Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozási mérlegképes könyvelő képzés Vs. TB bérügyintéző képzés fórum

Vállalkozási mérlegképes könyvelő képzés Vs. TB bérügyintéző képzés (beszélgetős fórum)


febr. 14. 17:32

Pénzügy-számviteli ügyintéző végzettségem van.

De egyelőre nem tudom merre tovább ezek után.

febr. 14. 16:13
Mérlegképes könyvelő.
13. Sirga
febr. 14. 16:11
A mérlegképesben több lehetőséget látok. (Én is azt végeztem.) A "belépő" akkor a pénzügyi-számviteli ügyintéző, vagy vállalkozási bérügyintéző végzettség volt. (Azt mondták, a kettő közül a püszü a nehezebb, de szerintem ez egyénfüggő is.) Ha hozzáveszem, hogy a mérlegképes ráépülő képzés, mindenképp ez tűnik erősebbnek.
febr. 14. 12:11
Nem szeretnék saját irodát, és nem is szeretnék vállalkozó lenni. Alkalmazottként dolgoznék.
11. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 14. 09:38
Mindenképpen a mérlegképes. Utána pedig inkább az adótanácsadói, ha egyszer saját irodában gondolkozol.
10. Flóra76 (válaszként erre: 9. - Betsy78)
febr. 14. 09:15
Igaz, persze. Mindenhez is.
9. Betsy78 (válaszként erre: 6. - Flóra76)
febr. 14. 09:00
Az mihez nem kell? A jó munkahely megtalálásához is legalább annyi szerencse kell, szakmától függetlenül.
febr. 14. 07:40
Az előbbi.
febr. 14. 07:36
Előbbit ajánlom, nagyobb lehetőségek vannak az elhelyezkedéshez.
6. Flóra76 (válaszként erre: 5. - Betsy78)
febr. 14. 07:18
Tegyük hozzá, hogy saját irodához, nagyadag szerencse sem árt.
febr. 14. 06:06

Nekem mindkettő megvan. A könyvelőivel könnyebb elhelyezkedni, könyvelő minden cégnek kell (saját vagy könyvelőirodán keresztül, a cég méretétől függően). TB ügyintézőt csak a kifizetőhelyek keresnek.

A mérlegképes tanfolyam jóval nehezebb (szerintem).

Az igazi előnye az amit Fincsi is mondott, hogy nyithatsz saját irodát, ha elég talpraesett vagy hozzá.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 13. 22:29

A könyvelőivel idővel nyithatsz irodát, lehet néhány embered, ahogy az ügyfelek száma növekszik.

A TB ügyintéző az irodában nyomja.

febr. 13. 22:00

Mérlegképes képzések még talán júniusig régi rendszerben indulnak, utána dupla időbe és összegbe fog kerülni.

Érdemes tapasztalatok alapján választani a sulit, van amelyikre sok a panasz.

febr. 13. 21:56

Mérlegképest csinálom, de sok reményt nem fűzök hozzá.

Nem könnyű ha kezdő vagy, senki se akar a betanítással vesződni, mert ugye a képzés egy dolog, a valóság meg egy másik. Ugyanakkor tapasztaltak is nehezen találnak vele munkát.

Budapest környékén talán könnyebb.

Én ezt látom a különböző fb csoportokban.

febr. 13. 21:03

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni.

Melyik éri meg jobban.?

Kinek,és miért éri meg elvégezni ezt a képzést?

Könnyebb elhelyezkedni vele a munkaerőpiacon?

Előre is köszönöm a válaszokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook