Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki kapott már olyan gyógyszert ami megindtotta a vérzést? Milyen az? fórum

Valaki kapott már olyan gyógyszert ami megindtotta a vérzést? Milyen az? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. 2ab728965c (válaszként erre: 21. - Pamacska)
2008. okt. 20. 17:58

Szia, nem tudom mi lehet a "kis tasak", de ha nem látott komolyabbat az UH és terhes se vagy,akkor igazán nincs mitől félned.

A másik dolog: tudom hogy nem vigasz, de többen is regényeket mesélhetnénk a meg nem jövő, majd el nem álló vérzésekről és hasonlókról, ajjaj, én pl. kerek 25 éve kinlódom ilyesmivel, szóval nem vagy egyedül.

31. 2ab728965c (válaszként erre: 28. - E71af41436)
2008. okt. 20. 17:55
Elnézést kérek, esküszöm hogy nem akartam "okoska" lenni, de részben szakmámba vág a dolog,( ezt eltaláltad)----a másik mentségem meg hogy annyira a szívem csücske ez a nőgyógyászatos izémizé, hogy nagyon könnyen el tud szaladni velem a paci jó messzire---bocsánatot kérek, nem akartam nagyarcú lenni a világért sem, ha úgy jött volna le akkor ezer bocs és medveanyó.
30. Vica26 (válaszként erre: 29. - Pamacska)
2008. okt. 20. 17:41

Ó, akkor ez még nem olyan vészes késés!

Nekem a vetélés után volt 100 napos ciklusom is! Ugyebár akkor is felborult a hormonháztartás, és kellett idő, míg helyrejött.


Az én dokim várt legalább 3 hónapot, hogy megjön-e magától vagy sem, és csak akkor írta fel a Norcolutot.

29. pamacska (válaszként erre: 27. - Vica26)
2008. okt. 20. 17:38
Hát utoljára szept. 12-16-ig volt. Ugye most kellett volna 10. környékén megjönnie.. de hát nem nagyon akar =( Unom már az egész nőgyógyászati problémáimat.. ennyi baja,kevés nőnek van.. lefogadom =( Csak én kapom a "jót" =(
28. e71af41436 (válaszként erre: 14. - 2ab728965c)
2008. okt. 20. 17:16
hát Fáncsika,pedig ez most pont okoskodásnak tűnt,mivel ebből csak olyan ember értett valamit,akinek köze van valamilyen szempontból a gyógyszerekhez...ápoló,orvos,stb....
27. Vica26 (válaszként erre: 26. - Pamacska)
2008. okt. 20. 17:07

Hány napja volt utoljára menstruációd?


Köszönöm szépen a jókívánságokat!:)

26. pamacska (válaszként erre: 25. - Vica26)
2008. okt. 20. 16:58

Hát szép kilátásaim vannak a jövőt illetően =/

Anyu azt mondja,hogy ne menjek ezért a gyógyszerért. hogy majd megjön magától, kérdés mikor =/

Neked nagyon szép terhes hónapokat és gyönyörű babát, és jó egészséget kívánok :)

25. Vica26 (válaszként erre: 24. - Pamacska)
2008. okt. 20. 16:31

Ne sajnáld, rég volt, már el is felejtettem.:)

Most már boldogan várom a babócánkat így a 22. hét vége felé! Remélem, ezután is minden rendben lesz!


Bizony 8 hónap kellett! Ezalatt kétszer volt mensim, de mindkétszer a Norcolut hatására. Aztán 8 hónap után egyszercsak megjött magától, és utána rendszeresen, igaz 40 naponként csak, de akkor annak is örültem.

24. pamacska (válaszként erre: 23. - Vica26)
2008. okt. 20. 16:12

8 hónap..?? URAMATYÁM! :S

Nekem így is állandó parám van,hogy nehogy terhes legyek.. nemhogy 8 hónapig =/ Már pedig gyógyszert nem fogok szedni =/ Sajnálom, szegényke :(

23. Vica26 (válaszként erre: 21. - Pamacska)
2008. okt. 20. 16:09

Más nők is jártak már így!

Lejjebb már én is írtam, hogy kellett kb. 8 hónap, mire rendesen menstruáltam a fogigátló abbahagyása után is.

Szóval nem vagy egyedülálló eset, nyugi!!!:)


Küretkanalat akkor is használnak, ha elhal egy terhesség, de magától nem távozik. (Sajna van benne tapasztalatom 2x is.)

2008. okt. 20. 15:38
+vagy :)
21. pamacska (válaszként erre: 20. - 2ab728965c)
2008. okt. 20. 15:29

Nagyon kedves, köszönöm :)

Voltam hüvelyi UH-n, pénteken. Akkor mutatta az orvos, hogy ott van egy ilyen kis tasak amiben összegyűlt már a vér, de valami nagyon gátolja hogy "kiszabaduljon".. így mondta hogy csináltassak tesztet,nem-e vagyok terhes.. de ő amúgy kizárja. És ha negatív akkor menjek vissza ha még mindig semmi és kapok valami gyógyszert ami megindítja. Azt mondta,hogy mivel a gyógyszert sok idő után abbahagytam a szervezetem hormonháztartása kissé összeesett így ezért csinálja ezt.De más nők akik írták,hogy abbahagyták senki nem írt ilyen tapasztalatot =/ Most szerdán visszamegyek, megkérem,hogy nézzen meg jobban hátha van ott valami.. soha nem lehet tudni =/ Már amúgy 9 napja késik.. szóval nem éppen jó így =/

20. 2ab728965c (válaszként erre: 19. - Pamacska)
2008. okt. 20. 14:52

Szia, engem speciel nem traktálsz, nyugodtan kérdezz, mert amit tudok, szívesen segítek.


De igen, a küretkanállal abortuszkor szokták a méhet kiüríteni, de ha valakinek erős és el nem múló vérzése van, ugyanezt az eszközt használják erre az esetre is, na így jön össze hogy az is meg ez is küretkenál, csak az egyik beavatkozás neve abrázió, a másik meg abortusz.( Maga a technika is szinte szóról-szóra ugyanaz.)


Ha még nincs is itt az ideje hogy megjőjjön, és konkrétan nem írták fel a Norcolutot, akkor csak az marad hogy kivárod a vizit időpontját, s mikor visszamész, meghallgatod mit javasol az orvos.

Ha én is javasolhatok valamit, én próbálnék kérni a helyedben egy hüvelyi UH vizsgálatot is a dokitól, ott ugyanis pontosan be tudják mérni hogy milyen vastag a méhedben a nyálkahártya, illetve hogy nincs-e a petefészekdben ciszta, vagy a méhedben mioma, ami zavarná a vérzés megjövetelét.

Ennyit tudok írni így első nekifutásra, ha van kérdésed, nyugodtan tedd fel, igyekszem válaszolni, okés?

19. pamacska (válaszként erre: 18. - 2ab728965c)
2008. okt. 20. 14:43

Ahhhh =/ De azt nem abortusznál kell kiűríteni? Nem értem =/

Amúgy még nem írták fel, most épp nagy imádkozásokba vagyok,hogy megjöjjön.. de hát nem igazán akar, csak fáj a hasam és rosszul vagyok.. 2 napom van még hogy megjöjjön, utána mennem kell vissza ha semmi változás =/ Miután beszedem, mennyi idő múlva jön meg? És fájdalmasabb mint a sima menses? Fuuu rengeteg kérdésem van.. de nem akarok traktálni senkit =/

18. 2ab728965c (válaszként erre: 17. - Vica26)
2008. okt. 20. 13:51

Ugyanezt tudom mondani én is: ha orvos írta fel, akkor szedd be, mert meghozza a vérzést.

A küretkanál az az eszköz, amivel a méhet kiürítik.

Üdv: Fáni

17. Vica26 (válaszként erre: 16. - Pamacska)
2008. okt. 20. 13:28
Nem gáz ez a gyógyszer. Ha felírták szedd be! Segít helyrebillenteni a ciklusodat!
16. pamacska (válaszként erre: 15. - 2ab728965c)
2008. okt. 20. 10:07

Sziasztok!

Már azt hittem senki nem fog nekem választ adni =/

Tehát, amúgy azért kéne ilyen gyógyszer mert 3 év fogamzásgátló után abbahagytam.. mert folyamatosan csak bajaim voltak (gomba), és most meg nem akar megjönni =( Fáj a hasam nagyon nagyon, közbe felfáztam.. már azzal is összehozták,hogy biztos azért.. tömtek itt mindenféle antibiotikummal, most meg rájöttek,hogy a mensi kimaradása miatt fáj -.-' Egész végig ezt mondtam nekik, de ezek.. -.-'

MInd1. Szóval akkor gáz ez a gyógyszer? De magától sehogy nem akar megjönni, mondjuk mostmeg lehet azért nem mert nagyon rávagyok állva erre a témára, stresszelek,hogy mi van már.. meg ilyenek! =( Amúgy meg mi az a külkanál?? (vagy mi)

Köszönöm válaszaitokat!

15. 2ab728965c (válaszként erre: 13. - A998f0467a)
2008. okt. 20. 08:09

Igen, ebben sok igazság van, lelki alapon van a vérzészavarok nagy része. Igen ám, de mi van akkor ha a lelkedet nem sikerül meggyógyítani, vérezni meg folyamatosan vérzel mint az állat..... ilyen esetben azt hiszem előbb-utóbb kénytelen vagy gyógyszerre fanyalodni, ha csak nem akarsz megpusztulni vagy végleg megbolondulni.


Magam tapasztalatából: 25 évnyi, állítólag "lelki alapú" intenzív és folyamatos vérzészavar után most kb. egy éve úgy nagy vonalakban rendben van a ciklusom--- ezzel szemben viszont a pszichém egyre szarabb.

Akkor most hogy is van ez egymással összefüggésben????????????

14. 2ab728965c (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2008. okt. 20. 08:02

Szia, nem akarok okoskodni, de a Norcolut egy szintetikus gesztagén, ami arra hivatott hogy szekrécióssá alakítsa át a nyálkahártyát, majd a szedés abbahagyása után a hormonmegvonás következtében ez az átalakított nyálkahártya leváljon.

Ha nem válik le, azaz ekkor sincs vérzés, akkor jó esetben hüvelyi UH, rosszabb esetben küretkanál a következő lépés. :(

2008. okt. 19. 20:25

Ezek a gyógyszerek csak elrontják a női test maradék működését is. Ha egy nő egészséges, csak nem menstruál 28 napra, annak lelki oka van. A dokik nem foglalkoznak a női lélekkel, durr bele, küldenek vizsgálatokra meg felírják a vegyszereket. Nem ők szedik be, nekik tökmindegy! A fogamzásgátló nagy találmány, csak éppen leállítja a petefészek működését és bizony sok nőnek elfelejti a szervezete, hogy hogan is kell petét érlelni meg ovuláltatni amikor abbahagyja a páciens a mű ciklus gyártást. Azátn meg jön a para hogy nincsen baba. A dokik meg sutty, hormonvizsgálat és nyomják megint a vegyszert.


Biztosan vannak indokolt esetek, nem tudom. Én azt tudom, hogy én bárki nőt ismerek - beleértve magam is - és akár túl rövid akár túl hosszúak a ciklusai, azoknak mind lelki alapon nem működik. Már egészségeseknél, tehát nem PCO-s vagy egyéb kimutatható rendellenességgel küzdő nő.

12. e71af41436 (válaszként erre: 5. - A998f0467a)
2008. okt. 19. 13:59
szerintem a norcolut nem vérzést megindító,hanem szabályozó...nekem pölö elmulasztotta.
2008. okt. 19. 13:51
Nekem is írtak fel Norcolutot, de egyszer megjött és ennyi. Kb. egy hónapja szedem a Merckformint, és most éppen rendesen menstruálok ... hozzáteszem, több mint egy év után.
10. triniti1020 (válaszként erre: 6. - Vica26)
2008. okt. 19. 13:46

Szia!/Sziasztok!

Én is ugyanebben a cipőben járok, 3 hónap kimaradás után írta fel az orvos nekem is a Norcolut-ot, meg is jött vele, de utána megint 44 napig semmi, de ekkor megjött magától, ezt követően pedig most utcsóra 48 napra jött meg....

Most ismét már a 30. napnál tartok, de már annak is örültem, hogy az utolsó 2x megjött magától, nem akarok mindig az orvoshoz és gyógyszerhez fordulni emiatt! Hátha beáll magától...

Amúgy mi is szeretnénk babát...

9. 8565183eb5 (válaszként erre: 5. - A998f0467a)
2008. okt. 19. 13:42
Én is ilyet szedtem és utána megint a fogamzásgátlót.
2008. okt. 19. 13:26
Igen, igen, az volt, most akartam írni éppen, hogy beugrott a neve...
7. Vica26 (válaszként erre: 5. - A998f0467a)
2008. okt. 19. 13:26
Ha az orvosa írta fel neki, akkor biztos indokolt a szedése.
2008. okt. 19. 13:25

Tényleg! NORCOLUT!!!!!

Nekem a fogamzásgátló után hónapokig nem volt vérzésem, ezért kaptam. Használt, mert meghozta. De a következő ciklus megint nem jött meg magától.

Majd eltelt megint néhány hónap vérzés nélkül, és egyszer csak magától megjött, és beállt olyan 40 naposra.

2008. okt. 19. 13:21
Szia! Norcolut a neve és annyit elérsz vele, hogy az ezek szerint amúgy sem jó ciklusodat még jobban elrontja. Ez terhességnél nem jó, csak amúgy. De vannak természetes módszerek amik helyreállítják a női ciklust, inkább arrafelé orientálódj, sztem, főleg ha szeretnél babát.
2008. okt. 19. 13:20

DE! Csak régen.

És nem emlékszem mi volt a neve. Olyan 12 éve lehetett. Elszakadt a gumi, ezért a nőgyógyászom adott vmi gyógyszert, amitől megjött, majd egy másikat, amitől elmúlt és a következő mensikor rendesen megjött...de többet nem tudok sajna...

2008. okt. 19. 13:20

De igen! Én kaptam! Csak most nem tudom a nevét.

Öt napig kellett szedni, aztán pár nap után megjött a mensim.

Három éve volt, elfelejtettem a nevét...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook