Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válság, árstop, minden totál káosz, a bevásárlóközpontok... fórum

Válság, árstop, minden totál káosz, a bevásárlóközpontok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. dec. 3. 21:18
A nyugdíjakat legalább emelték, de a mi szektorunkban a béreket nem. Pedig lehet, hogy némelyik nyugdíj magasabb, mint egy-egy munkabér. És ez nem a nyugdíjasok ellen van, csak a tény.
26. liliom10 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2022. dec. 3. 21:09

A jelenleginek még a leszálló ágában sem vagyunk, csak a fölszállóban. Mikor lesz vajon ennek vége ? Vége lesz egyáltalán ?

Lehet, hogy még decemberben eltörlik a benzinárstopot, akkor még jobban emelkedhetnek az árak...

2008-ban nem volt ilyen iszonyú energia áremelés.

25. horex (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2022. dec. 3. 20:48

Jó hogy emlited! Én sem hogy válság lett volna.


És megjelentek a kéregetők a lámpás kereszteződésknél is

Adtam néhány százast némelyiknek, hadd legyek Mikulás. Vöröskereszt is gyűjtött tartós élelmiszert a multinál, vettem pár darabot, közte Bulgurt

A v.keresztesnek is el keleltt magyaráznom az elkészitését, és hogy gyorsabb, kiadósabb mint a rizs

Ócska pü-i helyzet van ma Mo-gon, és mi lesz az ársapkák eltörlésével---

24. horex (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 20:42
Én kétpofára habzsolom az eu. támogatásokat
23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. dec. 3. 20:37
Igen. Csak amikor ilyen embereket hallok siránkozni, akkor elfog a pulykaméreg. Van ilyen ismerősöm.
22. timycat (válaszként erre: 21. - Dfc04c70e4)
2022. dec. 3. 20:36

"Azt, hogy miért siránkoznak, mikor nincs okuk rá, nem tudom. De vannak bőven."


Erre mondják azt, hogy mindenki a maga szintjén nyomorog.

21. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 20:33

Karácsony környékén ez megszokott látvány. Szerintem ebben semmi különös nincs.

Egyrészt van egy réteg, akinek nemcsak most, az ünnepek előtt nem gond a bevásárlás, hanem soha nem jelent/jelentett problémát.


Másik réteg az, aki folyton panaszkodik, de valójában soha nem okoz/okozott neki gondot az átlag feletti élet. Nemcsak vásárlásnál. Nem probléma nekik az évi többszöri külföldi út, az étterembe járás, autók gyakori lecserélése, és olyan luxus, amikről mások csak álmodoznak. Sok ilyen ember van. Azt, hogy miért siránkoznak, mikor nincs okuk rá, nem tudom. De vannak bőven.


Az átlagemberek meg egyszerűen nem mondanak le arról, hogy legalább ünnepekkor megengedjék maguknak azt a „luxust”, hogy az ezt megelőző évekhez hasonlóan egyenek, igyanak, ajándékozzanak. Gondolom én.


A nagy szegénységben élők egy része kapja a segélyeket, mint mindig, hmmm...másik részük pedig talán belenyugvó, hogy ez az ünnep sem lesz jobb, más, mint az eddigiek.


Biztos vannak még, akiket kihagytam.

20. ,zumba (válaszként erre: 18. - 476c21e5f6)
2022. dec. 3. 20:24
Van egy réteg, akiknek lesz pénzük még jövőre is utazni, étterembe járni.
19. dd2f6e7976 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2022. dec. 3. 20:23
Nekem sem rémlik, hogy mindennek a duplájára/háromszorosára nőtt volna akkor az ára...
2022. dec. 3. 19:59
Hát ahol az emberek tudnak menni luxusszállodába menni meg étterembe ezt nem nevezném válságnak.Majd amikor már a vendéglátás teljesen becsődöl majd,amikor egy darab vendéglátó hely sem tud ki nyitni mert az embereknek nem lesz pénzük na majd akkor azt nevezem válságnak szóval még lehet nyugodtan az árakat emelni.
17. zena01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 19:55
Én csak azt veszem meg, ami tényleg szükséges. Havi 1 nagybevásárlás. Kenyeret én sütöm. Sajátmárkás termékek, párizsi, margarin. Ez van. Éhen nem halok és van fedél a fejem felett. A 2008-as válságot észre sem vettem.
16. eandi78 (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2022. dec. 3. 19:44
Ennek nagyon nem örülnék:(
2022. dec. 3. 19:35
Annyira tombol a válság, hogy a szórakozóhelyeken (pl. Bulinegyed, Nagykörút) szardínia üzemmód van péntek és szombat este. A bulizás igazán nem létszükséglet, de valahogy pénz akad rá, ahogy cigire is, mindig.
14. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 19:07
Bevásárlóközpont vidéken nem jellemző. Multiknál, azaz hipermarketben sok tétova embert látok, de szó szerint. Csendesen nézelődnek, rácsodálkoznak erre-arra. Tapasztalatom szerint kisebbségben van már az impulzusvásárló.
13. michelle.r (válaszként erre: 5. - Kótyomfity)
2022. dec. 3. 18:48
Semmire nem emlékszem a 2008-as válságból. Pedig állítólag nagyobb volt, mint a jelenlegi.
12. michelle.r (válaszként erre: 4. - Simple)
2022. dec. 3. 18:47
Nem is adnak. A barátnőm 20 éve hitelközvetítő, azt mondja, egymás után dobják vissza a bankok a kérelmeket.
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 18:14
Karácsony előtt mindig ez van.
10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Dd2f6e7976)
2022. dec. 3. 17:57
Az még nagyobb gáz.
9. dd2f6e7976 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. dec. 3. 17:43
És akiknek egyáltalán nem nő a fizetése?
8. 55Judit (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. dec. 3. 17:38
Máris vannak olyan termékek amikről írták hiány lesz hamarosan belőlük, az a kevés amit esetleg megvehetünk, annak csillagászati ára lesz. Ilyen az extra szűz olíva olaj, a durum liszt és durum tészta, a csicseriborsó amikről tudok eddig és nekem fontosak.
7. 55Judit (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. dec. 3. 17:34
Én érzem a bőrömön. A nyugdíjam infláció követő. Megy utána, megy, megy, megy, utol soha nem éri, sőt egyre jobban lemarad. Ezért bizony a kicsiből olyasmit vásárolok, amiből tudok tartalékolni. Rohamosan nőnek az árak, de a nyugdíjam nem emelkedik rohamosan. 1 év múlva talán meg se tudnám venni azt amiből most tartalékolok.
2022. dec. 3. 17:31

Ebben a hónapban költik a legtöbb pénzt az emberek az ünnep miatt.

Szerintem nemcsak az ajándékvásárlás miatt van tömeg, hanem a folyamatos áremelkedés arra ösztönöz sokakat, hogy amiből tudnak, betáraznak. Mert hát később még drágább lesz.

Abból a pénzből költenek, ami van (még).


Januárban már nem lesznek tele a bevásárlóközpontok.

5. Kótyomfity (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. dec. 3. 17:26

Egyetértek. Pont mint 2008 telén. Ősszel jött a hír, hogy Amerikában bedőlt az ingatlanpiac és neves pénzintézetek jelentettek csődöt. A csapból is az folyt, hogy világválság lesz. És ezzel szemben 2008 karácsonyán rekord forgalmat bonyolítottak le a kereskedők. Az emberek úgy költekeztek, mint ha len lenne holnap.


Az azt követő éveket, évtizedet meg ismerjük jól.

4. simple (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2022. dec. 3. 17:26
Ez is biztosan benne van, és jogos is. De amikor az MNB kampányt indít, hogy ne vegyenek fel az emberek hitelt! karácsonyra, akkor azért elgondolkodok. Ezek szerint nem ritka problémáról van szó.
3. michelle.r (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. dec. 3. 17:21
Talán arra gondolnak, hogy amit most nem vesznek meg, azt egy-két hét múlva még drágábban tudják. Eddig se szórtam a pénzt eszetlenül, most is csak azt veszem meg, amire szükségünk van. Nem vagyok boldog tőle, hogy nagyjából kétszer annyiért, mint korábban.
2022. dec. 3. 16:31
Hiába van válság, az emberek még nem érzik a saját bőrükön, ugyanúgy költekeznek. Arra nem gondolnak, mi jön még ezután.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook