Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött gondozása - avagy vihetjük-e kávéházba pici babánkat? fórum

Újszülött gondozása - avagy vihetjük-e kávéházba pici babánkat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. Gavrilo1 (válaszként erre: 50. - 3f370d208f)
2012. febr. 24. 06:51

nekem 7 hetesen már "világutazók" voltak a gyerekeim.

Én minden gond nélkül elvittem magammal bevásárolni, sétálni, kávézni a tengerbe fürdeni meg mindenképpen! Tökéletesen megértelek!

54. Gavrilo1 (válaszként erre: 52. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 24. 06:49

Nemmmmm, nem az a tendencia szerencsére!! És 18 évvel ezelőtt sem volt az!!! A mi ngyerekorvosunk javasolta hogy már pár naposan altassam kint a szabadban a picit. A kislányom necchálóval fedettt mózesben aludt még novemberben is az udvaron (persze felöltöztetve, betakargatva) Nem zavarta a kocsik zaja, édesdeden aludt 3 órát is. És mivel mi sportoló család vagyunk teljesen természetes volt hogy a 2 hónapos babám ott volt a nagyobb versenyén. Szépen aludt, szopizott, barátkozott a környezetével, és sose voltak betegesek. Megették a port a földről, a kutyán aludat el az udvaron , babauszni vittem őket 4 hetes koruktól (nyított medencébe nem extra baba, hanem sima termálvízbe)

Nem kell őket annyira védeni, nagyon erősek a kisbabák.

53. Mókinca (válaszként erre: 52. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 23. 21:05

Szia dr.no!

Ne háborogj, nem vagy te tenger :DDDD


Bocsika, de összekeverted a pár napos, és a pár hónapos babát.

Nyilván pár naposan nem viszi ki senki, de pár hónaposan már lehet és kell is!


A kicsi lányom 4370 grammal jött a világra, császárra. Iszonyú meleg volt, csak tárva nyitott ablaknál lehetett megmaradni a kórteremben.

A pici lányom hamarább hozzászokott a friss levegőhöz, mint ahogy pislanthatott volna. :)


A doki mondta is röhögve, hogy a baba már hazamehetne akár gyalog is, de miattam maradnia kell. Én voltam a gyenge láncszem.... :DD

52. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 50. - 3f370d208f)
2012. febr. 23. 18:29

"Ha pl egy baratnommel talizom akkor rogton nem lett volna ekkora felhordules belole:-)"


részemről DE.


Amúgy nem csak rólad van szó.


Mutassatok már egy szakirodalmat, amelyben azt írják, hogy a pár hetes babát emberek közé szabad vinni!

Nem 9 hónapos koráig szeretném steril környezetben tartani, de új ÚJSZÜLÖTTRŐL beszéltem.

Pl. hányan írták, hogy a kórházból kijövet bemennek plázázni, shoppingolni... szerintem ez igenis gondatlanság. Azt a pici gyereket megilleti a teljes körű védelem.

Amúgy nem vagyok Írországban, nem is szeretnék ott lenni, itt Mo-n ez a tendencia, ahogy én csinálom.

2012. febr. 23. 18:16

Mi a kisebbik gyerekünket már aznap délután elvittük sétálni mikor haza hoztuk a kórházból.

A nagyobbik meg kb. másfél hetes volt mikor először sétáltunk vele, de ennek az volt az oka, hogy elég hideg volt. Egyébként előbb is kivittem volna.


Egyáltalán nem betegesek. Nem szabad burában nevelni a gyerekeket, ez az én véleményem.


De tegyen mindenki a legjobb belátása szerint.

2012. febr. 23. 17:51

Hat en lennek az a bizonyos gondatlan anyuka aki a 7 hetes kislanyat elvitte egy randira,amibol kb 20 perc volt a kavezas,a tobbi setalas a tengerparton...De szerintem ehhez semmi koze azujszulott gondozasanak..Es nem tartozik a plazacicak setalgatasa ujszulottel kategoriaba sem..Ha pl egy baratnommel talizom akkor rogton nem lett volna ekkora felhordules belole:-)

9 honapos koraig hogyan szeretened teljesen vedett kornyezetben tartani a babadat????De komolyan..Emmaval mi ide-oda megyunk neha meg etterembe is es meg soha nem volt beteg-igaz anyatejes baba..Szepen hizik kiegyensulyozott mosolygos...

Nem szeretnem 'steril' kornyezetben tartani:-)

Dr.no azt hiszem te itt Irorszagban percenkent dobalnad a kereszteket es zokogva hivnad a gyermekvedelmiseket..pl ezen a hetvegen 11 fpkban egy kb 4 honapos babat lattam meztelenul a tengerben furdozni Apukajaval..Csak beszaladtak megmartoztak 2 percig aztan ki..Mondjuk ez nekem is sok volt de hidd el ez itt mindennapos..Telen pici babak sapka nelkul stb..es semmi bajuk makk egeszsegesek..Ne ertsd felre en sem helyeslek sok mindent de bura alatt sem erdemes tartani a kicsiket..

49. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 48. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 23. 09:38

Szia!

Én csak abból tudok kiindulni, hogy a baba 9 hónapig teljesen védett környezetben volt, és ezért csak fokozatosan szabad szoktatni a mi kis fertőzött, szmogos világunkhoz. És egy csomó védőoltást is ugye meg kell kapnia ahhoz, hogy védett legyen. Ha a svájci alpokban laknánk, akkor biztosan kivinném akár 1 hetesen is levegőzni, mert az tényleg levegő, nem ilyen szenny, mint a városban. Iszonyú sok a beteg ember is, és sok baci terjed anélkül, hogy akár közel jönne a gyerekhez. Nem szabad ennek kitenni egy pici babát, mert az ő kis szervezetük még nem biztos, hogy felépülne egy esetleges fertőzésből. Most nem azt mondom, hogy feltétlenül megbetegedne, de esélyt sem szabad ennek adni.

Mindentől úgysem tudjuk őket megvédeni, legalább annyit tegyünk meg, amennyit lehet.

48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 23. 07:19

Nézd, én nem tudom, hogy ez a hölgy valójában milyen, vagy létezik-e egyáltalán...


Szerintem viszont az adott esetre vonatkoztatva nem ugyanaz a kategória, mert míg az egyik esetben fölösleges pótcselekvésről van szó, addig a másik esetben lélekmegtartó beszélgetésről, arról, hogy a következő években képes leszek-e túllépni a problémáimon, és hinni az életben, netán egy másik emberben.. SZerintem le lehet sétálni valahova egy babakocsival, inni egy kávét, és beszélgetni fél órát... Nemhogy lehet, szinte kötelező is, testnek, léleknek, már a legtöbb babás oldalon is ezt lehet olvasni..


Nekem csak icipici problémám volt ehhezképest szülés után a férjemmel, de olyan éles, kétségbeesett fájdalmat soha nem éreztem még..


Én nem foglalkoznék ebből a szempontból ezzel a kérdéssel, kevés ahhoz az infónk, hogy a valós értékét megitéljük.


Az eléggé bizonyítottnak látszik, hogy alapvetően nem ettől lesz baja a gyerekeknek.


Én úgy vittem haza a legkisebbet, hogy nyolcan laktunk egy panellakásban, idős, már kissé kótyagos nagyimmal együtt, meg a legtöbben eljártak mindenfele suliba, dolgozni, stb... Akkor kicsit rossz érzésem volt a gyerek hazavitele előtt, kérdeztem a kórházban a doktornőt, hogy nem lesz-e ebből baj. Azt mondta, hogy minden gyereknek ez lenne a normális, hogy ilyen nagy családba, ilyen hatások közé megy haza, erre vagyunk tervezve..


Az életre vagyunk tervezve, nem kell ettől annyira tartani, persze amit meg lehet tenni, tegyünk meg, itt nem valami csak azért is nem érdekel dologról van szó..


A szoptatás meg tényleg csodákat művel, anyával is, babával is..

2012. febr. 22. 21:43

Sziasztok!

Nem kell ezt annyira felfújni. :DD

Mindenkinek szíve-joga odavinni a gyerekét ahová akarja.

Az első gyereket még mi is burokban tartottuk, a másodiknál viszont - ahogy már írtátok - az élet ment tovább.


Mi igenis elmentünk a 6 hetes babával nyaralni, mert a nagyobb lány mellőzve érezte magát.

Neki is kellett, hogy kedvezzünk.

46. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 22. 18:04

"Persze az más kérdés, hogy az apukával, barátnővel együtt a plázában shoppingoló, pár napos gyerekét a karján hurcoló nőcike engem is idegesít."


Én róluk beszéltem. Viszont nekem idetartozik az újszülöttel kávéházban randizgató kategória is.

Tudom, hogy van olyan helyzet, amikor muszáj menni a babával.

2012. febr. 22. 17:25

Sziasztok.


Én annyit jegyeztem meg a másik fórumban dr.no-nak, hogy az ember a nagy faxnit általában csak az első gyerekkel tud csinálni.


Aztán a többinél meg menni kell az oviba, suliba. Nekem pl. nem tudott senki segíteni, apuka örült, hogy mehetett dolgozni, ha nem volt muszáj, nem maradt otthon..


Még néha a boltba is be kellett menni, pedig azt tényleg igyekeztem nem én csinálni, de sokszor nem lehetett kivédeni.


Én azt tapasztaltam, hogy a csak szoptatott gyerek szinte semmit nem kapott el kicsinek, pedig a nagyobb tesók mindent hordtak haza...


Az élet nem áll meg..



Persze az más kérdés, hogy az apukával, barátnővel együtt a plázában shoppingoló, pár napos gyerekét a karján hurcoló nőcike engem is idegesít. De nem elsősorban azért, mert kiviszi a babáját, hanem azért, mert láthatólag nincs erre rászorulva, és mert ha már megvan a módja, nem a babára való hangolódással tölti ezt az arra való időt.. Persze az is más, ha valaki vigyáz a kicsire pár órát, és ő kimozdul, mert szükségét érzi..


Aztán meg minden élethelyzet más. A másik fórumban említett hölgynél, ha engem mondjuk tényleg otthagytak volna 6 hós terhesen, szülés után marhára nem az érdekelne, hogy ki mit gondol arról, hogy hova viszem a gyereket, hanem megpróbálnék lelkileg nem összeomlani.


Nem szokványos helyzetek nem szokványos reagciót hozhatnak magukkal, ez meg mindenkinek a saját dolga.

44. Eszterkee (válaszként erre: 42. - Gavrilo1)
2012. febr. 22. 15:43
pont, hogy nem félt(ett)em, és nem is lett semmi baja :)
43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - Gavrilo1)
2012. febr. 22. 15:18

Ja...:)) hát engem azért érdekel, hogy mit mond az orvos.

Félni nem félek, hogy beteg lesz, nem úgy álltam hozzá soha, nem is volt soha semmi baja hálistennek.

42. Gavrilo1 (válaszként erre: 39. - Eszterkee)
2012. febr. 22. 15:17
Akik félnek, azoknak állandóan beteg a gyereke...
41. Gavrilo1 (válaszként erre: 33. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 15:16
A csecsemőknek sokkal erősebb az "immunrendszerük" mint egy felnőttnek, ezt kapják anyukától ajándékba amikor megszületnek.
40. Gavrilo1 (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 15:14
Nem, de ha mondta volna sem érdekelt volna igazán.
39. Eszterkee (válaszként erre: 38. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 10:52

lehet hogy az volt, de lehet hogy nem :)

azt is teljesen megértem, ha valaki nem szeretne kockáztatni. jobb félni, mint megijedni.

38. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 37. - Eszterkee)
2012. febr. 22. 10:31

Szerencsés véletlen:)

Mindenesetre én nem kockáztatnék.

37. Eszterkee (válaszként erre: 33. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 10:04
eleve úgy álltam a dologhoz, hogy miért kapna el akármit is? szopizott, még a mai napig is, megkap minden ellenanyagot. nem egyszer voltam már beteg, a férjem is, de soha nem kapott el semmit.
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 35. - Dorccika)
2012. febr. 22. 10:00

Így van, ez egy másik fórum. És valószínű, hogy a szóban forgó "újszülött" nem is újszülött volt már, amikor találkozgattak...

Lehet, hogy mindenki el tudja dönteni, de azt kétlem, hogy mindenki jól dönt, és jól gondozza a babát. Pedig ha már megszültük, ez lenne a dolguk.

Majd ha anyuka leszel, nagyon sok hülyével fogsz találkozni te is:)

2012. febr. 22. 09:57
Nekem még nincs babaám de szerintem, mindenki eltudja dönteni mi jó a babájának és mi nem!És az a hölgy aki "randizni" ment saját szíve joga hogy elmenjen!Főleg egy külföldi kávéházba egy "gyerekorvosal" :)) Szerintem dokibácsi nem hivta volna oda ha gáz lenne!De ez egy másik fórum!
34. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 33. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 09:55
Bocs: pár napos helyett pár heteset akartam írni.
33. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 32. - Eszterkee)
2012. febr. 22. 09:55

A pár napos is még javában újszülött.

Nem tudom, hogy számolna el valaki a lelkiismeretével, ha az a kisbaba elkapott volna valamit, csak azért mert "jól esik kimozdulni"? A gyerek nem azért van, hogy a mi életvitelünkhöz alkalmazkodjon.

Nem véletlenül találták ki, hogy hetekig nem szabad kivinni, az ő immunrendszerük még nagyon gyenge.

2012. febr. 22. 09:45

Nálunk úgy adott, hogy lakóhelyemtől 200 km-re szültem, így miután kiengedtek a kórházból utazni kellett (autóval mentünk), 5 napos volt ekkor a kisfiam. Mikor betöltötte az 5 hetet, elkezdődött a vizsgaidőszak, vissza kellett menjünk és bizony vonatra szálltunk, ez decemberben történt, de semmi baja nem lett a gyermekemnek. 2 és 3 hetesen vásárolni is voltunk vele, igaz ez nem volt létszükség, de jó esett kimozdulni :)


Nem ítélem el azt az anyukát sem, aki kávézni vitte babáját, ha jól emlékszem (olvastam azt a fórumot is) pár hetes volt már a baba, mikor ez történt és nem pár napos.

31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 29. - Gavrilo1)
2012. febr. 22. 09:27
És az orvos, védőnő nem mondta, hogy ne vidd magaddal?
30. reload (válaszként erre: 29. - Gavrilo1)
2012. febr. 22. 09:27

Nem is arról volt szó, hogy ne vidd magaddal, csak hogy hova ne vidd :)

Én is vittem a kicsit, hiszen a nagyot el kellett hozni a suliból, el kellett vinni a táncórákra stb. Muszáj volt magammal vinnem a kicsit is, hisz itthon egyedül mégse hagyhattam. De azért más ez meg más az amikor kávéházba jársz randizni...

29. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 09:19
Én így sok gyerekkel megtapasztalva azt állítom, hogy nyugodtan vigyük magunkkal. Még akár bevásárolni is. Persze nem éjjfélkor való sétálgatásra gondoltam....
28. Gavrilo1 (válaszként erre: 5. - Suesue)
2012. febr. 22. 09:17
Hát mi nyaralni is vittük őket. 1 hónaposan már a tengerben fürdött a gyerekem. Soha semmi hátrányát nem láttam a cscsemős nyaralásnak, sőt sokkal pihentetőbb volt mint otthon lenni (nem kellett főznöm, takarítanom stb, ami otthon sok gyerek mellett elkerülhetetlen) a baba meg akkor még csak evett- aludt. Egy egy évessel már sokkal fárasztóbb a nyaralás, főleg ha már megy.
2012. febr. 22. 09:13
Akkor é extrém anyuka vagyok. Minden hova vittem a ygerekeket amikor kicsik voltak. Sose, szó szerint sose voltak betegek, a doktornő csak a kötelező alkalmakkor látott. Már 5 naposan januárban elsétáltunk a fiammal a védőnénihez. Szerintem előny a közösségbe járás nem hátrány. Egyébként is a csecsemők az anyukától nagyon erős védekező rendszert kapnak, főleg ha szopnak.
26. voltam...leszek (válaszként erre: 25. - Reload)
2012. febr. 22. 08:46
Én sem...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook