Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vállald fel önmagad! fórum

Vállald fel önmagad! (beszélgetős fórum)


13. Noniusz (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2009. szept. 17. 19:57
Ez nagyon jó,és igaz!
12. Gepárd1962 (válaszként erre: 3. - Milochou)
2009. szept. 17. 19:57

Szia Milochou!

Csak kezd el, ahol eszedbe jut....

2009. szept. 17. 19:56
vállad fel magad!!!
10. Noniusz (válaszként erre: 3. - Milochou)
2009. szept. 17. 19:56

Nem egyszerű,igaz! De megéri!!!!

Nem egyszerű megszületni,felnőni,tanulni,dolgozni,párt találni,szülni....stb Mégis megküzdünk velük.

Akkor magunkkal,magunkért miért nem????

2009. szept. 17. 19:55

Szia itt is Gepárd:)

Betettem a kedvenceim közé a fórumodat,aktuális a téma.Köszi,hogy meghívtál,megtisztelő:)

Hát,én azt mondom,mindenki csak önmagának akarjon megfelelni,legyünk hűek önmagunkhoz,és ne szégyelljük,hogy olyanok vagyunk,amilyenek.

Mindenkit másra tanított meg az élet,örüljünk ezeknek,és annak,hogy másoktól mily sokat tanulhatunk a különbözőségek miatt.

2009. szept. 17. 19:55

Szerinem ez illik ide:

"Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki.

Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett. . . , zamatos. . . , kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek,

de ne feledd: lesznek emberek akik, nem szeretik a szilvát.

Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és valaki akit kedvelsz nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetöséged, hogy banán legyél.

De tudd ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerü banán leszel.

De mindig lehetsz a legjobb szilva.

Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerü banán leszel, lesznek emberek akik nem szeretik a banánt.

Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen hisz te szilva vagy, de megprobálkozhatsz megint a legjobb szilva lenni. . . " (ismeretelen)

7. 24af5bf008 (válaszként erre: 1. - Gepárd1962)
2009. szept. 17. 19:52

Teljesen egyetértek.

A mai társadalomban egyre inkább mindenkinél azt lehet észre venni,h. másnak/ másoknak akar megfelelni.

És szerintem senki kedvéért nem szabad megváltoznunk.

Alapvető dolgokban, mint a türelmesebbnek lenni, stb, stb. ezekben természetesen lehet, de mondjuk, nem hinném,h. egészséges egy olyan párkapcsolat,ahol az egyiknek elvárásai vannak a másikkal szemben.

Nem szabad elvárásokkal belevágni egy kapcsolatba, mert akkor elveszik a varázsa az egésznek.

Bocsi, egy kicsit elkalandoztam....:))

De szerintem is nagyon jó téma!:))

6. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1. - Gepárd1962)
2009. szept. 17. 19:51

Szia! Nekem ez még nem megy:(

mármint nem tudom felvállalni, de leginkább elfogadni magam. szerintem ezen a téren nagyon nagy felelőssége van a médiának (is) és úgy "ámblokk" a társadalomnak... nehéz ezekre a zavaró tényezőkre nem figyelni vagy legalábbis függetlenedni tőlük. mindenhol azt halljuk, látjuk, ömlesztve zúdítják Ránk a tökéletesség mintaképét... és nem csak külső jegyekre gondolok. hanem hogy iszonyatos verseny folyik az élet minden szintjén, és azt érzem csak az marad életben aki a legjobb.... mintegy természetes szelekció...

2009. szept. 17. 19:51

Szia!

Nem helyes ha mások megítélése szerint élünk, vagy szeretnénk élni....

de ez "megy" mostanában, ezt sugározzák felénk,

2009. szept. 17. 19:50

Muszáj változnunk és nem a megfelelésnek élni!!!!

Én is beleestem ebbe a hibába anno,de úgy nem lehet élni,létezni hogy mindig azt tartsd a szemed előtt

hogy másoknak mi a helyes,mi a jó.

Igenis KELL,hogy önzőek legyünk az élet minden területén.

Természetesen megvannak a határok,mint az életben mindennek.

2009. szept. 17. 19:49
hello Gepàrd, igazad van, de nem olyan egyszeru a dolog...
2009. szept. 17. 19:48

Szia!

Ez egy tök jó téma, úgyhogy írok ide, nehogy elveszítsem a fórumot. Még jelentkezem! :)

2009. szept. 17. 19:46

Az emberek sokszor úgy érzik, hogy másoknak kell megfelelniük. Ha van is céljuk, vagy tervük, aszerint döntenek és élik az életüket, hogy mások mit szólnak hozzá.

Biztos, hogy ez a helyes út? Ettől fogunk fejlődni?

Vagy inkább engedjük meg magunknak, hogy saját magunk legyünk - és másoknak is, hogy saját életüket éljék...

Lehet, hogy csalódunk, lehet, hogy fájnak dolgok, de a bölcsesség útja nem rögmentes.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook