Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajdaságiak ide fórum

Vajdaságiak ide (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. csutkababa (válaszként erre: 59. - Szeptember99)
2009. ápr. 20. 14:48

:)))

szoktam:)

2009. ápr. 20. 14:30
és ha nem hagyod szó nélkül,akkor mit csinálsz? mérgelődsz magadban?
58. csutkababa (válaszként erre: 57. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 13:58
igen,neha nem lehet szo nelkul hagyni...
2009. ápr. 20. 12:12
Néha lehet,hogy jobb halgatni,de mindig elfutni sem lehet.
2009. ápr. 20. 11:50
Én kerülöm az ilyen szituációkat,ha mégis megesik,igyekszem nem idegeskedni,mert azzal csak magamnak ártanék,és semmi hasznom nem lenne...szóval hagyom a f%szra az ilyen hülyéket.Ennyi.
55. Encsy75 (válaszként erre: 53. - Csutkababa)
2009. ápr. 20. 11:43
Az hogy valaki sztár nem feltétlen jelenti azt,hogy esze is van.A férjem mindig azt mondja ha valakinek van pánze az azt hiszi magáról,hogy szép is okos is.
2009. ápr. 20. 11:25
mellesleg, Clakudiat en nagyon kedvelem,es szeretem a stilusat is, a megjelenese is tetszik, de ezzel nalam egy nagy minusz
53. csutkababa (válaszként erre: 52. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 11:24

igen, csak neha ugyerzem a szel ellen kar harcolni, mert csak egy nagyon egyszeru eset jut errol eszembe:

Liptai Claudia riportja a moccaban,Ruzsa Magdival..

es Claudia megkerdezte Magditol,hogy nem lett volna e konnyebb anyanyelven enekelnie...(marmint szerbul)

hat ha mar az ugymond "starok"mint a Claudia is,azt gondolta Magdirol is hoyg szerb...akkor mit is mondjak...

ez egy bizonyos foku muveletlenseg is,aki ezt se tudja, hoyg a vajdasagi magyarok,magyarul is beszelnek, es nem szerbek..de mar unalams ez a szelmalom harc :)

52. Encsy75 (válaszként erre: 51. - Csutkababa)
2009. ápr. 20. 11:02

pl.:egy kislány a tengerparton sétál,rengeteg teknőc béby igyekszik a vízbe mielőtt a madarak felkapkodják őket,a kislány sietve dobálja be a kicsiket a vizbe,mondják neki, hogy nincs értelme, mert mindet úgysem bírja bele dobálni.erre a kislány aszt felelte-mindet nem,de ha már egyet mentek meg, az annak az egynek és nekem is megérte.

Hát én is igy vagyok ezzel,.Neki is jó volt nekem meg főleg. volt már rá példa,hogy megváltozott az egyén véleménye,persze ez SAJNOS ez elenyésző

51. csutkababa (válaszként erre: 50. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 10:51
azt is tudom, nekem is volt, csak az a baj, hogy ott vagyunk ahonnan elindultunk, az embereken nem lehet valltoztatni,ilyenek es kesz...
50. Encsy75 (válaszként erre: 49. - Csutkababa)
2009. ápr. 20. 10:34
sajnos én nem birom ki szó nélkül,volt már belőle probléma
49. csutkababa (válaszként erre: 48. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 10:27

hat sajnos, vannak ilyen begyopesedett agyuak:))

nem tehetunk semmit ellenuk.

neha fol megy a cukrom,es ennyi..

de legtobbszor rajuk hagyom...

48. Encsy75 (válaszként erre: 45. - Csutkababa)
2009. ápr. 20. 10:02
Szegedtől kb 30 km-re lakunk egy kis faluban Mo-on.Az iskolában le jugo gyerekezték a lányomat,mert az apja Újvidéken születtet.Én törzsgyökeres itteni falúsi vagyok még is mindenki azt mondja ránk és a családomra,hogy jött-ment.De miért is?Ez a falú kb 50 éves ide mindenki űgy jött ki innen ki onnan,de az nem számít nekik.Sőt!!! A Svájcira felnéznek mert az nyugati!Mi is az a nyugat? A kommunizmus idején a magyarok mentek "Jugóba" vásárolni mert itt nem volt semmi.Én szivben-lélekben is egyet értek veled és én szégyenlem a sok gyöpes agyút.A haza szeretet is nagyobb kint.
47. csutkababa (válaszként erre: 46. - Fmeli)
2009. ápr. 20. 09:07

igen...

tudom, kar is erolkodni,es magyarazkodni, csak bennem ez ugy forr, hogy pocre gyulladok :)))

46. fmeli
2009. ápr. 20. 08:51
teljesen igazad van tünde,megértem hogy igy válaszoltál.hát igen a történelem tudás nagyon hiányos az embereknél.sokan azt se tudják mit ünnepelünk március 15-én.kossuth lajos......szomorú.
2009. ápr. 20. 08:45

engem az bosszant, de nagyon..hogy sok MO-i azt gondolja rolunk Vajdasagi magyarokrol,hogy mi szerbek vagyunk, csak jol beszelunk magyarul.ettol fol tudok robbanni 1 masodperc allatt.

annyira keveset tudnak az itteni magyarsagrol, hoyg az gyalazat.

tisztelet a kivetelnek.

de en ahol dolgozom, sok MO.-vasarlo jon,es mind azt hiszi, hogy szerbek vagyunk, kidurranok ettol.

a legultolso az volt:

karacsony elott, igy szol az egyik :akkor most maguknak nem kivanunk boldog karacosnyt, mert maguknak nem most van ugye???

mondom neki, nem hat, hanem juliusban..

erre o:TENYLEG???

azert mondtam ezt, mar mar kiakasztanak, hoyg azt hiszik szerbek vagyunk, csak jol beszelunk magyarul.

az en nevem:Szolnoki Tunde,

melyik nevem hangzik ugy mint ha szerb lenne ?:DDDD

a nagymamam Roszken szuletett, atkoltoztek Horgosra, ami 2-3km-re van Roszketol.

Trianonrol aki hallott, az tudja, hogy eroszakkal lettunk ide csatolva,nem tehetunk rola, hoyg igy Yugoszlaviahoz csatoltak bennunket.

ettol meg nem lettunk szerbek.

no, jo valaki tudja, de a legtobben nem

2009. ápr. 20. 08:32
az enyém már itt volt katona,bár sorozásra ott is kellett neki menni,majd igazolni kellett,hogy itt letöltötte a katonaidőt.
43. fmeli
2009. ápr. 20. 08:28
álltalában a férfiak jobban tudnak szerbül,mivel a katonaság vagy munka miatt rákényszerülnek.az én párom is a katonaság alatt tanult meg rendesen szerbül beszélni,most meg mintha a második anyanyelve lenne.
42. Encsy75 (válaszként erre: 40. - Fmeli)
2009. ápr. 20. 08:12
ezt a férjem is mesélte,ő is nehezebben tanult meg szerbül,mint a szerb gyerekek magyarul.Sőt ő már felnőtt volt,a munkája miatt jobban rákényszerült.18 volt mikor ide átköltöztek családjával.
41. Encsy75 (válaszként erre: 39. - Csutkababa)
2009. ápr. 20. 08:09
Üdv.Igen valóban nam beszél kint mindenki szerbül,volt egy eset a férjem fordított v-nek,pedig az illető a Vajdaságban él.Nemrég ÚJvidékenen voltam,egy kis trafikba beugrottam.Egy szerb emberke volt az eladó,én nem beszélem a nyelvet egy két szót azonban már ismerek,észre vette,hogy nem tudok szerbül és ő próbalt magyarul.Neki jobban ment a magyar mint nekem a szerb,így megértettük egymást.Nagyon jó érzéssel jöttem ki a boltból.A gyerekeimet a férjem tanítja szerbül,bár még kicsik és nem sokat tudnak azt is inkább a nagyobb,persze ezek még csak szavak egy két mondattal.Sőt a11 éves lányom,ő a nagyobb, szerb gyerekekkel is szokott játszani ha ott vagyunk,de ők is jönnek.
40. fmeli (válaszként erre: 39. - Csutkababa)
2009. ápr. 20. 08:05
igaz én se tudok.ugyanis ide moravicára csak pár éve költöztek szerbek,a gyerekkoromban egyse volt a faluba igy nem voltam rákényszerülve.a mostani gyerekeknek könnyebb lenne,de azt figyeltem meg ha magyar és szerb ajkú gyerekek összebarátkoznak,nap mint nap eggyütt játszanak hamarabb megtanul a szerb kisgyerek magyarul,mint a magyar szerbül. ez nálunk igy van.
39. csutkababa (válaszként erre: 38. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 07:53

sziasztok, en dolgoztam magyarorszagon,de nehez volt megszokni a mentalitast valoban.

en nem laknek ott semmi penzert.

semmi bajom az emberekkel, csak mas mentelitas mint a mienk, vajdasagi-magyarokert.

es kedves Encsy75 az nem jelenti azt,hogy itt mindenki tud szerbul, attol ,hoyg szerbianak hivjak az orszagot.

sott, nagyon nagyon sokan 1 kukkot se tudnak szerbul.

pl. az en gyerekeim se tudnak,es meg sorolhatnam, hoyg mennyien nem tudnak...

38. Encsy75 (válaszként erre: 37. - Fmeli)
2009. ápr. 20. 07:46
JÓ reggelt! Sőt!Én laknék is ott,ha úgy alakulna!szerintem itt rosszabb minden téren!!!!!
37. fmeli
2009. ápr. 20. 07:43
szia encsy75.örülök hogy magyarországiként nem utálsz minket vajdaságiakat.
36. Encsy75 (válaszként erre: 35. - Szeptember99)
2009. ápr. 18. 16:04
Itt Mo-n jobban a pénz körül forog minden.Harácsolnak az emberek és közben nem számít kibe mekkorát rúgnak.Csak az "ÉN" létezik.Kint nyugodtabban leülnek és egy kávé mellett elbeszélgetnek.Van munka idő és hétvége.Ott is dolgoznak,de sokan úgy is boldogok,hogy van amennyi van.Létezik az emberség.Persze az itteni helyzetet csak fokozzák az egyéb tényezők.De ott túl vannak egy háborún ám ennek ellenére meg tudtak maraddni ön-ön maguk.
35. szeptember99 (válaszként erre: 34. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 15:55

Ja,én is azt vettem észre,hogy Magyarországon azért elég nagy a gyűlölet,meg egyfajta feszültség,persze,ezt csak az,amit fórumokon észrevettem.


Lehet,hogy a mostani feszült politikai helyzet miatt,vagy nem tudom.

34. Encsy75 (válaszként erre: 33. - Szeptember99)
2009. ápr. 18. 14:24
Temerinből.Nekem csak jó tapasztalataim vannak eddig.Nem csak a rokonság, de az idegenek körében is.Sok a tévhit, hogy bántják a magyarokat,engem még nem bántottak.Én nem beszélek szerbül,csak a párom.Mo-n szerintem több a gyülölet az emberekben egymás iránt.
2009. ápr. 18. 13:42

melyik városba/faluba?


és neked mi a véleményed a Vajdaságról?

2009. ápr. 18. 13:38
Én mem vagyok vajdasági,de a férjem igen.Mo-n élünk,sürün járunk át.
2009. ápr. 18. 13:33

sziasztok!


csutkababa,sikerült nekikezdeni? :)

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook