, illetve úgy csináld! :) Ha fokozatosan, akkor úgy, ha pedig in medias res, az még jobb! Mindig csak arra figyelj, hogy milyen jelzéseket ad a tested, a szervezeted és a lelked! :))

14. Myrtill (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2014. márc. 18. 17:31

Hmm.. ezer éve nem vettem bolti tojást! Én is nagyon sajnálom szegény csirkéket, hogy olyan "állattalan" körülmények közt vannak tartva, majd ugyanilyen horrorisztikusan megölik őket. :(

A piacra járok tojásért, mert ott az L-es méretűnek tényleg nagy és gyönyörű sárga a belseje, ráadásul csak 38-40 Ft, nem 45, mint az ennél jóval kisebb a boltban, ami citromsárga...

13. Myrtill (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2014. márc. 18. 17:29

Hú, a tésztákat én is imádtam, meg a péksüteményeket, bár ezt azt hiszem, írtam. :D Viszont én meg hízékony vagyok, mivel a "mérték" szó nálam nem létezik. :)

Sajnos ételfüggő vagyok (voltam?), ebből akarok kigyógyulni. Van az a mondás, hogy "Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk." Na nekem ennek mégis az ellenkezője volt igaz, hihetetlen, hogy tele tudtam tömni magam. Aztán napokig szenvedtem a puffadástól, hasmenéstől vagy épp székrekedéstől, rossz közérzettől, hangulatingadozásoktól, a külsőm és a puffadt hasam miatti önbizalomhiánytól..

A 168 centimhez voltam én 85 kg is 16 évesen, aztán lefogytam 68-ra, majd 63-ra és ebben a tartományban szokásom jojózni.

Na ennek végérvényesen véget akarok vetni, a nekem való súly 58 kg szerintem. :) Ez a vágyam.

De legfőképp az egészségem visszaszerzése és megőrzése!!


Családi mozgolódásra gondoltam, mint pl. biciklizés a városban/töltésen, nagy séták, görkorcsolyázások, nyári sportos rendezvények látogatása.. :)

2014. márc. 18. 15:41

Sziasztok! Nagyon örülök hogy rátok találtam, a napokban határoztam el hogy áttérek a nyers vegán életmódra. Egyenlőre próbálkozom, de néha elcsábulok. Elképesztő Myrtill hogy te milyen jól csinálod :-). Leírnád esetleg hogy mit eszel egy nap? Mennyi az a mennyiség amitől nem vagy éhes? És sportolni is van erőd?

Csgybzs, ti is nagyon ügyesek vagytok, lehet hogy túl nagy ugrás nekem a nyers vegánság, akkor a ti módszeretekkel próbálkozom majd :-)

11. csgybzs (válaszként erre: 8. - Szőkehercegnő)
2014. márc. 18. 08:27

Ha úgy érzed szükséged van rá, még akkor is tudsz beszerezni a fokozatossághoz pl. vidéken élő néni házi tojásából, ahol még van esély arra, hogy a tyúkok kint kapirgálnak és nincs lecsípve a csőrük. Szerintem minden nagyobb piacra járnak fel vidékről saját termeléssel. A húst és tejet még így sem ajánlom, de a tojással szerintem akkorát nem ártasz, hiszen se borjú nem szenved érte, se nem is vágják. (Legfeljebb ha idős lesz).


Az én szüleimnél van 10 tyúk. Anyuék meg vannak esketve, hogy nem fogják levágni őket. Így néha mi is eszünk tojást. A tyúkok egy vidéki csirketelep "letojt" (2 éves, tehát vágható) darabjai, az ő csőrük is le volt égetve.

Láss csodát, otthon kitollasodtak és napi 7-8 tojás van tőlük. Szabadon élnek, finom kajákat kapnak.


Bolti tojást viszont soha nem vennék/ennék, se azzal készült ételeket.

10. csgybzs (válaszként erre: 7. - Myrtill)
2014. márc. 18. 08:22

Hmm.... hát azért azt el kell mondjam, a sok gyümi és zöldség mellett én imádom a tésztákat és a sült krumplit is.

Bár én 51-52 kg. között mozgok, a vegánság elején fogytam 1-2 kilót, de mára visszaálltam a "verseny"súlyomra...


Milyen mozgolódásra gondolsz?

2014. márc. 18. 05:18

Hű, utána nézek mindenképpen, köszönöm! :) Üdvözöllek itt, örülök, hogy már hárman vagyunk! :D

Van, aki szerint a fokozatosság nyerő és van, aki arra szavaz, hogy egyből vágjon bele, aki akar.. Mindkét véleményről olvastam már és véleményem szerint nálam is ez válik be, mármint az utóbbi. Egyébként is ilyen vagyok: vagy fekete vagy fehér, de ritkán szürke. :)

Én most még annyiban nem stimmelek, hogy azt hiszem, a kávé nem illik a képbe, de évek óta iszom, így arról nehéz átállnom.

Nem úgy, mint a tejtermékekről leszoknom, meglepetésemre egyáltalán nem hiányoznak!


Szőkehercegnő nagyon ügyesen bírod, tudom, milyen, amikor minden nap kísértésekbe ütközöl... :)

Jobban érzed így magad, hogy nem eszel húst? Milyen az emésztésed, a hangulatod? :)

2014. márc. 17. 22:09

Sziasztok!

Én egyelőre szilveszter óta vegetariánus vagyok, cél nekem is a vegánság, illetve ha lesz elég erőm, akkor a nyers vegánság. Az állatok szeretete miatt döntöttem így először, de nagyon hiányzik a hús sajnos. Nehéz, mert sose szerettem a zöldséget-gyümölcsöt, és már elmúltam 30, egyre nehezebben változom. De mindenképpen szeretnék és nem adom fel! Egy darabig voltam vegán is januárban, de annyira hiányzott a tojás és a tejtermékek, amiket imádok... Szóval egyelőre tettem egy kis engedményt. De szerintem pár hónap múlva jön a következő lépcső, és több lépcsőben szeretnék eljutni a gluténmentes szójamentes cukormentes (és mézmentes!) adalékanyagmentes nyers vegán étrendhez. Nagyon remélem, hogy sikerülni fog. Én most a családommal lakom, párom nincs, és csak én étkezem így. Ez sokszor nagyon nehéz, nem csak azért, mert hülyének néznek, hanem nehéz megállni, amikor (hetente többször) húst sütnek-főznek és megkínálnak... Myrtill, szerintem ne aggódj a fehérje miatt, ajánlom elolvasásra T. Colin Campbell: A Kína tanulmány című könyvet. Ha elolvasod, megnyugszol. :) És hajrá, kitartás nekünk. :)

2014. márc. 17. 21:47

Ki tudja, lehet egyszer késztetést érzel rá és kipróbálod.. ;)

Jó hallani, hogy a ti emésztéseteket is rendbe tette! Ez a fő célom, a jelenlegi állapotom miatt.. azt hiszem, már leírtam, a kezdő bejegyzésben. :D

A B-vitaminra én is gondoltam, hogy szedni kéne pluszban, főleg a B12-t, ami ugye a húsban lenne benne.. Vasat most én is szedek, de csak kúra szerűen pár hétig.

Utána nyomatom a céklát és a spenótot! :)


Annyira jó, hogy ti mindannyian egészségesen esztek! Én egyedül vagyok ezzel, öcsém mindent eszik, de főként ostobaságokat.. (jó gluténes péksütemények, cukrász sütemények, chipsek, csoki, vacsorára sült krumpli, tészta, stb..) Anyum meg szintén mindenfélét, de azért próbál kicsit odafigyelni. Mégis "egyedül" vagyok.. Öcsém szerint pl. nagyon hülye vagyok, hogy így étkezem, de én élvezem. Mondjuk ő azt is mondta, hogy a 167 centimhez a 66 kilómmal jól nézek ki, most nem tudom, mennyi lehetek, de talán 63 körül és szerinte gebe vagyok. :D (A cél egyébként egy izmos 58-59 kg. :) )


Szoktatok családi mozgolódást szervezni? :)

6. csgybzs (válaszként erre: 6. - Myrtill)
2014. márc. 17. 08:14

Péksüteményt nem szoktunk enni, egyedül reggel eszünk általában magvas zsemlét, sok zöldséggel, valamilyen zöldségkrémmel (padlizsán pl), ebédre én főzni szoktam, vacsorára pedig általában salátát eszünk. B vitamint mi szedünk külön kapszula formájában, meg a ciklusom idején szoktam vasat is.

Egészségileg jól vagyunk, szeretjük ezt az életmódot.

A mi emésztésünkhöz elég volt, hogy elhagytuk a tejtermékeket. Azt hiszem a nyers vegánságig a férjem nem tudna eljutni, de talán én sem. Bár én annyira nem is akarok. :)

5. csgybzs (válaszként erre: 4. - Myrtill)
2014. márc. 16. 10:49

Én az állatok szeretete miatt lettem vegán a férjemmel. Semmilyen egészségügyi célunk nem volt vele. Ha eljutottál a nyers vegánságig már, neked sem ajánlom a tejtermékekre és húsra való visszaállást. Nem csak azért, mert sajnálom őket, hanem mert nincs rá szükséged. Az ember az egyetlen faj, aki más állat anyatejét építi be a saját táplálkozásába, tök abszurd, ha belegondolsz. És teljesen szükségtelen.


Mi tavaly nyáron kezdtük el. Szeretünk így élni.


A nyers vegán receptgyűjtemény jó ötlet.

2014. márc. 15. 22:11

No, az nem vegán gyűjtemény, vannak ott mindenfélék.. :)

Lehet, hogy indítok egy új receptgyűjteményt nyers vegán témában! ;)

Hm, eszembe sem jutott, hogy később lehetne valami hátulütője ennek.. Igazából ezelőtt is sok zöldséget-gyümölcsöt ettem, de főként sok állati fehérjét. Csirkét, túrót, tojást, joghurtot.. Meg a sok finomított szénhidrátot.. :(

Nagy jojózó voltam sajnos, mert imádok enni és a nyers vegánságban az a jó, hogy lehet is. :) főleg amikor mozgok valamit aznap, pl. a majd' 1 órás (néha 70-80 perces) futások után, pörög ám az anyagcserém. :)


Te mióta vagy vegán? Az egész családod így él vagy csak Te? :)


Egyébként érdekes, hogy az elmúlt 2-3 nyáron voltak napok, amikor majdnem csak gyümölcsöket ettem. Nem direkt, mármint nem a nyers vegánság miatt, csak úgy, mert nagyon jól esett és teljesen kielégített! :) Lehet, hogy tudat alatt már éreztem, mi a jó?!

Imádom a dinnyét, az epret, meg minden gyümölcsöt, így ezeknek a szezonjában eddig is voltak csak gyümölcsös napok.. darabolva, turmixolva, mindenhogy! :)

Illetve ez így nem helyes, hogy csak gyümölcs, mert mindig tejjel vagy joghurttal turmixoltam őket. :\


Most viszont kerülöm a glutént és a tejtermékeket is, meg egyelőre a húst. Úgy tervezem, hogy kb. 8 hétig nyers vegánozok, utána jöhet néha megint egy kis csirkemell vagy tojás, de úgy heti 2-3 alkalommal csak.

Te eszel tejtermékeket, tojást?


A hús s a tojás későbbi néhai evése mellett nyersen tervezek étkezni később is, mert nagyon meggyőzött az érv, miszerint a hőkezelés miatt szinte haszontalanná válik tápanyag szempontjából az étel... :( Jó érzés élő ételeket enni! :)

2014. márc. 15. 21:51
Azóta már meg is találtam a recepgyűjteményed. :)
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Myrtill)
2014. márc. 15. 21:50

Szia!


Hűha, azt hiszem az étkezési típusok közül a nyers étkezés a legkeményebb. Mint tervezésileg, mind kivitelezésileg, mind kitartásilag.

Én vegán vagyok, de nem nyers. Ételrecepteket viszont szívesen fogadok. Mi is nagyon sok gyümölcsöt, salátát, olajos magvat eszünk, de bővíteni mindig jó a repertoárt.


Az elején én mondjuk a fokozatosságot javasoltam volna, remélem később nem bosszulja meg magát a mostani kicsattanó életerőd.


Mindenesetre nagy gratula!

2014. márc. 15. 20:48

Sziasztok! Nekem ma volt a 6. nyers vegán napom és fantasztikusan érzem magam!! :) Refluxom van, vashiányom (3,6-os érték..), emiatt vérszegény is vagyok és most derült ki, hogy el vannak szaporodva a baktériumok a beleimben. Emiatt alakult ki a vashiány, a felszívódási zavarom. Emberesen hullik a hajam, az összes körmöm folyton beszakad, a bőröm száraz, szinte mindentől felpuffadtam, hasmenések és székrekedések váltogatták egymást.. Még sorolhatnám..

Már egy ideje szemeztem a nyers vegán életmóddal, de kb. 2 hete kezdtem jobban beleásni magam, cikkeket kerestem, blogokat, Facebook csoportokat és 6 napja belevágtam! :) Még nem vagyok 100%-os, mert pl. reggelente iszom kávét, illetve édesítésnek eritritet használok még, amíg elfogy. Utána tervezek bio mézet venni, de csak módjával használni az ára miatt.. :)

Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem! A napom így szokott kinézni hétköznapokon:

Reggeli: vizes zabkása (mazsolával, mákkal, almás-fahéjasan, stb.)

Tízórai: gyümölcssaláta vegyesen (van, hogy 6-féle gyümölcsből)

Ebéd: zöldségsaláta (minél színesebb, annál jobb és szeretem benne a magvakat! :) )

Uzsonna: smoothie gyümölcsökből, zöldségekből

Vacsora: általában földimogyoró (a bontogatós, nem a pörkölt), kesudió, dió.. szóval olajos mag


Még a reggeli és a tízórai között szoktam inni egy smoothie-t, csak azt nem tudtam minek nevezni.. :) Van, hogy csak zöldségből, van, hogy gyümölcsöt is teszek bele, általában fél liter körüli, sok vízzel.

Rendszeresen járok futni (alkalmanként 7-10 km, heti 3-szor legalább) és jógázok is, bár ez csak gerinc jóga, nem izzasztó, fejenállós. :)


Amit a 6 nap alatt tapasztaltam idáig: eltűnt a krónikus fáradtságom!!! Olyan kókadt voltam mindig a vashiányos vérszegénységem miatt, bármennyit aludtam, folyton ásítoztam munkában, délután pedig fáradtan estem haza, pedig főként ülő munkát végzek, egy kis könnyű fizikaival vegyítve. :)

Most pedig energikus vagyok, kevesebb alvással is!! Elmúlt a puffadásom, minden nap sikerül wc-re mennem, van, hogy többször is! :)

Eddig napi 4-5 liter folyadékot (citromleves víz, cukormentes tea, csapvíz) ittam naponta, most már elég a kb. 2,5 liter, plusz a napi 1 liter smoothie.

A hangulatom sokkal jobb, ébredés után 5 perccel kész energiabomba vagyok! :) Lapos a pocakom, fogytam is látványosan, de a mérleget igyekszem kerülni.

66,4 kilóval kezdtem hétfőn (167 cm vagyok), majd talán a 15. napon megmérem magam. :)


Kalóriákat nem számolok, annyit eszem(/iszom.. :) ), amennyi jól esik!



Ha Te is nyers vegán vagy, esetleg gondolkodsz rajta, várlak ide szívesen, hogy megosszuk egymással tapasztalatainkat, ötleteket merítsünk belőlük! ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook