Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallásos vagy-e, szoktál-e imádkozni? fórum

Vallásos vagy-e, szoktál-e imádkozni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
47. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 45. - 83e25137af)
2011. okt. 4. 10:05
Nm tudom menyire osi az a valas ami feltamadasrol ir, mert megkerdeznem , hogy nem az vette azihletet a bibliatol.A Biblia konyvben nem olyan regi, de volttak pergamentek elotte is. A feltamadasrol ha jol tudom mar a profetak is irttak.
46. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 44. - 83e25137af)
2011. okt. 4. 10:03
Ezt irja a biblia, de ne Istent hibaztasuk meg a Bibliat mert bizonyos emberek maskep dontottek.Emberek vagyunk szabad akaratal, nem robotok.Vanak gyerekink kozt is olyanok akik maskep dontenek mint tanacsoljak a szulok
45. 83e25137af (válaszként erre: 42. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 4. 09:58

"Nem hinem hogy a Biblia barmibol meritet volna ihletet.Azt viszont tudom , hogy sok osi valasu szokast 'keresztenyitettek". "



Látod te is ellentmondasz saját magadnak úgy hogy nem is látod.. beismered hogy "keresztényítettek" ősi vallású szokást ergo átvették... :)


pl a feltámadás a 12 apostol a szűzi fogantatás több ősi vallásban szerepel.. a biblia előtti időkből.. és ez csak néhány példa.. leporoltak néhány régi pergament kiszínezték új sztorikkal (amiket nem tagadom lehettek igazak is) és voilá kész a biblia...

44. 83e25137af (válaszként erre: 42. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 4. 09:53

na kérem erről van szó.. és ha jól tudom benne van az is hogy ne imádj bálványokat meg ne emelj építményt az úrnak (nem akarok hülyeséget mondan)


De akkor ha ez így van elgondolkodtató dolog jutott eszembe.. bálvány: jézus keresztre feszítve, mária szobor, a kereszt maga.. TEMPLOMOK mint isten háza.. hahaa.. HAHÓ ezek mi az öreganyám térdekalácsa... :)


na emiatt gondolom hogy mivel hót ellentmondás az egész így azt hiszem több értelme van függetlennek maradnom és a saját hitem után megyek... szerintem az a legőszintébb mind közül.. nem az amit "megtanítanak" ergo rákényszerítenek az emberre gyerekkorban... rám semmit nem kényszerítettek és még csak keresztelve sem vagyok (hálistennek :D )

43. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 39. - Miramira77)
2011. okt. 4. 09:51

Ebben igazad van nagy reszt.A Biblia utmutatas neha, neha remeny, neha valasz kerdesekre.

Minden embernek megvan a szabad dontese, es anak kovetkemenye.Isten nem robotokat termetet.

42. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 38. - 83e25137af)
2011. okt. 4. 09:48

Azt hiszem ertem mire gondolsz

Hitem: Ember a titkar Isten a fonok a Biblia irasanal.

2) az Ujszovetseg ideje otta nem lene szabad e miat haborunak lenie, vagy barmi fele harcnak.

Ha "isten hivo' ember ilyet tesz en azt ugy nevezem" hatalom hivo".Ami nem teljes meggyozodesbol hitbol jon anak nem hogy erteke nincs, hanem rombolo hatasu. Senkire nem lene szabd semilyen hitet eroltetni , barmi volt az elodei hite vagy nem hite.

Nem hinem hogy a Biblia barmibol meritet volna ihletet.Azt viszont tudom , hogy sok osi valasu szokast 'keresztenyitettek".

41. 83e25137af (válaszként erre: 35. - Dombrádi Ildikó)
2011. okt. 4. 09:31

hiba.. mármint olvasni. a tisztánlátáshoz legalábbis... :)


templomba én se.. gonosz helynek tartom és kiver a víz ha belépek. csak amulettel vagyok hajlandó hogy a gonosz erőktől megvédjem magam XD

40. Miramira77 (válaszként erre: 39. - Miramira77)
2011. okt. 4. 09:31
Pl.: a tékozló fiú története, remek példa a szülői szeretetre!
2011. okt. 4. 09:30

Szerintem a Biblia nem más, mint történetek gyűjteménye. Bemutatja, hogy a régi keresztyének hogyan hittek, példákat mutat a jóra, és rosszra.

De nem törvénykönyv, ahogyan azt sokan gondolják.

Inkább példát mutat.

Ki-ki döntse el, hogy megfogadja a tanácsait, vagy sem.

38. 83e25137af (válaszként erre: 37. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 4. 09:21

Na megpróbálom elmagyarázni...


A bibliát mint minden más könyves vallás (iszlám, alapjául szolgáló művet emberek írták (igen.. ember.. próféta nevezzük bárminek tök mindegy hogy van-e benne isteni sugallat vagy sem) és a lényeg hogy többségében ihletet merítettek az ősi ismert vallásokból (egyiptomi, indiai, stb)


Az ősibb ázsiai vallások gyakorlói azt sem tudták, hogy létezik valaki, akit Jézusnak hívnak...


És a vicces az hogy a keresztény az egyetlen vallás pl. a maya és az egyiptomi(a teljesség igénye nélkül) óta (na jó.. az iszlám is erőszakos de ők legalább nem akarnak terjeszkedni...) ami ilyen agresszívan erőlteti az emberekre a "hitet". ÉS még csodálkoznak, hogy sokat amint lehet eltávolodnak a felekezettől...



A mondókám lényege.. tök mindegy, hogy azt az istent szereti-e ami a bibliában van vagy Buddhát vagy egy hindu istent.. A lényeg a hit. Az igazságot meg csak az az isten tudja amelyik tényleg létezik ;)

2011. okt. 4. 07:52

Kerdesem : miert gondoljak , akik ugy gondoljak, hogy van mas Isten mint Aki a Bibliaban van?

Erdeklodom , nem szandekszom bantani senkit , ha esetleg ugy hangzana a kerdesem.

Miert nem hisznek a Bibliaban emberek?

Miert nem hisznek Istenben pont azert mert a Bibliat olvastak.

Azt hogy papokban miert nem hisznek ertheto, ritka az aki tenleg az Istent mutatja be nem hatalmat gyakorol vagy valamlyen hasznot akar a szakmajatol.

36. Nalla
2011. okt. 4. 06:48

Sziasztok!

Én római katolikusként lettem megkeresztelve, de nem hiszem, hogy ez számít. Hiszek Istenben, de nem járok templomba. Imádkozni... nem igazán. Inkább kérdezek, kérek, veszekszem, lehordom... értetlenkedem... De egyre többször adok hálát is neki. Szeretem. Jó humora van... :)

A Bibliával úgy vagyok... hát, nem a mennyekből küldték faxon, úgyhogy nem hiszem, hogy az olvasása nagyban befolyásolna bármit is. NEM ABBAN AZ ISTENBEN ÉS JÉZUSBAN HISZEK, AKI A BIBLIÁBAN VAN. Hanem aki a szívemben.

Tudományos tény, hogy a Bibliát egy egyházi zsinaton állították össze, belerakták, amit jónak gondoltak, és kihagyták, amit meg nem gondoltak annak. Papok. Bennük nem hiszek.

Nem szeretnék összeesküvés-elméletekbe belefolyni, és nem az a célom, hogy bárkit is megbántsak, vagy a hitében megingassak/áttérítsek, de ez az őszinte véleményem, és jól esett elmondani. :)

35. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 29. - A562121d55)
2011. okt. 4. 00:50
Nem hiszek semmi természetfeletti lényben, de a bibliát olvastam ( talán pont ezért nem hiszek? ).Templomba járok, de nem misékre, hanem megnézni a műalkotásokat benne. Nagyon szép templomok vannak hazánkban.
2011. okt. 3. 23:07
Nem járok templomba, de hiszek ISTENBEN, szoktam imádkozni.
33. michelle.r (válaszként erre: 29. - A562121d55)
2011. okt. 3. 23:04
Csak nem Neal Donald Walschról teccccik beszélni? ;)
2011. okt. 3. 23:02
Buli az egészben igen.Bejött.ANYUM NEM MAGYAR Ő AKCENTUSSAL ÉNEKEL ÉS IMÁDKOZIK,ÉN MEG ZENE SULIBAN JÁRTAM ÓRÁKAT :ÁTMÁSZOK ALTBA ,MEG MEZZÓBAN NÉHA SZOPRÁNBA.Tök üdítő még a SZENTATYA IS RÖHÖG RAJTUNK.AMUGY HASZNÁL.A HITED MEGGYŐZ HA TUDOD HASZNÁLNI.
2011. okt. 3. 22:54
Nem.
30. a562121d55 (válaszként erre: 29. - A562121d55)
2011. okt. 3. 19:54
Ja, és kihagytam hogy minden nap köszönetet mondok elalvás előtt Nekik!
2011. okt. 3. 19:53
Nos...nem vagyok megkeresztelve (amit nem is bánok), nem járok sem templomba, sem hitgyülibe, mert az emberek szeretik a másikat korlátok közé szorítani, ahogy Istennel is ezt akarják eljátszani sokan, csak nem fogják fel hogy nem tudják "bezárni" Őt....nem olvastam a Bibliát, csak részletet belőle, ami elég kicsi volt a terjedelméhez képest. XD És nem is szándékozom elolvasni...nekem más könyvek alkotják (egy bizonyos szerzőtől) azt amit mások szent írásnak hívnak, azért mert látom és tapasztalom hogy igaza van.... Hiszek Istenbe, Jézusban és más felemelkedett mesterekben, az Angyalaiban és abban hogy ő maga a szeretet, sokmindent megértettem hála Nekik! Imádkozás az nálam szokássá vált! Mert tudom, hogy szabad akaratom miatt csakis akkor tudnak nekem és azoknak akiknek szeretném hogy segítsenek segíteni, ha kérem!
28. 4d201760e3 (válaszként erre: 27. - Ef2f473e6d)
2011. okt. 3. 19:52
:))))
2011. okt. 3. 19:40
Én hinnék benne,de mióta csak eszem tudom szabadságon van:(-:D
26. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 24. - 706217a8a2)
2011. okt. 3. 16:32
Mikor olvasom O beszel, mikor imadkozom en beszelek.
2011. okt. 3. 16:32

Igen,szoktam.És szoktam kérni és megköszönni.

A gyerekeimet is erre nevelem.A bibliát is olvassák. Az,hogy ki milyen vallású, nem érdekel.

Számomra egy Isten van,hogy hogyan szólítják meg,mindegy.A mi családunk vegyes vallású.Jól megvagyunk egymás vallásával.

24. 706217a8a2 (válaszként erre: 18. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 3. 16:25
Igazad van bibliát olvasni annyi, mint beszélgetni Istennel.Én is ezt vallom.
23. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - 706217a8a2)
2011. okt. 3. 13:59
Nem vagyok vallásos,nem járok templomba,de igen,szoktam fohászkodni :)
2011. okt. 3. 13:57
Nem! :(
2011. okt. 3. 10:16
"Akiben Isten hisz: teljesen mindegy, hogy hisz-e Istenben."
2011. okt. 3. 10:13
Nem, nem, nem, nem.
2011. okt. 3. 10:10
Valasos nem hinem , hogy lenek.Nem hinem , hogy vallakit odat erdekelne milyen vallasu vagyok, milyen felekzetbe jarttam.
2011. okt. 3. 10:09
A Biblia nekem erot ad,elet ees valasz kerdesekre, bar csak tobbet olvasnam.Imadkozni ott es akor szoktam olyan pozicioban amiben csak eler.Nekem nem mast jellent, mint beszelgetest Istenel.Mara remelem megtanultam azt is , hogy vigyazak arra amit kerek.Kertem ezelot 5 evel egy barmilyen kicsi gyereket es kaptam egy 90 dkg lanyt es ez csak egy pl .
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook