Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki segítene nekem ebben a témakörben? fórum

Valaki segítene nekem ebben a témakörben? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 14:28

Mesélj el egy konkrét esetet, ahol bizonytalan vagy a teendőkben.


Pl. nem tudod fizetni a rezsidet, mit tehetsz ebben az esetben?


A gyereknek ajánlott oltásokat be kell e adatni?

Mi történik, ha a gyerek nem megy iskolába és nem vitted orvoshoz?


Mikor és, hogyan kell adóbevallást készíteni?


És még sorolhatnám.

33. birebora (válaszként erre: 30. - Amaunet)
márc. 3. 14:25
..vagy ennyire nagyon egyszerű lélek.
32. birebora (válaszként erre: 29. - Amaunet)
márc. 3. 14:24
:D
31. globus (válaszként erre: 30. - Amaunet)
márc. 3. 14:01
Most nyílt egy új, filmmel kapcsolatban. dettó.
márc. 3. 13:37
Vagy szivatsz bennünket...
29. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 13:35

Mi sem tudjuk, hogy hogy maradtál eddig életben?

Ki intézte eddig a személyes dolgaidat? Iskolába beiratkozás, vizsgákra bejelentkezés, személyi igazolvány, jogosítvány, szavazás, bevásárlás, főzés, tisztálkodás, orvos, orvosi vizsgálatok?


Mit csináltál eddigi életedben?

28. Enissa (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 13:10

Nézd, nem bántásként írom, de amennyiben családban nőttél fel, em emeltek ki a családból, akkor csak kövesd azt, amire emlékszel. Ha kiemeltek akkor meg vigyázz ne kövesd el azt a hibát, amit ők elkövettek.

A gyereket vidd orvoshoz, tartsd a védőnővel a kapcsolat, mikor és hova kell beíratni. Legyen a korának , nemének megfelelő játéka. Legyen évszaknak megfelelő ruházata. Legyen étele, tartsd tisztán a gyereket, és a ruházatát.

Neked legyen bejelentett munkahelyed, amiből majd a munkáltató levonja, amit kell. NAV -al akkor lesz dolgod, ha önadózó leszel. Vagy van gépjárműved,ingatlanod stb. és nem fizetsz utána.

27. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 12:28

Ha 28 évesen nem vagy még tisztában a jogaiddal, kötelezettségeiddel, akkor már éveket vesztettél.

Iskolában is van már olyan oktatás, ahol a gyermekeket polgári ismeretekre tanítják.


A Ptk.-n kívül az Alkotmányt, mai nevén Alaptörvényt is ideje lenne böngészni.

[link]


Ha nem teszel fel konkrét kérdéseket, akkor mi nem tudunk konkrét válaszokat adni, csak linkelhetjük neked a jogszabályokat, amit vagy megértesz vagy nem. Mert most úgy néz ki, mintha most jöttél volna a falvédőről.

26. Piroska52 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 12:26

Amit leírtál, annak sefüle -sefarka.

25-éves vagy, ha ide tudsz írni, akkor a gugliba is.

Ott mindenre megkapod a választ.

Mivel semmi konkrétumot nem írtál, nincs olyan aki választ adna a kérdésedre, amiből ugye nem derült ki mi is a kérdés.

Kaptàl válaszokat, mégse vagy elégedett.

Mégis, mi a csudát szeretnél tudni?

25. Amaunet (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 11:55
24. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
márc. 3. 11:40
a húgom majd idegbajt kapott,hogy fizetnie kell valami végrehajtónak,mert különben elárvezik a a házat,kicserélik a zárat,szombaton.hát akkor jöjjenek. erre lecsapták a telefont.vajon honnét tudták.
23. globus
márc. 3. 10:54

Na jó, röviden.

Éld az életed, és menet közben minden kialakul.

22. globus (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 10:53

"Minden ilyen fajta dolgokról jogokról az életről meg a mindennapokrol meg a gyerekneveléssel is kapcsolatban plusz az óvoda meg hát azért persze minden ami nagyon fontos és szükséges is tudni"


Te most tényleg azt szeretnéd, hogy elmondjuk az élethez szükséges összes tudnivalót?

márc. 3. 10:48
De milyen konkrétumot? Nem igaz már leírtam mindent ezzel a dologgal kapcsolatban miért nem lehetne erre a kérdésre úgy válaszolni, hogy megkapják rá a válaszomat? Vagy miért még mit akartok vagy milyen konkrétumot? Ezt így nem értem
20. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 23:19

Egyet értek Globus-al.

Nem írtál semmi konkrétumot, ha nincs jelenleg semmi extra, akkor elegendő némi ismeret.


Azaz, a NAV, nem szál rá magánszemélyekre, ha fizetik az adót és járulékot. Nincs miért.


A gyámhivatal sem száll rásenkire, ha a gyerek el van látva, nincs veszélyeztetés.


Végrehajtó is csak akkor száll rá az emberre, ha adósága van, amit nem fizet.


Azt gondolom, hogy józan paraszti ésszel, mindet tud az ember, akkor is, ha bármit is elsőre csinál.


Én sokkal fiatalabban lettem anya (22 éves koromban), és soha eszembe sem jutott, hogy bárki zaklathat.


Amiket tudni akarsz, a munkám során és az életem során tapasztaltakból tudom. Persze, ha valami érdekel, akkor felcsapom a gépet és rákeresek, beleásom magam a témába, de csak annyira, hogy szerintem elegendő tudásom legyen adott témában.


Nem kell semmire rágörcsölnöd, ha nem vagy benne bizonyos szituációban.

19. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 23:08

Nem írtál semmit a körülményekről.

Úgy gondolom, Átlag Árpi ha tisztességesen, társadalmi normáknak megfelelően neveli gyerekét, törvénnyel nem igazán találkozik. Szükségtelen tudnia a jogot, minden szituációra...

márc. 2. 22:36

Csak azért is lenne jó tudni minden ilyen fajta dolgokról jogokról az életről meg a mindennapokrol meg a gyerekneveléssel is kapcsolatban plusz az óvoda meg hát azért persze minden ami nagyon fontos és szükséges is tudni annak érdekében , hogyha olyan helyzet alakulna akkor tisztában legyek minden olyan dologgal amivel lehet hogy itt a körülöttem előknek semmi fogalmuk sincs önérdekből meg család meg munka hely is és persze olyan törvényi jogok amik nem voltak és nem is lesznek változtatva.

Plusz meg még ezek mellett minden amiket a navosokról is tudni kéne hogy mikor szállnak rá az emberre akkor a gyámügy meg minden ilyen ezekhez hasonló dolgok.

És előre is köszönöm szépen mindenkinek aki nekem ezeket elküldi valamilyen formában.

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 07:46

Jobb lenne, ha konkrét eseteket írnál le és akkor egyszerűbb lenne bármit is írni.


Mi történt, hogy ilyenekre vagy kíváncsi?


És ha konkrét példákat írsz, akkor bármilyen kérdést feltehetsz és igyekszünk válaszolni, hátha tudunk segíteni.


Sajnálom, hogy a szüleid nem készítettek fel semmi ilyesmire, illetve azt, hogy nem is tudsz hozzájuk fordulni.

16. lolita2112 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 01:03
sok ember attol fe,hogy esetleg megbant teged ha szol vmiert.
márc. 2. 00:44

Egyébként hogy tisztázzam az egészet, hogy mindenki értse 28 éves apa vagyok szinte még mondhatni hogy kezdő fiatal apa aki nincs tisztába bizonyos dolgokkal az élettel kapcsolatban meg ezek a gyerek jogi dolgok.

Meg amúgyis azt nem értem néha, hogy körülöttem akik vannak miért nem akarnak nekem elmondani dolgokat annak ellenére, hogy valószínűleg látnak rajtam bizonyos dolgokat amiken változtatnom kellene. Mert hogy úgyis úgy vannak vele , hogy majd rá jövök és majd idővel úgyis megtanulok még dolgokat. Azt nem értem, hogy miért nem lehet egyből most elmondani és nem vesztek így el éveket.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
márc. 2. 00:37
Igen légyszives köszönöm
13. globus (válaszként erre: 10. - Charlize)
febr. 28. 08:58
Főleg sos-be KELL, nem ám kérem szépen, szeretném.
12. Enissa (válaszként erre: 9. - Channa*)
febr. 28. 08:25
Iskolás,gondolom nappalis,azokra nem jellemző a kereset.
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 27. 23:07
Ha linkelem a Ptk.-t az jó lesz neked?
10. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 27. 22:02
Egyszerűbb lenne, ha leírnád, mi a 💩, mint hogy mi szedjük össze az összes lehetséges eshetőséget!
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Titkoskert)
febr. 27. 20:26
Nem tudjuk, hogy hány éves.
8. Titkoskert (válaszként erre: 7. - Channa*)
febr. 27. 17:26

"Végrehajtó akkor keres meg, ha tartozásod van és azt már végrehajtásra átadta az, akinek tartozol. Ilyenkor megkeresi a bankszámládat és onnan levonja a tartozást, kimehet lakásra és lefoglalhat tárgyakat, amik árából bejöhet valamennyi a tartozásból, letiltást küldhet a munkahelyre, stb."


Gyerektől? Mit a zsebpénzét?

febr. 27. 16:16

Ez valószínűleg nem házi feladat, hanem ki akarják rúgni FI-t a suliból, mert csinált valamit.


Ha bűncselekményt követtél el, akkor bizony minden lesz, azaz kirúghatnak a suliból, nevelőintézetbe vihetnek, pénzbüntetést is kaphatsz, elvonóra is vihetnek, stb.


16 éves korodig tanköteles vagy, így addig suliba kell járnod.


Vannak olyan dolgok is, amik simán csak nem férnek bele az elvárt viselkedésbe, ami miatt szintén kirúghatnak, ez az iskola döntése. Meg lehet úszni egy fegyelmivel is...


Végrehajtó akkor keres meg, ha tartozásod van és azt már végrehajtásra átadta az, akinek tartozol. Ilyenkor megkeresi a bankszámládat és onnan levonja a tartozást, kimehet lakásra és lefoglalhat tárgyakat, amik árából bejöhet valamennyi a tartozásból, letiltást küldhet a munkahelyre, stb.


Hogy milyen jogaid vannak? Ez függ attól, hogy mit tettél!


A gyámhatóság kimehet a suli kérésére/jelentésére, orvos is jelentheti, hogy valami gond van nálad, stb.

6. Enissa (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
febr. 27. 15:30

Én nem értem, pl. ezt sem. " hogy az iskolámból ne buknak ki."

Hogy ne rúgják kim vagy ne bukjon ki?

Kiírta egy órája a fórumot, de nem is érdekli, nekem inkább afelé hajlik a gondolatom, hogy valami rosszat tett, ami miatt kirúghatják a suliból. A szülők meg lehet illetéktelenül vették fel a csp-t, vagy valamelyik szülő a gyerektartást.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Enissa)
febr. 27. 15:18

Az utolsó mondatának utolsó néhány szava valóban azt sugallja, hogy iskolai tananyag lenne.

Talán jobb lenne, ha FI valóban meg is tanulná a tananyagot, de minimum a hatályos törvényeket ezekkel a témákkal kapcsolatban elolvasná.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook