Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valentin napi giccsparádé fórum

Valentin napi giccsparádé (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bálint-napi giccsparádé

1 2 3
54. Kata óvónéni (válaszként erre: 36. - Ad0b329974)
2012. febr. 12. 13:05
Igen,én is ezt írtam,egyetértek veled!
53. Kata óvónéni (válaszként erre: 26. - 888efd6baf)
2012. febr. 12. 13:04

Ezért nem csinálunk egyik "ünnepből"sem nagy felhajtást.Legyen minden nap ajándék,jól mondod.És az ajándék -ha nem kézzel fogható-akkor is ajándék,sokszor szebb egy szó,egy érintés...

És a másik:nem a karácsonyról,vagy születésnapról volt szó.Tehát az"érvelés"csakis a "Valentin-nap"-ra vonatkozott.Úgyhogy lehet nevetni...magadon.

2012. febr. 12. 12:26
kedves kék írisz! a ház nálunk sem szalad ! sőt!! ide bárki bármikor bejöhet nem hogy egy darab rongyot , de még egy poszemet sem fog találni ugyanis minden nap megcsinálom amit meg kell! még többet is! mindenre van időm, és a gyerekeim is ritka jó gyerekek. DE ha azt nem tudod megérteni amit írtam akkor sajnálom! de erről fölösleges vitázni mert aki nem él itt, és nem ismer, és nem tudja nem látja az soha nem is fogja meérteni mi is ez valójában...így hát ha lehete nem példálózz magaddal, mert nem tudhatod mint ahogyan én sem tudhatom hogy nálad mi a helyzet... ennyi
51. Ncilány (válaszként erre: 50. - Kangaroo Island)
2012. febr. 12. 11:01
Bocs félreértettem.
50. Kangaroo Island (válaszként erre: 32. - Ncilány)
2012. febr. 12. 10:58
Nem azt írtam h tudja az ünnepeket és mindig virággal meg csokival vár, hanem azt, hogy ha virágot kapna, akkor tudná értékeli...
49. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 23:24

Tényleg így van, pedig a házunk nem is kicsi. Én nagyon fontosnak tartom, hogy ne hanyagoljam el a környezetünket, utálom a piszkot, a rendetlenséget. Ha nem mindennap, akkor két naponta főzök. Különben is szeretek főzni, takarítani, nekem ez sosem esett nehezemre. Este, amíg Apa a gyerekkel fürdik, addig én kivasalok, vagy megcsinálom a fontosabb konyhai dolgokat.

És olvasok is, bár "döcögősen", mert van, hogy csak 2-3 oldalra jut időm:) De nem bánom!

Nekem is van olyan kolleganőm, hogy nem lehet bemenni hozzájuk a házba, mert sosem takarít :(( Arra hivatkozik, hogy a gyerektől nincsen ideje.

2012. febr. 11. 23:15
van itt valahol pszihológus?renegeteg kérdésem lenne :(
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 11. 23:15

Ezek szerint, nálatok is minden rendben van:)

Nem érzem már magam nagyon egyedül...


"Nálunk nem szalad a ház, mint sok kisgyerekes anyukánál,"


Na ebbe nem szeretnék belemenni csak pár szóval, mert már kaptam érte.

Te is meg tudod csinálni, mint én, hogy nem szalad a lakás, van időd sok mindenre, stb. Amikor én ezt leírtam, akkor mindenki nekem esett, mert sokak szerint ez lehetetlen.

Másként? Úgy, ahogy mi csináljuk. Gondolom neked is van még magadra is időd, és olvasol is, stb...

46. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 23:09

Mindenre van időm. A férjemre, a háztartásra. Nálunk nem szalad a ház, mint sok kisgyerekes anyukánál, tényleg komolyan mondom. Sosem éreztem ilyen jól magam, mint most.


"akkor ne gondolja azt minden nő, hogy nem lehet másként csinálni." - ezt a mondatodat nem értettem. Hogy másként?

45. 52770532d9 (válaszként erre: 43. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 11. 23:05
oké
44. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 11. 23:04

Igen, a gyerekkel töltesz minden idődet, mert erre van energiád, de mi van a pároddal? Van energiád egy egész éjszakás szexre?


Persze ez csak költői kérdés volt. Mindenkinek a magánügye.

Semmi gondom nincs azzal, hogy vannak akik későn szülnek, ez is mindenkinek a magánügye, de akkor ne gondolja azt minden nő, hogy nem lehet másként csinálni.

Nem akarok belemenni, hogy én mennyi mindent csináltam/csinálok család mellett, és mire volt/van energiám. És épp ezért, mert csináltam ahogy, nekem nem ajándék/meglepetés/figyelmesség, stb. az, hogy a párom esetleg lepasszolja a gyereket, hogy kettesben legyünk. A család gyerekkel együtt család, így vele együtt kell az életünket jól szervezni, nem?

Azt sem értem, hogy miért hiszi mindenki, hogy megáll az élet, ha gyerek van...

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 42. - 52770532d9)
2012. febr. 11. 23:04
Várom!
2012. febr. 11. 22:53
dr.no kűldhetek privátba űzenetet?nemakarok ide közösbe irni egyenlőre :S
2012. febr. 11. 22:51
Én egy doboz csokinak, vagy egy jó könyvnek bármilyen ünnepen örülök. Szívecskés macikát köszönöm szépen, nem kérek.
2012. febr. 11. 22:46

"35 éves korban és efölött az embernek nincs türelme már annyi, mint húszon évesen, így sokkal nehezebben is veszi az akadályokat, ezért fárad bele a gyereknevelésbe, ezért nem tud megoldani sok dolgot"


Erre muszáj reagálnom.

Nagyon nincsen igazad. Én későn szültem, de igazából most van csak igazán türelmem a gyerekhez. Semmi nem érdekel a világon, csak Ő, és minden percemet neki szentelem. Sokkal gyakorlatiasabb vagyok, mint 10 éve, a gyerekkel semmi problémám nem volt eddig, ami miatt kétségbe estem volna. Nem vágyom társaságba, bulizni pl. Ha huszonévesen szültem volna, valószínűleg többször lepasszoltam volna a gyereket, hogy szórakozhassak.

A másik pedig az, hogy nem mindenki önszántából vállal ilyen későn gyereket, hanem azért, mert hamarabb nem jön össze. Sajnos, manapság tele vannak a meddőségi központok, kaáli intézetek, mert sok tízezer nő küszködik a meddőség problémájával, így örül, ha egyáltalán teherbe esik valaha.

39. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Kiraroli)
2012. febr. 11. 22:02

Azt írtam, hogy én ennek nem örülnék.

- Amikor a gyerekem született 22 éves voltam. Ha hiszed ha nem a mai napig megkíván legyen bármilyen fáradt.

Azt gondolom, hogy a mai "divat" szerint a 35 fölött szülünk gyereket nem normális. 35 éves korban és efölött az embernek nincs türelme már annyi, mint húszon évesen, így sokkal nehezebben is veszi az akadályokat, ezért fárad bele a gyereknevelésbe, ezért nem tud megoldani sok dolgot, de nem mennék bele ilyen beszélgetésbe, mert volt gondom itt már ilyenből.


Ha kedveskedni akar a párom, akkor én annak nem örülnék, hogy a gyereket lepasszolja, hogy kettesben legyünk, és vasalót se vegyen nekem, mert az nem az én személyes ajándékom, stb. De örülök egy sportszeletnek adja azt valentin napra vagy karácsonyra vagy bármelyik nap.

2012. febr. 11. 20:54

Szerintem ez is mint minden emberfüggő.Én pl nagy maci gyűjtő vagyok...így macinak örülök mindig..

Ékszer..hát most épp ezüst karikagyűrűt veszünk egymásnak a párommal...

2012. febr. 11. 20:47

Én vettem a férjemnek plüssnyuszit, amikor beteg volt, és vettünk már egymásnak két plüss szivet, meg egyéb ilyen "giccset". Ahány ház, annyi szokás. Én nem szólom meg, azt sem, aki ilyet vesz és azt sem, aki semmit és azt sem, aki valami mást.

Idén a én only you gyertyát kaptam, de úgyis ketten élvezzük, ő pedig desszertet. Ja mi ma ajándékoztunk, mert a hétvégét szenteljük a valentinnapozásra :)

2012. febr. 11. 20:40

jó a fórumcím...találó.

a Valentin nap csupán a virágosoknak és az ajándékboltosoknak kedvez,a férfiak nagyrészének majdcsak olyan,mint a nőnap..kényszer.tisztelet a kivételnek!


ha valaki nem szívből ,önszántából emlékezik meg róla ,akkor nekem nem kell.


ez a Valentin nap olyan közkényszer...megvesznek majdcsak mindegy,hogy mit..csak valami legyen.

35. kiraroli (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 20:18

na most tekintsünk el kicsit a valentintól! nem tudom hogy hol, milyen körülmények közt éltél = élsz! DE ami engem= minket tekintve----

vagyok én és a 2 gyerek reggel 6 tól este 9 ig, amikor a férjem hazaér! szó szerint 1 nap maximum 2 órát látom én és 1 órát a gyerekek! ha mázlink van akkor velünk tölt egy hétvégét! és akkor is természetesen a gyerekek vannak a porondon és igen is jól esik ha egy hónapban vagy 2 hónapban 1x egy estét csak egymásnak szentelük és azt teljes egymásrafigyeléssel. mivel csak 1 ajtó választ el minket a gyerekektöl nem egyszerü azt úgy csinálni még ha alaszanak sem hogy egyik rá ne ébredjen... aki ebben a van tudja miról beszélek! ógyhogy kérlek.... ne etess azzal hogy akkor is meg oldottátok meg most is meg lehet... mert kétlem hogy egy hulla fáradt pasi aki épp csak annyira vágyik hogy kaja kerüljön elé meg egy ágy alá még a feleségét --- mondjuk ki tisztán érthetően--- megdöntse...

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2012. febr. 11. 19:27

Ha tudod, akkor azt is, hogy nekem sosem okozott gondot, hogy egyszerre több valakivel kell foglalkoznom:)

Amikor kicsi volt a fiam, akkor is volt időm mindenre és mindenkire.


Akkor sem örültem volna, ha azért adom le a gyerekemet valahová, hogy kettesben legyek a férjemmel. Ezt máshogy is meg lehet és meg is kell oldani, ahogy most is megoldjuk (persze most egyszerűbb, mert fiam már felnőtt). A gyereket közösen akartuk, így közösen neveltük, viseltük a vele járó nyűgöt és közösen örültünk. Ez a mai napig nem változott. Pusztán annyi, hogy valentin napon, ami nálunk sem ünnep, már nem csak a férjemtől kapok valami mütyürt, hanem a fiamtól:)


Nem szeretem az átvett ünnepeket, de ha valakimnek eszébe jutok róla az nem zavar, de az zavarna, ha kapnék egy vasalót, vagy pohár készletet, vagy egy "szabad" estét a férjemmel. De örülök egy sport szeletnek vagy annak ha sétálunk egy nagyon a havazásban:)

33. syria (válaszként erre: 17. - Dominós)
2012. febr. 11. 18:39

Szerintem is. Nem is veszem figyelembe.


A párom annál inkább. Én meg boldogan bezsebelem az ő ajándékát. Már ma megkaptam a kedvenc vermutomat előre, a "jeles" nap tiszteletére. :D

32. Ncilány (válaszként erre: 24. - Kangaroo Island)
2012. febr. 11. 18:11

Akkor Te kifogtad az aranyhalat. Nincs gondja a dátumokkal. Tudja mikor vannak a jeles napok, és készül is rá Virág, Ajándék, mikor mivel..

Az enyém elfelejti. Na és? Így fogadtam el, és Ő is úgy, amilyen vagyok. És azért az talán többet ér puncsolás, virág. Lejjebb írtam, talán többször kaptam Valentin napra csokit. Mindent nem felejt el azért. ( lehet azért mert a kollégái is vettek a feleségüknek )

31. Ncilány (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 18:01

Pasik alapba a dátumokkal gondba vannak. Nem írok arányt, mert csak a szűk körömet tudom.

Az enyim az anyukája szülinapját is elfelejti.

Tesóinak is a szül / névnap nem igazán jut eszébe. Azon nem csodálkozom az enyémet is elfelejti. :((

Igazából 2 évig a szülőknél laktunk. És valahogy nem volt divat a felköszöntés. Na jó a nőnap..

Valentin napra mintha többször kaptam volna csokit..

30. Lexibaba (válaszként erre: 16. - Dolores007)
2012. febr. 11. 17:50
Az én párom szülinapjára kapott többek között egy macit :) Varratam neki egy pici inget(párom is mindig abban van), de mivel könnyebb anyagből csináltam(egy gyerek inget szabtam kisebbre, méretre a macira:) )ezért pizsamás maci lett. Ő is vele alszik :) Én pedig elkértem tőle a gyerekkori maciját ^^
29. Lexibaba (válaszként erre: 26. - 888efd6baf)
2012. febr. 11. 17:47

Teljesen egyetértek veled :)


Sajnálatos, ha valaki csak ilyenkor kapott szeretetet a párjától x évvel ezelött és elkezdte dacból mondani a többi lánynak hogy ez egy milyen hülye ünnep és a feministák, a magányosak, vagy az elhanyagolt lelkűek tartják fennt ezt a butaságot.


A valentin nap is egy ünnep. :)

Csak ez nem olyan mint a karácsony, hogy mindenkire gondolsz. És minden karácsonyi zenében cseng és mindenki mosolyog. Sajnálom, ha valaki párja nem romantikus lelkű.


A Valentin-nap csodálatos. Nekem is és páromnak is pörög az élet és hétvégén vagyunk együtt inkább többet. De biztos vagyok benne, hogy idén is lesz pici meglepetés egymásnak :)


Ez egy ünnep:) Amikor nem a Jézuska születését, nem az államalapítást, nem a a húsvétot, szülinapot, névnapot ünneplünk:) Hanem azt hogy milyen nagyon szeretjük a párunkat:) És ennek nincs köze ahhoz, hogy máskor nem szeretnénk :)


A cikkről :)

:

Alap hogy ilyen ajándékokat nem veszünk a másiknak. (Zokni...)

De szeriintem a pár temperamentumától függ, hogy mit adnak egymásnak ajándékba :)

Ha poénosan nevetgélősre akarják a valentinnapot, akkor vicces fehérneműt. Szexi konyhakötényt, óvszernaptárat. Ha a virág elmúlik(én mindig kiszárítom) akkor a lányj kapjon textil plüssvirágot :)

Ha a pár már komolyabb és jól keres akkor lehet szebb ékszer.


Az első valentin napunkon egy pici szív alakú dobozt kaptam, rajta egy maci. A dobozba belerakott egy pici mézeskalács szivecskét és mivel gyors vette és sietett hozzám a sálja egy száljával zárta le a dobozt. A maci nyakába pedig egy olyan kártya amire a következőt írta: "Neked aztam ebbe a dobozba zárva"

:)

Mindenki máshogy áll az ünnepekhez:) Láttam már olyan lakást ahol karácsonykor egy fenyő ág van az asztalon és rajta pár szaloncukor rádobva, de olyan is van, Ahol megannyi karácsonyi ablakdísz és gyertya és karácsonyi zene és díszek és asztalterítők stb. :)


Ne rontsuk el egymás örömét:)

28. jozsi.38 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. febr. 11. 17:30
tudjuk :) neked felnőtt a gyereked:) de képzeld egy estének amit kizárólag kettesben tölt valaki a párjával és nem arról szól hogy anyaaaa! és itt jön utána hogy: éhes vagyok-szomjas vagyok-pisilni kell- játssz velem. csak egy estére! hm? te már nem élsz ebben, de sokan rajtad kívül igen
2012. febr. 11. 17:10
Ja, a cikk rossz.
26. 888efd6baf (válaszként erre: 5. - Kata óvónéni)
2012. febr. 11. 17:07

Akkor minek a karácsony? Hiszen bármikor össze lehet jönni és ajándékozni? A szeretet sem egy napra korlátozódik csak!


Midig nevetek ezen az "érvelésen". Valaminek az ünnepe azt jelenti, hogy azon a napon kiemelten fontos az a valaki, valami, amiről, akiről szól.


Minek a születésnap, hiszen minden nap élsz? Ugyan. Kedves dolog, aki fontosnak tartja, annak bizonyára szép is.

25. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - Aville)
2012. febr. 11. 16:43
A haloween azonban mindent visz... (nálam).
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook