Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálok dolgozni. Szívesebben tölteném otthon a napjaimat.... fórum

Utálok dolgozni. Szívesebben tölteném otthon a napjaimat.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
47. aszparagusz (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2022. máj. 13. 16:46

2021. 02. havi adatok (MFOR)

Összesen 2.023.527 fő kapott nyugdíjat, nyugdíjszerű ellátást.

Ebből:

500 ezer forint feletti összeget 4676 fő

300-500 ezer közötti összeget: 72.195 fő.

46. papája (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2022. máj. 13. 16:30

Részben van csak igazad.


Azzal egyetértek, hogy ne adjanak milliós nyugdíjakat (egyenlőre) senkinek. Most nyugdíjba vonuló ÁJ havi 4 M. Ft. nyugdíjat kap és teljes ellátást élete végéig. Ez végképp irritáló.


Az viszont, ha valaki magasan képzett, felelős munkakört töltött be, sok évet dolgozott le, az igenis kapjon több százezres nyugdíjat. Sokat fizetett be, sokat tett le az "asztalra" tehát megérdemli.


Az a bizonyos 300.000 Ft, ami neked nyilván álom nyugdíj lenne, hidd el nem is olyan sok.

Nézd meg az árakat és máris szembesülhetsz vele, hogy lassan az sem elég semmire.

Nézd meg a nyugati országok fizetését, nyugdíjait és láthatod, hogy mennyire le vagyunk maradva.

Amit kapunk azt is jól megkurtítják. Megmondta Farkas András nyugdíjszakértő is, hogy átlag, minimum 50 E. Ft-al kap minden nyugdíjas kevesebbet, mint ami járna.


Addig még azt mondja egy nyugdíjas, hogy az is elég, ami van, mert kényelmesen meg lehet belőle élni, nem is adnak többet. Minek, hiszen milyen elégedettek.

45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2022. máj. 13. 15:59

Igazad van. Ennek ellenére én támogatnám azt a törvényrendeletet, mi szerint a nyugdíj felső határát korlátozzák. Egy x összegből fizetik a nyugdíjat. A sok százezres és milliós nyugdíjak - amiből egyre több lesz - vágják agyon a nyugdíjrendszert. Egy nyugdíjasnak annyi nyugdíjat adnék, amennyiből kényelmesen, gond nélkül fedezni tudja a szükségleteit. De nem arra gondolok hogy nyugdíjba megy "csórikám", majd vesz egy katamaránt és körbe-körbe-körbe utazgat a föld körül.

Azt is vegyük figyelembe, akik a több százezres, milliós nyugdíjat kapják igaz hogy előtte rendkívül magas összeget fizettek be, de miből? Konkrétan milyen munka az ami után annyi járulékot be tud fizetni hogy milliós nyugdíja lesz belőle? Megmondom. Ma is van olyan "dolgozó" aki egész évben 2x jelent meg a munkahelyén, és ebből egyszer se volt aktív. Ilyen, és ehhez hasonló "munkákért" adják a nagy fizetéseket, amiből fizetik a nagy járulékot, hogy aztán padlóra tegyék a nyugdíjrendszert.

Szóval maximalizálnám a mostani körülményeket figyelembe véve, a nyugdíjakat 300.000 ft-ban. Lehet ezzel egyet érteni és nem, nekem ez a véleményem. Ennyi még nekem is elég lenne egy egészséges életvitel mellett.

44. michelle.r (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. máj. 13. 14:58
Akik ennyire magas nyugdíjat kapnak, azok sokat fizettek be aktív korukba, ne akard őket korlátozni. Elszór a költségvetés ezer helyre egy halom pénzt lenne miből normális nyugdíjat adni azoknak is, akiknek kevés van.
43. michelle.r (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2022. máj. 13. 14:56
Igen, sajnos így van. Sírni tudnék, amikor egy idős embert vásárolni látok.
42. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 14:55
Es de fasza lehetett, amikor ha naponta eroszakoktak, vertek valakit otthon, nem tudott mast, csak turni.
41. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Semleges)
2022. máj. 13. 14:45

A % a ledolgozott évek arányában jár.

Pl. 40 ledolgozott év után a kiszámított/valorizált átlagkereseted 80 %-át kapod.

A teljes nyugdíjhoz 20 év kell. Ha ennél kevesebb, akkor u.n. résznyugdíjra vagy jogosult.

40. aszparagusz (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. máj. 13. 14:44

A szomszédom most keres apukájának fizetős nyugdíjas otthont. Havi 340-400 ezer forint a fizetendő díj, elhelyezéstől függően. Igaz, nincs "belépési" összeg.


Egyetértek, hogy ne adjanak 300 ezernél magasabb nyugdíjat. Akkor, ha nyugdíjjárulékot is csak ezután az összeg után kell fizetni. Mert az nem járja, hogy fizess esetleg a milliós jövedelmed után is, viszont nem kapsz érte semmit.

Tudomásul kell venni, hogy a nyugdíj a befizetett járulékok arányában jár. Aki keveset fizetett, rövid ideig fizette, annak bizony kevesebb nyugdíj jár.

39. liliom10 (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2022. máj. 13. 11:37
Nálunk a régi gázboyler helyett lett villanyboyler, azt én mindenképp olyan vízvezetékszerelőre bíztam, aki a gázhoz is ért. Az anyagköltség kb. 110000 Ft volt, mi vettünk meg mindent.
38. globus (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2022. máj. 13. 11:17
Fiatalon nem volt rossz. Az éjszaka kifejezetten buli, miket szoktunk csinálni?! :) Persze otthon, vagy munkásszállón döglött az ember, vagy kiszolgálta anyuci.
37. 55Judit (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2022. máj. 13. 10:52
Én is 2 éve cseréltem, de olyan szerencsés vagyok fiammal, hogy minden szerelést-javítást képes megcsinálni. Csak elhívom, jön, és egy finom ebédért vállal mindent. 😀
36. 55Judit (válaszként erre: 24. - Törpilla)
2022. máj. 13. 10:48

Tévedés ne essék, nem áll szándékomban senkit sértegetni.

Akinek kevés esze van, nem könnyen talál. Akinek sok van, az könnyebben helyezkedik, ami a legjobb, simán indít olyan vállalkozást is ami akár szinte semmi befektetést nem igényel. Tehát szinte. Egy minimális pénz a legjobbhoz is kell.

35. 55Judit (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2022. máj. 13. 10:45
Bizony ám, és sokszor rohadt nehéz a kicsiből. De még abból is kell.
34. 55Judit (válaszként erre: 23. - Semleges)
2022. máj. 13. 10:44

A nyugdíjszámítás nagyon bonyolult dolog. Ez egy olyan, amihez nagyon érteni kell.

nekem az a véleményem, hogy 300.000 ft-nál több nyugdíjat nem lenne szabad ani senkinek a mai viszonyok között. Ennyiből egy nyugdíjas kényelmesen megélhet, ha ottonba kerül, még azt is fizetni tudja.

33. liliom10 (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2022. máj. 13. 10:42
És muszáj tartalékolni is nem várt kiadásokra ! Boylert kellett cserélni, majdnem 150000 Ft volt mindenestől ( régi leszerelése, új fölszerelése ).
32. 55Judit (válaszként erre: 10. - Nancy Ann)
2022. máj. 13. 10:39

Nem muszáj ha vállalkozol.

Én fiam csak 1-2 évet dolgozott alkalmazottként mire végképp megunta a csicskáztatást. Vállalkozást indított, mellette több olyan munka is van a listáján amibe rögtön belefogna ha a mostani valamiért megszűnne. Bár erre nem sok esélyt lát, de lenni kell tartalék lehetőségnek.

31. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2022. máj. 13. 10:34
Pontosan így alakultak az én éveim is.
30. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 10:33
Hát én aztán nem az akarás miatt jártam el dolgozni, hanem muszájból.😀
29. 55Judit (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2022. máj. 13. 10:32
Ez máris így van a nyugdíjasok nagyobbik hányadánál. Nem akarok picsogni, de ide tartozom én is. Nagyon észnél kell lenni annak a kisnyugdíjasnak aki védi az egészségét, és enni akar hó végén is.
28. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Tien)
2022. máj. 13. 09:56
Én szerettem, de a 6:-ra, 6:30-ra való bejárás kikészített.
27. michelle.r (válaszként erre: 23. - Semleges)
2022. máj. 13. 09:39
Nagy kakiban lesz, aki arra rendezkedik be, hogy a nyugdíjából fog megélni. Még ha lesz is, amit erősen kétlek, az tuti, hogy a töredéke lesz a megélhetési költségeknek.
2022. máj. 13. 08:31

Keress olyan munkát, amit ha nem is szeretsz, de legalább nem utálsz.


A női ősökkel azért ennél bonyolultabb volt a helyzet. Egyrészről mindig is dolgoztak, sokkal többet, mint mi, csak nem munkahelyen, és nem kaptak érte pénzt. Másrészt nem ők tehetnek a "kétkeresős" családmodell kitalálásáról, aminek az volt a lényege, hogy feleannyiért dolgozzanak az emberek.

25. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 06:38
Ha ennyire utálsz dolgozni, miért nem mondasz fel? Senki fejéhez nem tartanak pisztolyt hogy dolgozzon...
2022. máj. 13. 06:36
Keress egy olyan munkát amit szívesebben végzel!
2022. máj. 13. 06:31

Mi a jó nyugdij?

Kinek mi lenne a jó?

Igaz, hogy úgy számolják ki, hogy a keresetünk 60 % lesz?

Ezt hallottam és keveslem:)

22. Bichi (válaszként erre: 14. - Birebora)
2022. máj. 12. 23:46
Hát igen, sajnos a sok és jó munka nem egyenes arányos a jó nyugdíjjal...
21. Tkyd (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 12. 21:37
Igazadvan hülyeség dolgozni idö rablás az egész van jobb is mint a munka !!! Irj nekem privátba!
2022. máj. 12. 20:54
Dolgozz otthonról!
19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 12. 20:25

És mégis miből akarnál megélni? Ha vagyonos családba születtél volna nem kellene dolgoznod. Vagy menj férjhez egy módos emberhez, aki eltart - ehhez nekem nem lenne gyomrom.


Szerencsés vagyok. Azt csinálom amit szeretek. Nekem mindig a bejárás a munkahelyre okozott problémát. Covid óta itthonról dolgozom és tk. a nap olyan szakában, amikor szeretek dolgozni. Vagyis éjjel.


Nem adnám a függetlenségemet senkinek semmiért.

18. ibi75
2022. máj. 12. 20:19
Nincs igazság 😁
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook