Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valentin napon utálom a férjem fórum

Valentin napon utálom a férjem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Valentin napon utálom a férjem

1 2 3 4 5 6 7 8
34. 39694c0c70 (válaszként erre: 25. - B235ac96d5)
2012. febr. 14. 13:44

Te ezt elhiszed?

Te mindent elhiszel, amit olvasol?

Szerinted az utálat azok közé az érzelmek közé tartozik, ami "csak úgy jön"?

Egyszerűen nem vetted észre az utolsó mondat iróniáját, vagy sikerült félreértelmezned.

Kár érte. :(

33. b235ac96d5 (válaszként erre: 26. - Kiss Mária)
2012. febr. 14. 13:43

Csak egy apró adalék arról, hogy honnan is ered:

Valentin +270

Itáliai ókeresztény vértanú püspök, aki visszaadta a pogány fejedelem leányának látását.

Amikor II. Claudius római császár idején (268-270) fogságba vetették, egy Asterius nevű tiszt arra kérte, Krisztusától eszközölje ki megvakult kislánya számára a szeme világát.

Ez meg is történt. A legenda szerint mielőtt 270.február 14-én kivégezték,a leánynak egy üzenetet küldött:

”A Te Valentinod” Így vált ez az üzenet világszerte ismertté.

Más hagyomány szerint Bálint papnak igen szép szokása volt, hogy a római ifjú házaspárokat saját kertjéből szedett virágcsokorral örvendeztette meg. Így vált Bálint a jegyesek és fiatal házasok védőszentjévé a késői XIV. századtól Angliában és Franciaországban.

Ezek után az, hogy hozzánk csak most ért el néhány éve, az egy dolog.:)

32. Sly7105 (válaszként erre: 28. - 4c30444687)
2012. febr. 14. 13:42

Bizony:) mert egy anyát szeretni kell az év összes napján :):):)

Szerintem a cikk írójának valószínűleg nincs baja az ünnepekkel, csak a Valentin-napot ki nem állhatja. Egyszer talán ki kellene próbálnia ezen a napon egy nagyon apró kis figyelmességgel a párja felé fordulni... Biztosan öröme lenne benne. De ha ők Anti-Valintin napot tartanak, hát lelkük rajta, ő dolguk...

31. 3fcc53e39c (válaszként erre: 19. - Virag32)
2012. febr. 14. 13:41
Pedig van ám ilyen, csak nem kürtöli világgá! :)
30. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2012. febr. 14. 13:41
Látom, nem csak én látom így :)
29. michelle.r (válaszként erre: 26. - Kiss Mária)
2012. febr. 14. 13:39

Értem. Hány évnek kell eltelnie, hogy legitimmé váljon ez is?

;)

28. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - 8ffce0973f)
2012. febr. 14. 13:38
Kiváncsi vagyok, vajon a házassági évfordulótokon is utáljátok-e egymást :P Az is csak egy nyálas szokás. Biztos a születésnap, névnap ünneplést is a kereskedők találták ki. Én már attól kezdek hányni, hogy ennyire trendi utálni Bálint napot meg a karácsonyt. Azt azért megnézném, ahogy a gyerekedet utálkozva elküldöd, amiért az apuka vagy nagyi áltatal kezébe nyomott virágcsokorral a szemed elé mert kerülni május első vasárnapján.
2012. febr. 14. 13:37
Persze, hogy szereti az ember a párját egész évben, de azért kellenek az ünnepek, amik kicsit megtörik a monoton hétköznapokat. És persze nem kötelező tartani, se ezt, se mást, - de azért jól esik a szál virág, a szelet csoki, vagy csak egy mosoly, egy puszi. Nekem már nincs aki adja, de van mire emlékezni.
2012. febr. 14. 13:37
Karácsonyt nem tizenéve ünnepeljük külföldi behatásra, ezt a kettőt ill. akár az Anyáknapját is a Valentinnappal összehasonlítani....
25. b235ac96d5 (válaszként erre: 21. - 39694c0c70)
2012. febr. 14. 13:36

Bocsi, de a cikkben nemcsak arról van szó, hogy nem ünneplik meg, hanem arról, hogy egyenesen utálják egymást ezen a napon.

Ha nem ünneplik, hát kit érdekel! De ez az utálkozósdi már marhaság!

24. ujlany
2012. febr. 14. 13:35

Amikor valakinek a cikket elolvasom, mindig azt probalom megfejteni, hogy mi volt a motivacioja, miert irta le amit leirt.

Nalad azt latom, hogy eppen szomenesed volt. Nem baj, nem csinalod olyan nagyon rosszul, egesz jo elemek vannak benne, de a helyedben legkozelebb egy ertelmes temat valasztanek.


Mellesleg en sem unneplek minden unnepet, de lehetoseg szerint csendben teszem, mert tiszteletben tartom, hogy masoknak az a nap viszont fontos lehet. Es nem probalnam oket meggyozni, hogy nem az.

23. michelle.r (válaszként erre: 19. - Virag32)
2012. febr. 14. 13:34
megagigalájk :)))
2012. febr. 14. 13:33

Tetszett :)

Sehol sincs ki írva h csak valamilyen jeles nap alkalmából kell szeretni a párunkat :)

21. 39694c0c70 (válaszként erre: 9. - Dolores007)
2012. febr. 14. 13:33

Szerinted milyen összefüggés van a két ünnep között?

Mondd, akik a karácsonyt nem ünneplik, mert más vallásúak, azok az újévet se tarthatják meg?

Vagy akik számára május 1. nem ünnep, azok okt. 23-át se ünnepelhetik?

Aztán miért?

Ha valaki kitalálná, hogy 2013-tól ünnepeljük már meg a Hálaadás, vagy éppen az USA-ban ünnepelt Függetlenség napját, akkor azt kötelező mindenkinek elfogadnia?

És mi lesz, ha nem ünnepli majd? Annak már a házzassági évfordulójukat is tilos lesz megünnepelnie?

(Abba már bele se akarok kötni, hogy ha nem ünneplitek a Valentin napot, akkor miért is ma, és miért nem tegnap, vagy éppen holnapután sütöd azt a tortát?)

20. Gummy
2012. febr. 14. 13:31

Ahhoz képest, hogy a Valentin napot nem szereted, mi van a többi "kötelező" ünneppel, mint a Karácsony?


Mert te írtál ki egyszer egy fórumtémát:

Te mit adsz a fiadnak Karácsonyra?


Nem vagy túl hiteles!!! Kötelező ünnepet ne vs. Te mit adsz a fiadnak Karácsonyra? kiírt fórumtéma.


Na, most melyik???

2012. febr. 14. 13:31
Egyszer annyira, de annyira szeretném megérni azt,hogy olyan típusú nő írja vagy mondja, hogy utálja a Valentin-napot, aki szép, és fiatalkora óta minden évben elhalmozzák ajándékokkal és virágokkal a pasik, nem pedig olyan,aki nem élte át ezt kamaszkorában. :) Akkor igazán hiteles vélemény lenne. :) De sajnos mindig az utóbbi kategória utálja ezt az ünnepet, valami fatális véletlen folytán. :) (Most amúgy nem kifejezetten csak a cikk írójára gondolok,hanem alapból is ez a tendencia.)
2012. febr. 14. 13:28
Nagyon jó kis cikk nagyon tetszett,jól írsz.
17. SzánI. (válaszként erre: 1. - 8ffce0973f)
2012. febr. 14. 13:26
Remélem semmilyen ünnepet nem tartasz meg!!!
2012. febr. 14. 13:25
Ez úgy marhaság, ahogy van! Remélem, csak poénból írtad a cikket!
15. SzánI. (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2012. febr. 14. 13:25

Teljesen egyetértek.


Itt van a névnap, szülinap, Karácsony, Húsvét, Ballagás, farsangi bál, anyáknapja, nőnap vagy bármelyik ilyen "ünnepnap".


Mit szólnának a gyerekeid (riGatti cikkíró), ha pl. Karácsonyra se fa, se diszítés, se bejgli, se ajándék és semmi téli, karácsonyi hangulat nem lenne????


Teljesen hülyeségnek tartom a cikket, mert akinek esetleg épp nincs családja, az a Karácsonyt nem szereti. Mindig van olyan ünnep, amit valaki utál.


A cikk címe eléggé durva, de "kampányfogásnak" nagyon jó, mert elolvastam.

14. MelisUK (válaszként erre: 9. - Dolores007)
2012. febr. 14. 13:24
Valóban, az ilyen ember tényleg ne kapjon anyák napjára semmit. :)
2012. febr. 14. 13:24
Nagyon jó kis cikk. Bevallom félve kezdtem olvasni a címe alapján egy siránkozós jajjdegonoszaférjemnemveszvirágot tartalmú cikkre számítottam és nagyon kellemesen meglepett és szórakoztatott. Teljesen egyetértek
12. MelisUK (válaszként erre: 8. - Sly7105)
2012. febr. 14. 13:23

Pontosan! Ugyanúgy Valentin napon is jól esik a virágcsokor, jobban, mint bármikor. Gyereknap is jól esik elmenni a Majális parkba a szülőkkel, jobban, mint bármikor. Pedagógus nap is jól esik a csokor virág, jobban, mint bármikor.

Az a bizonyos nap annak a valaminek a napja. Olyankor igenis jó megünnepelni azt a napot és nem kell tízezreket fölöslegesen elszórni.

Éltem Cipruson egy ideig, ott pl hatalmas hagyománya van a Valentin napnak. Olyankor mindent feldíszítenek, a nőket pedig elviszi a párja étterembe, hotelba, kocsmába, valahová vacsorázni, szépen kiöltöznek, virágot adnak ajándékba. Fantasztikus élmény volt Cipruson valentinoznom, még akkor is, ha mi magyarok nem igazán tartjuk még ezt az ünnepet, mert nálunk még igencsak új dolog, még nincs olyan hagyománya. De mikor a vacsora utáni tánc közben még rózsaszirmokat is dobálnak, annál nincs is feleljthetetlenebb élmény a szerelem ünnepén. :)

2012. febr. 14. 13:23
Érdekes elmélet:-) Én a mai napon is imádom a Férjemet, ha még oly messze is van tőlem :-(
10. 39694c0c70 (válaszként erre: 8. - Sly7105)
2012. febr. 14. 13:21
Egyetértünk. :)
2012. febr. 14. 13:21

Kifejezetten nem ünnepeljük a Valentin-napot. De a párom a múlt héten is hozott egy jégkrémtortát nekem, amiből ő nem is ehet, pusztán azért, mert szomorú, hogy mostanában sokáig dolgozik. Nem tehet róla, és én vígasztaltam, hogy ezért ne gyötörje már a lelkifurka.

Hát ezért sütök ma neki egy finom tejmentes tortát. Nekem kapóra jött most a Bálint-nap.

Akinek nem tetszik, az meg ne ünnepelje. De fújni emiatt...

Hát az ilyen tényleg ne kapjon anyák napjára soha semmit!

2012. febr. 14. 13:17

Szerintem ennek az egésznek az a lényege, hogy semmi nem kötelező!!!

Anyák napjára nem kapni virágot, az nagyon fájdalmas lenne.... Pedig egész évben anya vagyok és mégis azon a napon jobban esik, mint az év másik napján...

7. fd32e0aabb (válaszként erre: 1. - 8ffce0973f)
2012. febr. 14. 13:16

Anti Valentin nap. Nagyon jó. :)

Szívemből szólsz!


Tudod, én is mindenféle jelentéktelen napon szoktam virágot kapni a páromtól, s valóban tök jelentéktelen napon kérték meg a kezem is! Ez így szuper!


Én még nőnapon ültem és vártam általános iskolában a virágot, amit én sem kaptam soha, mert azt csak a legszebb lányok kapták.

2012. febr. 14. 13:16

Nekem ez az írás nagyon tetszett! Tényleg isteni a humorod!


Egyébként meg mindenki úgy tart meg minden ünnepet, évfordulót, vagy bármely napot, ahogy akar! Ettől szép az élet! :)

2012. febr. 14. 13:15

Remélem, a fejéhez vágod a virágot, ha mégis merészel hozni egy szálat.

:DD

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook