Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnátok 3. gyereket? fórum

Vállalnátok 3. gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. czfhk
2009. dec. 22. 02:03
Mi is vállaltuk, nem bántuk meg!!! Minden gyermek egy külön kis CSODA!
2009. dec. 17. 21:08
Hmm.Három gyerek,Hiányzik!
2009. dec. 17. 20:46

Mi is szeretnénk MAJD még egyet! Ő lenne az ötödik :) Hú asszem nem vunk normálisak apácskával :)


És van egy mondás, hgy ahova Isten bárányt ad, oda legelőt is ad, és ez nagyon igaz! :) Nemtom miért, de télleg így van :)

2009. dec. 17. 20:39
Mi vállaltuk nem bántuk eddig meg, 2 fiú után jött egy lány.
2009. dec. 17. 17:26
Igen én szeretnék még egy babát.
58. vikike1980 (válaszként erre: 56. - 5e48d37001)
2009. dec. 17. 11:06
Én is így vagyok vele.
2009. dec. 16. 22:01

Határozottan nem!

Örülök, ha ezt a kettőt felnevelem!

56. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Mzsu1)
2009. dec. 16. 21:47

Szia!

Én csak akkor vállalnám be ha becsúszna.Amúgy egyáltalán nem.

55. 9379ff445f (válaszként erre: 52. - Mzsu1)
2009. dec. 16. 21:44
várjuk a legközelebbi "tesztelést"! :)
2009. dec. 16. 11:48
Én eggyel is megvagyok.
53. micimacko72 (válaszként erre: 52. - Mzsu1)
2009. dec. 16. 11:37

mindennek megvan a maga oka, szokták mondani :-)


De azért várunk szeretettel a nagycsaládosok körében! Hidd el megéri :-))

52. mzsu1
2009. dec. 16. 11:04

Azoknak, akik nyomon követték a tegnapi történéseket, és izgultak kicsit értem sajnálattal (vagy örömmel?) közlöm negatív lett a teszt!

Apa nagyon beleélte magát, szinte csalódott volt, én azért megkönnyebbültem.

Köszönöm a segítséget, tanácsokat, talán most így a jó, de ki tudja mit hoz a jövő?!

51. kingi7
2009. dec. 15. 19:50
Nem, határozottan... én még egyet szeretnék, 2-nél megállok...
50. 9379ff445f (válaszként erre: 42. - Mzsu1)
2009. dec. 15. 14:00
köszi! és izgatottan várjuk az eredményt... :)
49. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Mzsu1)
2009. dec. 15. 13:40
Én nem, de ezt ne csak az anyagi helyzetetek döntse el. Vannak más fontos tényezők is pl: a kapcsolatod a férjeddel, a gyerekeiddel az egészségi állapototok stb.
48. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 47. - 816fca07b8)
2009. dec. 15. 13:37

Köszi.remélem én is hogy januárban skerül a babaprojekt,nagyon rá vagyunk hangolodva.

olyan nehéz még mindig egy kisbabát látni,nagy pocakkal anyukákat,nem könnyü,és nem lesz az soha sem,már nem olyan mint régen semmi sem.

47. 816fca07b8 (válaszként erre: 46. - 1a7db11ff0)
2009. dec. 15. 13:30
nagyon-nagyon sajnálom :....(( kívánom h hamarosan újra édesanya lehess!!!
2009. dec. 15. 13:26

Szia.

mi a 4 gyermeken gondolkodunk vagyis ez hülye szó.Nekem 3 gyermekem van de csak 2 gyermekem él a 3 gyermekemet 34 órásan vesztettem el,most januárig várnunk kell mert akkor telik le a várakozási idő a két terhesség között és januárban szeretnénk ujra kisbabát,minket semmilyen elv nem érdekel az a fontos hogy ti ketten mit szeretnétek és anyagilag stb...hogyan tudjátok ezt megoldani,most már sokszor az is kérdéses hogy az anya mennyi ideig tud "kiesni" a családi kassza bevételéből.Hát meg kell gonodlni ,de nálunk ez nem kérdés mi mindig is 4 gyermeket szerettünk volna mivel hiába szültem 3szor csak kettö van igy még 2 gyermeket szeretnénk.

45. micimacko72 (válaszként erre: 43. - Titati)
2009. dec. 15. 13:20

annyira jó olvasni a soraid, mert tényleg nagy boldogság ez nálunk is.


És minden gyerkőcnél más-más. Már apa meg is jegyezte, hogy az elsőnél nem voltam ennyire besózva, mint most a harmadiknál.

De ezzel jár, hogy öregszem :-))

2009. dec. 15. 13:18

Én nem feltétlen értek egyet, azzal, hogy ahol elfér 2 ott elfér 3 is. Egy darabig talán igen, de később már nem. Ahogy nőnek a gyerekek, úgy nőnek az igények is.

Nekem 2 fiam van, a kiságy babahordó stb-n kívül mindent külön venni kellet, mert nem egyformák, más testalkatúak. Mind a két gyerek téli, a kicsi egy hónappal később született, bár a születési súlyúk megegyezett, de a kicsi kisebb ütemben fejlődik, így nem csak 1 hónap a különbség. Szóval mire bele nő a téli holmiba addigra már tavasz is elmúlik, akkor pedig nem sokra megyek az overállal... Szóva két gyerek, két ruhatár.

Nálunk is téma a 3. gyerek, de több okból kérdéses az ügy. Szeretnék egy kislányt, csak ugye erre nincs garancia. Fiúkból pedig már van elég. Az 50-50 % engem nem nyugtat meg.

A második ok, a gazdasági válság, még egyenlőre nincs problémánk a megélhetéssel, de bizonytalan, és így nem merjük bevállalni.

Ha terhes lennék nem gondolkodnék rajta, biztos hogy megtartanánk :D

43. titati (válaszként erre: 41. - Micimacko72)
2009. dec. 15. 13:16

Igazad van! Utólag én is azt mondom, hogy ha valaki nagyon vágyik babaára, anyagi miatt em szabad lemondani a lehetőségről, mert akkro valamit elfolyt és mindig is hiányérzete lesz! Talán mi is azért lettünk azóta sokkal boldogabb család, mert teljesült a vágyunk és mégis csak 5en lettünk :-)))) Fantasztikus érzés ez a boldogság!


Ezért írtam, hogy nem is volt kérdés, hogy mi legyen a pocaklakó sorsa! Egy percig se gondolkoztunk, hogy ne tartsuk meg!


Nem mindent szeretnénk megadni, hanem "csak" segítségetszeretnénk nyújtani! Nekik is kell majd tenniük azért, hogy tanulhassanak, és lakásuk legyen, de ne a teljes összeget kelljen nekik finanszírozni, vagy egy életre eladósodniuk, hogy lakhassanak valahol. Fél-fél lakást mindenképp szeretnénk biztosítani nekik. Pontosabban fél lakásnyi összeggel támogatni őket.


És nagyon-nagyon örülünk, hogy így alakult!!! Azóta sokkal boldogabbak is vagyunk mióta 5fős lett a család!


Jaj csak ismétlem magam, hogy milyen jó így... bocsi :-)))

42. mzsu1 (válaszként erre: 35. - 9379ff445f)
2009. dec. 15. 13:12

Köszi a jelet, de még nem biztos! Tűkön ülök, mert a férjem hamarosan itthon van a teszttel.

Tényleg gyönyörűek a gyerekeid, gratulálok, jó egészséget és sok boldogságot Nekted!

41. micimacko72 (válaszként erre: 40. - Titati)
2009. dec. 15. 13:09

Nem szabad azért nem szülni, mert anyagi okokból így látjuk jónak.

Szerintem kevesen vagyunk akiknek a feneke alá tették a házat, kocsit stb.

Tudom, hogy mindenki meg szeretné adni a gyermekének a legtöbbet de ha már jön az a baba, akkor az anyagiak miatt nem szabad nem megszülni.

40. titati
2009. dec. 15. 13:05
Mi 2 gyerek után ép ésszel "lemondtunk" a 3. lehetőségéről, pedig a szívünk mélyén mindketten vágytunk rá, de az anyagi miatt azt mondtuk inkább nem vállalunk...mert azt éreztük, hogy 2 gyereket tudunk elindítani az életben (felsőfokú oktatás anyagi vonzata és lakáshoz jutás). Aztán mégis bekopogtatott a harmadik, és egy percig se gondolkoztunk, hogy mi legyen...azóta 6 hónapos Zétény, és sokkal teljesebb, boldogabb lett a család, mióta 3an vannak :-))) Hihetetlen! Azóta mindent sokkal pozitívabban látunk, és tudjuk, hogy meg fogunk oldani mindent!
2009. dec. 15. 12:59

nehéz kérdés.. a fiam 2 éves,a lányom 4 hónapos.most úgy érzem kerek a világ,jól érzem magam,kezdek visszatalálni a nőiségemhez,plusz most mindkét gyerkőc beteg volt-Léni korházban is-és mindketten agyon aggódtuk magunkat,így most úgy érezzük,jól vagyunk így 4en. Meg hát 32 vagyok,35 felett annyi a kockázat..


szóval semmi nincs kizárva de kislányom születése után elmúlt az az égető-sürgető anyaságvágy.


akiben viszont van,az vágjon bele mindenképp! ha újra előjön bennem,biztos állok majd elébe :)

38. micimacko72 (válaszként erre: 33. - Jpne)
2009. dec. 15. 12:42
Csodás szülést és egészséges babát kívánok!
37. Cis77
2009. dec. 15. 12:40
ha lehetne akkor jöhetne azonnal a harmadik. sajna kicsit még várni kell, sok okból, de reméljük 2 éven belül a karunkba zárhatjuk!
36. micimacko72 (válaszként erre: 31. - Cirmesitompika)
2009. dec. 15. 12:36

Szia!


Szorítok, hogy kisfiú legyen :-)) De gondolom a lánynak is nagyon örültök.

Nálunk apa csak fiút szeretett volna, most persze Hanna az imádottja.

2009. dec. 15. 12:35

Nekünk egyik sem volt tervezett (3 van)! Van kocsi meg lakás, meg munkáltatói hitelünk is. Ha mindketten akarjátok, akkor legyen!

Nálunk volt egy kis gikszer, de ha egyedül kellene minden nap nevelni őket, gondoskodni róluk, (még lehet, hogy most is így lesz) akkor sem bánom meg soha, hogy megvan mindhárom gyönyörű gyerekem! Mert ők az életem értelmei!!! :)

2009. dec. 15. 12:34

Én 33 vagyok, eddig egy gyerekünk van, és még legalább kettőt szeretnénk. Tehát mi úgy indultunk neki a párommal, hogy szeretnénk legalább 3 gyereket, a többit meg majd meglátjuk.


Az első babánk 31 éves koromban született, még most tervezzük a másodikat. Nagyon kis korkülönbséget nem akartunk, mert én nagyon lassan épültem föl a szülés után, nekem kellett ennyi idő, hogy összeszedjem magam: több hónapot feküdtem a terhesség alatt, mégis koraszülött lett és császár. Ennek ellenére szeretnénk továbbiakat, csak kellett a regeneráció.


Én úgy gondolom, ha 40 éves korunkig meglesz a 3, az teljesen jó. Azon túl már nem biztos, hogy szeretném.


Egyébként saját lakásunk nincs, egy kertes ház tetőterében lakunk úgy, hogy egyikőnk szülei laknak a földszinten. Az a nagy kérdés itt, hogy kényelmesen a tetőtérben 2 gyerekkel még elférnénk, de hárommal már nem igazán. Szóval nagyon kellene egy saját, nagyobb lakás. De hátha addig összejön. Mi bizakodunk.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook