Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon mit csinálok rosszul? Kire hallgassak? Akik tapasztaltak, és akiben bízom, vagy a gyermekorvosban? fórum

Vajon mit csinálok rosszul? Kire hallgassak? Akik tapasztaltak, és akiben bízom, vagy a gyermekorvosban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
37. Mandula71 (válaszként erre: 36. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:38

Az ujjacskát nem tudod kivédeni:) Most még talán, de később úgyis ő dönt.

Két fiam van, mindkettő szopizott/szopizik, egyik sem használt cumit. A nagyobbik konkrétan öklendezett tőle, a kicsi meg néha rág rajta kettőt, de nem szopja:D Így aztán nem is használjuk.

Tényleg érdemes lenne megpróbálnod a poharazást, nagyon ügyesek ezek az apróságok. Nekünk a régi fajta vastag, kávés pohár vált be nagyon.

36. Molyka (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:29
Ezt is mondta az ismerős. :) Szopni jobban tud, mint cumizni. Ennek örülök nagyon, mert eleinte nem kapott a cicire... aztán most már a cumival bénázik, nem is kicsit. :) Játszócumit nem kap, és az ujjacskáját se "engedem" neki.
35. Mandula71 (válaszként erre: 33. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:26

Én hiszek neked, de tapasztalatom alapján a szoptatási tanácsadók nem csak annyit mondanak, hogy kitartóan:) A védőnők, csecsemősnővérek sokat tudnak, ezt nem vitatom egy percig sem, a segíteni akarásuk is megvan, de hátha egy más szakember mégiscsak tudna valamit ajánlani.

Ami még eszembe jutott: a pótlást cumisüvegből adod? Ha igen, akkor talán ezt is el kellene hagyni. A cumisüveg (és a játszócumi is) egyes babáknál cumnizavart okozhat, ráadásul a cumisüvegből még ha lassan is, mert kislyukú cumit teszel rá, de folyamatosan jön a tej. Ha pótlást kell adni, akkor inkább pohárból, vagy kiskanállal add. (Létezik olyan cumisüveg is, aminek kiskanál a vége, talán a márciusi vagy április kismama újságban benne is volt, kb. 2000 Ft.)

34. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:20
Tudom, még élénken emlékszem:) csak tényleg segít is, mert beindítja rendesen. Nekem még az elején egyik nap szinte elapadt(nagy lelki megrázkódtatás ért, és szinte semmi nem termelődött) Akkor egy éjszakát szinte együtt aludtunk(jó..nem sokat aludtam), a gyerkőc szinte egész éjjel ébren. félálomban, álmában szopizott. Másnapra..ne tudd meg. Nem kellett pótlás...:)
33. Molyka (válaszként erre: 32. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:20
Megtörtént. :) Illetve van egy ismerősünk, aki csecsemős volt éveken át, plusz védőnő. Mondta, hogy kitartóan, itt volt egész nap, de akkor is csak hisztéria lett belőle.
32. Mandula71 (válaszként erre: 30. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:19
Most néztem, hogy budapesti vagy. Érdemes lenne szoptatási tanácsadót felhívnod, aki vállalja, hogy kimegy személyesen hozzátok és segít a problémád megoldásában! Ha szakember látná, hogyan csináljátok napközben a szopizást, biztosan tudna hasznosabb tanácsokat adni!
31. Molyka (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2010. máj. 29. 22:14
Ezt is kipróbáltuk, de nem jött be. Így nem. Reggel tud szopni, 10-10 perc alatt megeszi a 100-at :)
30. Molyka (válaszként erre: 27. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 22:14
Mire végez, megéhezik. Azt tapasztaltam. Sírni kezd, tömi magát és nem tud annyit szívni belőle. Nehéz :)
29. Mandula71 (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2010. máj. 29. 22:12
Deeeeeee:) És nem ő az egyetlen! Nagyon sok baba van így az első hetekben. Nem mindegyik szopizza ki a kellő mennyiséget 20 perc alatt.
28. Mandula71 (válaszként erre: 26. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:11
Jó a két cicis megoldás, azzal semmi baj nincsen! Azt próbáltad már, hogy miután végzett, visszateszed az első cicire újból?
27. c95c921ae7 (válaszként erre: 19. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:10
Ilyenkor még a 2 órát is el lehet fogadni, nálunk is ment ez pár hétig. Ettől aztán úgy beindult a tejcsi, hogy 2 éves koráig szopizott mindkét gyerekem.
26. Molyka (válaszként erre: 23. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:09

Próbáltam. :( Az én nyuodt és kiegyensúlyozott kisfiamból egy bömbölde visítós kis gombóc lett. :(

Két ciciből. Próbáltam, hogy egyből, próbáltam már mindent.

2010. máj. 29. 22:08
2 órát van a melleden????!!! - ugye nem?! A baba 20 perc alatt kiszopja azt a mennyiséget amire neki szüksége van. /a 2 órát remélem, hogy félre értettem:-)/
24. Mandula71 (válaszként erre: 22. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:05
Egy vagy két mellből szoptatod?
23. Mandula71 (válaszként erre: 19. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:04
Hm:) Szerintem kibírja szívni ő hamarabb is, csak éppen komfortszopizik is közben, azért kell a 2 óra! Próbáld ki pár napig, szerintem simán működni fog! (Nem azt mondom, hogy éheztesd, csak hagyd, hogy a saját tempójában egyen CICIBŐL! Ha ezek után is sír, akkor jöhet a tápszer.)
22. Molyka (válaszként erre: 13. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:03
A pótlás az úgy megy, hogy megeszik 80 anyatejet, és utána még rágja az öklét vagy amit ér, kéri a kaját... olyankor kap 20-25 anyatejet.
21. Molyka (válaszként erre: 17. - 471f3bbb7a)
2010. máj. 29. 22:01
Kaja után van, hogy 1.5 órát nézelődik vagy foglalkozom vele, utána alszik 2-3 órát és kel enni. Tehát kaja után ő nem szundizik rögtön.
20. Molyka (válaszként erre: 15. - Yorkiee)
2010. máj. 29. 22:01
Ébresszem és legyen meg a 70 :)
19. Molyka
2010. máj. 29. 22:00
Köszönöm a hozzászólásokat. A ciciből való evés nem működik, csak délelőtt és délben, amikor termelődött elég tej, különben nem bír annyit kiszívni amennyire szüksége van, csak 2 óra alatt. 10% anyatejjel, 90% tápszerrel indultunk, most már 90% az anyatej, 10% a tápszer. Jó lenne elhagyni, azon vagyok és leszek. :)
2010. máj. 29. 21:59
ne keltsd! teljesen jó ez így!! majd sír, ha éhes, a 3 órás dolog pedig csak támpont. Elmegy az másfélnek vagy 5nek is. :-D
2010. máj. 29. 21:59

Ha 4-4.5 óránként eszik, akkor mégiscsak jó az alvókája! Szupi, hogy átalussza az éjszakát! Ha szépen hízik, nem baj, ha nem eszik 3 óránként.


De pl. az én babémnak szigorúan 3 óránként kell ennie ahhoz, hogy rendesen gyarapodjon a súlya, mivel ő is átalussza az éjszakát és csak nappal eszik.

A te babád összesen naponta hányszor eszik?


Nem lehet, hogy akkor alszik nagyobbat, ha tápszert adsz neki? (az általában jobban elnyomja a pocakot)


Az hogy mennyit eszik sose aggasszon, az én lányaim is mindig a felét ették az "előírtnak"


Heti 150 grammot ha gyarapszik a súlya, van rendesen pisis-kakis pelus, a baba nyugodt, jókedvű evés után is, akkor elég neki a kajci:)


Ha szeretnéd elhagyni a tápszert és csak szoptatni, akkor azt úgy tudod elérni, ha naponta többször teszed cicire! Ha nem sír szopi után, akkor ne adj neki tápit, maximum előbb éhes lesz! Az első hetek küzdősek, de ha most kitartasz, szépen be fog állni a kívánt mennyiségű anyatej,

sok sikert!

16. Inci79 (válaszként erre: 11. - Katácskák)
2010. máj. 29. 21:56
Igen,meg a könyvek is mindig mást írnak,attól függően,hogy éppen mit agyalnak ki a dokik.
15. yorkiee (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 29. 21:56

Szia!


Mivel minden gyerek más és máshogy reagál dolgokra, más ütemben fejlődik és stb stb, ezért mindenképp beszélj gyerekorvossal és védőnővel, mert az a biztos. Ők mindenképpen tudnak mondani hasznos információt :)

2010. máj. 29. 21:56

Nem feltétlenül kell a "nagykönyvhöz" ragaszkodni. Nyugodt kiegyensúlyozott kisbabának tűnik. Ha a súlya gyarapszik, nővekszik nincs gond:-) De inkább az anyatejre koncentrálj...tápszert, csak ha nincs elegendő mennyiségű és/vagy minőségű tejed. Az adagját, látom így is elfogyasztja.


Kívánok jó egészséget mindkettőtöknek.

13. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 29. 21:55

Miből gondolod, hogy nem elég a tej? Mennyi tápszerrel pótolod alkalmanként?

Az a baj, hogy a tápszeres pótlással egy ördögi körbe kerülsz. A tej mennyiségét akkor lehet növelni, ha gyakrabban szopizik a baba. Ha tápszerrel pótolsz, akkor nem éri elég inger a mellett, nem kap az agy jelzést, hogy növelni kellene a mennyiséget. Így viszont előbb-utóbb több lesz a tápszer és kevés az anyatej. Ráadásul az anyatej kb. másfél óra alatt megemésztődik, a tápszer ennél tovább tart.

12. Inci79 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 29. 21:55
ÁÁÁÁ,fel ne keltsd.Nem szabad,ha éhes úgyis felkel.Örülj neki,hogy pihen szépen.Nállunk is ez volt és semmi gond nem lett belőle,hogy nem keltettük fel,sőt még a védőmő mondta,hogy szerencsések vagyunk,hogy nem kel éjjel fel.
11. katácskák (válaszként erre: 6. - Winny)
2010. máj. 29. 21:55

Igazad van:))


Én sem a könyvekből etettem-itattamott leírva sokszor száraz tények vannak, nem lehet minden Babára ráhúzni...

2010. máj. 29. 21:55

Hagyni kell a babát,ő jelzi,mikor éhes,és mennyi kell,ha nem elég azt is jelzi:)))


Én mindenkit meghallgattam,és a saját belátásom szerint csináltam....

2010. máj. 29. 21:54
Teljesen normálisan eszik. Akárki akármit mond, a baba akkor kiegyensúlyozott, ha igény szerint van szoptatva. Melyik babától kérdezték meg, hogy jó neki, amikor megírták a nagykönyvet?
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 29. 21:54
Ha nagy súllyal született nem lényeges a 3 óra. Arra biztatlak, ne üvegből add neki, hanem az eredeti helyéről a tejcsit. Éjszaka én biztos nem ébreszteném. Azt meg úgyis látod, hogy pisil e, kakil e eleget. A heti hízást is mérd még most, az is döntő ilyenkor.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook