Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallás és ezotéria fórum

Vallás és ezotéria (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
27. 53dfddad18 (válaszként erre: 26. - 53dfddad18)
2011. nov. 4. 10:44
Mindkettőnek a célja: lelki támasz nyújtása, az élet, a fizikai világ rideg valóságával szemben.
26. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2011. nov. 4. 10:40
Az ezotéria újabb keletű, a mára már "elavult" vallást, istenhitet hivatott helyettesíteni.
25. danina (válaszként erre: 21. - Dd0b171267)
2011. nov. 4. 10:28

Persze,ez így van.

Mindenütt a forrás a lényeg,és épp ezért,a hívő ezoteristák lehetnek a mi jó segítőink.A nem hívők,az általad sátánnak írtak,nah,ők azok,akik pénzért csinálják,a sok esetben nagy semmit...

Meg kell tudni ítélni,ki,mely csoporthoz tartozik.

Sajnos,hogy maradjunk az általam leírt példánál,Jeanne D' Arc esetében rosszul döntöttek,nála tisztább hívő nem lehetett akkoriban,mégis egy kalap alá vették a fekete mágiát űzőkkel.Mindig is voltak jó,és rossz ,,varázslók".Rövidre fogva:a jó önzetlenül segít,a rossz pedig csak haszon reményében kuruzsol...

2011. nov. 4. 10:22
*ki akar beteg és szennyezett lenni
2011. nov. 4. 10:19
*Mert ha romlott koszos piszkos a víz(még ha eleinte tisztának is tűnik pl. kineziológia
22. dd0b171267 (válaszként erre: 20. - Danina)
2011. nov. 4. 10:18

Hogy ne utasítanák el? ki akar beteg lenni?


Nézd meg a pánikosokat-egytől egyig ezo veszi őket körül.

21. dd0b171267 (válaszként erre: 20. - Danina)
2011. nov. 4. 10:17

Tudod elég jó példa szerintem:



Nem mindegy, hogy milyen forrásból iszik vizet egy ember.

Mert ha romlott koszos piszkos a víz-az megbetegít, ha tiszta forrásod van, akkor egészséges maradsz.Sátán is tud gyógyitani,"áldást" csak annyi különbséggel, hogy keményen megkéri az árát, rendszerint akkor amikor a delikvens a legkevésbé sem számít rá..


Mindig-mindenben a forrás a lényeg.

20. danina
2011. nov. 4. 10:14
A hívők nagyon sok esetben elutasítják a spiritualitást,illetve,rosszul ítélik meg.Nézzük csak meg a középkorban,a papok hatalma alatt üldözték a ,,boszorkányokat".Jeanna D' Arc-ot például...Még ma sem nézik jó szemmel az ezotériát.Akik pedig ezzel foglalkoznak,sok esetben sokkal inkább hívők,mint akik annak mondják magukat.
19. dd0b171267 (válaszként erre: 16. - Kibi78)
2011. nov. 4. 10:10

Amúgy a fejfájás nem kunszt, mert minden ezos jelenlétében tapasztalja egy keresztény, hiszen az ezosok nagy többsége nyomás alá kerül és mindenki azt adja, ami önmagában van..


A migrénes emberek pl. 98%-a ezos, és van köze a boszorkánysághoz.

2011. nov. 4. 10:08
*hanem Isten adja a tudásszellemét, az Ő saját szelleméből
17. dd0b171267 (válaszként erre: 16. - Kibi78)
2011. nov. 4. 10:06

Ez már rosszuln hangzik. Mert Istentől nem tanulni kell, hanem Isten adja a tudásszellemét, ahogy a gyógyítás ajándékát is.


De megtéretlen embernek semmit nem ad. Mert megtérés nélkül nincs és nem is lesz kapcsolat Istennel.

16. Kibi78 (válaszként erre: 15. - Dd0b171267)
2011. nov. 4. 10:00
Szerintem is így van, az ismerősöm aki mondta az vallásos,de ez a "gyógyitó" akart tanulni Istenről,így került kapcsolatba az ismerősömmel.Azóta nem tartja az ismerősöm vele a kapcsolatot,mert mindig rosszul volt ha a közelében tartózkodott,még amikor telefonon beszéltek akkor is megfájdult a feje.
15. dd0b171267 (válaszként erre: 14. - Kibi78)
2011. nov. 4. 08:16
Aki egy ezos embernek megengedi, hogy kézrátételt alkalmazzon nála-az meg is érdemli:D
14. Kibi78
2011. nov. 4. 07:54
Sziasztok.Isten nem tesz külömbséget ember és ember között,ezen nem gondolodtatok el amikor jóshoz fordultok? Ö vajon akkor honnan kapta az ehhez való "tehetségét",csakis a gonosztól. Nem értem ha azt tudomásul veszik az emberek,hogy Isten létezik akkor miért nem veszik tudomásul,hogy sátán is van. Tudok olyan emberröl aki úgymond "gyógyítással" foglalkozott (olyan kézrátételes) és közben amig más embereket gyógyított a férjét szépen lassan egészségileg leépítette. Ennyit az ezotériáról.
13. dd0b171267 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2011. nov. 4. 07:41

És kikkel egyesülnek azok az e,berek szellemileg akik "angyalokat" fogadnak mostanság is?


Ugyanezekkel a bukott angyalokkal.

12. dd0b171267 (válaszként erre: 2. - Mese)
2011. nov. 4. 07:19

"az ezotéria, pedig az élettel foglakozik."


ezt mutatja kifelé-de a valóság más.

11. dd0b171267 (válaszként erre: 3. - Mese)
2011. nov. 4. 07:18
aha:D mese-mese-meskete...
10. dd0b171267 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2011. nov. 4. 07:17

Kik hozták be az embereknek az okkult praktikákat amiből az ezoteria áll?Ki a forrásuk? Kivel egyesülnek mindazok akik jósolnak a jóslás pillanatában szellemileg?


Két szó:


Bukott angyalok+sátán a vezérük.


Hát ezért veti meg egy valódi hívő az ezoteriát.

Nézz utána kik voltak a Nefilimek és Isten miért fosztotta meg a gonosz angyalokat a fizikai testüktől?

9. dogiz (válaszként erre: 3. - Mese)
2011. nov. 4. 06:40

Még egy dolog: az egymás feletti uralmat is kizárólag az emberek alakították így, és alakítják napjainkban is.

Másik, ezotériával nem igen foglalkozom, ebben nem tudok és nem is akarok vitázni, csupán saját nézetemet, meggyőződésemet írtam le.

Én hiszek az Istenben, úgy érzem, hogy nehéz helyzeteimben mindig megnyugvást találtam és imáim meghallgatásra leltek.

Nem vagyok egy bigott állandóan imádkozó ember, de azt vallom " Add meg az Istennek ami az Istené, s a császárnak ami a császáré" :D

További szép napot.

8. dogiz (válaszként erre: 3. - Mese)
2011. nov. 4. 06:36

A vallás ilyet nem mond egy teremtett lélekre sem, hogy "senki vagy", ezt csak az mondja aki félre akarja magyarázni az Isten által teremtett világot.

A körülményeket az emberek teremtették nem az Isten. Ő megalkotta a világot, képmására teremtette az embert és szabad akarattal ruházta fel. A létező világ jó és rossz dolgait már az ember alakította tovább.

7. mese
2011. nov. 4. 01:33

Amúgy azért mondja a vallás az ezoterikus nézetet nagy általánosságban hamisnak, mert félti a hatalmát. Irányítás, pénz, és hatalom. Manipulálás, megvezetés.Erről szól az emberiség története.A háborúk, mind vallási, hatalmi eredetűek,sőt,csak azok!

A rasszizmus is ide vezethető.


Na persze azt tisztázni szeretném, nem a vallásos emberek mindennek az okozói. A hit szép, és nemes dolog!!


Igazából a mai vallásos rendszer arról szól, hogy azén istenem nagyobb mint a te istened.A gond az,hogy ezt dogmaként belenevelik az emberiségeb.

Évszázadok óta így megy.

Az elv, amivel ez működik,hogy bűnös vagy, hanem úgy cselekszel,ahogy kell!

Egyes vallásoknál vezeklés,bűnbocsánat,gyónás, stb.


Isten szemében nem léteznek bűnösök.Nincs bűn,és nincs büntetés.És ne mondja már meg nekem egy papnak nevezett köznapi ember, hogy én bűnös vagyok, e vagy sem.(Miközben ő maga félti a tyúkszaros kis életét, mert össze-vissza hazudozik tömegeknek, és adományokat gyűjt, mondván nemes célokra kell.. kac-kac!) Bűn, az nincs.Vannak rossz döntések, cselekedetek, amik következémnyekkel járnak, de bűn, és bűntetés mint fogalom nem létezik!(az emberek által használt formában)

Ennek az elvnek, amit a vallás hirdet, az a lényege, hogy "megmondom mit csinálj,hogy ne légy kárhozott". Jó kis manipulálás nem de?


És hogy miért vélik hamisnak az ezotériát? aki a vesztét érzi,az a csillagokat is lehazudja az égről,csak hogy magát erősítse a külvilág felé.Világvallások dőlnek össze,ha az elsumákolt dolgokra fény derül. És nagyon rövidesen össze is dől. csak hogy ennek a globális következményei...hm... Érdekes lesz...

2011. nov. 4. 01:31

Mélyebben nem biztos, hogy szeretnék belemenni.

Úgysem hagyja magát meggyőzni, vitázni meg nem vagyok hajlandó vele.

2011. nov. 4. 01:30

Igazából csak azért érdekel, mert én hiszek az ezotériában. Azt mondom régi, ősi megfigyeléseken alapul. (báb van benne humbug -- de miben nincs már manapság) És nem utasitom el Istent. Elfogadom.

Van viszont egy vallásos barátom. Ő mereven elutasitja.

Beszélgetéseink közben sok, az ezotériában ismert, azzal azonos gondolatot hallok tőle.

2011. nov. 4. 01:12
Nagyon régen a vallás és a spiritualitás összefüggött egymással. Aztán szépen szétválasztották őket. Ajánlom figyelmedbe az Enigma műsorát a fixhd tv-n vagy a www.fixhd.tv/Enigma oldalon. Volt egy ilyen adásuk, ami erről szólt. Nézelődj a videótárban, sok érdekes dolgot találsz, pl. Egyiptommal és a vallással kapcsolatban is.
3. mese
2011. nov. 4. 01:11
az ezotéria nézeteimben egyek vagyunk a mindenséggel, ami a fény, létezés,(ebből vagyunk) vagy Istenként megnevezett fogalom. A vallás azért nem ismeri ezt el, mert uralmi szempontból tekint a dologra.Imádjátok az istent, mert ő minden, és te alattvaló,te bűnös,senki vagy...Na ez a nagy különbség.
2. mese
2011. nov. 4. 01:07
A vallás, az "hatalom". az ezotéria, pedig az élettel foglakozik. Isten egy van, ami a mindenség, ki hogy hívja, fény, stb.DE! a vallás hatalmi szimbólumként kezeli, és arra használja, az ezotéria pedig a mindennapi élet, lélek, létezés valóságát tárja elénk.
2011. nov. 4. 01:02

Kiváncsi lennék arra, hogy...

azt tapasztalom, hogy aki valsmilyen szinten közel érzi magát az ezotériához azt mondja sok a hasonlóság. Az ezotéria emliti Istent utal rá..


A vallásos ember pedig nagy általásosságban nem ismeri el az ezotériát. Azt mondja hamis.


Kiváncsi lennék mindkét oldal véleményére.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook