Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van a szélcsengőknek valamilyen jelentésük? fórum

Van a szélcsengőknek valamilyen jelentésük? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. évi75
2007. aug. 25. 09:54
úgy tudom, elüzik a rosszat, vagyis nem engedik be a lakásba
16. gzs3
2007. jún. 18. 16:19

Mire jó a szélcsengő?


A kínaiak úgy tartják, hogy a szélcsengővel a mérgező nyilakat / a sha-t /, vagy a rossz csillag kombinációkat tudjuk semlegesíteni és hatástalanítani, a szélcsengők, nemes hangjával. Ezenkívül, pozitív értelemben, pedig a jó energiákat tudjuk gerjeszteni, vagy felélénkíteni a stagnáló chit. A nyugati életmódú ember számára, ez a magyarázat, lehet, hogy egy cinikus mosollyal elintézhető. Azonban, tudnunk kell, hozzá, némi alap információt, azután már, mosolyoghatunk, és lám-lám nekünk is van legalább egy, szélcsengőnk. A feng szó jelentése szél. A szél, mint tudjuk a Földön és az Univerzumban, igen, széles skálájú energiákkal rendelkezik. A langyos, felüdítő fuvallattól, az orkán erejű szélig, ami mindent elsöpör. A Feng Shui egyik ágazata az ősidőktől, a természet megfigyelésén, és analitikus értékelésén alapult. Ez az ősi tapasztalat, a természet rendje és annak, az ember számára, hasznos figyelembe vétele, számos kultúrában előfordul. A kínai Feng Shui mesterek, évezredeken át, tudatosan figyeltek a szél energiájára.

[link]

15. vronie (válaszként erre: 7. - Berta.magdolna)
2007. jún. 18. 15:02

Ez apósra is vonatkozik? :-D Mert akkor rohanok, és máris veszek vagy huszat! :-D


Egyébként én imádom a szélcsengőket. Olaszországi munkám során a szomszéd telken élt egy család, akiknek volt mindenféle: üveg, bambusz, meg amit csak el tudtok képzelni. Imádtam azt a hangot, ami átjött tőlük, amikor meglengette egy kicsit a szél őket!

14. Juddyt
2007. máj. 20. 21:21

Hang és széljátékok

A szélcsengők a rossz csi távoltartásának hatékony eszközei. A szélcsengőkkel el is szokták téríteni, avagy elzárják a gyorsan áramló csi útját, ami egyébként egyenesen haladna. Bárhová felakaszthatjuk őket, ahol beléjük tud kapni a szél. Csengésük a jótékony csi áramlásának jele. Egyes Feng Shui szakértők úgy tartják, hogy a szélcsengők a lakáson vagy házon kívülre kerüljenek. Amennyiben zavarja a hangjáték, akkor helyettesítse "mozgókával". Többnyire fémből, bambuszból vagy egyéb faanyagból készülnek, de van üveg és kristály változat is. Kedvező az üreges rudakból összeállított szélcsengő, amelyben a csi szabadon áramolhat.

Kedvező elhelyezésük


Ablakban...

...amikor az ajtó és az ablak egymással szemben egy vonalba esik, akkor az ablak közepéig lógó szélcsengő megakadályozza a gyorsan áramló csi szökését.

Anyagukkal harmonizáló területen...

...a fémből készült szélcsengők különösen a fém területeken fejtenek ki jótékony hatást, azaz otthonunk nyugati (gyerekek) vagy északnyugati (segítőkész emberek) részén. A bambuszból és egyéb fából készült szélcsengők lakásunk keleti (család) és délkeleti (gazdagság) területét erősítik leginkább.

Kedvezőtlen elhelyezések

Főbejárat közvetlen közelébe...

...sokan a főbejáratuk közelébe is akasztanak szélcsengőt abban a reményében, hogy több kedvező energiát húz a lakásba. Azonban ez nem így történik. Valóban több csi áramlik az ajtóhoz, ám beljebb nem tud jutni, mert a szélcsengő másik tulajdonsága is érvényesül, hogy a csít nem engedi tovább. Általános szabály, hogy az ajtónyílás elé 2 méterre ne tegyünk szélcsengőt, mert elzárja a csi útját.


[link]

13. badonyimariaeva (válaszként erre: 12. - D@nu)
2007. máj. 20. 21:05

És mi a jelentése?

Nekem is bambuszból van,de volt már fémből,kagylógól.

12. d@nu (válaszként erre: 7. - Berta.magdolna)
2007. máj. 18. 22:36
Nekünk is bambuszból van. Nekem sokkal kellemesebb a hangja, mint a "csilingelős" verzió, bár olyan is volt már itthon kirakva. És még nem találkoztam rossz szellemekkel. ;)
2007. máj. 18. 22:15
en flancnak gondoltam eloszor,a leanyomnal van felteve tenyleg jo,sokszor arra gondolok ha egy nem kivant szemely beteved elriassza,mivel nem tudja honnan jon ez a hang.
2007. máj. 18. 21:37
nemtudom,de nagyon szép ahogy a szélben hallatszik:-)
9. f72d419d5f (válaszként erre: 7. - Berta.magdolna)
2007. máj. 18. 21:27
:DDDDD
2007. máj. 18. 21:03
Le nem veszem!!!!!!:))
2007. máj. 18. 21:02

Engem anyósom beszélt rá hogy vegyek.Bambuszból van.Anyós azt mondta,nem jönnek a gonosz szellemek.

(azóta nagyon ritkán jár hozzánk :))))

2007. máj. 18. 21:02
Én is úgy tudom,hogy távol tartja a rossz szellemeket a háztól.Én hiszek az ilyesmiben.
5. f72d419d5f (válaszként erre: 4. - 2ecfe1b5f5)
2007. máj. 18. 20:46

nálunk is ez volt a gond ,engem nem de a családot nagyon zavarta a hang,

a füstölőt én nem bírom kb 2 perc alatt megfájdul tőle a fejem.

egyébként tervbe vettem hogy veszek egy uj szélcsengőt /a régi összetört/

2007. máj. 18. 20:42
Engem nagyon zavar a hangja. Akkor inkább füstölők.
2007. máj. 18. 20:41

Úgy hallotam,hogy akinél szélcsengő van kitéve,onnan elűzi a rossz szellemeket.

Igaz ez?

Az is számít,hogy miből készült?

2007. máj. 18. 20:40
Igen, a rossz szellemeket távol tartja.(állítólag)
2007. máj. 18. 20:38
Van a szélcsengőknek valamilyen jelentésük?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook