Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válságban gyereket? Nem könnyű ebben a szituban...nektek mi a véleményetek erről? fórum

Válságban gyereket? Nem könnyű ebben a szituban...nektek mi a véleményetek erről? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
267. csgybzs (válaszként erre: 265. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 28. 15:47

Hát... nem akarlak elkeseríteni... :D


Szerintem egy gyermek természete 70 százalékban adott születésekor, a többi a nevelés és a szeretet. Tehát ha egy kis sátánfajzatot szül az ember lánya, akkor ha meggebed se lesz belőle normális "egyed"..... és most majd hallgathatom, hogy mit tudom én ezt, de akinek még gyerek a gyerek, az se tudja.

266. zoknis kacsa (válaszként erre: 258. - Cippora)
2011. szept. 28. 15:46

jézus, hisz a párod el lehetett vörösödve....

még jó hogy nem lett nagyobb baj:(

265. zoknis kacsa (válaszként erre: 262. - Csgybzs)
2011. szept. 28. 15:45

lehet, de a környezetemben élő gyerekek mind kimondott sátánfajzatok:)


Csak reménykedem benne,hogy az enyém nem olyan lesz:)

264. Cippora (válaszként erre: 259. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:44
Hát nem...gondolhatod,sírva jöttem ki a rendelőből.Ráadásul családi "örökség",úgy gondolom ez még inkább plusz odafigyelést igényelt volna.Mindegy.Jó pénzért megkapja az ember az odafigyelést,és a megfelelő kezelést,gyógyszereket!
2011. szept. 28. 15:43

Hát persze, mert nem fizetünk elég tb-t!!!!!

"100" éve dolgozom, mindig be voltam jelentve a teljes fizetésemmel és hála istennek életemben 1x élveztem egy kórház vendégszeretetét amikor szültem!!! Rajtam kerestek már eleget! De valóban ha beteg lesz az ember csak imádkozni tud, hogy túlélje! Ez a magyar eü!

262. csgybzs (válaszként erre: 238. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 28. 15:42
Vigyázz itt ilyet nem szabad mondani!!! Itt mindenki gyereke csodálatos és maga a tökély... nem jöttél még rá? :D :D :D
261. csgybzs
2011. szept. 28. 15:40
Nem kanyarodtunk el... olvass csak vissza.
260. Krilion
2011. szept. 28. 15:39
Hú, kb. egy órája voltam itt és a magas vérnyomás fogad..:D Jól elkanyarodtunk a témától:)
259. 888efd6baf (válaszként erre: 258. - Cippora)
2011. szept. 28. 15:36
Úristen, 160-as vérnyomás, ráadásul ilyen fiatalon?! Az az orvos nem normális.
258. Cippora (válaszként erre: 255. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:34

Ez viszont nagyon igaz.


Páromat simán elhajtotta a háziorvos,hogy mit akar 160-as!!!!! vérnyomás az még belefér (25 éves volt akkor)


Ha sima ellenőrzésre megy az ember (pl.szemészetre szoktam menni,megnézetni romlott-e a szemem) akkor jó tb alapon,de máshova magyek magánba.Nem tetszik a dolog,mert akkor minek fizetek,de ez van.

257. csgybzs (válaszként erre: 255. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:28
Ez sajnos így van. :(
256. 888efd6baf (válaszként erre: 255. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:28

Magyarul, ha nincs rá pénze, ma már halott.


Úgyhogy nekem senki ne mondogassa, hogy egy szegény ember ugyanolyan esélyekkel indul akárcsak az egészségéért is, mint akinek van némi pénze, mert nem igaz.

255. 888efd6baf (válaszként erre: 254. - Csgybzs)
2011. szept. 28. 15:27

Tudod, mi a borzasztó? A melanóma, a gyilkos bőrrákfajta, ami azonnal, pár hónap után áttétet képez a nyirokrendszerben és mire észreveszik, már meg is ölt, na ez csak úgy fedezhető fel teljes bizonyossággal, ha egy speciális, ún. videodermatoszkópiás vizsgálaton veszel részt újra és újra, ellenőrzés végett.


A kórházakban ez nincs, mert ez egy drága szerkezet, ami tárolja is az adatokat és a gép veti össze az anyajegyeidet, hogy a fél évvel ezelőttihez képest történt-e változás, ami sokszor szemmel alig látható, de már rákot jelent jó eséllyel.


A barátnőm anyajegyeire közölték tb-alapon, hogy minden ok velük, majd a privát rendelésen 25 ezerért visszahívták 3 hónap múlva és kiderült, hogy megindult az elváltozás. Ha akkor nem megy el privát vizsgálatra, majd az ellenőrzésre, akkor nem metszik ki neki és ma már halott. Igaz, ez neki sok-sok tízezrébe került.


Ezeknek alapvetőeknek kellene lenni, ha már ennyi tb-t vonnak tőlünk. Ingyenes egészségügy, haha.

254. csgybzs (válaszként erre: 252. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:21

Ne is mondd..... ráadásul ezen felül még az ellátás minősége is siralmas...... csak kórházba ne kelljen kerülni soha, mert ott halunk meg :D


Szerintem meg bölcsek vagyunk, bölcsebbek sok a vakvilágba szülő felelőtlen szülőnél... és pont! :)

253. tejbegríz (válaszként erre: 245. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:19

Szia,

A szeretet egy nagyon fontos szempont, de mint tudjuk a szeretettel nem lehet jóllakni! Ez talán első hallásra durván hangzik de erre a mai szar világra egyre jobban igaz! Hány éves vagy? Mert ma nagyon más világ van mint akár 20 éve...Én is szerettem a szüleimet (és a mai napig is szeretem őket és minden tiszteletem az övék amiért becsülettel felneveltek) bár sosem vetett fel minket a pénz! 3 gyermeket vállaltak és neveltek belőlünk tisztességes dolgozó embereket. Mind a hárman megálltunk a saját lábunkon, viszont gyeremekem egyenlőre csak nekem van. Én vagyok a legidősebb és a gyermekáldást jó előre megterveztem! 25 éves koromban nekiszegeztem a kérdést 2 évvel idősebb páromnak, hogy tervei között szerepel-e velem családot alapítani, mert ha igen én leszek a legboldogabb viszont ha nem, akkor itt és most lezárjuk a kapcsolatunkat mert így nem lenne értelme... igent mondott 2 év múlva megszületett a kislányunk aki már 11 éves. Saját (nem hiteles) lakásban lakunk és csak ezt az egy gyermeket mertük bevállalni még így is! Igaz mindketten BECSÜLETESEN dolgozunk de a számlák kifizetése, hármunk ennivalója, a gyermek iskoláztatása többet elvisz havonta mint 1 fizetést! A maradék arra elég, hogy ha venni kell valamit a lakásba vagy ruhát, cipőt egyebet vagy arra, ha történne valami és hirtelen pénz kellene legyen valami kis megtakarítás amihez nyúlni lehessen! Igenis az szüljön gyereket és annyit aki és amennyit tisztességgel alapvető nélkülözés nélkül fel tud nevelni!

252. 888efd6baf (válaszként erre: 251. - Csgybzs)
2011. szept. 28. 15:18

Pontosan ez a helyzet a nagy magyar ingyenes, tb alapú egészségügyben. Iszonyú, hogy pénzkérdés az egészség, de az.


Rákbetegeknek adnak időpontot fél évvel (!) későbbi vizsgálatokra. Addig meg is halhat, könyörgöm. És akinek nincs pénze és ki kell ezt várnia? Mint az orosz rulett, ha szerencséd van, életben marad.

251. csgybzs
2011. szept. 28. 15:16
De hogy mondjak jobbat, az apukám egy nagyon komoly betegség miatt 3-4 hónapot volt bent, és mi vittük-vettük a gyógyszereket, mert a kórház nem tudta adni... Akkor miről beszélünk?
250. csgybzs (válaszként erre: 248. - Erikpipi)
2011. szept. 28. 15:10
Viszont az sem igaz, amit Te írsz. Ugyanis van sok TB által nem támogatott vizsgálat, amit önköltségesen kell elvégeztetni, vagy esetleg érdemes egy komolyabb betegséggel magánklinikát megkeresni, ahol nem egy évre előre van időpont, amikorra esetleg meg is halhatsz..... Kár a magyar egészségügy mellett kampányolni, hiszen már kötszer sincs a kórházakban...... A gyógyszerekről meg ne is beszéljünk. Ok, kiderítik Tb alapon a bajod, aztán kapsz egy havi 15.000 Ft-os gyógyszercsomagot, amit vagy meg tudsz venni vagy nem..... akkor most mi is van?
249. 888efd6baf (válaszként erre: 248. - Erikpipi)
2011. szept. 28. 15:08

Szeretem, ha ismeretlenül oktatni próbálnak.


Sajnálom, de nem tudsz meggyőzni arról, hogy a tb-alapú egészségügy ugyanolyan színvonalú, mint a nagyon komolyan pénzbe kerülő specifikus szakintézmények stb.


A komoly ellátás komoly pénzekbe kerül, ne tegyünk már úgy, mintha nem így lenne. De úgy sem, mintha a TB-rendszer megfelelő lenne. Még fogászhoz sem megyek sztk-ba vagy nőgyógyászhoz.


Nem mindegy, hogy egy vizsgálatra heteket kell várni tb alapon vagy azonnal áttolnak az mr-en.

Nos, ez utóbbit nem feltétlenül tb-alapon kapod meg.


Nem akarsz érteni, ok, de ne próbálj oktatni.

248. erikpipi (válaszként erre: 240. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 15:04

Így sem igaz. Ha beteg vagy, és műteni kell, vagy kezelni az "ingyenes" TB alapon. A vele járó pl. tápszer, vagy kiegészítő kerül pénzbe, vagy az otthoni körülmények. Azt egy szegényebb ember nem tudja megfizetni. A gazdagabb ugyan kifizeti, de a gyógyuláshoz az is édes kevés. Ne hidd el.

Lehet, hogy jó a beszélőkéd, de bölcstelen vagy, és tapasztalatlan. Majd megéled idővel.

üdv

247. csgybzs (válaszként erre: 243. - B99048cdfc)
2011. szept. 28. 15:02
Azért ne állítsuk már be úgy, hogy csak az tud valamit az életről, aki gyereket nevel. Miért ne tudhatná ugyanúgy, hogy mi a fontos Neki? ugyanis mindenkinek más fontos. Engem például abszolút nem érzékenyít el az, amit írtál, és nem is érzem jogosnak.
246. 888efd6baf (válaszként erre: 244. - B99048cdfc)
2011. szept. 28. 14:58
Az keres 55000-t, aki becsületesen dolgozik? Az is becsületesen dolgozik, aki többet keres.
245. 888efd6baf (válaszként erre: 243. - B99048cdfc)
2011. szept. 28. 14:57

Te nem érted meg soha, hogy a szeretteid akkor is átölelnek, ha van a hó végén nemtommi.


Én akkor is szerettem a szüleimet, amikor nem volt nyomorgás 30-án pl. Ugyanúgy.


Nincs összefüggés a szeretettel meg a rendes neveléssel. Az nem a szegények kiváltsága.


De milyen rossz egy anyagiaktól feszült szülő vagy ha az a pici kar tulajdonosa nem mehet el táborba a szülő anyagi helyzete miatt...

244. b99048cdfc (válaszként erre: 242. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 14:56
Bizony nem stimmel,mikor a csapból is az folyik,hogy az átlag jövedelem mit tudom én hány százezer. Akkor aki becsületesen dolgozik miért 55000ft.ot keres??
243. b99048cdfc (válaszként erre: 236. - 888efd6baf)
2011. szept. 28. 14:55
Hát nem tudom. Remélem azért egyszer lesz gyereked,és megváltozik a véleményed. És akkor majd rájössz,hogy nem mindig az a fontos ,hogy legyen hó végén alma,meg mikró,ha elromlik,vagy mit tudom én. Ezt addig nem fogod tudni,úgy hogy le is zárhatjuk. Hiszen más ha már van egy pici kar aki átölel,és a nyakadba liheg:O)) Na majd akkor fogod tudni,addig nem.
242. 888efd6baf (válaszként erre: 232. - Zoknis kacsa)
2011. szept. 28. 14:54
Na ez az: ha elkényeztetett 17-18 évesből iylen sok van, az hogy fér össze azzal, hogy minden szülő, az átlagos szülő létminimumom él? Akkor itt valami nem stimmel a statisztikával!
241. 888efd6baf (válaszként erre: 228. - Krilion)
2011. szept. 28. 14:53
Nézd, az átlagos mindenkinek az, amit maga körül lát, nem?
240. 888efd6baf (válaszként erre: 234. - Erikpipi)
2011. szept. 28. 14:52
Nem azt mondtam, hogy minden esetben elkerülhető pénzzel. Azt mondtam, hogy felismeréssel, megfelelő életmóddal, a mindenhez való hozzáféréssel sokkal, de sokkal nagyobb esélyed van nem meghalni idő előtt.
239. 888efd6baf (válaszként erre: 235. - Cippora)
2011. szept. 28. 14:51

Nem értem félre, mert nem mondtam, hogy belenyugvás a gyerek :-)

Én egyfajta hozzáállásról írtam, gyerektől függetlenül.

238. zoknis kacsa (válaszként erre: 227. - Csgybzs)
2011. szept. 28. 14:51
Pláne a mai gyerekek, akik csak elvenni tudnak, de egy szikra tiszteletet nem adnak a szüleiknek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook