Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Utálom a parfümöket, ha érzem a másikon az is zavar. Persze... fórum

Utálom a parfümöket, ha érzem a másikon az is zavar. Persze... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

6. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 23:36

Most epp fustolok, de 1,5 het utan most kinyilt a vilag. Antihisztamint sem szedtem. Nem folyt az orrom igy sem! (Szerintem az allando orrfolyas roszabb, mint a cigi.)


Te bajod, ha ez teged zavar. En fujok magamra, amit akarok. Sajttalat eszek, mas meg egyen halat!

Nyilval a szinhazba nem befokhagymazva indulok, de egy kerti partin barki lehet hagyma megy fust szagu is.

5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 21:17

Én allergia miatt nem használok már egyáltalán. Kedvenc illatom azért van még, egy bizonyos púderes, ami az utolsó parfüm alapjegye volt. Keresem szappanban, golyós deoban, nem egyszerű.

Tömegben, zárt térben, ahol állni kell, pl. temetés, ünnepség, utazás stb. alkalmával borzasztó egy erőszakos pacsuli.

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 20:53

Én mindig igyekszek nem sok lenni. Sosem keverem az illatokat, mindenből próbálok illatmenteset használni, hogy csak a parfüm "szagosodjon" rajtam, ne keveredjen semmivel.


Van egy barátunk, aki migrént kap a parfümöktől, illatosított dolgoktól. Gondolom van bennük valami olyan cucc ami irritálja az idegrendszerét vagy valamijét, ha hozzájuk megyek akkor egyáltalán nem használok parfümöt. Nem akarok vele ki.aszcsizni.

2023. szept. 15. 18:39

Parfüm-és kölnimániásként is megértem a fórumnyitót!


Létezik olyan, hogy illathasználati kultúra. Például.

Nem locsolok magamra annyit, hogy öt méterről ki lehessen ájulni tőlem, csak annyit, hogy egészen enyhén érezhesse az, aki közel jön hozzám.

Önkritikát gyakorlok: mely illatok illenek hozzám, jönnek ki rajtam jól, és melyek azok, amelyek helyett akár vécészagtalanítóval is befújhattam volna magamat?

Alkalomhoz illő illatot választok. Hétköznapra csak valami egészen enyhe kis valamit, meg bevásárolni sem a legelegánsabb vintázs illatfelhőmbe burkolva megyek le.

A legmelegebb nyári napokon csak valami frissebb kölniből néhány csepp, mert a kedvenc, eléggé erős parfümjeimnek fülledt, nehéz - nem is illata, hanem szaga lesz a nagy melegben.

Így próbálom elérni, hogy embertársaim ne szenvedjenek túl sokat a mániámtól, és ne mondják azt, hogy a szagomat sem bírják.

Ilyenek.

2023. szept. 15. 17:45
én is. Ha csak pár percre érzem az nem zavar sőt még kellemes is lehet de ha folyamatosan szagolnom kell valakin, az megőrÍt. Unintelligensnek gondolom azokat az embereket akik erősen befújják magukat aztán elmennek úgy emberek közé, ahol sok időt fognak majd együtt tölteni. Eszükbe sem jut, hogy valakiknek zavaró lehet ez az erős kemikália/szag.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook