Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajon még mindig azt várja, hogy én lépjek? fórum

Vajon még mindig azt várja, hogy én lépjek? (beszélgetős fórum)

1 2 3
69. 9f86e86d50 (válaszként erre: 68. - D8e82b94f7)
2012. júl. 7. 10:27

Na... Szóval máskor nyugodtan közöld mindezt szemből. Ha meg távolságtartóak oda lehet menni. Ha meg sietnek hát siessenek...

Ennyi. Igazából itt, szerintem nem volt semmi gáz.

Még a csigádat is megdicsérték.

Mondjuk ha rafinált vagy meghívod őket egy vasárnapi ebédre.:)

68. d8e82b94f7 (válaszként erre: 64. - 9f86e86d50)
2012. júl. 7. 08:07
a papa megállt az egyik háznál mama orít menjek.mondtam nem megyek oda.valószínűleg gondoltam én azért annyira oldalt állt meg és nem a házunk előtti prkolóban mert nem akar látni.oda nem akartam menni.de beállt a házunk elé a parkolóba és kipattant a kocsiból ezért oda mentem átadtam a csigát.
2012. júl. 7. 08:06
na szóval.hozták unokahugomat mert nekem kellett rá vigyázni.Ők Tapolcától 50 km-re laknak.Jöttek meg mentek.Miért fordítottam hátat?mert féltem.beszélni nem beszéltünk sokat szia papa ő meg mondta hello.ennyi volt.hozztak nekem kaját h vigyem fel lakásomba addig Lilit megfogta a papa én felhoztam kaját.aztán mentek is mert siettek.Adtam puszit mamának és láttam hogy a papa is várta.Aztán beültek kocsiba ja kihagytam papaának is adtam.na beültek kocsiba és mentek is mi meg lépcsőház ajtónál álltunk 3an Lara,Lili és én és integettünk nekik papa is integetett nagy vigyorral meg mama is.ja és mondta hogy jól néz ki a csiga.kérdeztem nem jöttök fel de azt mondták most nem mert sietnek.ennyi
66. d5e2b6b4be (válaszként erre: 63. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 17:37
Akkor most beszéltetek?A nagyapádddal is?
65. 9f86e86d50 (válaszként erre: 63. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 17:04
Meg amit nem értek, direkt hátat fordítottál. Kérdem én, miért?
64. 9f86e86d50 (válaszként erre: 63. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 16:59
Őszinte leszek, ezt nem értem. Miért nem mentél? Főleg a másik, hova? Meg ne egy naptól várj megválást, ez lassú folyamat.:) De tényleg..nem érteni ezt. Vittél kakaós csigát Nekik? Invitáltad be őket?
2012. júl. 6. 16:57
na itt voltak.papa kiszált a kocsiból mama kiabál Vanda gyere én direkt hátat fordítottam mondom nem megyek.aztán mondom ha most nem megyek akkor soha.mind1 beszélgettünk mintha jóba lennénk aztán adott 2 puszit mikor elköszöntek.:)
62. d5e2b6b4be (válaszként erre: 1. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 16:05

Lehet,hogy tényleg a kislányodon keresztül visz az út a békéhez.

Vannak emberek,akikkel nehéz megértetni dolgokat,de ha látják,hogy azok a dolgok stabilak,és örömmel járnak,akkor megbékélnek a helyzettel.És idővel meg is nyílnak.

61. d8e82b94f7 (válaszként erre: 60. - 9f86e86d50)
2012. júl. 6. 15:04

köszi ;) jó is lett a csiga Lili már benyomott 2öt:)

most sokkal jobb lett mint a múltkor.:) biztos mert a szívem is beletettem.:)

60. 9f86e86d50 (válaszként erre: 59. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 14:45
Sok jót, és ne erőltess semmit. :) Szorítunk Neked. Amúgy küldhetnél a csigából! :)
2012. júl. 6. 14:37
kakaós csiga kész van szóval már csak várni kell,hogy jöjjenek aztán majd meglátjuk,hogy alakul a helyzet :)
58. d8e82b94f7 (válaszként erre: 57. - A24ba94ad5)
2012. júl. 6. 14:18
(: á én az ilyenekkel már nem foglalkozom.(:
57. a24ba94ad5 (válaszként erre: 56. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 14:16
Ne törődj vele. Biztos nincs aki jól meg... szegényt. Ilyenek vannak :)
56. d8e82b94f7 (válaszként erre: 54. - Virus2008)
2012. júl. 6. 14:14

hát köszi szépen.:)

köszi,hogy írtál.Tudtam,hogy nem hagyják ki az írást olyanok sem akik nem tudnak értelmes mondatot hozzászólni ezért előrukkolnak valami badarsággal.Mindenesetr lehet igazad van és megyek majd a süllyesztőbe de minden erőmmel azon vagyok és leszek is,hogy ne kerüljek oda.

55. Mandula71 (válaszként erre: 54. - Virus2008)
2012. júl. 6. 14:13
Nem vagy kissé megkeseredett? Miből gondolod, hogy ennek a kapcsolatnak is csak válás lehet a vége? Mi van akkor, ha nem is a pasi akart válni? Miért csak a férfi lehet a hibás, ha válásra kerül sor?
54. virus2008 (válaszként erre: 29. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 13:45

Nem csodálom, hogy nagypapád kiakadt...

Egy pár éven belül majd te is mész a süllyesztőbe.


Hidd el a pasik ismerik a saját fajtájukat.

53. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 13:40

Én a helyedben lehet, hogy egy szívhez szóló levelet írnék neki, ha az sem hatná meg akkor semmi sem. Nem értem a nagyapádat, ha szeret akkor miért nem örül annak, hogy boldog vagy, mert ha boldog vagy akkor nem rontottad el az életed. Az övét végképp nem.

Komolyan nem értem... Szeret téged de elutasít...


Az én nagyapám például abszolút nem szeret engem. Se Anyámat (pedig ő a lánya), se Nagyanyámat, Tesómat talán (mert ő nem szól vissza neki), Apámat kedveli mert vele mindig egyetértenek... A 2 unokatesómat szereti jobban, mert az egyik fiú és az elvárásainak megfelelő, eleve mert hogy férfi, aztán mert hogy földet művel. Nekünk is van kert amit művelünk, de az nem számít... De lassan mindenkivel összeveszik.

Én már nem egyszer jöttem haza sírva tőlük mikor kimentem hozzájuk, mert mindig csak azt mondja, hogy semmit nem csinálok, hasztalan vagyok, élősködő... (Mivel nincs munkám.) Neki a szlogene: azt szereti aki őt szereti. Sosem volt velem kedves és mára odáig fajult a helyzet, hogy látni sem akarom. Legutóbb annyira lelkembe gázolt, hogy megmondtam Nagyanyámnak, nem megyek ki hozzájuk jó ideig, mert gyűlölöm nagyapámat. Már nem csak utálom, már gyűlölöm, nem birok ránézni a fejére sem!

52. d8e82b94f7 (válaszként erre: 51. - 9f86e86d50)
2012. júl. 6. 13:11
:)
51. 9f86e86d50 (válaszként erre: 49. - 2014)
2012. júl. 6. 13:03
Ugyanarról beszélünk. :-) Csak elöbb puhítani kell a papón. Aztán ha megvan a belátás lehet elmúlnak a sérelmek. Valószínű elég makacs az öreg. Amúgy a szülőket, nagyszülőket sok esetben elfogadni lehet. Mert ők nem mindig formálódnak már. Ezért célszerű a belétásra bírást használni. A padlógázas menekülésre, további elvárás jelenleg nitró.:-)
50. d8e82b94f7 (válaszként erre: 49. - 2014)
2012. júl. 6. 12:21
köszönöm :$
49. 2014 (válaszként erre: 48. - 9f86e86d50)
2012. júl. 6. 12:04

Mivel az esetükben bőven vannak sérelmek, ezért mondtam, hogy azokat is le kell írni. De természetesen NEM CSAK a sérelmeket. Minden gondolatot szépen próbálni megfogalmazni. Attól még, hogy nem beszélnek a sérelmekről is, attól azok még megmaradnak.

Őszinte szeretet ott fakadhat csak, ahol két lény egymás iránti tisztelete is jelen van!

Sok szerencsét Wanduh, minden ok lesz! :)

48. 9f86e86d50 (válaszként erre: 45. - 2014)
2012. júl. 6. 11:47

Persze. Viszont a sérelmek erőteljes kinyilvánítása ez esetben a dacot is táplálhatja. Arra gondoltam, hogy már így is nagyon elszigetelődik a nagyapó, és sérelmekre mi az első amire az emberek válaszolnak?

Sajnos sérelmekkel. A szelíd lépések kifejezik a szeretet, és a legnehezebb szeretni feltétel nélkül. Nem is lehet talán, de valami hasonlóra lehet törekedni. :)

47. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 44. - 9f86e86d50)
2012. júl. 6. 11:45
Ez nagyon aranyos kis történet lett, meg is könnyeztem!
46. d8e82b94f7 (válaszként erre: 44. - 9f86e86d50)
2012. júl. 6. 11:40
de édes vagy :$:)köszönöm nektek.nekilátok a csigának aztán majd megírom mi történt 4 kor jönnek.addig is mégegyszer köszönöm nektek aranyosak vagytok,hogy adtok tippeket nekem.
45. 2014 (válaszként erre: 44. - 9f86e86d50)
2012. júl. 6. 11:37

Tudom, hogy a fórumindító szeretetet szeretne. De sajnos "makulátlan" példával nem mindenkinél éred el ezt. És akkor meg nincs értelme próbálkozni szerintem.

Ez a mese szép és megható, de ha már írva mondja el a gondolatait a papájának, akkor azok ne legyenek belebújtatva egy mesébe felszínesen. Itt sokkal több van a felszín alatt, semhogy egy mese megoldana mindent és egymás nyakába borulnak.

A levélben keményen meg lehet fogalmazni a sérelmeket és gondolatokat és meg is kell ha épp arra van szükség.

De egyetértek maga a levélírás nagyon jó ötlet! Mondjuk a kakaóscsiga mellé :)

44. 9f86e86d50 (válaszként erre: 40. - 2014)
2012. júl. 6. 11:23

Pontosan. Ezt teljesen jól látod. Viszont a fórumindító szeretet szeretne. Azt pedig csak annak "makulátlan" példájával célszerű elérni. Ahhoz meg türelem és megértés, és lépések kellenek.


Nem várja a Papa a lépéseket, de lehet lépkedni.


Kitalálhatsz egy anekdotát, megírhatod levélbe, a címe horgásztam a papával:


Egyszer volt, hol nem volt, voltam én! Még kicsi copfos szőke hajú törékeny testalkatú leány voltam. Arcomon kergetőztek a szeplők, és ifjonci vérem mindig valami turpisságon törte a fejét.

Látszólag egyszerű házban éltünk, hétköznapi világban, de ismertem papa titkát. A magas, szelíd mosolyú ember aki mindig mikor eljött hozzám, valami meglepetést tartogatott nekem.

Történt egyik nap, hogy otthon játszottam a műanyag sárga halaimmal, és papó közölte, hogy itt az ideje fogni egy igazi aranyhalat!

A szemeim kikerekedtek, és csak pislogtam amikor a kezembe adott egy gyermekpecabotot, majd kézen fogva rám kacsintott, és elkiáltotta magát:

- Kalandra fel!

Vidáman énekelve is elsétáltunk a helyi tóhoz, ahol is papó elővette a varázsládikáját. Elmagyarázta, hogy ez spéci aranyhalfogó felszerelés, és a minap meghallotta a kocsmában,hogy itt bizony él egy, és ha kifogják ebből egy kívánságot elhasználhatok én.

Olyan sokáig néztem a víz mozdulatlan felszínét, hogy elálmosodtam.. egyszer csak nagyapó üdvrivalgására ébredtem, és már csak előttem állt mosolyogva, kezében a háta mögött vödör.

- Mi az, mi az?!?!

Kérdeztem ujjongva, erre Ő leguggolt, és a vállamra tette a kezét fülembe súgta:

- Ezt nézd!

És előrevette a vödröt amiben ott úszkál a gyönyörű aranyszínű hal.

- Én már kettőt kívántam -mosolygott,- az egyik, hogy mamával hosszú életünk legyen szeretetben a másik, hogy gazdagok lehessünk anyagi gondoktól mentes. Te mi kívánsz?

Felnéztem papóra, láttam könnyes mosolygó táncoló szemét, és átöltetem. Annyira boldog voltam, és ezt mondtam:

- Én azt kívánom, hogy ha legyen egy ugyanilyen kislányom majd és Őt is elhozd ide magaddal horgászni, mert Nálad jobban senki sem tud varázsolni Papa!

43. a24ba94ad5 (válaszként erre: 40. - 2014)
2012. júl. 6. 11:22
Tökéletesen igazat adok! Egyetértek.
42. 9f86e86d50 (válaszként erre: 39. - D8e82b94f7)
2012. júl. 6. 11:10

Amúgy kaptál még egy összeesküvés elméletet itt az imént.

Lezsíroznátok a nagymamival, és ha partner ebben akkor sima ügy. Átmennétek hozzá, Papa napot tartani.:)

A két gyerek a baj, nem vallásos. Még beszélhetsz vele arról, hogy nem tetszik Neked, hogy a szeretetét feltételekhez köti, így Lilike az angyali kislányod, akiben a Te, közvetve az Ő vére csörgedezik nem ismerheti meg igazán.

Mi lenne ha először egyedül mennél át beszélni nagyapóval?


Nos, vannak variációk mint láthatod. Sok sikert! :)

41. 2014
2012. júl. 6. 11:09
Ja, de azért a kakaós csiga szerintem segíteni fog! Sok szerencsét, és fel a fejjel! :)
40. 2014
2012. júl. 6. 11:08

Én azt gondolom, hogy eljön az az idő mikor már a szülőnek, nagyszülőnek meg kell tisztelnie azzal a gyerekét, unokáját, hogy elfogadja a döntéseit.

Nem gondolom, hogy Wanduh-nak a végtelenségig kellene próbálkoznia. Vannak határok.

Ha úgy érzed mindent megtettél, mégsem reagál jobban a papád akkor hagyd pihenni szerintem a dolgot. Aztán az idő segíteni fog.

Nem értek egyet azzal, hogy egy szülő vagy egy nagyszülő bármit mondhat és tehet, nekünk azt el kell nézni, mert idősebb........és örökké nekünk kell közeledni. Ez már két felnőtt ember viszonya, a mérleg serpenyői egymás mellett kell, hogy álljanak!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook