Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Változókori hőhullámokra kérnék javaslatokat fórum

Változókori hőhullámokra kérnék javaslatokat (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
64. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - Megi04)
2012. nov. 27. 19:49
Én is szerencsés vagyok, ugyanis kb. 2 hónapig szenvedtem csak, ekkor kaptam a cseppeket.
63. megi04 (válaszként erre: 62. - Mária y)
2012. nov. 27. 19:22
Hát annyira már nincs messze..Sőt..szerintem,már nem sokára elkezdődik.Bárcsak olyan szerencsés lennék,mint az egyik ismerősöm,aki meg sem érezte! De hát tudom,hiú ábránd..:)
2012. nov. 27. 19:13
Igazad van, én sem szedek gyógyszert, és ezért szenvedek. De hidd el ezt csak az tudja aki benne van kő keményen. Nem akarlak el keseríteni, de ez állítólag örökölhető. Remélem mire te oda kerülsz már lesz valami,ami segít kíméletesen.
61. megi04 (válaszként erre: 60. - Mária y)
2012. nov. 27. 18:53
A nagy lépésekbe sokan belehaltak már..:(( Ne haragudj,de én azt olvastam,hogy a hormonpótlás lehet,hogy jó,de kissé rákot okoz..:(( Biztosan borzalmas,én még előtte vagyok,de anyukámnál láttam,hogy milyen tud lenni..:(( Csak kérdés megéri-e a modern kockázat?:(
60. mária y (válaszként erre: 59. - Manka10)
2012. nov. 27. 16:00
Hát én a kivételes esethez tartozom,tíz éve műtöttek azóta szenvedek. Aki nincs benne az nem tudja milyen borzasztó. Hajat kell mosnom naponta, mert reggelre egybe van az egész az izzadságtól. Az ágyneműről már ne is beszéljünk. Itthon még el is viselem napközbe,de ha menni kell valahová, ügy intézni stb,és pont akkor szakad rólad a víz,amikor nem kellene,az a hab a tortán. Én ezt nem kellemetlenek mondanám, ha nem borzasztónak. Még hozzá kell tenni,az alvás zavart, a hangulat ingadozást,a vérnyomás ingadozást, és még sorolhatnám. Nagyanyáink? A huszonegyedik században élnék!Az orvostudomány azóta lépett már egy pár nagy lépést.
59. manka10 (válaszként erre: 57. - 4244093cd0)
2012. nov. 27. 13:19
Régen, anyáink és nagyanyáink életükben nem voltak nőgyógyásznál,és mégis,szépen túlélték azt a bizonyos kellemetlen időszakot. Az egy múló állapot,persze vannak kivételes esetek.
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - 4244093cd0)
2012. nov. 27. 11:55

Az tényleg baromság.

A próbálkozástól semmi bajunk nem lesz, max. adott időszakokra megszűnnek a kellemetlen tünetek:)

A hormonkezelésben nem bízok. Biztos nem véletlenül nem ajánlotta a dokim. ezt azért is merem kijelenteni, mert mondta is, hogy nem hiszi, hogy hiányzik néhány év múlva mellrák vagy hasonló.


A változókor egyéntől függően x időn belül lezajlik. Sajnos az állapotnak vannak hátrányai (beindul az öregedés, csontritkulás, stb.) Nekem semmi ilyen bajom nincs:), de valószínű, hogy genetika kérdése, hogy ki mennyire hajlamos rá.

Egyébként a menopausa "szövődményeit" lehet enyhíteni. Mozgás, egészséges táplálkozás, sok folyadék, stb.

57. 4244093cd0 (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2012. nov. 27. 11:14

Bocs,rosszul fogalmaztam ,félreérthetően.

Semmi baj nincs avval,hogy orvoshoz fordul valaki ,mert egyszerűen nem bírja ,vagy elege van a tünetekből,és miért is ne könnyítse meg ,ha vannak erre különböző szerek ,bogyók egyebek.Teljesen jogos ,és érthető.

Hisz ha fáj a fejünk ,vagy a hasunk,akkor miért tűrjük ,ha van ami megszüntesse a fájdalmat.


Nekem csak avval van gondom ,ha valaki úgy állítja be,mint egy feltétlenül kezelést igénylő betegséget,és felelőtlen az a nő ,aki nem megy orvoshoz vele,hisz nagyon csúnya szövődményei lesznek a menopauzának ,ha nem kezelik!....hát ez viszont baromság.:))

56. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - 4244093cd0)
2012. nov. 26. 20:35
Nekem kellett segítség. Egyszerűen nem bírtam elviselni, hogy pl. munkahelyen el kezd ömleni az arcomon a víz és láthatóan, stb. És az éjszakai kelések is zavartak. Hormonpótlást nem akartam, de mint írtam a nőgyógyászom ezeket a cseppeket írta fel és segítettek. Én 36 éves voltam ekkor, épp ezért nem ajánlotta a hormon pótlást a dokim.
2012. nov. 26. 14:04

Hagyjuk szerintem .


Térjünk vissza ahhoz,ami a téma.


Én szerintem dokik ,gyógyszerek ,és havi receptek nélkül is túl lehet élni ezt a "természetes folyamatot".

2012. nov. 26. 14:01
Az ösztrogénünk csökken ugyan, de a progeszteron nulla . ez áll a probléma hátterében.
2012. nov. 26. 13:58
Na és ha sok betegséget mint azt tudjuk maga az ember idéz elő??Azt is természetes folyamatnak hivjuk?Májzsugor,tűdőrák,magas koleszterin,magas vérnyomás stb....van még jó pár.
2012. nov. 26. 13:55

" valami oknál fogva generált dolgok."

Igen. többek között az ún. természet által generált dolgok, azaz természetes dolgok. A betegségek egy része ilyen.


Ebben a témában ennyi volt, fölöslegesnek tartom szavak szótári értelmét bizonygatni.

51. 34c48a3825 (válaszként erre: 50. - 34c48a3825)
2012. nov. 26. 13:50

*árvíz akkor nem természetes folyamat, ha mesterséges emberi tevékenység idézi elő.

Szemléletesebb példával élve: természetes folyamat a dagály is, akkor is, ha valaki vízbe fullad miatta. Pedig nem mindenki fullad miatta vízbe és rossz dolog is.

50. 34c48a3825 (válaszként erre: 48. - 4244093cd0)
2012. nov. 26. 13:49

Nem kell egyetértened.

A természetes nem egyenlő azzal a fogalommal, hogy "mindenki érintő."

Természetes folyamat az, ami a természetben előfordul, ezen belül vannak jó folyamatok és rossz folyamatok.


Egy árvíz is természetes folyamat, pedig nem érint mindenkit és nem is jó dolog. Egy mellhártyagyulladás is.


Kevered a fogalmakat.

49. 34c48a3825 (válaszként erre: 46. - Julianusyze)
2012. nov. 26. 13:47
Ha a betegségek nem lennének természetes folyamatok, akkor minden élőlény a Földön az unalomba és nem a betegségekbe halna bele :)))
48. 4244093cd0 (válaszként erre: 44. - 34c48a3825)
2012. nov. 26. 13:47

Nem.Nem értek egyet,de ez már kicsit off.


Jobban mondva ,nem is értem az egészet,mert összezagyváltad a szezont a fazonnal!:)))


Az emberi testben lezajló természetes folyamatoknak azokat a dolgokat nevezzük,amik mindig ,minden egyes emberi testben lezajlanak,kivétel nélkül(egészséges emberek esetében természetesen).

Ilyenek pl a növekedés,a menstruáció,a ráncosodás,a pislogás,a menopauza,az ejakuláció,a halál ,terhesség ...stb.


Akkor leszünk betegek,ha testünkben zajló természetes folyamatokban problémák adódnak,lelki,testi,genetikai,tök mindegy miből fakadó gondok,de ezek már nem természetes folyamatok,hanem valami oknál fogva generált dolgok.Ugyhogy nem értem ,hogy keverhetsz ide egy mellhártya gyulladást,és hogy azt kezelni kell???


Igen a betegségeket olykor kezelni kell,de a természetes folyamatokat nem feltétlenül,ez egyéni szuverén döntés,hogy ki ,mit ,hogyan visel el.

47. 34c48a3825 (válaszként erre: 46. - Julianusyze)
2012. nov. 26. 13:46

Természetellenes folyamat nem lehet, sem a betegség, sem a halál. A természet részei.


Mesterséges folyamat, ha atomrobbanástól leszel beteg, azaz mesterséges dologtól. Az nem a természet része. De egy természetesen kialakult influenzavírustól megbetegedni bizony természetes folyamat, ugyanis nem mesterséges.

2012. nov. 26. 13:38
Húúú de belemásztatok:))Csak jelzem én is természetes folyamatnak gondolom,de a betegségek azért nem hiszem hogy természetes folyamatok lennének.
45. 4244093cd0 (válaszként erre: 42. - Julianusyze)
2012. nov. 26. 13:32

Teljesen egyetértek.

Egyszerűen ki kell bírni valahogy .Idővel majd saját praktikáid lesznek :))

44. 34c48a3825 (válaszként erre: 43. - 4244093cd0)
2012. nov. 26. 13:32

A természetben zajló negatív IS természetes folyamatok, csak nem jó folyamatok. Nem bonyolult.


A halál IS természetes dolog, akkor is, ha szomorú.

43. 4244093cd0 (válaszként erre: 41. - 34c48a3825)
2012. nov. 26. 13:26

Mivan?:)))))))

A mellhártya gyulladás,meg a vastagbél gyulladás természetes folyamat??:DDDD


A természetes folyatok közé ,nálam a betegségek nem tartoznak bele.


A menstruáció igen ,az természetes folyamat,de ha fájdalommal jár ,akkor csillapítani lehet.


Természetes folyamat a csontjaink növése,a bőrünk regenerálódása,a méh visszahúzódása szülés után,a menopauza ....ezek a természetes folyamatok,amik ha fájdalommal járnak ,akkor lehetőség van csillapítani,ahol szükséges.De nem betegség,csak egy változó állapot,mint pl a pubertás kor,csak épp fordítva,amibe még nem halt bele senki ,és orvosi segítség sem kellett még soha ,hogy bekövetkezzen,és végbe menjen.


Ettől függetlenül,aki szeretne ,menjen orvoshoz,szedjen gyógyszereket ,ha szükségét érzi,nincs evvel semmi gond.


Nekem csak az nem szimpi,amikor úgy van beállítva ,mint valami halálos kór ,ami lassan öl,ha nem vesszük igénybe a tudományos vívmányokat,mintha orvosok nélkül bele is halnának a nők ebbe.

2012. nov. 26. 13:14
Én éppen a gyógyszereket szeretném mellőzni,így is szedek épp eleget.Sajna van annyi nyűgöm hogyha mindegyikre egyből gyógyszer után nyúlnék,hát anyagilag nem bírnám.Na meg ha nem életmentők akkor az ember ne károsítsa már a szervezetét feleslegesen.
41. 34c48a3825 (válaszként erre: 40. - 4244093cd0)
2012. nov. 26. 13:13

A menstruáció is természetes folyamat, mégis csillapítjuk a fájdalmat, mint káros mellékhatást. A fejfájás is természetes folyamat, mégis szedünk rá gyógyszert, a roppant természetes mellhártyagyulladást is kikúráljuk


A vakbélgyulladás is az, mégis igyekszünk elkerülni.


Nem szükséges valamit vagy annak a vadhajtásait végigszenvedni, ha az károkat, leépülést vagy akár fájdalmat is okoz. Nagyon nagy butaság lenne.

40. 4244093cd0 (válaszként erre: 36. - 34c48a3825)
2012. nov. 26. 12:58

Szerintem meg természetes folyamat,amihez nem kell az orvostudomány,sem gyógyszer,sem semmiféle külső beavatkozás ,hogy végbemenjen.

Ha pedig nem múlik el "mellékhatás " nélkül ,akkor ráérnek a dokik ,meg a természet gyógyászok mozgásba lendülni a konkrét problémák miatt.

39. 4244093cd0 (válaszként erre: 29. - Szoszi56)
2012. nov. 26. 12:51
Pff,nálam 10 évvel korábban kb.
38. 4244093cd0 (válaszként erre: 27. - Júlia*)
2012. nov. 26. 12:50

Ez sem orvosság,olyan értelemben ,hogy nem szünteti meg ezeket a tüneteket,nem igaz?:))

Te vizes palackkal,rucival ,és meg medencével enyhítettem a kínjaimon,no meg legyezővel,és jó hideg fröccsel,kinek a pap,kinek a paplan!:)))

2012. nov. 26. 12:27
Nekem nem ajánlotta a nőgyógyászom a horminpótlást. AZt mondta túl fiatal vagyok még hozzá....
36. 34c48a3825 (válaszként erre: 34. - Júlia*)
2012. nov. 26. 11:44

A menopauza alatti hormonhorror szabadon hagyásának pedig a többek között a csontállományra van végzetes hatással. Egy olyan országban, ahol a nők legnagyobb része csontritkulásos.


Nem ilyen egyszerű ez. Bizonyos szívgyógyszereknél pedig nagy a vesebetegségek kockázata, az azt szedők mégis teljes életet élhetnek segítségével nagyon sokáig.


Sokkal árnyaltabban kellene kezelni ezt a kérdést és nem elutasítani sokszor a tényeket. A lidokainba is bele lehet halni, bizonyos feltételek mellett, mégsem hagyja ki senki a fogászati kezelést, hogy a gyulladás ráhúzódjon a szívizomra és meghaljon idő előtt.

35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Summer40)
2012. nov. 26. 11:32

Mindenkinél más. Általában 48-52.

Amikor megváltozik a hormonjaink működése.

A hőhullám oka az ösztrogénszint ingadozása.

Már sokféle növényi alapú szer is kapható.

Én is szedtem és az egyik bevált, a másik meg nem :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook