Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnátok 37 évesen negyedik gyereket? fórum

Vállalnátok 37 évesen negyedik gyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
87. Vigyorex6 (válaszként erre: 83. - Gine)
2011. ápr. 9. 10:51
Épp erről van szó! Hogy ha ő anno azokra a körülményekre bemerte vállalni a kettőt, akkor a sokkal jobbra mért ne lehetne mg gyereket vállalni? Érted? Tehát a fórumindtó ha úgy érzi, akkor bátran...
86. N.Eszter (válaszként erre: 83. - Gine)
2011. ápr. 9. 10:50

Köszönöm, Gine!

Örülök, hogy Te megértesz.

85. Vigyorex6 (válaszként erre: 82. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:49

Én csináltam, nem lehetetlen, de nem egyszerű. Tudod mi az igazság? Tételezzük fel, hogy emberek 2 minimálbérből ének és kijönnek, aztán pedig azt, hogy ugyanígy csak jobb fizetéssel alig-alig...

Mire akarok kilyukadni? Arra, hogy ha kevés van, akkor az embernek azok a határai és összehúzza a nadrágszíjat, ha több van, akkor többet költ. Ha nekik sem lenne lakásuk, akkor hidd el, hogy minden költségük leredukálnák, mert lelehet, csak nagyon nehéz, mint visszaemlékszel, sok lemondással jár. Nincs szórakozás, nyaralás, öltözködés ésatöbbi...m de vmi vmiért.

84. N.Eszter (válaszként erre: 79. - Vasskriszta)
2011. ápr. 9. 10:48

Ha mindenáron vájkálni szeretnél a zsebemben levezethetem, hogy miből vettem.

Egy része örökség, egy része 28 év munkája.

Annyit mondok, nem állami cégnél dolgoztam soha.Képzőművész vagyok.

83. Gine
2011. ápr. 9. 10:45

Ti itt sokan úgy okoskodtok bele egy másik ember életébe,mintha bmit is tudnátok Róla!A ti életetek bizti tökéletes,mindig jó döntéseket hoztatok,nincs benne semmi kivetnivaló,mindenki egyet ért azzal,ahogy éltek,mert az a jó,ahogy ti csináltátok...szuper!

Le a kalappal Eszti előtt,hogy így bevállalta a két gyerkőcöt,és még lakást is vett Nekik,példaértékű!!

Előbb esetleg járni kellene egy két lépést a másik cipőjében,mielőtt kioktattok bkit is!Ennyi...

82. N.Eszter (válaszként erre: 80. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:44

Ebben van igazság.Csak sajnos ebben az országban, a mostani körülmények között szinte lehetetlen egy fiatal párnak önerőből lakáshoz jutni.

Így se könnyű élni a gyerekeimnek, pedig már "csak" a rezsit kell kifizetni és önmagukat eltartani.Sokszor még így is a segítségünkre szorulnak, pedig mind a kettőnek 2 szakmája van, vállalkozók.

81. vasskriszta (válaszként erre: 80. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:42
Köszönöm,köszönöm,és köszönöm!!!!!Látom nem csak Nekem tűnt fel hogy itt valami nem stimmel.Komolyan mondom,meg kellett néznem,hogy tényleg ugyanaz az ember írta-e ezeket a sorokat.Hát...így is lehet!!!!
80. Vigyorex6 (válaszként erre: 77. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:35

Tudod mért nem értek teljesen egyet? Mert te megküzdöttél amid van? Bizonyosan. Mindenkinek meg kell a sajátjáért.

...és ha 4 lenne, akkor ki-ki kapna valamennyit és a többit hozzádolgozná...célkitűzés...és célért harcolás. Nem könnyű, de az embernek meg kell erősödnie.

...és most lehet, hogy jól éltek, DE azokra körülményekre én pl nem vállaltam volna és nem nyomorogtam volna. 10percet sem, nehogy 5 évet. Mindegy...túl vagytok ezen is...

79. vasskriszta (válaszként erre: 77. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:33
Annyira igazad van,de tényleg!!!!!Nem elég,hogy Magatoknak vetettek házat saját erőből,még a gyerekeidnek is tudtál venni!!!!!
78. N.Eszter (válaszként erre: 72. - 22342e0151)
2011. ápr. 9. 10:30

Mi is meghagytuk az otthonát, két nagy szobáját.A cselédszobában voltunk, mint már említettem.

Ő állandó ellátásra szorult, nem csak látogatásra.

77. N.Eszter (válaszként erre: 69. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:29

Nézd, én lehet, hogy túl praktikusan gondolkodom.De én mindkét gyerekemnek tudtam lakást biztosítani.25 és 27 évesek.Tehermentes öröklakása van mindkettőnek.Ha 4 lett volna, biztos, hogy albérletben lennének, mert az már nem ment volna.

Én arra szavazok, hogy inkább kevesebb gyerek legyen, de nekik meglegyen mindenük.Számomra felelőtlenségnek tűnik, ha valaki úgy szül a vakvilágba, hogy nem tud maximumot nyújtani a gyerekeknek.Gondolok itt a taníttatásukra, lakhatásukra.Mert enélkül keserves dolog elindulni az életben.

Ha milliárdos, akkor szülhet akár húszat is, persze.

76. vasskriszta (válaszként erre: 75. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:27
tényleg lényegtelen,és tényleg bocsánatot kérek
75. Vigyorex6 (válaszként erre: 73. - Vasskriszta)
2011. ápr. 9. 10:26
Tisztában vagyok vele, ezért írtam, hogy az első felével egyetértek a hozzászólásodnak, a második fele ebben a témában lényegtelen- :)
74. vasskriszta (válaszként erre: 71. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:25
még most sem érted
73. vasskriszta (válaszként erre: 69. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:24
hahóóóóóóóó!Én teljes mértékig a 4 gyerek mellett vagyok,és a fórum indítójától ezúton is elnézést kérek,hogy elkanyarodtam a témától,de 1-2 megjegyzés Nálam kicsit kiverte a biztosítékot!Mégegyszer:bocsánat!
72. 22342e0151 (válaszként erre: 68. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:24

Nálunk a családban nem egy idős ember van, aki segitségre és ápolásra szorul.De egy nincs köztük, akihez odaköltöztünk volna, mert ugymond "úgyis eléri őket a végzet".


Hanem minden ben segítjük őket, és nem költözünk be hozzájuk.pl.ha kell felváltva megyünk, de a saját otthonát meghagyjuk. Sőt, mi nem készülünk az "elköltözésükre"..

71. N.Eszter (válaszként erre: 67. - Vasskriszta)
2011. ápr. 9. 10:23

Ha Te is évekig ápolnád huszonévesen a családtagodat, akkor tudnád hol van az alagút vége!

Amikor azt se tudnád, hogy a gyerekeidhez, vagy a hörgő nagyapádhoz ugrálj fel éjjel.

70. Vigyorex6 (válaszként erre: 69. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:22
...és számomra ebből is az jön le, hogy mindenből van kiút...
69. Vigyorex6 (válaszként erre: 67. - Vasskriszta)
2011. ápr. 9. 10:21
De miért az örökség a lényeg? (ez egy másik fórum lehetne) A lényegi dolog inkább az első részben szerintem: "Mi az első 5 évünket az apósoméknál éltük.1 szobában "nyomorogtunk"(a Te szavaiddal élve)2 kisgyerekkel" Mégis ott volt a két gyerek ilyen körülmények közt, azért nem értem, hogy miért nem lehet 4, ahol az egyik már ellátja magát.... (?)
68. N.Eszter (válaszként erre: 65. - 22342e0151)
2011. ápr. 9. 10:20

Egész pontosan mit nem veszel be?

Annyira hihetetlen?Miért?

Pedig mindezt végigcsináltuk.Azt nem is említettem, hogy a gyerekek születése előtt a nagyanyámat is 1 évig gondoztam, teljesen le volt bénulva, 1 éven keresztül.Agyvérzés miatt.Utána robbant le a Papa.

67. vasskriszta (válaszként erre: 62. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:18
ha visszaolvasnád a saját szavaidat,rájönnél,hogy mi a gond.Mi az első 5 évünket az apósoméknál éltük.1 szobában "nyomorogtunk"(a Te szavaiddal élve)2 kisgyerekkel,de Nekem az alagút vége az volt,hogy vettünk egy házat,ahol még víz sem volt,és helyre hoztuk.Nekem ez volt az alagút vége!!!!
66. Smile:) (válaszként erre: 61. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:16
Köszönöm szépen :) Igen mégis jobb lesz a picinek is friss levegőn felnőni meg mi is nyugodtak leszünk ott :) Aztán majd ha jönnek a kistesók akkor nagyobb lesz a zsivaj a kertben :D
65. 22342e0151 (válaszként erre: 60. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:16
neharagudj, de ezt nem veszem be.Inkább lépek a topikból, mer nem akarok vitát..
64. Vigyorex6 (válaszként erre: 63. - Smile:))
2011. ápr. 9. 10:14
:)))
63. Smile:) (válaszként erre: 59. - Vigyorex6)
2011. ápr. 9. 10:14
Ez így van nehéz :) De megéri.
62. N.Eszter (válaszként erre: 57. - Vasskriszta)
2011. ápr. 9. 10:13
Hol lettem volna máshol?Az volt az otthonom.Gondolod, egyedül hagytam volna?
61. Vigyorex6 (válaszként erre: 53. - Smile:))
2011. ápr. 9. 10:12
...és egyébként gratulálok! :) De jó is lesz a gyerekeknek és Nektek is! :)
60. N.Eszter (válaszként erre: 52. - 22342e0151)
2011. ápr. 9. 10:12

Mivel a Papát is mi tartottuk el, nem is jutott volna pénz albérletre.De mivel napi ellátásra szorult, nem lehetett egyedül hagyni.

Lehet, te még nem láttál ilyet, ettől függetlenül létezik ilyen helyzet.

A sok gyerek annyira megfiatalított, hogy a felfogásod kissé legyengült:)

59. Vigyorex6 (válaszként erre: 53. - Smile:))
2011. ápr. 9. 10:11
:) Van persze! Nehéz, de mi a könnyű?
58. Vigyorex6 (válaszként erre: 51. - N.Eszter)
2011. ápr. 9. 10:09
Én nem helyezem a hangsúlyt örökségre, vagy mit tudom én mire...a lényeg, hogy anno bevállaltad a kis gyereket 9nm-re. Ez felelőtlenségszagú (mindegy, hogy vártál örökségre vagy sem). De a lényeg, hogy Te vállaltad ezekre a körülményekre a kettőt és vagy így vagy úgy, de mára nem úgy életek, mint akkor.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook