Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan altatja a gyermekét? fórum

Ki hogyan altatja a gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Birebora)
2022. ápr. 1. 18:57
Nem engedett mást 😅
15. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 18:56

Nem, nem kell külön aludnia a gyereknek. Úgy altatod ahogy neked jólesik. Én is a lányommal aludtam egész 13 éves koráig, minden percét imádtam. :)

Ma már ő is anyuka, két hónapos a kicsi de bizony nagyon sokszor mellette alszik a pici.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2022. ápr. 1. 18:55
Nem rinya. De a vissza ringatás szóba se jöhet mert nem alszik vissza úgy!!
2022. ápr. 1. 18:46
Nem "legbelül" tudod, hogy külön kellene aludnia, hanem legeslegkívül. Annyira kívül, hogy igazából ezt nem is te érzed/gondolod így, hanem -az amúgy teljesen értelmetlen- társadalmi nyomást érzed. Nekem az a tanácsom, hogy ne csinálj magadnak plusz problémát azzal, hogy próbálod nem úgy altatni, ahogy nektek jó.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2022. ápr. 1. 18:04

Az első gyerMek meg 8 éves koráig.

Egészséges felnőttek lettek, és mi is jól vagyunk.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 18:02

Sehogy.

Velem aludt majd 13 éves koráig. Tulajdonképpen mi a baj?

10. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 18:00

Ne görcsöj rajta szerintem sem.

Az enyéim is velünk aludtak, amíg picik voltak, most már nagy culák (18 és 14 évese lassan) és nem maradtak a hitvesi ágyban. :-)

De egészséges, jófej kamaszok lettek (már amennyire egy kamasz jófej lehet...)

9. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2022. ápr. 1. 17:28
2022. ápr. 1. 17:26
Ne aggódj a 3,5 évesünk mellettünk alszik és cicis! Hülyeség az,hogy ez miatt van a bölcsöhalál. Ja és 3.gyerekünk.
7. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2022. ápr. 1. 17:20
Ez nem igaz, ha te is tényleg utána olvasnál. Van pár körülmény amire figyelni kell de ennyi. Ami miatt pont hogy kisebb, az az, hogy baba amíg még tényleg pici átveszi az anyja légzés ritmusát, emiatt ritkább a légzésleállás.
6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 17:18
Dehogy kell külön. Az együtt alvás evolúciós dolog, pont hogy csak az elmúlt 50-80 évben terjedt el ez a nagy külön alvás. Regen sem hely sem lehetőség nem volt rá. Sok gyerek 1-2 szobás hàzak, mindenki együtt aludt. Sokan alszunk a gyerekkel manapság is. Állatvilágban sincs egy állat sem aki a kicsinyeit a másik bokorban hagyná, vagy ahol ne aludna anyjával a picinyke. Van Fb csoport is ahol találsz sors társakat ha érdekel. Evolúciós együttalvás a neve. A kötődő nevelést vallók között is legtöbben így alszanak. Emiatt ne érezd magad rosszul. Nekem 2,5 éves múlt és velem alszik és cicin alszik el még.
5. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 17:06

Pedig ha utánaolvasnál,igenis nagyobb esély van a bölcsőhalálra amikor a szülők közt alszik..első perctől kellett volna egy esti rutin,mert most mást szokott meg.

Magától,hogy csak leteszed és alszik is..csak úgy szokná meg ha hagynád minden este,hogy álombasìrja magát.Van aki ezt a módszert hasznàlja,szerintem drasztikus..


Szerintem ha 1éven alóli baba,ne haragudj de ne essen nehezedre felkelni hozzá és visszaringatni és betenni a kiságyába!Ez a minimum.

Itt inkább a te kényelmed miatt van a rinya,már bocs..

2022. ápr. 1. 17:02

"Ki hogyan altatja gyermekét"


Átkiabálok a szobájába, hogy ALVÁS!

2022. ápr. 1. 16:59
Tényleg nem akar kötözködni, de a "Valaki?" cim, hogy jön az altatáshoz?:)
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 16:56
Miért kell altatni egy gyereket? Akkor alszik mindenki a legnyugodtabban, ha békén van hagyva.
2022. ápr. 1. 16:37
Ki hogyan altatja a gyermekét? Nálunk ma került le a baba kocsi a pincébe. Elég nehéz fel cipelnem a 4 re. Viszont vagy baba kocsiban aludt vagy cicin. Nem tudom hogyan altassam el, ha fel veszem nem alszik el, éneklés ringatás kizárva. 6 hónappal ezelőtt még váltig állítottam, hogy a saját ágyában fog aludni. Megszületett 1 hét után haza jöttünk a kórházból (1.baba) és jöttek az aggodalmak. Nem e nyel félre, vesz e levegőt, netán ha baj van oda e érek időben az ágyhoz és ki tudom venni, nem e bukik.. És úgy döntöttem mellettem alszik. Kövezzetek meg, de sajnos már én nem tudnák nélküle aludni. Legbelül pedig tudom hogy külön kell. Mar azon vagyok pár napja 1-2 órát szoktatom az ágyába. Szóval vissza térve altatási tippek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook