Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van-e köztetek olyan, aki művileg sterilizáltatta magát? fórum

Van-e köztetek olyan, aki művileg sterilizáltatta magát? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. **Rita** (válaszként erre: 19. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 15:16
akkor ezekszerint nem vagy még elég öreg ;)
20. **Rita** (válaszként erre: 18. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 15:16
lehet, de ha azt olvasom valahol hogy a víztől sok embernek megfájdul a feje akkor lehet hogy az enyém is fájni is fog ha vizet iszom. Sokan utálják elolvasni a gyógyszer használatiját mert a mellékhatásokat azonnal elkezdik érezni
19. Jázminka (válaszként erre: 17. - **Rita**)
2008. ápr. 4. 15:15

Nyilván így van.

Bár én "fű alatt" lettem lekötve,tehát papírom nincs róla,mert nem engedélyezték,de a dokimmal megbeszéltük,azért az kikötése volt,hogy "bármi " van,ő nem tud semmiről.

18. Jázminka (válaszként erre: 14. - **Rita**)
2008. ápr. 4. 15:12
Hát,nem tudom,szerintem ennek nincs köze a hipohondriához.
17. **Rita** (válaszként erre: 16. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 15:11

tudod jól hogy azokat az orvosi eseteket amikor valami mégse sikerül úgy mintahogy tervezték mindig felfújják,mindig sokkal többen beszélnek róla mint a sikeres beavatkozásokról

Jópáran gyógyszer mellett is terhesek maradnak mégse perelik be a gyógyszergyártókat

2008. ápr. 4. 15:09

Mikor terhes voltam a lányommal,akkor is volt egy ilyen per a mi kórázunk ellen,mert anyuka leköttette magát,mégis "befigyelt" a kis huncut!

Remélem én nem járok így!

15. **Rita** (válaszként erre: 13. - Sirga)
2008. ápr. 4. 15:04
A doki biztos nem kötött elég szoros csomót :)
14. **Rita** (válaszként erre: 11. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 15:03

Sógórnőmnek semmi panasza nem volt.gondolom ez egyénfüggő.

Aztán lehet hogy van benne egy kis hipohondria is

13. Sirga (válaszként erre: 4. - 80ASIQ)
2008. ápr. 4. 15:02
Pl. én. Nem dalolva, de önként. Harmadik császármetszés közben végezték el egyúttal ezt a beavatkozást is. Előtte alá kellett írnom, de még akkor, műtét közben is rákérdeztek - érzéstelenítést kaptam. Semmi változást nem tapasztaltam - max. annyit, hogy nem félek a nemkívánt terhességtől! :) (Merthogy korábban spirál mellett is sikerült...) Viszont varratszedés közben elmondott egy esetet a főorvos, amikor még gyakorlaton volt, és egy nő a műtét ellenére is teherbe esett! Ennyit a véglegességről... ;)
12. **Rita** (válaszként erre: 9. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 15:01

Szerintem semmi változást nem fogsz tapasztalni. Illetve fogsz, azt hogy szex közben nem fogsz stresszelni, hogy " jajj csak terhes ne maradjak" szóval csak pozitív hatása lehet az életedben


És aki meg úgy gondolja hogy egy nő csak addig nő amíg "képes" gyereket szülni az nagyon buta annak tényleg max.80-as az IQ-ja :)

11. Jázminka (válaszként erre: 3. - **Rita**)
2008. ápr. 4. 15:01

Én igazából arra vagyok kíváncsi,hogy ki hogyan éli meg.Vannak-e esetek,mikor úgy gondolja,hogy nem kellett volna...

Tudom,hogy hormonálisan nem változik semmi,mégis akiket ismerek,hogy leköttette magát,erősebb és fájdalmasabb vérzésről panaszkodnak.Nekem 6 hónapos a kicsi,szopik és még nem menstruáltam eddig.

10. **Rita** (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2008. ápr. 4. 14:58
Nyomasztó? Miért?Attól még ugyanolyan nő marad a nő A fogamzásgátló szedése nem nyomasztó? Ráadásul az megváltoztatja a hormonháztartást.A tabletta szedésekor jelentkező vérzés nem is igazi menstruáció.
9. Jázminka (válaszként erre: 4. - 80ASIQ)
2008. ápr. 4. 14:57

Én megtettem.Van 3 gyerekem,nem szedhetek fogamzásgátlót,természetes védekezésünkből született a harmadik gyermekünk.

Szóval én így döntöttem.Átrágtam számtalanszor az érveket és ellenérveket,és úgy gondolom,hogy jól döntöttem.

8. tafonta (válaszként erre: 6. - **Rita**)
2008. ápr. 4. 14:56

A harmadik császározás alatt köttettem el magamat. Három szép gyerekem van, nem mondom, hogy nemesnék még kísértésbe, hogy legyen még egy gyerekünk, de így ettől nem kell tartanom. Nem bántam meg a dolgot. Négy év alatt három császármetszéssel végződő terhesség éppen elég volt, nem bírnék többet fizikailag.

Aki stabil kapcsolatban él és tényleg nem szeretne már több gyereket vagy egy cipőben jár velem, szerintem annak ez a megfelelő megoldás.

7. 80ASIQ (válaszként erre: 5. - **Rita**)
2008. ápr. 4. 14:56
Úgy képzelem, hogy ez lelkileg nyomasztó lehet. Dehát, embere válogatja, ki hogyan fogja fel.
2008. ápr. 4. 14:46

Sterilizálás


A sterilizálást legfőképpen visszafordíthatatlansága különbözteti meg az összes többi fogamzásgátló eljárástól, ami azt jelenti, hogy az erre vállalkozók a beavatkozás után gyakorlatilag örökre lemondanak a biológiai utódokról.


Női sterilizálás


A fogamzóképtelenség ez esetben egy sebészeti beavatkozással idézhető elő, amely az esetek túlnyomó többségében végleges és visszafordíthatatlan. A beavatkozás lényege a petevezeték elkötése (pl. csíptetővel) vagy átvágása (koagulációval, vagy egy kis darab eltávolításával), így a petesejtek nem juthatnak a méhbe, és nem is termékenyülhetnek meg.


A sterilizálás nincs hatással a petefészek működésére vagy a nemihormon-elválasztásra, így a havivérzések továbbra is ugyanúgy bekövetkeznek.


Az említett okok miatt ez a módszer csak olyan nőknek javasolható, akik egészen bizonyosak abban, hogy már nem akarnak több gyereket szülni, mert a sikeres helyreállítás valószínűsége aránylag alacsony, mintegy húsz százalékra tehető. Érdemes tehát megfontolni, nem jobb megoldás-e a méhen belüli hormonális fogamzásgátló eszköz (IUS), és elkerülni a sterilizálás visszafordíthatatlan volta miatt később esetleg felmerülő érzelmi konfliktust.


Előnyei


* megmaradhat a szeretkezés spontaneitása


* csak egyszer kell venni a fáradságot


* a beavatkozás nem jár különösebb kockázattal



Hátrányai


* visszafordíthatatlan - le kell mondanunk a további terhességekről


* műtéti beavatkozást igényel


* a beavatkozást követően néhány esetben fokozott menstruációs fájdalom jelentkezhet


* csak azok számára javasolt, akik biztosan nem akarnak több gyereket


* nem nyújt védelmet a nemi úton terjedő fertőzések és betegségek ellen



Férfi sterilizálás (vasectomia)


A vasectomia egy művi beavatkozás, mely során mindkét ondóvezetéket elkötik és átmetszik, vagy egy-egy szakaszt eltávolítanak belőle.

Ez az eljárás a fogamzásgátlás igen hatékony módja, mivel ha az ondófolyadékban nincs többé spermium, az alanyt teljesen terméketlennek lehet tekinteni.

E beavatkozás előnye, hogy sem a nemi vágyat, sem a teljesítőképességet nem befolyásolja (az orgazmus is változatlan marad), mindössze az ejakulátumban nincs többé hímivarsejt.

A férfiak sterilizálásának ritkán van mellékhatása. A beavatkozás szükségességét viszont alaposan meg kell fontolni, mert az ondóvezeték helyreállítása igen komplikált, és sikere számos tényezőtől is függ (az operáció jellege, mikrosebészeti eszközök elérhetősége, valamint az eredeti beavatkozás óta eltelt idő).


Előnyei


* mindössze egy beavatkozást igényel


* nincs szükség más fogamzásgátlásra, így az sem okoz több fejfájást, hogy a partner védekezik-e


* nincs ismert mellékhatása


* megmaradhat a szeretkezés spontaneitása



Hátrányai


* a beavatkozás után eltelt idővel arányosan növelheti a prosztatarák kialakulásának esélyét


* ritka kivételektől eltekintve többnyire visszafordíthatatlan


* műtéti beavatkozással jár


* a műtétet követően szükség van némi gyógyulási időre


* csak azoknak javasolható, akik teljesen biztosak benne, hogy nem akarnak több gyermeket


* nem nyújt védelmet a nemi úton terjedő fertőzések és betegségek ellen

5. **Rita** (válaszként erre: 4. - 80ASIQ)
2008. ápr. 4. 14:43
Sokan megtették már.Azok aki nem akartk több gyereket
2008. ápr. 4. 14:40
Érdekes téma! Ki az aki ezt önként és dalolva megteszi? Egészségügyi okból tudom elképzelni.
3. **Rita** (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 14:40
Mivel a női sterilizáció nem változtatja meg a hormonháztartást nem változhat semmi, hacsak be nem beszéled magadnak
2008. ápr. 4. 14:37

Az érdekelne,hogy változott-e valamiben az életetek,mind női mivoltotokban,szexuálisan,milyen utána a menstruáció,stb.

Szeretném,ha megosztanátok velem a tapasztalatotokat!

Köszi!

2008. ápr. 4. 14:35
Van-e köztetek olyan, aki művileg sterilizáltatta magát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook