Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Váltott műszak és menzesz? fórum

Váltott műszak és menzesz? (beszélgetős fórum)


2023. jún. 21. 10:37

Tegnap megjött végül de kb 2 hét késéssel


A vérvételt attólmég bepótolom következő héten

2023. jún. 20. 09:17
Ha egyszeri alkalom ne vonj le messze menő következményeket még. Egyébként az éjszakázás bezavarhat az anyagcserébe az pedig inzulin rezisztenciához, az pedig Pcos-hoz vezethet aminek legelső és leglátványosabb tünete a ciklus probléma. De ez egyéni dolog. Van akinek nem ezer év alatt sem masnak meg pár hónap után. A női ciklus nem egy gép. Lehetnek kilengések furcsaságok. Velem most 39 évesen történt olyan ami előtte soha. Nekem Pcos van és mindig joval hosszabb ciklusom mint 28 nap. Erre most először az életben meg jött 26 napra 🤷‍♀️ Pedig 27 éve menstruálok. Ha jól emlékszem életemben egyszer jött meg 29 napra, amúgy mindig hosszabb ciklusaim voltak. 🤷‍♀️
9. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 20. 08:45
Jó kérdés. 50 évesen se jöttem rá, hogy lehetne ezt elérni. De a nőgyógyászok is csak próbálkoznak.
8. b9e097a9f6 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 20. 05:19

Véraláfutásokra gondolsz? Nem erőltetted meg magadat?

Nálam gyakran előjönnek, ha nagyobb erőt igénylő fizikai tevékenységet végzek.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. jún. 20. 05:15
Igen, arra a zúzódások azok nem tuti hogy attólvannak,, de a héten nézetek egy vérképet.
2023. jún. 19. 14:10
Lehetséges. De egyetlen megcsúszás nem jelent semmit. Lehet véletlen egybeesés. A hormonjaidat természetes módon cickafarkfű és palástfű tea segítségével tudod segíteni.
5. Greeneyed (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. jún. 19. 13:52
A cirkadián ritmus befolyásolhatja a hormonális működést, szerintem erre gondol. A zúzódás más tészta, szerintem annak nincs köze hozzá, laborvizsgálatot javasolnék.
4. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 13:33

Nekem is van olyan időszakom egy évben 1-2 alkalommal, mikor elcsúszik. Egyébként órát lehet igazítani hozzá. Lehet stressztől is, meg persze sok mástól. Az éjszakai munka, felforgatja a belső ritmusosod, lehet benne valami.

Ha sokszor borul, keresd fel a dokidat, ha néha, akkor az szerintem belefér.

3. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 12:31

Keress fel egy nőgyógyászt.


A zúzódásokat sehogy sem értem,és a 12 órázáshoz hogy kapcsolódik?

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 12:21
Jól értem, ara gondolsz, hogy a váltott műszaktól nem jön meg a menzeszed, hormonproblémáid lettek, plusz zúzódások jelentek meg rajtad?
2023. jún. 19. 12:06

Váltott műszakban kezdtem dolgozni egy hotelben ( 12 óra nappalos/éjjeles) március vége óta. Eddig egész pontos volt a menzeszem. Ebben a hónapban 6-7 e körül megkellett volna jönnie. Lehetséges hogy ez a váltott műszak bezavart?



A többi hónapban szépen normálisan megjött. Félek hogy hormonproblémáim lehetnek ettől a munkától. Megjelentek rajtam ilyen zúzóddások,oké lehet beütöm magam és nem veszem észre de azért mégis úgyérzem egy vérvételre is elmegyek hogy lássam nincs e gond.



Van valami tippetek arra, hogy mit tegyek hogy rendszeressé tudjam tenni a menzeszt? ( nyilván fogamzásgátlót nem akarok), inkább valami természetesebb dolog érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook