Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
753. fa2dd7c559 (válaszként erre: 749. - Livia38)
2007. dec. 11. 17:03
Kedves livia azert azt nem allitottam hogy minden illuzio.Isten nem illuzio.Ti meg most ebbe kapaszkodtatok mert masba nem tudtok?A szeretet nem illuzio mert az maga isten,es te is csak addig leszel az illuziok fogsagaban amig fel nem ismered.De en senkit nem akarok errol meggyozni,nem azert jottem ide.Nem is ertem a valcsi miert tamad ennyire hevesen?!Talan mert a legjobb vedekezes a tamadas.En nem azert jottem ide hogy keressek valakit aki velem egy kovet fuj.A valcsi ezt keptelen megerteni.
752. fa2dd7c559 (válaszként erre: 745. - D3edebbda4)
2007. dec. 11. 16:55

Kedves valcsi5 pont ahogy irod elejetol a vegeig!Az illuziok csak arra valok hogy a figyelmunket eltereljek a fontosrol!Mar elmondtam hogy kik krealjak az illuziokat.Teged mi idegesit?


Ime az ige:

22 Jézus kisgyerekeket látott, akik szoptak. (Azt) mondta tanítványainak: Ezek

a kicsinyek, akik szopnak, azokhoz hasonlatosak, akik bemennek a királyságba.

Mondták neki: Ha mi kicsinyek vagyunk, be fogunk menni a királyságba?

Jézus mondta nekik: Ha a kettőt eggyé teszitek, és ha a belsőt (olyanná)

teszitek, mint a külső, és a külsőt, mint a belső, és a fölsőt, mint az alsó,

és hogy a férfit és a nőit ez egyes-egyetlenné fogjátok tenni, hogy a férfi ne

legyen férfi, sem a nő nő; ha szemeket szem helyébe teszitek, és ha kezet kéz

helyébe, és lábat láb helyébe, és képet kép helyébe, akkor fogtok bemenni [a

királyságba].

(Mt 18,3; Mk 10,14)

751. Livia38 (válaszként erre: 750. - D3edebbda4)
2007. dec. 11. 16:49

Még egy utolso gondolat és szeretném a magam részéröl befejezni. Nekem ez már nem ad több tudást csak zavarodotságot az elmémnek. A mikor az ember egy elméletet, eszmét vagy dolgot elkezd boncolgatni, analizálni vagy filozofálgat az üggyel kapcsolatosan az egész elveszti azt az értelmet, amit adni akart általa. Mert minden eszmének,dolognak meg van a maga értelme, mindenki annyit vesz ki magának belöle amennyire szüksége van, ahhoz hogy fejlödni tudjon. Csak mi emberek szeretjük a dolgokat addig vitatni amig az nem lesz más csak egy káosz. Ès amikor káosszá vállik nem adhat semmi többet... - igen csak zagyvaléklesz, amitöl nem lesz senki gazdagabb -csak zavarodotabb

Igy hát a magam részéröl keresek egy ujat, amivel gazdagithatom önmagam. Mindenkinek kivánok sok szeretete, örömet az élet utján!!!

Üdv mindenkinek Livia : )

750. d3edebbda4 (válaszként erre: 749. - Livia38)
2007. dec. 11. 16:08

Szerintem ez az egész illuzió dolog egy -a te szavaiddal élve- nagy zagyvaság! Aztán ha az ember nagyon belemerül mehet a bolondok házába is akár.

Mindenkinek megvan a saját kis feladata, és nincs más dolga, mint azt rendesen elvégezni. És ha a mindennapi teendődet jól elvégezted, akkor nyugodtan pihenhetsz. Isten mindenkire odafigyel, így, vagy úgy mindenkit figyelmeztet. Nem azt mondom, hogy maradjunk hidegek, közönyösek a másik iránt, de Konfuciusz szavaival élve: "Ne panaszkodj, hogy hó van a szomszédod háza tetején, amikor a te küszöböd sem tiszta."

Vagy ahogy Jézus mondta: "Más szemében a szálkát meglátod, míg a magadéban a gerendát sem."

Kérjük Istent, hogy tanítson meg minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk, és sikerülni fog. És ez nem illuzió. Mert lehet, hogy amit illuziónak tart valaki, az a másiknak valóság. És kinek van igaza? Nem számít! Emberek legyünk! A szó legnemesebb értelmében!

749. Livia38 (válaszként erre: 748. - D3edebbda4)
2007. dec. 11. 15:55
Mennyire igazad van : ) a szeretat az aminek a legfontosabbnak kellene lenni és nem holmiféle illuzinak, hol van az szeretethez képest. De talán egyesek a szeretete is csak egy "illuzionak" tartják, mert ha minden illuzio akkor én ezt is beleszámolom, mert számomra ez az elsö dolog ami számit.... - ez itt a legnagyobb probláma.
748. d3edebbda4 (válaszként erre: 746. - Livia38)
2007. dec. 11. 15:17

Böbének. Csak te voltál kéznél. :)

És teljesen igazad van. Lehet, hogy valaki nem olvas semmit, mégis jó ember. Nem is szerencsés dolog annyira belemerülni az írásokba. Inkább a lényeget kell meglátni. Lásd az írástudókat. Elrettentő példák lettek. Vigyázni kell, nehogy valaki úgy járjon, mint ők.

Az ember értékét úgyis az adja meg, hogy mi van a szívében. A jó emberek jót hoznak onnan elő. Vigyázni kell a haraggal is. Jézus azt mondta, hogy aki gyűlöli embertársát, az mind emberölő. És valóban. Ha belegondolsz szavakkal is lehet sebezni.

A lelkiismeret pedig mindenkinél ott van, és működik, ha nem nyomják el. "Ellenségeskedést szerzek közted, és a kígyó között." Ami a baj, hogy sokan elnyomják a lelkiismeret hangját, megmagyarázzák, hogy miért csinálják most mégis azt, amiről a szívük mélyén tudják, hogy rossz. (És nem is biztos, hogy könyvből tudják.)

747. Livia38
2007. dec. 11. 15:10
Eszembe juttot még valami ha ez az egész egy illuzió akkor talán nem is élünk csak valaki játsza az életünket vagy mi magunk játszamánk ezt. Na jó azért nem akarnám már a hit kérdést ennyire elvonakoztatni, mert ez már "Pszi" jelenség lenne. De ugy érzem kezdünk belemenni a dolgokba és az egész csak egy nagy zsagyvasággá válik.
746. Livia38 (válaszként erre: 745. - D3edebbda4)
2007. dec. 11. 15:06

èn nekem ezzel semmi bajom, illusio vagy sem nekem teljesen mindegy, nem ez a kérdés számomra és nem ettöl leszek jo vagy rossz ember.

Nekem akartad ezt a pár sort irni vagy a Böbének mert, ha nekem, akkor kedvesem nem értelek. : )

745. d3edebbda4 (válaszként erre: 723. - Livia38)
2007. dec. 11. 14:20

Igen. Sőt az is csak egy illuzió, hogy öregszel. Hiszen, milyen voltál tegnap, tavaly? Max. felvéteken láthatod, emlékeid vannak róla. És milyen leszel holnap? Hajaj! Ráadásul aki tegnap voltál, ma már nem ugyanaz vagy, sőt holnap sem az leszel, aki ma voltál. Ez csak illuzió. Hogy is van? Percenként hány millió sejtünk pusztul el? És hány millió termelődik újra?

Szóval lehet illuziókat kreálni! De ezek csak arra jók, hogy eltereljék az ember figyelmét az igazán fontosról.

Ahogy a Biblia már megírta, nem idézem be újra.


Viszont Böbe, te tartozol egy Bibliavers megjelöléssel! Ha nem adod meg a pontos helyét, akkor azt fogom hinni, hogy vaktában irogatod ezeket, mindenféle tudás, ismeret nélkül. Amivel pedig félrevezetsz másokat!

744. d3edebbda4 (válaszként erre: 727. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 14:00

Az imairányt nem a naphoz igazítják! (Max. az imaidőt.) Mindenki magához képest méri, hogy mi a lent, és mi a fent. Mint ahogy magához méri, hogy mi a jobbra, mi a balra. Mégsem mondanám, hogy ezek csak illuziók.

Istennél viszont valóban nem számít az idő! Nála 1nap=1000év, és fordítva.

743. d3edebbda4 (válaszként erre: 722. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 13:50

Ez elég érdekes: "okorban is sokkal jobban tudtak". Az ókor után a középkorról sem véletlenül mondják, hogy: "Sötét középkor". Különösen az tetszik, amikor a székletet gyógyításra használták. Pedig hatalmas léptékkel folyik a fejlődés.

Amik a Bibliában vannak, azoknak nagy részét csak napjainkban igazolja a tudomány.

742. d3edebbda4 (válaszként erre: 721. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 13:46

"Nagyon sokaig eltunk abban a kozos illuzioban pl;hogy a fold lapos." Ez azoknak volt csak illuzió, akik nem olvasták a Bibliát!

A múlt- jövő kérdésével is foglalkozik a Biblia. "Ne aggódjatok, minden napnak elég a maga baja." "Mindennapi kenyerünket ad meg nekünk MA." Nem foglalkozik azzal, hogy a tegnapi szikkadt volt-e, azzal, hogy mostanában száraz időnk van, milyen lesz.

741. Livia38
2007. dec. 11. 13:30

A polaritásröl:

Ugyanezt a jelenséget észlelhetjük a világosság és a sötétség esetében is, amelyek a fizikai fény jelenségnek különböző vibrációs szintű megnyilvánulásai, és a kettő közötti különbséget mindössze a két vibrációs fokozat differenciáltsága határozza meg. Vegyünk egy radikális pszichológiai példát: a szimpátia és az antipátia, a szerelemi odaadás és a szerelmi gyűlölet esetét. Ezek két különböző lelki állapotok, látszatra teljesen különbözőek és ellentétesek egymással, de ha jól megvizsgáljuk őket, kiderül, hogy mindkettő egyazon kauzális jelenségnek: a karmikus kapcsolódásnak és harmóniába kerülési kényszernek (provokált állapotnak) a különböző vibrációs szintű megnyilvánulási formája. Ezért lehetséges az, hogy ugyanaz a személy, egy nagyon kis időintervallumon belül mind a két érzés átélésére és kinyilvánítására is képes, ugyanazzal az egy személlyel szemben. Főképp, akkor, ha az illető személyi horoszkópjában túlnyomó többségben szerepelnek a víz és a levegő elemek. A polaritás törvényének megfigyelésével és a törvény tudatos alkalmazása segítségével a maximálisra tágíthatjuk mentális képességeinket.

2007. dec. 11. 13:15
:) :) :)
739. fa2dd7c559 (válaszként erre: 737. - Ac1096844d)
2007. dec. 11. 13:14
NAON-NAON!
2007. dec. 11. 13:14
Na en mara bucsuzom,tovabbi kellemes eszmecseret kivanok.
737. ac1096844d (válaszként erre: 735. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 13:14
De azért még szejecc? :)
736. fa2dd7c559 (válaszként erre: 731. - Livia38)
2007. dec. 11. 13:12
Igazad van livia ez elegge osszetett,de hogy megertsd eppen eleg a konyveit elolvasni.Egyebken a (N.D.E)-n en is voltam,olvasgattam is csak az a baj hogy az angolom egy kicsit santikal.
735. fa2dd7c559 (válaszként erre: 732. - Ac1096844d)
2007. dec. 11. 13:09
Nahat szrobcsek hogy te milyen epes vagy!Ha istenre alapozol,akkor egy es ugyanazon alapon allunk.
734. fa2dd7c559 (válaszként erre: 733. - Livia38)
2007. dec. 11. 13:07
Nem szuksegbol forog egyebkent erre az illuziora sem olyan regen derult feny.
733. Livia38 (válaszként erre: 730. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 12:57
Az éjj és a nappal is csak egy polaritás akkor már a földnek semmi szüksége sincs már forogni. : )))
732. ac1096844d (válaszként erre: 729. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 12:56

Nem leszek szíves:)

Érteni szeretnéd???

Két külön alapon állunk, nem is érthetjük egyformán.

731. Livia38
2007. dec. 11. 12:53

Szerintem a tiz illuziot csak az érti meg aki meghalt vagy az aki a hálból visszajött és ott olyan tapasztalásokat szerzett amit mi ép ésszel nem tudunk felfogni. Vagy aki N.D.W. könyvét olvasta. Böbe ez egy nagyon összetett tudományos fejtegetés és szerintem ehhez nem elég csak a tiz illuziót magát ismerni, ehhez az egyész kutatási eredményeket tapasztalatokat és megtapasztalásokat együttesen kell értékelni. Akkor lesz a tiz illuzionak is értelme egyesek számára.



"Ez near-death alapján készül, a szerző - Kevin Williams - nagyvonalú engedélyével.

A halál közeli élményekről (Near Death Experience - NDE), és a halál utáni életről (Life After Death - LAD) szól.


Ha valaki kedvet érez ehhez a munkához, örömmel fogadjuk. Nincs semmi világnézeti vagy vallásos kötöttség, elvárás, prekoncepció. Valahogy úgy vagyunk ezzel a kérdéskörrel, ahogy Neal Donald Walsch tanácsolja: "A mi utunk nem jobb mint a tiétek, csak egy út a sok közül."


Oldalunkon elhelyeztünk még - praktikus okokból - kivonatokat Neal Donald Walsch könyveiből.

Eza 10 illúzió keresztül is elérhető.

A következő ehhez kapcsolódó részlet is tőle származik, pontosabban Isten szól rajta keresztül hozzánk:"

730. fa2dd7c559 (válaszként erre: 727. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 12:49
A teremto letrehozta nekunk a polaritast,vagyis a viszonylagossag birodalmat.Itt a foldon igy zajlik az elet.Mindent csak viszonyitva tudunk megkulomboztetni.Igazam van?Vagy letezik valami szerinted aminek nincs meg az ellentet parja?
729. fa2dd7c559 (válaszként erre: 726. - Ac1096844d)
2007. dec. 11. 12:45
Akkor lennel oly kedves es kireszletezned az alapokat amelyeket hibasnak veltel?En is erteni szeretnem,hatha en is egyszer olyan fanatikus leszek mint te.
728. fa2dd7c559 (válaszként erre: 726. - Ac1096844d)
2007. dec. 11. 12:42
Igazad van,nem en vagyok aki cafolom,en csak velekedek rola.
727. fa2dd7c559 (válaszként erre: 723. - Livia38)
2007. dec. 11. 12:41
Nem a nappalok es az ejszakak valtakoznak,hanem a fold forog.Nemelyek meg azon sem gondolkodnak el,(PL;AZOK AKIK IMAIRANYOKAT JELOLNEK KI,VAGY FELFELE MUTOGATNAK,HA iSTENROL VAN SZO)hogy ami nekik fent van,az esetleg masoknak lent.Minden a viszonyitasokbol es a viszonylagossagokbol jott letre.
726. ac1096844d (válaszként erre: 725. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 11. 12:39

Nem cáfolod, csak vélekedsz róla, az nem ugyanaz.

Elolvastam amit ídézgettél erről, ez a tíz pont előkerült, de én alapjaiban véltem hibásnak már a felvetést is.

Deee, ne felejtsd el, én fanatikus vagyk;)

725. fa2dd7c559 (válaszként erre: 715. - Ac1096844d)
2007. dec. 11. 12:32
En az egeszet megcafolom.Erdekel?Ezt az egeszet csak ugy tudod megerteni(persze ha akarod)ha vegig olvasod.
724. Livia38 (válaszként erre: 723. - Livia38)
2007. dec. 11. 12:31
ja - ès az évszakok változását már majdnem elfelejtettem. : )))
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook