Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat fórum

Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. szabotimi (válaszként erre: 68. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:06

"Mert az allamnak nincs penze, csakis abbol amit az emberek befizetnek."

:):) :D:D :):)

Az a baj,hogy ezt sokan el hiszik!

De ez nem ide tartozik-nem is megyek bele:D

69. b9e29ca258 (válaszként erre: 68. - Ujlany)
2011. júl. 22. 14:03

Miért most nem ez van?

A gyerekesek kapnak egy csomó családi kedvezményt, főleg akinek 3 vagy annál több gyermeke van, akinek meg nincs az meg semmit. Illetve van kompenzáció (ahol van) de kb. 3-4000 Ft. Ez sem különb.

68. ujlany (válaszként erre: 66. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 13:58

hat ez nagyon nehez tema.

Mert az allamnak nincs penze, csakis abbol amit az emberek befizetnek.

tegyuk fel, hogy nekem (meg) nincs gyerekem, de magasabb adokulccsal adozom azert, hogy akinek van, az otthon maradhasson/tobbet kapjon.

Ha az en penzem van benne, akkor termeszetesen szeretnek beleszolni abba, hogy mire is kolti az allam.

Vagyis akar azt is akarhatnam, hogy ne szuljon senki, es akkor nekem tobb penzem marad.

(most ez persze eroteljesen ki van sarkitva)


Persze, segitsuk a kisgyerekeseket, az idoseket, mindenkit, de nekem pl. azzal van tele a pupom, hogy en egy napig nem voltam munkanelkuli, soha semmilyen tamogatast, visszateritest stb nem kaptam (nem igenyeltem) az allamtol/adohivataltol. En csak fizetek, fizetek es meg egy levelet sem kapok, hogy koszi te marha, hogy hosszu evek ota csak kuldod nekunk a penzt es soha nem kersz tolunk, nagyra ertekeljuk.


Magyaran vagy egy reteg aki csak befizet, es oket gyakorlatilag eszre sem veszik. :-(

67. szabotimi (válaszként erre: 62. - Spinneli)
2011. júl. 22. 13:52

Pedig ha az embernek gyereke születik onnantól kezdve körülötte forog a világ. Nem mondhatod 4 év után,hogy én ezt már unom és vissza adom:)

Bár sajnos van rá példa:(

66. b9e29ca258 (válaszként erre: 65. - Ujlany)
2011. júl. 22. 13:51

Neki mindegy.

Amúgyis én nem arra gondoltam, amikor még egy nő egyedülálló, hanem amikor már ott van a gyerek is. Mert valljuk be sokszor olyankor amikor kicsik a gyerekek, pl. ovisok, vagy bölcsisek, minden féle betegséget összeszednek és otthon maradnak velük. De talán egy fél napra pl. a nagyszülők is tudnak rá vigyázni addig, és akkor nem morgolódna mindenki, hogy már megint más helyett végzem el a munkát, és ő meg ugyanazt a pénzt megkapja, mintha dolgozna.

65. ujlany (válaszként erre: 64. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 13:44

hat ha egyedulallo, akkor neki nem mindegy, hogy mennyit kap egy ferfi?

O akkor jar jol, ha o mint no ugyanannyit kap mint egy ferfi.

64. b9e29ca258 (válaszként erre: 63. - Ujlany)
2011. júl. 22. 13:43
Az én ismerősömről van szó. Aki egyébként már elmúlt 40 és egyedül álló anya.
63. ujlany (válaszként erre: 59. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 13:40
Hat gondolom az ismerosodnek lenne idealis. :-)
62. spinneli (válaszként erre: 59. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 13:38
Meg is hülyülnék ha egész életemben csak a gyerekek után kéne rohangálnom.
2011. júl. 22. 13:38
és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy 25 %-ra akarták emelni (vagy még akarják is) a nyugdíjjárulékot!!
2011. júl. 22. 13:37
ja és úgy tudom más országokban, ha anyuka visszamegy dolgozni, akkor olyan időben megy, amikor van bölcsi. Én ha visszamegyek dolgozni, köteles vagyok elvállalni a délutáni műszakot, ami 8 ig tart, 9 re érek haza. Bölcsi 5 ig van, mi lesz a gyerekkel???Oldjam meg, na de hogyan???
2011. júl. 22. 13:36

Porsitó idéztem!!

Egy ismerősöm mondta korábban, hogy szerinte az ideális az lenne, ha a férfiakat jobban megfizetnék.

Én arra céloztam,hogy annó nekünk nőknek meg kellett volna maradni anyának és feleségnek. NEm nagyokat álmodni és dolgozni állni.

( A hugom vezető beosztású, ő nem akar gyereket)

Én viszont családra vágytam és arra , hogy szülés után megyek vissza dolgozni. Az én helyemre nem vettek fel senkit, házon belül megoldották!!

58. ujlany
2011. júl. 22. 13:30
korr. fir= fair
57. Brad (válaszként erre: 55. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 13:30

Hat ez nagy alom, hogy elödönthesd mit szeretnel.

De ha igy is lenne, en csak annyit kernek az allamtol, hogy ha nem is tamogatja a döntesemet, legalabb ne hatraltassa!

Mert igy kb annyi jut a nyugdijasnak meg az anyukanak, mint a kivert kutyanak. Epp nem döglik töle ehen... de meghalni sem hagyjak...

56. ujlany (válaszként erre: 55. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 13:30

mindenkinek mindig van valasztasa.

De az nem fir, hogy az egyik dolgozik, es magas szemelyijovedelem adoval adozik, a masik meg otthon van 3 evet es azt az o adojabol fizetik.

Kepzeld el azt, hogy nem csak a bereket kategorizalnak ugy, hogy ferfi vagy no vegzi-e el, hanem a Gyed/Gyes-t. Ha te maradsz otthon akkor csak 75%-at kapod annak amit egy apuka kapna,

Te orulnel neki? Ugyanigy nem orulne egy nonemu szakember sem, aki ugyanolyan jo munkat vegez mint egy ferfi, de mivel nem lenne egyenjogusag, nem kapna meg.

55. szabotimi (válaszként erre: 54. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 13:26

Az a baj,hogy volt néhány idióta nő aki tűzbe dobta a melltartóját és egyenjogúságot követelt!!!

Ha a férfiakat jobban megfizetnék akkor néhány "NÉHÁNY" karierista nő igencsak felháborodna.

De valóban könnyebb lenne ha mindenki szabadon eldönthetné mit választ: Karrier vagy Család.

Szabadon!!

54. b9e29ca258 (válaszként erre: 53. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 13:23

Ebben viszont teljesen igazad van.

Egy ismerősöm mondta korábban, hogy szerinte az ideális az lenne, ha a férfiakat jobban megfizetnék. A nőknek meg elég lenne részmunkaidőben dolgozni, hogy azért ne mindig csak a gyerekeket lássa.

2011. júl. 22. 13:20
Sajnálkoznak, meg statisztikákat mutogatnak,hogy milyen kevés gyermek születik. Most azon is gondolkodtam,ha nem jövök el szülni akkor lenne munkahelyem és modóndjuk a házat is fel tudtuk volna építeni. De nő vagyok, biológiai órával. Az a kérdés, hogy munka- egzisztencia vagy család- és ki tudja mi lessz. Apuka meg gürizhet,hogy eltartsa a családot. Mert ugyebár munkát is nagy on nehéz találni, főleg kis gyerekekkel:(
52. b9e29ca258 (válaszként erre: 48. - Debju)
2011. júl. 22. 13:17

Az igaz. De a verseny szférában meg nem sok esélyed van, hogy visszavegyenek, legfeljebb multiknál. De ott is van, ahol olyan munkakörre raknak be, hogy utána gyorsan kirúgjanak.

A kisvállalkozások meg jó, ha 3 év után még meg vannak.

51. debju (válaszként erre: 47. - Csiga1170)
2011. júl. 22. 13:17

persze, ez csak időhúzás az állam részéről

természetesen a gyerekeknek ideális, de....

50. ujlany (válaszként erre: 47. - Csiga1170)
2011. júl. 22. 13:16
Hollandia kb. 3 honap(!). (attol fuggoen, hogy mennyit vettel ki a szules elott).
49. b9e29ca258 (válaszként erre: 47. - Csiga1170)
2011. júl. 22. 13:16
Erről már én is olvastam. A külföldi országban sokkal jobban tolerálják is, ha van gyerek. Azt hiszem Norvégiában, vagy Svédországban pl. akkor kapják a szülők a legnagyobb pénzt, ha az APA is otthon marad 3 hónapot a gyerekkel.
48. debju (válaszként erre: 46. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 13:14
mert ott meg lehet
2011. júl. 22. 13:13

én azt tudom, hogy Magyarországon igaz, hogy 3 ivig lehet itthon maradni a gyerekkel, ebből a 3. éveben 25 ezer forint jár(ez ugye nem sok mindenre elég) és az előző két évben pedig a fizetés 70%.

Na most más országokban a legtöbben igaz, hogy csak 1 évet lehet otthon maradni, de az az 1 év alatt több pénzt adnak mint itt a 3ban. Ezt egy tv műsorban láttam, összehasonlították az országokat. Azt mondták ez még így is olcsóbb az országnak, mint ha plussz bölcsödéket kellene nyitni.

Szóval azért annyira nem vagyunk kifizetve ezzel a 3 évvel.

46. b9e29ca258 (válaszként erre: 44. - Debju)
2011. júl. 22. 13:11
Pedig a közszférában sokan megcsinálják.
45. debju (válaszként erre: 42. - Szabotimi)
2011. júl. 22. 13:11

sajnálom...:-(

és ennél a cégnél ha jól értelmezem lehúztál 9 évet. Na, erről beszéltem, hogy sosem azok szívják meg akik kihasználták előtte a kiskapukat.

44. debju (válaszként erre: 41. - B9e29ca258)
2011. júl. 22. 13:08

ehhez valóban pofa kell...

csak sajnos sosem ezek a munkavállalók akik a szigorítások miatt megszívják

43. debju (válaszként erre: 34. - Krisztinucika)
2011. júl. 22. 13:04

nem lenne azzal semmi baj ha rövidebb lenne az otthon tölthető idő ha a munkahelyek tárt karokkal várnák az anyukákat akik biztonságban jó körülmények között tudhatnák a gyereküket (bölcsire gondolok) Tehát ezzel a ténnyel kár megnyugtatni bárkit is.


valóban nagyok a terhek a munkáltatóra nézve, magam sem értem e mellett miért jár még a szabadság is az otthon töltött időre.

De most az a megoldás, hogy a legkisebb hal szívja meg? Sajnálatos...


és mint már említették a helyettesítő személyzet ennek tudatában kell, hogy felvéve legyen.

2011. júl. 22. 13:02

kisfiam 5 éves nagycsoportot kezdi, lányom 3 most kedzjük az ovit. Juni 6- ban töltötte a hármat. Engem júli7-tel elbocsájtottak létszámleépítés indokkal. 14 év után ( 5éve vagyok itthon)

Jelenleg a szabadságomat töltöm de 2 hónapot inkább kifizetnek és a 3 hónap végkielégítést.

Nem tudom mi lessz velem. Most érettségizek levelezőn, utolsó éves vagyok.

Sz@r a helyzet....

2011. júl. 22. 13:00
Ja és azt kihagytam, hogy általában a gyerekeseket se kell félteni. Elég gyakori jelenség, hogy aki határozott idejűn volt elküldték, visszajön a kisgyermekes, aki 2-3 hónap múlva közli, hogy megint terhes és táppénzre megy. A másik ember meg nem tud tervezni családdal. És kezdődik az egész herce-hurca elölről.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook