Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki cukorbetegségből vagy más betegségből gyógyult meg a paleolit étrenddel vagy olyan, akinél nem vált be? fórum

Van itt olyan, aki cukorbetegségből vagy más betegségből gyógyult meg a paleolit étrenddel vagy olyan, akinél nem vált be? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Life14)
2013. ápr. 22. 13:24
Mi baj a hússal? Én minden nap azt eszem, jó a vérképem, a koleszterinem is, a cukrom is, a vérnyomásom is. Ha nem eszel húst, akkor mit eszel? Tészta tésztával? Attól bármi jobb.
43. life14
2013. ápr. 22. 13:00

Arra vagyok kivancsi, hogy a heti 1-2-szeri hus(csirkemell, pulykamell) fogyasztasaval, gyakori halfogyasztassal, es az allati zsiradekok kerulesevel, emellett a paleoban nem ajanlott etelek kerulesevel is lehet hatasos a paleo a cukorbetegsegnel vagy az inzulin rezisztencianal vagy igy nem mukodhet?


Tobb helyen olvastam arrol, az elobb emlitett doki honlapjan is, hogy minimalis hus- es zsirfogyasztassal vagy a husok kerulesevel nem mukodhet a paleolit etrend.


Tudom, hogy a husok melle zoldseget is kell enni, de nekem igy is soknak tunik a mindennapu husfogyasztas.


Es nem tudom, hogy hogyan mukodik a paleo annal, aki amugy is vekony.

Megjobban lefogy?Hizni semmikepp nem lehet tole?

Foleg, hogy meg glutenmentes lassu ch-ju gabonakat, barna rizst, kolest, quinoat, esetleg hajdinat sem ajanlott fogyasztani.

42. life14 (válaszként erre: 30. - Tuksy)
2013. ápr. 22. 12:32

A kerdest nem kotekedeskent irtam ki, csak szkeptikus vagyok, es szerettem volna olyaok tapasztalatait olvasni, akik paleolit etrendet folytatnak, es meggyogyultak, es azoket is, akiknek nem valt be.


Szamomra eleg egeszsegtelennek tunik a sok hus es zsir fogyasztasa, es kicsit bizarr, hogy nagyon keves szenhidratot fogyaszt valaki cukorbetegsegnel vagy ir-nel, vagy ketogen etrendet folytat.

Es szerettem volna olyanok tapasztalatat olvasni, akiknel ez a gyakorlatban is mukodik.

41. life14
2013. ápr. 22. 12:24

Dr Toth Csaba honlapjan olvastam arrol, hogy szeeinte hogyan kene kezelni a cukorbetegseget.

Szerinte:Legnagyobb mennyiseget a husnak es zsirnak kell kitennie, kiegesziteskent kell zoldseget es gyumolcsot fogyasztani.

A szenhidratbevitel minimuma 30-50g kell, hogy legyen.

Megfelelo taplalkozas mellett,mint, amilyen a paleolit etrend a zsirokbol es feherjekbol tudjuk fedezni napi energia igenyunket.Mar minimalis inzulin is kikapcsolja a zsirok energiakent valo hasznosulasat.

, nem alakulhat ki ketoacidozis.

Vagyis nem kell szenhidratokat ennunk, ahhoz, hogy az alapveto eletfolyamataink jol mukodjenek.

Minden husban raktarozodil glikogen.Igy ha husokat eszunk, szenhidratokat is eszunk bizonyos mennyisegben.A szenhidrat alapu elelmiszerekben semmilyen vitamin, provitamin, mikroelem nincs, amit ne tudnank a szervezet szamara biztositani mas elelmiszeralapanyagokbol.Igy helytelen a nezet, hogy szenhidratot is kell fogyasztanunk.

Ez azt jelenti, hogy cukorbeteg is atterhet a paleolit taplalkozasra, es megfelelo kontroll mellett inzulin es tablettas gyogyszer elhagyasa vagy csokkentese tortenik.

Bar ezek most mar tenyek, hiszen a betegek meggyogyulhatnak, a diabetologia valamiert errol nem ohajt tudomast venni.

Tapasztalataim alapjan allithatom, hogy mukodik cukorbetegseg eseten a paleolit etrend, ami persze nem szenhidratmentes, csak a feluletesen ismerok akasztjak ra a jelzot.

Semmikeppen nem kekl azonban pepecselni a szenhidratmennyiseg meresevel, es betartasaval.

De akkor is mukodik, ha valaki valoban szenhidratmentesen taplalkozik."

40. b486c9cf7d (válaszként erre: 39. - Tuksy)
2013. ápr. 22. 12:23
Tuksy, milyen elvonasi tuneteket okozott Nalad?
39. tuksy (válaszként erre: 35. - Life14)
2013. ápr. 22. 12:04

Huh ez egy kicsit sok kérdés egyszerre de megpróbálom.

Én a Szendi féle zöld könyv elolvasásával kezdtem. Ennek alapján megértettem az elveket. Az első naptól kezdve nem előírásként kezeltem azt, hogy mit ehetek és mit nem, értettem és tudtam az okokat.

Egyik napról a másikra álltam át.

Napi háromszor étkezem. Reggelire saját készítésű (házikolbász, szalonna, töpörtyű, sonka...), és gyümölcs (szezon szerint). Ebédre valamilyen módon elkészített hal, hús, belsőség.... és sok-sok zöldség, savanyúság. Vacsira tojás (főtt, tükör, rántotta.... omlett) salátával, zöldségekkel.

Nem számolom a szénhidrátot, annyit eszem amennyi jólesik. De étkezések között nincs nasi, maximum egy-egy alma. Inni csak szűrt vizet iszom, legalább napi 3 litert. Az elején voltak nagyon durva elvonási tüneteim a ch megvonás miatt.

Sajnos sokan tévesen összemossák a paleot az Atkins vagy a ketogén diétával.

Hangsúlyozom, hogy eszek szénhidrátot csak a finomított szénhidrátot töröltem az étrendemből. Nem húst hússal eszem, eszek a húshoz sok-sok zöldséget és gyümölcsöt. Nagyon fontos viszont, hogy túlléptem a ma divatos zsír fóbián. Az ételeket állati zsiradékkal készítem, most már imádom a szalonnát és a töpörtyűt, a húsok közül is a nagyobb zsírtartalmúakat (oldalas, csülök, tarja) Már néhány hét után éreztem a javulást. Kilenc hónap alatt negyven kilót fogytam amit már több mint egy éve tartok.

Az üzemorvossal külön csatát vívtam a gyógyszerek miatt. Kb. hat hónap alatt hagytam teljesen el őket.

Az allergia gyógyszeremet a paleo kezdetét követő szezonban hagytam el. Egyszerűen számomra nem kezdődött el az allergia szezon.

Sajnos az orvosok nem segítenek, simán azt mondják,hogy hülye vagyok, meg veszélyeztetem az egészségem...

Később az eredmények láttán elhallgatnak, de igazán nem érti, azt is mondta, hogy véletlenül pont most szűntek meg a bajaim.

Nem minden orvos reménytelen mert pl. a gyerekorvosunk és az allergológusom is paleozik.

Maglisztek: Az elején még sütöttünk paleo kenyereket, de később egyre ritkábban. Mostanában kb havonta jut eszünkbe.

Most már nem szedek gyógyszert, Szedek viszont egy alap vitamint és sok D vitamint és halolajat.

Egyenlőre ennyi időm volt de majd folytatom. Bocsi ha szétszórt voltam, de túl sok a kérdés.

38. life14 (válaszként erre: 37. - Life14)
2013. ápr. 21. 22:42
*szedtel*
37. life14 (válaszként erre: 30. - Tuksy)
2013. ápr. 21. 22:41

Szedsz, szettel taplalekkiegeszitoket vitaminokat?

Milyen olajokat, zsirokat hasznalsz suteshez?

Kb hany szazaleka a napi etrendednek a hus, zoldseg, gyumolcs, magvak?

36. life14
2013. ápr. 21. 22:29

A paleolit etrenddel mindenkepp fogy az ember?

Tudom, azt mondjak, hogy mindenki a genetikailag bekodolt testsulyat eri el vele, de eddig szinte csak olyanokrol olvastam, akik fogytak.


Szoval esely sincs ra, hogy hizzon valaki, aki paleozik?

Es mi van azzal, aki amugy is vekony, es mar nem szeretne tovabb fogyni?

35. life14 (válaszként erre: 30. - Tuksy)
2013. ápr. 21. 22:21

Koszonom, hogy valaszoltal.

Egyik naprol a masikra alltal at a paleolit etrendre, vagy fokozatosan?

Szamoltad a szenhidratokat?

Mennyi szenhidratot eszel naponta?

Mennyi ido utan ereztel javulast?

Nem voltak rosszulleteid, nem szedultel mikor elkezdted?

Tenyleg segit a kevesebb ch bevitel?

Mibol fedezted a napi lassan es gyorsan felszivodo szenhidratokat?

Magliszteket hasznalsz kenyer es sutik sutesere?

Ha igen, naponta fogyasztod oket?

Szedsz vagy szedtel gyogyszert?

Hetente hany alkalommal fogyasztasz hust?

Dr Toth Csaba honlapjan olvastam arrol, hogy szerinte hogyan kene gyogyitani a cukorbetegseget.

Te orvosi felugyelet mellett kezdted el, vagy egyedul vagtal bele?


Sokat olvastam, arrol, hogy hogyan segithet a paleo cukorbetegeknel vagy inzulin rezisztenciaban, de nem tudom, hogy ez gyakorlatban is mukodik-e.

Vagy, hogy arthat-e vagy inkabb hasznal.

Mindig ellentetes velemenyekbe botlok.

34. Krisz42 (válaszként erre: 33. - Tuksy)
2013. ápr. 21. 22:14
Ên nem szidtam a paleot,nem kell nekemugrani.Csak mindegyiknek vannak követői és ellenzői is.Ennyi.
33. tuksy (válaszként erre: 32. - Krisz42)
2013. ápr. 21. 22:01

Én is láttam olyat aki hallott már olyanról aki olvasott róla..... Én meg kipróbáltam!

Több mint tíz évre visszamenőleg megvannak a laborleleteim. A paleo előtt "nóórmális " táplálkozással a húgysav 470-480, paleo után 240.

2013. ápr. 21. 21:48
Én régebben egy màsik fórumon olvastam,h valaki azért panaszkodott,mert a paleotól a húgy sav szintje nagyon megnőtt-húsfogyasztás-,ő nagyon szidta,mert az egészségének nem használt.Egyébként rengeteg diéta,étrend van,aminek a követői biztos,h azt favorizâlják.Ott a Harcosok étrendje.Nagyon sokan évek óta aszerint étkeznek és egészségesek,energikusak.Valaki viszont arra esküszik,h sokszor együnk,keveset.Reggelire milyen egészségesa zabkása-tényleg sok hasznos anyag van benne-,de paleoban ilyeneket nem szabad.A másik,h sok ember írt diétát,életmódot úgy,h előtte nem ilyeneket tanult,nem szakember,pl.Szendi is ilyen,de sokan mások is.Az orvosok pedig kevés kivétellel nem tudják mi bajunk.De egyébként az orvos is ember,nem mindenhatò és igen,inkább antibiotikummal töm.
31. tuksy (válaszként erre: 30. - Tuksy)
2013. ápr. 21. 20:25
Bocs az elírásért, de természetesen a 2 tip. cukorbetegségről van szó.
30. tuksy
2013. ápr. 21. 20:24

Ha a fórum arról szól, hogy aki csinálja annak mi a véleménye akkor elmondom, hogy közel két éve paleózom. Teljesen betartom a szabályokat. Nem koplalok, nem sportolok. Negyven kilót fogytam és több krónikus betegségem között a 3.tip cukorbetegségből is kigyógyultam.

Ha a fórum azért jött létre, hogy olyanok mondjanak véleményt akik nem csinálják, sőt nem is ismerik, akkor bocs, hogy idetévedtem.

2013. ápr. 21. 16:39
A húshoz ne egyél szénhidrátot, hanem zöldséget.
28. megi04 (válaszként erre: 22. - 867e00eac7)
2013. ápr. 20. 18:08

Bocs...De a testkontrollnak köze nincs a paleohoz.

Ott mindent lehet enni,csak a fehérjét nem lehet együtt enni a Ch-al.

A paleoban nem kell délig gyümölcsöt enni,a testkontrollban igen...Te hol láttál- legalább-azonosságot a két étkezésben?

27. eandi78 (válaszként erre: 23. - Kszb)
2013. ápr. 19. 21:33

Ezt szépen összefoglaltad!

Lisztérzékenység sok bajt okoz és ritkán gondolnak rá. Főleg, ha nincs emésztőrendszeri panasz. Kezelik az emiatt kialakult újabb és újabb betegséget, közben meg eszi a glutént.

Gluténmentes próbát mindenképp érdemes tenni, ha valakinek panasza van.

Van lisztérzékeny ismerősöm, ezért együttérzésből rövid időre kipróbálom a gluténmentes táplálkozást. Elméletben tudom miről kell lemondanom, de gyakorlatban úgy érzem még rosszabb lesz. Tészta nem igazán fog hiányozni, kenyér árával pedig tisztában vagyok (sütni nem szeretnék), többit nem is említem.

26. life14 (válaszként erre: 23. - Kszb)
2013. ápr. 19. 19:46
Nem allitottam, hogy a gyogyszeripar profitorientaltabb lenne, azoknal, akik ugyanugy hasznot akarnak huzni a betegsegekbol.
25. life14 (válaszként erre: 23. - Kszb)
2013. ápr. 19. 19:42

Igaz, hogy svan, hogy szukseg van eletmento beavatkozasokra is.

Megis ahelyett, hogy az orvosok megeloznek a bajt, az problema okat kezelnek, felretakekoztatnak, felrekezelnek, es a tuneteket probaljak megszuntetni, nem pedig az okot.

Vagy eddig er a tudasuk, vagy pedig nem is all szandekukban, erdekukben, hogy meggyogyuljon valaki.

Aki az orvostudomany szerint nem gyogyithato betegsegben szenved,vegig megy tobb tucat orvoson, az sajat boren is megtapasztalhatja, hogy mennyire nem all erdekukben, hogy az emberek egeszsegtudatosan eljenek.

A tarsadalom szandekosan betegiti meg magat.

Ha elvegeznek egy kutatast, annak eredmenye parhuzamban kell legyen a tomegtermelessel.

24. b486c9cf7d (válaszként erre: 21. - Life14)
2013. ápr. 19. 17:10

Csak onzetlen tanacs volt :)

Nekem tulajdonkeppen teljesen mindegy.

23. kszb (válaszként erre: 20. - Life14)
2013. ápr. 19. 15:46

ezt azért így, nem állítanám. Vannak betegségek, amelyekhez abszolút nem kell gyógyszer, h vki meggyógyuljon, vagy tünetmentes legyen, vagy javuljon az állapota. Mégis az orvosok segítenek kideríteni ezeket is, az egészségügy, és a gyógyszeripar, aki támogatja őket, és a gyógyászati eszközök gyártóit.

Na, pont ezen betegségek azok, amelyekre soha nem derül fény, h x-y embernek ez minden bajának okozója, ha vki csak úgy belevág a paleoba. Gondolok itt pld a lisztérzékenységre. Rettenet sok bajt tud csinálni, ha fenn áll, viszont semmi mást nem kell megvonni a szervezettől, ha ez a baja vkinek, csupán a glutént, és iszonyatosan figyelni, h még véletlenül se vegyen az ember szennyezett árut. Viszont a paleoval mást is megvon magától, ami meg nem biztos, h jó. és persze, jobban lesz, hisz a paleo is glutén mentes gabonákat favorizál, csakhogy még véletlenül sem hívják fel a figyelmet benne, h hé, te paraszt! Figyelj a keresztszennyeződésekre is! Ami pedig fontos lenne.

Vagy ott vannak a laktóz érzékenyek....

A paleonál én azt látom, h vki felmérte, h a népesség legnagyobb százalékánál miylen betegségek okozhatnak problémát, amik éveken át rejtve maradnak, gyakran sok-sok év lenne a diagnózis, és ezeket a probléma forrásokat ki iktatta az étkezésből, ezzel létrehozott egy diétát, aztán piacra dobta. Semmivel nem profit orientáltabb a gyógyszeripar, mint ennek kitalálói. Csak itt még arra se figyeltek, h fél, és álinformációkat ne terjesszenek.

2013. ápr. 19. 15:36

A paleó a testkontroll új kabátja, a testkontroll pedig az ősi mazdaznánon alapul.

Nincs új a nap alatt.

21. life14 (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 19. 15:22

Miert ne kerdezoskodhetnek itt.Ez az oldal tudtommal ezt a celt is szolgalja.

Feltettem egy egyszeru kerdest,es akit nem erint,nem erdekel,nincs kedve hozza, nem tetszik neki, senki nem kotelezi ra, hogy valaszoljon.

Es anelkul is kivancsi lehetnek masok tapasztalatara, hogy barmit elolvastam volna a temaval kapcsolatban.

20. life14
2013. ápr. 19. 12:22

Annyit meg hozza tennek, hogy szerintem nagyon sok igazsagot ir le Szendi Gabor, es a gyogyszeriparnak, egeszsegugynek nem erdeke, hogy a beteg meggyogyuljon, minden a manipulaciorol szol, es az osszeeskuves-elmeletekkel is egyet ertek, ami nem csak elmelet, inkabb gyakorlat, es mindenki megtapasztalhatja ezt, aki nem befolyasolhato, hanem nyitott szemmel jar, vagy eppen kronikus,gyogyithatatlannak mondott betegseggel kuzd.

Vonatkozik ez a profitorientalt, beteg remenykedo emberek minden szalmaszalba valo kapaszkodasat kihasznalo, ,gyogyitokra", ,,csodaszer'' arusitokra is.

19. kszb (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 19. 12:09

na, azt azért reméltem :)))

de te is tudod, h egyes paleosok, mindenféle egyéb ismeret nélkül igen is erőszakosan belemásznak témákba (egészséggel kapcs.), amikről halovány gőzük sincs egyébként, és mint a hittérítők nyomják a dumát. A szélsőségeket semmilyen szinten nem tudom én se, és sokan mások sem elfogadni, és megtűrni sem.

18. life14
2013. ápr. 19. 08:05

Mert sok helyen olvastam, hogy leirja valaki, hogy paleolit taplalkozast folytat, es eszik pl burgonyat, rizst, hajdinat, kecsketejet iszik, stb.

Ha valaki olyan eteleket eszik, amik a paleo etrendben le is vannak irva, hogy miert nem jok, akkor az etrendje mitol paleo?.

Attol meg lehet szamara egeszseges, de miert kell mindenre rahuzni, hogy paleo, ha olyan etelek is vannak benne, amik nem ajanlottak a paleoban.

17. life14 (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 19. 00:16

Olvastam regebben konyvet, es a hirleveleleit is szoktam neha.

Sok hasznos dolgot ir, bar sok uj dolgot nem mondd el az egeszseges taplalkozasrol szamomra, amirol nem hallottam volna korabban is, es ne tartottam volna be.

Es par olyan dolgot is olvasok az ilyen paleo blogokon, amiket baromsagnak tartok.


Nem kell ahhoz rahuzni egy etrendre, hogy paleo, hogy egeszseges legyen.

Persze, igy konnyebben eladhato, mint ahogy Norbiek konnyen eladjak a low-carb etrendet Norbi update neven.


Nem azert irtam ki a kerdest, hogy vitatkozzak vagy vagy velemenyek miatt.

Hanem azert, hogy hatha valaki erre jar, akinek van pozitiv vagy negativ tapasztalata a paleolit etrenddel kapcsolatban, es ha van kedve, akkor leirja ide.

Nem olyanokra gondolok, akik paleolitszeru, vagy szerintuk belefer a paleolit kategoriaba etrendet folytatnak, folytattak, hanem olyanokra, akik a paleolit etrend szerint ajanlott taplalekokat fogyasztottak, es mast nem.

16. b486c9cf7d (válaszként erre: 14. - Life14)
2013. ápr. 18. 23:22

50% hus? Hat biztos van, akinel tobb is, nalam biztos nem.

A helyedben eloszor olvasnek rola, nem kerdezoskodnek.

Szendi konyvei gondolom konyvtarakban is megvannak.

15. life14
2013. ápr. 18. 21:47

Mondjuk, szerintem azt evett az osember, amit eppen talalt, nem voltam ott.


Szoval arra vagyok kivancsi, hogy az eredeti hus-zoldseg-tojas-gyumolcs-magvak etrenddel kinek sikerult meggyogyulnia.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook