Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? fórum

Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? (beszélgetős fórum)


102. ,zumba (válaszként erre: 95. - Chelsey)
2022. szept. 17. 08:52
2o22.o8.o1-től 2o23.o7.31.-ig terjed az egy év. Lehet regisztrálni az MVM oldalra, és ott a szerződő félnek sok információ megtalálható.Évekre visszamenőleg a diktált óraállásaink is ott vannak pl. Az rendben, hogy első tulajdonosok vagytok, de már a tervrajzon is szerepel, hogy tűzhely leágazás, konvektor leágazás, gázbojlerhez is lesz csővezeték... tehát már az engedélyeztetésnél látszik, mire történik majd a felhasználás.
101. ,zumba (válaszként erre: 99. - Piroska52)
2022. szept. 17. 08:41
3x8o kwh-át? 3 fázis van? Mert MVM leírja: egy óra=egy felhasználási hely, tehát nappali + éjjeli esete 2 felhasználási hely, 2x21okwh/hónap.
100. ,zumba (válaszként erre: 96. - Chelsey)
2022. szept. 17. 08:35
Van nappali áram, és van lánykori nevén éjszakai áram. Hogy lehetne összevonni, hiszen mindig más tarifával rendelkezett a kétféle felhasználási mód. Mindig takarékosan fogyasztottunk, ezt a példát hoztuk otthonról. Pl: a kenyérsütőgép megdagasztott, nem hagyom áram alatt, minek világítson a kijelzője állandóan.
99. Piroska52 (válaszként erre: 96. - Chelsey)
2022. szept. 17. 08:30

Mert az éjszakai meg a nappali nem ugyanaz.

Nálunk 3 villanyóra van, de összesen használhatunk kedvezményesen 210kw-tot.

98. Piroska52 (válaszként erre: 95. - Chelsey)
2022. szept. 17. 08:27

Én is ezt mondtam a hölgynek, hogy alapból hülyeség, mert amikor 1985-ben bekötötték a gázt, volt tűzhely , kazán, vízmelegítő.

Normálisan, nyáron csak a tűzhely, meg a vízmelegítő megy,

Még emailt nem kaptam, de azt mondta, hogy ezt a számlát ne fizessen ki, mert hibás.

Most várom hogy mire jutunk, most már nem kell diktàlnom.

97. ,zumba (válaszként erre: 78. - Icuska538)
2022. szept. 17. 08:25
Te is kiváncsiságból megnézheted,már most is eltér kb. 3 fokkal.Igen 15 foknyi különbség van. Így aztán persze hogy télen később forr fel a víz a tűzhelyen, hiszen a hidegebb víznek több idő kell. Egyébként zuhanyozásnál is érezhető, hisz nyáron alig kell a melegvizes csapot megnyitni a hidegvizes mellé.
96. Chelsey (válaszként erre: 93. - ,zumba)
2022. szept. 17. 08:23
Nem irigylem tőletek, de azt sem tiszta számomra, hogy miért van az, ha valakinek több órája van, akkor többet fogyaszthat.
95. Chelsey (válaszként erre: 91. - Piroska52)
2022. szept. 17. 08:19

Az a vicc, hogy első tulajdonosként, mi vettük használatba a házat, nem változott semmi és mindig is gázzal melegítettük a vizet (mivel ilyen a kazán és nem volt cserélve). Úgyhogy csak az lehet a háttérben, hogy az előfizetést ők beállították a saját ötletük szerint. Mivel, ha velünk bárki egyeztetett volna, akkor tudta volna, hogy ez nem fűtés, hanem fűtés és vízmelegítés.


Mostmár csak azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet követni majd, hogy mennyi kedvezményes gázt vettünk igénybe és amikor télen túlfogyasztunk, akkor azt beszámítják-e vagy majd akkor is többet fizetünk és az év végén visszautalják, ha többet fizetünk?

Egyáltalán mettől meddig számít most az év? Augusztus 1-én kezdődik az éves kvóta vagy a hivatalos leolvasástól-leolvasásig, ahogy eddig?

94. timycat (válaszként erre: 92. - Aszparagusz)
2022. szept. 17. 08:13
Ennyit diktáltak
93. ,zumba (válaszként erre: 91. - Piroska52)
2022. szept. 17. 08:12

Örülök,hogy sikerült velük elintézni az ügyet. Erről szólt a riport, illetve vannak róla cikkek: milyen célra használják a földgázt a fogyasztók.

Megérkezett tegnap a villanyszámla: 2 villanyóra van, nappali és vezérelt(éjszakai). Átalány fizetés van, megvolt az elszámolás, nem kellett ráfizetni egy forintot sem, nullás lett. Most kevesebb a számla végösszege, mint eddig volt, mert kevesebb kwh órára jött ki az elmúlt időszakban fogyasztott mennyiség alapján az átlag. Benne vagyunk a 2x21o kwh-ban, így a régi áron van számlázva, át is számoltam, rendben van.

92. aszparagusz (válaszként erre: 83. - Timycat)
2022. szept. 17. 08:04

Nagyidék mire fogyasztottak egy nyári hónapban 144 m3-t?

Meleg vízre, főzésre kizárt, hogy ennyit használnának el.


Egyébként teljesen felháborító és elfogadhatatlan, hogy egy meghatározott éves mennyiségért a fizetendő összeget másképp határozzák meg azoknak akik átalányt fizetnek, és azoknak akik a tényleges fogyasztást.

2022. szept. 17. 07:58

Csak leírom, hátha valakinek segít,én 30m3-re kaptam 19951ft-os számlát.

Addig hívtam őket amíg sikert elérnem.

A légyeg, hogy aki csak fűtésre használja annak annak nyáron nem jár kedvezmény, ami alapból hülyeség, mert ki az a hülye, aki nyáron fűt.

Ergó, hiba van a szerződésben.

Nekem szerencsém volt,mert egy tündéri nőt fogtam ki, aki mindent elmagyarázott.

Át is írattam átalányra, hogy legalább egyformán fizessünk, ne egyszerre szakadjon ránk az ég.

90. Chelsey (válaszként erre: 89. - Mimóza07)
2022. szept. 16. 22:34
Ja, így már értem. Valahogy tényleg érdemes racionalizálni.
89. Mimóza07 (válaszként erre: 88. - Chelsey)
2022. szept. 16. 22:09
Két épület van. Egy mellék meg fő. Egy vezetékről megy az egész. De lehet a télre a főbe települök én is. Valahol meg kell húzni a nadragszíjat. Vagy veszek hősugárzót, aztan azzal rásegítek a gázra. Az áramdíjunk amúgy is alacsony. Az nincs tobb 6 ezer ft-nal, havonta. Az áram meg amúgy is olcsóbb mint a gáz.
88. Chelsey (válaszként erre: 87. - Mimóza07)
2022. szept. 16. 22:01

Felhívni felhívtam őket, annyi zenét hallgattam ma délelőtt, hogy a Rádió 1-en se játszottak le többet. Mivel nem vették fel, csak egy idő után bontották a vonalat, ezért próbáltam vid ügyfélszolgálaton intézni. Az sem volt elérhető. Próbáltam online foglalni időpontot az ügyfélszolgálati irodájukba, de semmilyen időpont nem volt elérhető. Úgyhogy hétfőn délután bemegyek személyesen, aztán ott kempingezek, míg valami követhető, értelmes, megnyugtató magyarázatot nem kapok.


Nálatok, hogy van ilyen magas fogyasztás?

87. Mimóza07 (válaszként erre: 86. - Chelsey)
2022. szept. 16. 21:56
Akkor nem tudom. Fel kell hívni őket. Lehet hibáztak, aztan utólag sztornózzak a számlát. Volt mar ilyen. En is rettegek mit fogok kapni. De ennél rosszabb nincs. A bizonytalanságnál.
86. Chelsey (válaszként erre: 81. - Mimóza07)
2022. szept. 16. 21:48
Csakhogy a számlán az áll, hogy pontosan 40 köbmétert fogyasztottunk augusztus 7. és szeptember 7. között. Mind a 40 köbmétert versenypiaci költségeket tükröző árral számolták el. Semmilyen más árkategória nincs a számlán, csak ez az egy. Így jött ki a számla végeredménye a 31 684 forint.
2022. szept. 16. 21:12
Nekünk még ki se merték küldeni. 2600 m3 idén. Milliomos legyek vagy koldus, mert akkor tökmindegy. :'D
84. Mimóza07 (válaszként erre: 82. - Chelsey)
2022. szept. 16. 21:08
Ha papírszámlád van azon rajta kell lennie. Kategóriak vannak. Az 1-es az asszem csak fűtés.
2022. szept. 16. 21:06

Megjött a gáz, férjem nagyon jól számolt, először jött 110ezer, ma állítólag ehhez még 30ezer. Mert hogy átalány volt, de aztán diktált és még megfejelték 30ezerrel. Nem én intézem ezeket.


Nagyimék diktáltak, 144m3 85ezer.


Én teljesen nem értem, igaz bele sem ástam magam.

82. Chelsey (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 21:03

Persze, hogy nagyon sok.

Az is érdekes, hogy hetek óta nézem az MVM oldalát, mindig azzal fogadott, amikor beléptem, hogy az éves fogyasztásunk 1716 köbméter, erre ma reggel hirtelen 1985 köbméterre változott. Persze, hogy ez a "tavalyi" mit jelent, pontosan mettől-meddig, azt nem írja ki. Én meg már többször átnéztem, augusztustól-augusztusig és februártó-februárig is (februárban volt az éves leolvasás). Sehogy se jön ki még az 1700 köbméter sem, nemhogy az 1985. Szóval érthetetlen, követhetetlen az egész. :(


Olvastam olyat is, hogy akinek a szerződése csak fűtésre szól, annak valahogy máshogy számolnak. Persze, se a weboldalon, de a számlán nincs, hogy a mi szerződésünk pontosan melyik kategóriába esik.

81. Mimóza07 (válaszként erre: 77. - Chelsey)
2022. szept. 16. 21:03
Nem az egészet, szerintem. Ebből asszem 13 m3 rendes aron van. Annyit állapítottak meg augusztusra. A többi viszont tényleg emelt áron megy. De ha nem használtal el ennyit augusztusban, azt áttudod vinni a következő hónapra. Marmint a mennyiséget.
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Chelsey)
2022. szept. 16. 20:55
Úr Isten! Az nagyon sok!
79. Chelsey (válaszként erre: 78. - Icuska538)
2022. szept. 16. 10:41
Akár 15 fokkal is.
78. Icuska538 (válaszként erre: 46. - ,zumba)
2022. szept. 16. 10:22
Mennyivel tér el a vízhőmérséklete télen nyáron?
77. Chelsey (válaszként erre: 64. - 96e4cb8ca7)
2022. szept. 16. 10:13

40 köbméterért számláztak 31 684 forintot!


Az egész fogyasztásunkat augusztus 1-től kezdve lakossági piaci áron számolták el. Nem vagyok benne biztos hogy miért, mert összevissza írkálnak mindenféle cikket, de egy normális, hivatalos tájékoztatás nincs.

76. Mimóza07 (válaszként erre: 75. - 785c64a729)
2022. szept. 13. 21:35

Az a helyzet hogy nalunk meg nem volt leolvasas. Most szeptemberben esedékes. Ezert aztan elszamoló szamla se jött még. Az utolsó csekket most fizettem be, az még a júliusi volt, asszem. Nem tudom hogy most hogy allunk. Az appban mutatja a 2100 m3-t, de csak siman az online felületükön nem. Ott még mindig a régi átalány van.

Hát, kivancsi leszek.

75. 785c64a729 (válaszként erre: 74. - Mimóza07)
2022. szept. 13. 21:26
fura, pedig az nem éri el a 30%-ot, annyit engednie kéne az appnak
74. Mimóza07 (válaszként erre: 72. - 785c64a729)
2022. szept. 13. 21:19

Mert tavaly-iden 2600 m3 gazt fogyasztottunk. Ez alapjan lesz kiállítva iden a szamla(i)nk. De nem akarok ennyit futeni ilyen áron. A havi diktalasnal meg en ugy tudom hogy nem néznek ez évi fogyasztast. Ott az 1725 m3-t osztjak fel időaranyosan. Aztan ha megis tobbet fogyasztanal egy adott hónapban, a kovetkező hónaoban ráosztjak a szamladra.

Próbaltam az átalanyunkon visszabb venni, 2600-ról olyan 2100-ra de online nen engedi. A telefont meg nem veszik fel. De az elszamolast azt betudom az appban állitani, hogy átalanyosak legyünk vagy diktálósak.

73. 785c64a729 (válaszként erre: 71. - Mimóza07)
2022. szept. 13. 21:08

hát.. nem én vagyok a legnagyobb bajban, de azért nem semmi


valamennyit csökkenhet, én tavasszal mikor megtudtam hogy hogy emelkedik a gáz világpiaci ára, visszafogtam kicsit a fogyasztást. na jó nem 10 fokkal, de a 20 nappalit 19-re, a 19 éjszakait 18-ra visszavettem, plusz májusban kikapcsoltam. majd megfagytunk. november ha lesz elszámolás talán visszakapunk valamit. de több100 m3-t nem tudok megspórolni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook