Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon miért van így? fórum

Vajon miért van így? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. kisj (válaszként erre: 46. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:41

Te miben tudnál segíteni neki azzal, hogy kiírsz itt egy fórumot?

Álságos dolognak érzem

46. tádámmm (válaszként erre: 44. - Kisj)
2014. dec. 6. 21:38

Jó, a tiedet nem is fogom.

Kért e segítséget? ki mit nevez segítségkérésnek, attól függ.

De, a bizalmába avatott.

Nem az én dolgom, valóban. De ha segíteni nem tudsz, vagy nem akarsz, akkor a tied sem.

45. pieta4 (válaszként erre: 43. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:36
Szerintem mindenkinek van a környezetében ilyen ismerőse, tehát elég gyakori, amiről írsz. Nem gondolnám, hogy ez vesézgetés lenne ilyen általánosságokban.
44. kisj (válaszként erre: 42. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:33

Te szeretnéd, ha egy kéretlen jóakaró a lelkedet vesézgetné egy női portálon?

Én nem szeretném.

Kért egyáltalán bármilyen módon segítséget tőled?

Ha nem, akkor hagyjad, nem a te dolgod, nem avat a bizalmába, stb

43. tádámmm (válaszként erre: 41. - Kisj)
2014. dec. 6. 21:32
Nekem gondolom, ugye? Lehet. Bár nem hinném, eddig nem sok ismerősömön agyaltam ennyit. Rajta is csak azért szerintem, mert nagyon különleges ember amúgy.
42. tádámmm (válaszként erre: 39. - Kisj)
2014. dec. 6. 21:29
Hát, nagyon mellényúltál, mert tényleg NŐ. Abban igazad lehet, ha elolvasná, lehet nem maradna hajam. De nem hiszem, hogy ennyiből felismerhető lenne. (sármos???)
41. kisj (válaszként erre: 38. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:29
Teréz anya komplexus?:)
40. kisj (válaszként erre: 33. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:28
ha nő, akkor meg pláne nem szeretné a kibeszélést:D
39. kisj (válaszként erre: 30. - Pieta4)
2014. dec. 6. 21:26

Szerintem az illető férfi kollégának (mert, tuti, hogy az és ráadásul sármos is) semmi szüksége nincs arra, hogy bármelyik kollégája is a lelkét teregesse ki szombat este a hoxán


még jó, hogy nem vagyunk egyformák

38. tádámmm (válaszként erre: 36. - Pieta4)
2014. dec. 6. 21:26
Tudod, nagyon-nagyon szeretnék segíteni neki, mert annyival több lehetne, mint amit a jelenlegi 'állapotban' elérni képes. Mint amikor látod, hogy valakinek minden adottsága megvan, hogy felmásszon egy székre, de a lábán mázsás súlyok vannak. Azokkal együtt toporog egy helyben.
37. tádámmm (válaszként erre: 24. - BESTia ☺)
2014. dec. 6. 21:22
Elmondta nekem, de ezt nem szeretném ide kiírni (sose lehet tudni ki jár ide) és abból amit elmondott, elég kemény dolgokkal áll szemben, és valahol meg is tudom érteni, csak azt nem értem, ha nincsenek napi kapcsolatban, akkor miért nem tudja egyszerűen törölni magából ezt az egészet? vagy lehet csak nekem ilyen egyszerű ez, mert még nem éltem át hasonlót?
36. pieta4 (válaszként erre: 33. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:22

Azért írtam, hogy vigyázz magadra, mert ahogy látom nagyon magadra veszed a problémáit.

Mániás depressziós lehet, ha ilyen hangulati ingadozásai vannak, bár lehet hülyeséget írtam, nem vagyok orvos.

Valamilyen feszültségoldó tréning kellene neki.

35. BESTia ☺ (válaszként erre: 33. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:20
Számomra igen - ezt vettem természetesnek.
2014. dec. 6. 21:19
Mikor egyszer kérdeztem tőle, hogy ez a dolog hol bujkált eddig (kb fél után mertem rákérdezni, olyan keserűen nyilatkozott meg pár dologban), az volt a válasz: igyekszem, hogy ne befolyásolja az életemet. Tudod, mint amikor kinyitod Pandora szelencéjét, és kiszabadul a rossz szellem :(
33. tádámmm (válaszként erre: 32. - Pieta4)
2014. dec. 6. 21:17
Nincs 40 éves, és nő (nem tudom, ez kiderült-e eddig)
32. pieta4 (válaszként erre: 28. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:14
Milyen idős ez az ismerős?
31. tádámmm (válaszként erre: 25. - Pieta4)
2014. dec. 6. 21:13
Engem nem bánt, igazából másokat se rosszindulatból, csak ha úgy érzi, hogy védekeznie kell, akkor keményen oda tud ütni (aztán persze bánja, bár a legtöbbször igaza is van, de mint tudjuk az igazság tud a legjobban fájni). Inkább azt látom rajta, hogy a család miatt semmi önértékelése nincs, abszolút nincs tisztában a jó tulajdonságaival, sőt, egy szar alaknak képzeli magát. Mondom, mintha 2 ember lenne egyben :O
30. pieta4 (válaszként erre: 26. - BESTia ☺)
2014. dec. 6. 21:09
Nem vagyunk egyformák:) Én is mindig figyelek, hogy ne sértsek meg másokat, de arra már nincs befolyásom, hogyha máshogy működik a kis agyuk.
29. tádámmm (válaszként erre: 22. - Kisj)
2014. dec. 6. 21:06
Érdekelt nem vagyok, inkább csak sajnálom, hogy egy értékes ember így elvesztegeti önmagát. Nem azt látják benne, amilyen valójában.
28. tádámmm (válaszként erre: 13. - BESTia ☺)
2014. dec. 6. 21:04
Ezt úgy értsd, hogy ha hetekig-hónapokig nem téma a dolog, akkor ezt észre sem veszed rajta. Aztán felmerül, mert mások beszélnek a családtagjaikról, és már menekül. Van, hogy nincs folytatása, de van, amikor pattanásig feszül körülötte minden, és látom rajta, hogy bár uralkodik magán, de nagyon nehezére esik. Tud pozitív lenni, sőt, rajta röhög a fél iroda, olyan humorérzéke van (és nem másokon nevet, vagy ne ilyesmire gondolj, egyszerűen vág az agya, és mindenre van valami riposztja, hogy néha fetrengünk, olyan bolondokat beszél) meg nagyon okos, átlátja a dolgokat, problémákra hamarabb megoldást talál, mielőtt más a problémát észlelné. Nem negatív, sőt. Én is véletlenül döbbentem rá, mi van a sok bolondozás mögött. Nem is értettem, akkor arra hogy képes? mintha 2 személyisége lenne..
2014. dec. 6. 21:02
Van ismerôsöm, aki még mindig az 50-60-70 évvel ezelôtti sérelmein rágódik hétrôl-hétre.
26. BESTia ☺ (válaszként erre: 21. - Pieta4)
2014. dec. 6. 21:02
Pontosan. Haverom barátnője ilyen. Eléggé befelé fordult (hogy a kapcsolatuk előtt milyne volt, azt nem tudom). Beszélgettem a lánnyal, valamire megkérdeztem, hogy miért úgy csinálja (kíváncsiság, hátha tanulok valami újat, direkt nem ítélkezve, erre figyeltem). Úgy hallottam vissza, hogy én őt számon kértem. Ő így érezte. :(
25. pieta4 (válaszként erre: 19. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 21:01
Ezt csak a saját tapasztalataimból kiindulva írtam. Nem azt mondom, hogy ne törődj vele.Csak tud a határokat, mert Te is sérülhetsz. Szép és jó dolog a segítés, törődés, de ha olyan beleélős, rágódós, lelkiismeretes emberke vagy, mint én, akkor vigyázz magadra!
24. BESTia ☺ (válaszként erre: 19. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 20:59

Miért szorong, ha találkozni kell velük? Mi az alapja egyáltalán?


Miért érzi úgy, hogy miatta mellőzik a családját?

23. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 19. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 20:59
Mindig mindenre lesz ok, indok, ürügy, amiért tudat alatt rosszul érzi magát, mindennek az árnyoldalát látja elôre. Vegye be a le*m tablettát; örüljön, ha nem lesz ott, a többivel pedig ne törôdjön. Mondjuk menjen el sétálni egy órára. Egyen egy finom vacsorát, stb.
22. kisj (válaszként erre: 1. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 20:57

Nem igazán értem, hogy te mennyire vagy érdekelt fél ebben a problémakörben?


Ha semennyire, és se inged, se gatyád, akkor jobb, ha tovább evezel és olyan dolgokba ütőd az orrod, amihez van némi közöd is.

21. pieta4 (válaszként erre: 18. - BESTia ☺)
2014. dec. 6. 20:57

S az is igaz az ilyen emberekre, hogy saját magukból kiindulva és ezáltal rosszul ítélik meg mások reakcióit.

Közeledhetsz Te hozzá szépen, azt is másnak látja:(

20. BESTia ☺ (válaszként erre: 17. - Tádámmm)
2014. dec. 6. 20:57

"Egyedül nem tudok" - amígt ezt elhiszi magáról, addig nem is fogja tudni. :(

De, tudja. Eddig sem számíthatott rájuk, akkor ha most is el tudja fogadni ezt a helyzetet, akkor egyedül is képes lesz rá.


Vagy: kérjen akkor segítséget attól, akire számíthat. Van, akire számítson? Mármint ő lelkileg érzi ezt valaki irányába?

19. tádámmm (válaszként erre: 16. - Pieta4)
2014. dec. 6. 20:56
Ha arra gondolsz, hogy feleslegesen törődöm vele, akkor jó ha tudod, én nem így látom. Pont, hogy a szeretet, a kedvesség, az elfogadás az, amitől néha nyugodtabb idők vannak. Most meg.. jönnek az ünnepek, ahol ha kell velük ünnepelnie, azon szorong, ha meg nem, akkor azon, hogy miatta mellőzik a családját is :(
18. BESTia ☺ (válaszként erre: 16. - Pieta4)
2014. dec. 6. 20:53
Azért, mert azt természetesnek veszik. Itt a lényeg, azt kell elérni, hogy a saját reakciójuk, válaszuk legyen más ugyanarra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook