Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóban ennyire alap lenne már ez a munkahelyen? fórum

Valóban ennyire alap lenne már ez a munkahelyen? (beszélgetős fórum)


20. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 14. 18:33
Komolytalan cég ez. Szerintem találsz ennél jobbat is.
2020. febr. 14. 15:52

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Szerintem egyébként azért lehetett ez az egész a cégnél, mert sok fiatal dolgozik ott, és gondolom egyértelműnek veszik, hogy ők tutira fenn vannak rajta. Csak már fel sem merül a kérdés, hogy egyáltalán regisztrálva van-e valaki, mert már alapból azt veszik természetesnek. Bármely kérdés akad amire épp nem tudják a választ, mindjárt az a reakció, hogy írjak üzenetet facén vagy instán a csoportvezetőnek! De meg sem kérdezi, hogy fent vagy-e esetleg? :) Utána meg ha kiderül, hogy nem, akkor néznek bárgyún, hogy ez milyen érdekes meg furcsa, hát akkor hol tartom a kapcsolatot? Nem akartam mondani, hogy nem lehetsz túl nagy informatikai zseni ha szerinted csak ott lehet electronikusan kommunikálni.

De az is jó volt mikor a beosztás előbb volt elérhető facebookon mint a Tamigoban, ami direkt erre a célre lett kitalálva. Egy héttel később került fel rá, pedig pont ott kellett volna első körben megjelennie. A facén feltöltött beosztás meg olyan kiváló minőségűre sikeredett, hogy ott fényképezgettük hátha úgy jobban látszódik ránagyítva, de már csak röhögtünk, hogy kifolyik a szemünk :) A végén inkább kértük, hogy nyomtassák ki. Utána meg mikor már felkerült a hivatalos online felületre is, akkor már történt rajta módosítás, és volt aki benézte véletlenül mert nem egyezett a facebookos verzióval, és hívták hajnali ötkor, hogy merre van, miért nem jött be dolgozni? :) Olyanra is volt példa, hogy hiába írt valaki a csoportba, hogy késve érkezik nem olvasták, és telefonálnia kellett mégis. De persze amíg nem tudták mi van ment az balhé, hogy ezeknek a megbízhatatlan embereknek meg kéne köszönni az eddigi munkájukat és ennyi.

Szerintem az a baj az ilyen létrehozott csoportokkal, hogy habár arra lett kitalálva, hogy fontos infók jussanak el mindenkihez, pont, hogy sok felesleges hülyeséget írkálnak bele, és így vésznek el fontos információk. Szivecskéket küldözgetnek meg képeket rakosgatnak fel.

Végül is kár ezen pörögni mert megoldás úgy sincs rá mivel ez csak valószínűleg rosszabb lesz, csak felmerült bennem a kérdés, hogy mi lesz akkor ezek után? Lehet, hogy még nem mindenhol van így, de már nagyon abba az irányba mennek a dolgok sajnos. Eddig legalább el lehetett dönteni, hogy valaki szeretne-e csatlakozni ezekhez az oldalakhoz, amik ugye elvileg magánjellegű dolgokra lettek létrehozva nem pedig munkaügyben. Most meg? Már komolyan az lesz a vége, hogy személyi helyett a facebookos oldalt kell már bemutatni, és kötelező lesz a használata :)

2020. febr. 13. 20:13

Én megkaptam egy kedves rokontól, hogy le vagyok maradva a világ dolgairól, mert nincs faszbukom, mondja nekem a 2bites😂

Messengerem van, de csak es kizárólag a csaladommal és a barátaimmal tartom ott a kapcsolatot.

17. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Csalános)
2020. febr. 13. 19:19
Mire való a screenshot?
16. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 09:29
Nagyon inkorrekt és tisztességtelen, ha valakit csak úgy a FB-n lehet rángatni. Szerintem ne hagyd magad. Még ha lenne is FB, akkor se engedd hogy szóban rángassanak, hiszen ha a főnök le akarja tagadni később, akkor csak kitörli. Fontos dolgot írjon le és legyen róla papír. Ne engedd, hogy kényszerítsenek, mert akkor ki tudja még mit követelnek tőled.
15. Guruljka (válaszként erre: 11. - R.Eszter)
2020. febr. 12. 07:29

Teljesen igazad van.

A fiam a munkahelyi dolgokról papíron kap értesítést.

14. Epresturmix (válaszként erre: 11. - R.Eszter)
2020. febr. 12. 06:16
Attól neki még meglenne a beszélgetés...
13. Lávli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 05:56

Azért nem jó a telefon, mert véletlenül felébreszted a műszakvezetőt, de te legyél elérhető a szabadidődben?

És ha téged délután 2-kor ébreszt valaki, mert te akkor pihensz?


Én nyomatékosan kértem a kollégáimat anno, hogy ne zaklassanak a szabadnapomon, az az enyém. Szerencsére betartották.

12. 4477403e12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 05:25

Nálunk és a férjem munkahelyén is,sőt itt kb mindenkinek WhatsApp van,azon kommunikálunk munka ügyben.

Senki nem kötelezhet egy idióta közösségi oldalon való regisztrálásra.

Hadd döntse már el mindenki saját maga,hogy akár e fb vagy egyéb profilt.

11. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 05:19

Nekem a fórumnyitó bejegyzéséről az jutott eszembe, hogyha a vezetők FB-on utasítgatnak, adják meg a beosztást vagy éppen változtatnak rajta stb. és nem hivatalosan, akkor pl. a Munkaügyi Bíróságon nehezen fog boldogulni a munkavállaló, ha bizonyítani kell valamit, mert az FB-ról bármit azonnal lehet törölni.

Értem én, hogy a fórumnyitó csak pár hónapra tervez és nem a bíróságra készül, de manapság nagyon sok embernek a bíróságon kell a munkáltatóval szemben megkeresni az igazát.

Már önmagában azt is írásban kellene jelezni, hogy a munkavállalóval a kapcsolatot FB-on tartják. Ezt legyenek kedvesek a munkaszerződésbe beírni, akkor a bíróságon már lehet hivatalosan hivatkozni rá.

10. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 12. 03:25

Én is azért regisztráltam, mert csak ott voltak meg az információk (nem munkaügyben). Azért érdekes, hogy ez az elsődleges hivatalos kommunikációs csatorna a munkahelyen. És ha nincs net?

De még mindig jobb, mint amikor nem közölnek semmit, és csak akkor tudok meg valamit, ha rákérdezek.

9. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 11. 23:19
Szerintem ez csak egyedi eset. Pont ilyet fogtál ki.Munkában akkor lehet fontos a face ha rendezvényeket/ programokat/eseményeket kell "reklámoznod".
2020. febr. 11. 22:10
1. Munkanapomon az új munkahelyen az ebédlőben akarta lebetűztetni a nevemet egy csaj, egyböl rávágtam, hogy ne erölködj, nincs facebukom. Volt aki mondta úristen biztos oka van, ő nem tudna élni nélküle. Mindenki messengeren írkál a csoportvezetöknek, ha van valami... én inkább elkértem annak a céges telefonnak a számát ami ott van mindig a teremben, kb bárki felveheti, így le tudok jelentkezni ha késés vagy bármi közbejönne. Pár napja is nagyot nézett egy ismerösöm, mikor e-mail címet kértem töle 😀
2020. febr. 11. 22:01
Én sem használom azt az oldalt, és ufónak néztek engem is.:) Közöltem, hogy annyi más kommunikációs csatorna van, ami megfelel, hogy ezt feleslegesnek tartom. Hosszú idő után belenyugodtak, hogy én egy különc vagyok. Azon egy csipetnyit kiakadtak, mikor valami eseményről-történésről hamarabb tudtam, minthogy a facén körbement volna a hír. Most már többen úgy jönnek oda hozzám, hogy tudok-e valami újat?:))
6. globus (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2020. febr. 11. 21:42

Férjem ma szabadnapos, de behívták dolgozni.

Igaz, nem fb-on. Mert az neki sincs 🙂

2020. febr. 11. 21:30

Ez csak ennek a munkahelynek a marhasága.


Én meg sem mondtam a kollégáknak, hogy fent vagyok-e, különösen, mert rohadt pletykásak, rosszindulatúak voltak. És volt közöttük egy csaj, aki direkt azért leste a fészbukot és jelölt be mindenkit ismerősnek, hogy kiről milyen pletykát tud koholni meg terjeszteni.


Szabadnapidon meg ne akarjon tőled semmit a melóhely! Azért szabadnap, hogy ahhoz semmi közük!

2020. febr. 11. 21:25

Engem hiába keresnének facén, ritkán megyek fel. Nincs is okostelefonom.

Több megbízóval dolgozom, de senki sem keres facén. Telefonálnak vagy mailt írnak.


Annak idején engem is rábeszéltek, de haszna vágül is a suliban lett, mert könnyen megosztottunk egymással tananyagokat.

Persze ugyanezt lehetett volna kör-maillel is.

3. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 11. 21:19

Ma már az internet meg a facebook körül forog minden. Ha tényleg fontos infók vannak, akkor azért egy képnélküli profillal lehet, hogy jó lenne felmenni. Személyes dolgot nem kell velük megosztani.


Én csak a főnökömmel kettesben dolgozok, de fel van véve facebookon, ott könnyeben elér ha kell valami gyorsan.

2020. febr. 11. 21:16
Én meg nem jelölöm vissza őket. Engem ne lessenek. Szabadnapodon meg ne zaklasson senki. Ha baj van a munkáddal, közöljêk veled élőben. Ennyi.
2020. febr. 11. 21:04

Egy áruházban dolgoztam árufeltöltőként.

A munkával nem lett volna probléma, a munkatársakkal sem. De egy valami kiverte a biztosítékot. Furcsán néztek rám, mert nem vagyok fenn közösségi oldalakon. Szinte kötelezni akartak rá, mondván ott kommunikálnak egymással a dolgozók. Pihenőnapomon állítólag nem tudtak sehol elérni, mert nem vagyok fenn facebookon, messengeren meg egy csomó névazonos ember van. Ez vicces, mert két telefonszám is meg volt adva, és még az áruház oldalára is regisztrálni kellet, meg letölteni egy alkalmazást a beosztás miatt, amin szintén tudnának írni üzenetet, de mivel nincs facebokom, utólérhetetlen vagyok. Közölte az egyik műszakvezető, hogy ne csináljunk már olyat, hogy nem tudnak rólam semmit, és nem tudnak utólérni! Ezért muszáj voltam bejelölni messengeren. Ugye létrehoztak egy csoportot is, hogy abban jelezzék hogyha valaki elrontott valamit, ha valaki nem ér be időben, vagy ha be sem tud menni dolgozni. Kolléganőm mondta, hogy azt is mondták, hogy az az egyetlen hely a kommunikálásra, mert a telefont azért nem szeretik, mert ha nem azt a műszakvezetőt hívjuk véletlenül aki aznap dolgozik, akkor felébreszthetjük hajnalban a másikat. Egyébként meg van adva egy központi telefonszám ahol az ügyeletest lehet elérni, és ezt el is mondták az első napon, hogy azt nyugodtan lehet hívni ilyen esetekben. De tovább nyomatták ezt a facebook témát, hogy ha nem vagyok a csoportban akkor mindenről lemaradok, fontos információktól esem el. A kolléganőm még rám is csodálkozott, hogy olyat lehet, hogy nem vagyok benne? Mert neki azt mondták olyan nincs! De én tudtam, hogy nem fogok csinálni oldalt, mert csak pár hónapra tervezek ott, de ezt ugye nem mondtam. Rájuk hagytam, hogy majd csinálok, de nem csináltam. Ott győzködtek, meg finoman utasítottak, hogy legyek szives csinálni, nem kell képet feltennem, meg a nevem sem kell, hogy valós legyen, csak tudják, hogy én vagyok. Mert a mai világban ez alap, lépést kell tartani. De ha járok mindennap dolgozni miből maradnék ki? De végül is igaz, mert így is voltak dolgok amikről az utolsók között értesültem, de ami élet-halál kérdés arról úgyis hallottam. Ha valamiről meg lemaradok az az én bajom. Azt is mondták, hogy le volt fotózva egy raklap, ami nem jól volt megpakolva, és kommentelt az egyik kolléga, nyilvánosan lecseszte az embereket a csoporton keresztül de valami primitív stílusban. Na pont az ilyen bölcs eszmecserék miatt kihagynám inkább ezt :) Csak azon csodálkozom, hogy itt neten annyian szokták írni, hogy "én nem vagyok rajta, hulladék oldalak, nem ott élem az életem, nem érdekel" de akkor ezek az emberek hol vannak az életben? Oké, hogy vannak páran, én is ismerek olyanokat akik nincsenek rajta, de elenyésző. Bár úgy hallottam egyre többen törlik magukat.

Az a baj, hogy hiába védem meg magam, úgyis engem néznek földönkívülinek, senki nem áll mellém, mert szinte mindenki rajta van. Ugyan volt aki egyetértett velem, de mivel neki is volt oldala így nem fog puffogni. De én nem is problémáztam soha ha valami infóról késve szereztem tudomást! Úgy voltam vele, hogyha szükségét érzem, akkor majd intézkedem. Mivel tudják, hogy ott könnyen és egyszerűen elérhetnek mindenkit ez marad az egyetlen alternatíva. Így a munkáltatók is leveszik magukról a felelősséget ha van valami, mivel ők közölték facebookon, "ha nem olvastad így jártál". De az is érdekes, hogy egy ekkora cégnek gondot jelent a facebookon kívüli kommunikáció. Még azt is jobban megértem, hogy a suli miatt van valaki rajta, de szerintem az is nevetséges, hogy odaküldözgetik a tételeket, de még annak is több értelme van, mint annak, hogy részmunkaidőben pakolok egy áruházban és ha valamit elcseszek ott tudassák velem.

Már előre félek, hogy legközelebbi munkahelyemen is ilyen facebook zombik lesznek a munkáltatók. Egyébként nem is ilyen fiatal huszonéves műszakvezetők mondták ezt, hanem középkorú emberek, akik szinte az egész ifjúságukat úgy élték le, hogy nem volt Internet, vagy ha volt is nem ilyen szintű, és akkor még ők vannak a legjobban rákkattanva erre a témára. Attól még, hogy fenn vagyok, az sem garancia arra, hogy folyton a telefont lesem és elérhető vagyok. És ha valakinek nincs mondjuk mobilnete? Előfordulhat, hogy valakinek nincs manapság sem! És akkor ül valaki reggel a vonaton vagy a buszon ami késve fog beérkezni, nem tud fogni szabad netet sem, akkor hiába van facebookon akkor sem fogja tudni jelezni! De volt, hogy nem is olvasták, hogyha valaki írta, hogy késik, és parádéztak, hogy megbízhatatlan emberek.

Tudom, hogy nem nagy dolog fölregisztrálni egy más néven és belépni a csoportba, de mi van ha valaki nem akar egyáltalán fals névvel sem meg sehogy? Azt is rákényszerítik!

Az a legszomorúbb az egészben, hogyha hosszabbtávra terveztem volna ott, a végén csak kénytelen lettem volna jelen lenni az oldalon a csoportban.

Tényleg ennyire nélkülözhetetlen már ez a munkában is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook